Buty do biegania

Damskie buty do biegania po asfalcie - TOP 17 najlepszych butów. Raport jesień/zima 2021/2022

2021-11-26
Damskie buty do biegania po asfalcie - TOP 17 najlepszych butów. Raport jesień/zima 2021/2022
Damskich butów do biegania po asfalcie na rynku jest całe mnóstwo. Jak w tym gąszczu modeli nie pogubić się i wybrać idealną opcję dla siebie? Przygotowaliśmy ten przewodnik po damskich butach do biegania po asfalcie, aby pomóc Ci wybrać dobrze! Zebraliśmy najciekawsze propozycje butów w poszczególnych kategoriach, które pokrótce opisaliśmy. Już sama nazwa kategorii powinna być wskazówką, czy to właśnie może być but, którego szukasz? Jakie są najlepsze damskie buty do biegania? Sprawdźmy!


SPIS TREŚCI:W tekście znajdziesz naprawdę sporo informacji, które będziemy co jakiś czas aktualizować (zwykle około premiery nowych modeli w kolejnych sezonach). Warto więc zaglądać tutaj co jakiś czas! Jeśli szukasz konkretnych informacji skorzystaj ze spisu treści i wybierz interesującą Cię sekcje. 

[AKTUALIZACJA]: 26 listopada 2021, jesień/zima 2021/2022


 • Najlepsze damskie buty do biegania - opisy konkretnych modeli 

 • Damskie buty do biegania z najlepszą amortyzacją 

 • Najlepsze codzienne damskie buty treningowe 
 • Najlepsze damskie buty do biegania w kategorii cena/jakość 

 • Najlepsze damskie buty do biegania "z pazurem" / treningowo-startowe 

 • Najlepsze damskie buty do biegania w deszczu 

 • Tabela z porównaniem najlepszych damskich butów do biegania po asfalcie 


 • NA SKRÓTY: DAMSKIE BUTY DO BIEGANIA - WYRÓŻNIENIA W KATEGORIACH


  NAJLEPSZE DAMSKIE BUTY DO BIEGANIA - OPISY KONKRETNYCH MODELI  Poniżej znajdziesz wybór najciekawszych i najlepszych (naszym zdaniem, czyli ludzi ze sklepu Natural Born Runners) damskich butów do biegania po twardych nawierzchniach na sezon jesień/zima 2021. Aby ułatwić Ci wybór podzieliśmy buty na kilka kategorii. Buty z najlepszą amortyzacją - tu wybraliśmy te modele, które rzeczywiście mocno wyróżniają się jeśli chodzi o ilość pianki i miękkość. To buty przeznaczone głównie dla tych biegaczek, którre dużo biegają po twardych nawierzchniach, ważą powyżej 80-90 kg i cenią sobie przede wszystkim świetną amortyzację. W innym przypadku, np. nieco lżejszek biegaczek, powinny wystarczyć klasyczne buty treningowe. Tutaj amortyzacji będzie trochę mniej, ale dzięki temu modele będą lepiej zbalansowane jeśli chodzi o miękkość i dynamikę. To również najczęściej wybierana kategoria damskich butów do biegania po asfalcie.
  Buty do biegania po asfalcie damskie

  Buty do biegania po asfalcie damskie różnią się między sobą przede wszystkim poziomem amortyzacji oraz sprężystością pianki zastosowanej w podeszwie. Zdj. archiwum Asics.  Ekonomiczne treningówki to z kolei dobry wybór jeśli chodzi o stosunek cena/jakość. Nadal pozostajemy w segmencie codziennych butów do biegania po asfalcie, obniżamy cenę, odejmujemy trochę amortyzacji, ale wciąż znajdziemy w tej grupie bardzo dobre buty. Jeśli nie przygotowujesz się do maratonu, nie biegasz dużo i nie chcesz wydawać większych pieniędzy to z powodzeniem znajdziesz buty w tej kategorii. Damskie buty biegowe "z pazurem" - to określenie wszystkich modeli treningowo-startowych, czyli takich, które mają pomóc Ci biegać nieco szybciej. W tym segmencie znajdziesz buty zarówno dla lżejszych szybkobiegaczek, jak i cięższych biegaczek, którzy chcieliby wspomóc się w walce z czasem na dłuższych dystansach.


  DAMSKIE BUTY DO BIEGANIA Z NAJWIĘKSZĄ AMORTYZACJĄ
  W tej kategorii znajdziesz damskie buty z największą ilością amortyzacji. Te modele charakteryzują się bardzo dużą ilością pianki pod stopami. Zostały zaprojektowane tak, abyś od pierwszego nałożenia czuła największy komfort i miękkość. Nawet kosztem wagi i dynamiki. Jeśli zależy Ci na maksymalnym komforcie i miękkości to w tej kategorii znajdziesz buty dla siebie! Tę kategorię sugerujemy również cięższym biegaczkom.


  HOKA ONE ONE BONDI 7 buty damskie:
  Buty Hoka One One Bondi 6 

  OPIS HOKA BONDI 7 damskie:

  Hoka Bondi 7 to najlepiej amortyzowany but do biegania po asfalcie z kolekcji Hoka One One. Co mniej więcej znaczy tyle, że to jeden z najlepiej amortyzowanych butów w ogóle dostępnych na rynku! Spora ilość pianki (aż 31 mm pod piętą) gwarantuje niesamowitą miękkość i ochronę przed asfaltem. Tego buta docenią szczególnie cięższe biegaczki, które w bezpieczny sposób chcą zwiększyć liczbę przebieganych kilometrów, czy zastanawiają się nad startem w maratonie. Aby zrekompensować braki w dynamice, but zrobiony został w formie kołyski, co ułatwia przetaczanie stopy. Hoka Bondi 7 to rozwiązanie dla biegowych maksymalistek szukających butów z największą dostępną amortyzacją i ceniących sobie wysoką wygodne. Tak także model wybierany jak but na długie spacery i piesze wycieczki, głównie po asflacie.

   Podeszwa Hoka Bondi 7  PARAMETRY HOKA BONDI 7 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 2 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 1 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 4 na 5 start w maratonie
  AMORTYZACJA: Ocena 6 na 6
  DROP: 4mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 31mm  / 27mm 
  DYNAMIKA: Ocena 2 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 252 g 
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: - kosmetyczne zmiany w cholewce
  CENA: 679,99 PLN

     BUTY BROOKS GLYCERIN 19 damskie:
  Buty Brooks Glycerin 19 damskie 

  OPIS BROOKS GLYCERIN 19 damskie:

  But biegowy Brooks Glycerin jest tym dla Brooksa, czym Nimbus dla Asicsa, czy Vomero dla Nike, czyli ikoną! Najlepiej amortyzowany but oferty Brooksa i najbardziej komfortowy. To w tym modelu pojawiają się zawsze najnowsze rozwiązania technologiczne (choćby DNA Loft najbardziej zaawansowany system amortyzacji dostępny w Brooksie). Brooks Glycerin 19 to but, który oferuje świetną amortyzację przy jednocześnie wciąż dość "żwawym" charakterze. Elastyczna podeszwa nie tylko genialnie tłumi wstrząsy, ale również pozwala na bardzo płynne przetoczenie z pięty na palce. Glycerin 19 to standardowy 10 mm drop, co w zestawieniu z ww. parametrami sprawia, że w kategorii butów treningowych z najlepszą amortyzacją to jeden z najlepszych wyborów! W porównaniu do poprzednika z numerem 18 główne zmiany to większa ilość DNA Loft w podeszwie środkowej i przeprojektowana cholewka (meshowy, elastyczny materiał ze wzmocnieniami po bokach). Od tego sezonu Brooks Glycerin występuje również w wersji dla pronatorów jako Brooks Glycerin 19 GTS. Oprócz podobnych parametrów jaki znajdziemy w standardowej wersji, GTS (Go To Support) oferuje specjalną "szynę" GuideRails, która zapewnia dodatkowe wsparcie dla biegaczy ze stopą pronującą.

  BUT IDEALNY DLA:

  Biegaczek poszukujących maksymalnego komfortu podczas codziennych treningów na twardych nawierzchniach. Brooks Glycerin to wielka wygoda dla stóp, ale w takim bardziej tradycyjnym wydaniu. Dla cięższych biegaczek to będzie również bardzo dobry but na start w maratonie. 

  Podeszwa Brooks Glycerin 19 damskie

  PARAMETRY BROOKS GLYCERIN 19 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 3 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 6 na 6
  DROP: 10mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 29mm  / 19mm 
  DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 255 g 
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: - większa ilość DNA Loft w podeszwie środkowej
  - przeprojektowana cholewka
  CENA: 699 PLN  BUTY ASICS GEL-NIMBUS 23 damskie
  Buty do biegania Asics Gel-Nimbus 23 damskie

  OPIS ASICS GEL-NIMBUS 23 damskie

  Trudno nie użyć słowa "legenda" opisując Asics Gel-Nimbus! To jeden z najpopularniejszych butów do biegania na świecie, produkowany nieprzerwanie od 1999 roku. Inspiracją dla projektantów Nimbusa były chmury "cumulonimbus". W tych butach ma być tak miękko, jakbyś biegał po chmurze! Asics Gel-Nimbus to model przeznaczony do biegania po twardych nawierzchniach z maksymalną dawką żelu. Oczywiście Nimbus na przestrzeni lat podlegał ciągłym zmianom. Obecnie projektanci podążają w kierunku buta lżejszego, w którym stopa znajduje się bliżej podłoża, ale przy tym wciąż zapewniającego maksimum komfortu. Niższą wagę i responsywność udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu nowej pianki Flytefoam. Asics Gel-Nimbus 23 podobnie jak jego poprzednik oferuje nieco więcej miejsca na palce w przedniej części buta. Mimo standardowej szerokości, materiał zastosowany w cholewce jest na tyle elastyczny, że daje duże poczucie komfortu dla stóp. W porównaniu do wersji 22 nowy Nimbus będzie też lepiej amortyzował piętę. Choć to model przeznaczony dla biegaczy ze stopami neutralnymi/supinującymi to dzięki technologii Trusstic (to termoplastyczny materiał umiejscowiony pod łukiem stopy), która poprawia stabilność buta, w Nimbusie z powodzeniem mogą biegać również biegacze z lekką pronacją, co czyni go jednym z najbardziej uniwersalnych butów na rynku, jeśli chodzi o buty do biegania po asfalcie.

  BUT IDEALNY DLA:

  Asics Gel-Nimbus to opcja dla najbardziej wymagających biegaczek, które szukają butów oferujących maksymalny komfort. Świetna amortyzacja w połączeniu ze stabilizacją sprawia, że Nimbus będzie również doskonałym butem dla cięższych biegaczek. Doskonały jako codzienny but treningowy, jak i but, w którym bezpiecznie można pokonać maratoński dystans.

  Podeszwa Asics Gel-Nimbus 23 damskie

  PARAMETRY ASICS GEL-NIMBUS 23 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 3 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 6 na 6
  DROP: 10mm (męskie) / 13mm (damskie)
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 27mm - 14mm
  DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 4 na 5
  WAGA BUTA: 255 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: Bd.
  CENA: od 679 PLN


  NAJLEPSZE CODZIENNE DAMSKIE BUTY TRENINGOWE  W tej sekcji znajdziemy buty do biegania damskie, po które ogół biegaczek sięga najczęściej. Klasyczne buty treningowe przeznaczone do biegania po asfalcie. Trening biegowy powinien być zróżnicowany, jeśli chcesz robić postępy, to musisz czasem przyspieszyć, zrobić parę kilometrów mocniejszym tempem, pobiegać interwały na stadionie, a na koniec tygodnia dołożyć długie wybieganie w spokojnym tempie. Nasze ciało nie lubi nudy, trzeba dostarczać mu co jakiś czas nowych bodźców, dlatego też codzienne buty treningowe muszą zapewniać: odpowiednią amortyzację (codzienny trening po asfalcie i długie wybiegania), dynamikę (to na wypadek tych szybszych jednostek treningowych) oraz komfort dla stóp, którym przyjdzie się zmierzyć z tymi wszystkimi kilometrami. I takie właśnie są buty do biegania z tej kategorii.


  BUTY HOKA CLIFTON 8 damskie
  ⚡ najlepszy but na maraton
  Hoka Clifton 7 damskie

  OPIS HOKA CLIFTON 8 damskie:

  Hoka Clifton był tym, modelem buta, który pozwolił Hoce wkroczyć do świata asfaltowych biegaczy. Początkowo Hoka zdecydowanie bardziej popularna była wśród trailowców, jednak w kolejnych latach również biegacze asfaltowi zaczęli doceniać komfort biegania w Hokach. Hoka Clifton to najpopularniejszy but w kategorii butow na twarde nawierzchnie. Cechuje go świetny balans pomiędzy dużą ilością amortyzacji, a dynamiką (but jest dynamiczny, ale czuć pod stopami dużą ilość pianki). Clifton świetnie sprawdzi się zarówno podczas codziennych treningów po asfalcie (po leśnych, ubitych ścieżkach też da radę) po start w maratonie. Jak na tę ilość pianki Clifton jet zaskakująco żwawym butem (łatwiej to zaobserować jak podkręcisz tempo biegu). Podobnie jak w innych modelach w szybszym przetoczeniu stopy pomaga Meta-Rocker, czyli kołyskowa budowa podeszwy. Tutaj również znajdziemy szerszą wersję WIDE. Nowy Hoka Clifton 8 to jeszcze więcej amortyzacji przy zachowaniu świetniej dynamiki. Najnowsza wersja Cliftona została wykonana z bardziej responsywnej podeszwy środkowej, w której zastosowano o 15% lżejszą wersję pianki EVA, zapewniającą uczucie miękkości i komfortu. Clifton 8 ma opływową sylwetkę i unowocześnioną cholewkę wykonaną z oddychającej siateczki. W tej wersji znajdziemy również anatomicznie wymodelowany zapiętek, który ogranicza pracy ścięgna Achillesa i sprawdza się świetnie podczas zakładania i ściągania butów. Hayden Hawks (jeden z czołowych amerykańskich biegaczy) uznaje go za najlepszy but asfaltowy Hoki.


  Recenzja Hoka Clifton

  RECENZJA #NBRTEAM
  HOKA CLIFTON:

  Grzegorz Łuczko

  GRZEGORZ ŁUCZKO

  Dla mnie Hoka Clifton to but maksymalistyczny (jeśli chodzi o ilość pianki pod stopami) wykonany w minimalistyczny sposób. Wszystko opiera się na odpowiednio zbalansowanej piance EVA. Owszem, znajdziemy jej tutaj naprawdę sporo i to ona robi całą „robotę” jeśli chodzi o poczucie miękkości. Ale jak się okazuje w trakcie biegu ta pianka jest na tyle sprężysta, że bardzo skuecznie oddaje energię. But do codziennych treningów powinien być dobrze wyważony – stosunek amortyzacji do sprężystości/dynamiki jest kluczowy. Moim zdaniem Hoce bardzo dobrze wychodzi żonglerka tymi wartościami...
  BUT IDEALNY DLA:

  Clifton to asfaltowy but "do wszystkiego". Od spokojnego klepania dużej ilości kilometrów, po szybsze jednostki treningowe (z zastrzeżeniem, że ta ilość pianki pod stopami jest wyczuwalna i w Cliftonie jest po prostu miękko). Sprawdzi się również jako but startowy na dłuższych dystansach, powiedzmy od półmaratonu w górę. Amortyzacja, komfort i dynamika w perfekcyjnej mieszance!


  Podeszwa Hoka Clifton 8

  PARAMETRY HOKA CLIFTON 8 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 4 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 6 na 6
  DROP: 5mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 27mm / 22mm
  DYNAMIKA: Ocena 4 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 215 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: - bardziej responsywna podeszwa środkowa, dzięki zastosowaniu 15% leżejszej pianki EVA
  - większa amortyzacja
  - bardziej przewiewna cholewka
  CENA: 629,99 PLN  BUTY BROOKS GHOST 14 damskie
  ⚡ najlepszy codzienny but treningowy
  Buty Brooks Ghost 14 damskie

  OPIS BROOKS GHOST 14 damskie:

  Najpopularniejszy but do biegania w naszej ofercie (nie tylko wśród butów Brooks)! Wygodny od pierwszego nałożenia, z odpowiednią ilością amortyzacji i dynamiką wystarczającą podczas codziennych treningów. Dla większości biegaczek Brooks Ghost 14 będzie również świetnym butem startowym na dystansach od półmaratonu do maratonu. Ghost, jak na buta asfaltowego, charakteryzuje się dość "agresywnym" bieżnikiem, dzięki czemu sprawdzi się nie tylko podczas treningów po twardym, ale również da sobie radę, gdy przyjdzie Ci zrobić trening w lesie, czy parku. Bezszwowa cholewka zapewnia świetne dopasowanie i redukuje ryzyko otarć. Jeśli miałabyś mieć tylko jednego buta w szafie "do wszystkiego" to but do biegania Brooks Ghost 14 byłby jedną z najlepszych propozycji! Największą zmianą w porównaniu do Brooks Ghost 13 poprawa płnności biegu. Podeszwa środkowa buta został stworzona z wysokiej jakości, miękkiej pianki DNA LOFT, która wpłynęła na zwiększenie amortyzacji bez zwiększania wagi buta. Nowa, bardziej miękka podeszwa oraz Segmented Crash Pad (modułowy system poduszek w podeszwie środkowej) są połączone tak, aby ułatwić płynne przetaczanie z pięty na palce. W Brooks Ghost 14 udoskonalono również dopasowanie cholewki, tak abyś miała wrażenie, że Twoja stopa tworzy jedność z butem! Zastosowano w niej bezszwową konstrukcję oraz wykorzystaną technologię 3D Fit Print, która umiejętnie spaja cholowekę w całość. Odpowiednikiem Ghosta dla biegaczek ze stopą pronującą jest Brooks Adrenaline 21 GTS.

  BUT IDEALNY DLA:

  Osób ze stopą neutralną lub supinującą, które szukają jednej pary butów do wszystkiego. Do codziennego treningu po asfalcie (na ubitych leśnych ścieżkach Ghost również sobie doskonale poradzi!) i okazjonalnych startów w zawodach. Brooks Ghost 14 to jeden z takich "pewniaków", który u większości biegaczy po prostu dobrze "siedzi" na stopach.


  Podeszwa Brooks Ghost 14 damskie

  PARAMETRY BROOKS GHOST 14 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 3 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 5 na 6
  DROP: 12mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 31mm / 19mm
  DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 255 g 
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: - bardziej miękka podeszwa środkowa, stworzona z wysokiej jakości, pianki DNA LOFT, która wpłynęła na zwiększenie amortyzacji bez zwiększania wagi buta
  - nowy modułowy system poduszek Segmented Crash Pad sprawił, że buty pozwalają na jeszcze płynniejsze przetaczanie stopy z pięty na palce
  - technologia 3D Fit Print sprawia, że cholewka jest jeszcze lepiej dopasowana, a but porusza się wraz ze stopą
  CENA: 549 PLN  BUTY BROOKS ADRENALINE 21 GTS damskie:
  ⚡ najlepszy dla pronatora
  Buty Brooks Adrenaline 21 GTS damskie

  OPIS BROOKS ADRENALINE 21 GTS damskie:

  Adrenalina" to świetny but treningowy dla biegaczek, które potrzebują wsparcia. Filozofią Brooksa jest hasło "run happy" i ten slogan ma odbicie w projekcie Brooks Adrenaline 21 GTS. Nowy system wsparcia dla pronacji - GuideRails - działa w jeszcze mniej inwazyjny sposób niż poprzednik. Wsparcie nie ma polegać na wymuszaniu czegoś na stopie, GuideRails trzyma stopę niczym rynna zjazdowa bobslej, pozwalając jej poruszać się swoim naturalnym torem. But świetnie amortyzuje, dobrze się przetacza, a jednocześnie stabilizuje stopy. But biegowy Brooks Adrenaline 21 GTS to duży krok naprzód w rozwoju tego modelu. To jedna z najciekawszych propozycji dla pronatorek dostępnych na rynku. W porównaniu do poprzednika system amortyzacji DNA LOFT rozciągnięto na długość całej podeszwy środkowej, nowa Adrenalina przynosi zatem jeszcze więcej miękkości!

  BUT IDEALNY DLA:

  Osób ze stopą pronującą, które szukają jednej pary butów do wszystkiego. Do codziennego treningu i okazjonalnych startów w zawodach. 


  Podeszwa Brooks Adrenaline 21 GTS damskie

  PARAMETRY BROOKS ADRENALINE 21 GTS damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: pronacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 3 na 5 szybsze treningi
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 5 na 6
  DROP: 12mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 28,5mm / 16,5mm  
  DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 258 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: - większa ilość pianki DNA LOFT w podeszwie środkowej
  CENA: 599 PLN  BUTY ASICS GEL-CUMULUS 23 damskie:

  Buty do biegania Asics Cumulus 22 damskie

  OPIS ASICS GEL-CUMULUS 23 damskie:

  Asics Gel-Cumulus to przedstawiciel najpopularniejszego segmentu butów do biegania Asics, czyli butów, które wykorzystujemy do codziennego, zróżnicowanego treningu. Cumulus zapewnia bardzo dobry balans pomiędzy odpowiednią ilością miękkiego żelu przy zachowaniu niezłej dynamiki. Codzienny but treningowy musi spełniać szereg zadań: zapewniać komfort podczas spokojnych wybiegań, "nie zamulać" na nieco szybszych jednostkach, a jeśli przyjdzie potrzeba to i pokazać trochę charakteru na zawodach. I taki właśnie jest Asics Gel-Cumulus! Ten model pokazuje też przemianę butów do biegania Asics - podeszwa niegdyś rozdzielona na dwie wyraźne strefy, teraz stanowi jeden kawałek materiału. Dzięki temu przetoczenie z pięty na palce jest o wiele płynniejsze. Za amortyzacje odpowiada GEl umieszczony zarówno pod piętą jak i palcami, a sprężystości dodaje pianka Flytefoam Propel. Asics Gel-Cumulus występuje również w wersji z wodoodporną membraną gore-tex.  BUT IDEALNY DLA:

  Jeśli szukasz jednego, wygodnego buta do codziennego treningu i ważysz około 60 kg (+- kilka kilogramów) to Asics Gel-Cumulus będzie świetnym wyborem. Cumulus świetnie sprawdzi się również jako but na maraton, jeśli Twoim głównym celem jest komfortowe pokonanie tego dystansu.

  Podeszwa Asics Cumulus 23

  PARAMETRY ASICS GEL-CUMULUS 23 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 3 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 5 na 6
  DROP: 10mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 22mm - 12mm
  DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 230 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: - zastosowanie bardziej holistycznego podejścia do projektowania, którego celem było dostosowanie się obuwia do anatomii biegacza w ruchu
  - zastosowanie konstrukcji 3D Space, strategicznie rozmieszczone słupki w podeszwie środkowej, różnie umieszczone w zależności od tego czy to model damski czy męski
  CENA: od 539 PLN


  BUTY ASICS GT-1000
  Buty do biegania Asics GT-1000 damskie

  OPIS ASICS GEL GT-1000 damskie:

  Asics GT-1000 to świetny but do codziennego treningu, który zapewnia doskonałą amortyzację dzięki sporej ilości żelu rozciągniętego na całej długości podeszwy. But zapewnia odpowiednie wsparcie dla biegaczy z pronacją - poprzeczny mostek usztywnia buta w środkowej części i ogranicza niepotrzebne ruchy skrętne. System Guidance Line, czyli dlugie nacięcie pociągnięte od pięty do palców nakierowuje stopę na właściwy tor ruchu. W przedniej części podeszwa jest gęściej ponacinana dla lepszej elastycznosci i sprężystości. Asics GT-1000 świetnie sprawdzi się w roli codziennego buta treningowego, który nie boi się i dużego kilometrażu, ale też nieco dynamiczniejszych sesji.

  BUT IDEALNY DLA:

  Szukają klasycznego buta treningowego do biegania po twardych nawierzchniach, i który posiada wsparcie dla pronacji. Asics GT-1000 będzie bardzo bezpiecznym butem tego typu.

  Podeszwa Asics GT-1000 damskie

  PARAMETRY ASICS GT-1000 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / pronacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 3 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 4 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
  DROP: 8mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 20mm - 12mm
  DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 233 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: Bd.
  CENA: od 439 PLN  NAJLEPSZE DAMSKIE BUTY DO BIEGANIA W KATEGORII CENA/JAKOŚĆ:  Damskie buty treningowe do biegania po asfalcie ze średnim poziomem amortyzacji. Idealnie sprawdzą się w przypadku początkujących biegaczek, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem. To dobra opcja również dla osób, które nie biegają bardzo dużo, a szukają butów z dobrą amortyzacją. Tu podobnie jak w klasycznych treningówkach, modele wyróżniają się odpowiednim poziomem amortyzacji, który chroni nogi przed obijaniem o asfalt.


  BUTY BROOKS TRACE damskie:
  ⚡ najlepszy dla początkującego
  Buty Brooks Trace damskie

  OPIS BROOKS TRACE damskie:

  Brooks Trace zajmuje miejsce Aduro - podstawowego buta, który przez kilka ostatnich sezonów często wybierany był przez początkujących biegaczek jako wstęp do bardziej zaawansowanej przygody z bieganiem. Trace czerpie ze starszych wersji Ghosta i przynosi świetny miks niskiej wagi (waży zaledwie 224 gramy!), świetnego dopasowania i odpowiednio wyważonej amortyzacji. Doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku początkujących biegaczek, które szukają bezpiecznego buta do codziennego treningu, ale również jako podstawowy but dla biegaczek, które nad bardzo miękką amortyzację stawiają dynamikę i dobre czucie podłoża. To nowość w ofercie Brooksa, ale jesteśmy pewni, że z miejsca podbije serca biegaczek!

  BUTY IDEALNY DLA:

  Osób, które w dobrej cenie szukają solidnego buta do biegania po twardych nawierzchniach w rozsądnej cenie. Odpowiedni balans amortyzacji i dynamiki sprawiają, że Brooks Trace sprawdzi się w szerokim spektrum zastosowań. To jeden z najbardziej wszechstronnych butów w swojej kategorii cenowej!


  Podeszwa Brooks Trace damskie

  PARAMETRY BROOKS TRACE damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 4 na 5 codzienne treningi
  Ocena 4 na 5 szybsze treningi
  Ocena 4 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 3 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
  DROP: 12mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 27mm / 15mm
  DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 224 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: - to pierwsza wersja tego buta
  CENA: 449 PLN  BUTY ASICS GEL-PULSE 13 damskie
  Buty do biegania Asics Gel-Pulse 12 damskie

  OPIS ASICS GEL-PULSE 13 damskie:

  Kolejny z butów treningowych, który w ostatnim czasie przeszedł spory "lifting". Asics Gel-Pulse przeznaczony został do biegania po twardych nawierzchniach. Dobra amortyzacja i wygodna cholewka sprawiają, że ten but świetnie sprawdzi się w roli codziennego buta do "klepania" kilometrów. Widoczny GEL pod piętą zapewni odpowiednią miękkość i ochronę na twardej powierzchni, a nowa pianka Amplifoam w podeszwie środkowej nada większej sprężystości. Dodatkowe systemy w postaci Guidance Line (którego zadaniem jest "naprowadzanie" stopy na właściwy ruch w trakcie przetaczania) docenią zwłaszcza początkujący biegacze, którym przyda się dodatkowe wsparcie. Asics Gel-Pulse to but, który w przystępnej cenie oferuje sporo jakości. Asics Gel-Pulse występuje również w wersji z wodoodporną membraną gore-tex.  BUT IDEALNY DLA:

  Nie chcesz bić rekordów, ani nie ścigasz się na zawodach, a po prostu szukasz bezpiecznego buta do pokonywania kilometrów na twardych podłożach w umiarkowanej cenie. Jeśli podpisujesz się pod tym stwierdzeniem, to jest duża szansa, że polubisz się z Asics Gel-Pulse!

  Podeszwa Asics Pulse 12 damskie

  PARAMETRY ASICS GEL-PULSE 13 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 3 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 4 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 3 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
  DROP: 8mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 20mm / 12mm 
  DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 250 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: Bd.
  CENA: od 389 PLN


  ASICS GEL-EXCITE 8 buty damskie
  ⚡najlepszy dla początkującej biegaczki
  Buty do biegania Asics Gel-Excite 8 damskie

  OPIS ASICS GEL-EXCITE 8 damskie:

  Podstawowy but z oferty butów do biegania Asics przeznaczony na twarde powierzchnie. Tutaj również znajdziemy technologię GEL - poduszki żelowe znajdują się pod piętą. W porównaniu do modeli z wyższej półki amortyzacji będzie mniej. To nie znaczy jednak, że Asics Gel-Excite nie znajdzie swoich fanów, wręcz przeciwnie! Świetny stosunek cena/jakość sprawia, że otrzymujemy buta, którego docenią i początkujące biegaczki, które w bezpieczny sposób będą chciały rozpocząć przygodę z bieganiem, jak również i te bardziej doświadczene. Te drugie docenią prostotę oraz większą dynamikę niż w lepiej amortyzowanych modelach z wyższej półki.

  BUT IDEALNY DLA:

  Świetna opcja na początek przygody z bieganiem - w dobrej cenie otrzymujesz bezpiecznego buta do treningu na twardych nawierzchniach. To również świetny wybór dla biegaczek szukających dynamiczniejszej treningówki bez nadmiernej ilości amortyzacji.

  Podeszwa Asics Gel-Excite 8 damskie

  PARAMETRY ASICS GEL-EXCITE 8 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 4 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 3 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 2 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 3 na 6
  DROP: 8mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 20mm - 12mm
  DYNAMIKA: Ocena 4 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 230 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: Bd.
  CENA: od 299 PLN

  SAUCONY RIDE 14 damskie
  Saucony Ride damskie

  OPIS SAUCONY RIDE 14 damskie:

  Kolejna odsłona modelu Saucony Ride 14 łączy w sobie komfort i amortyzację. Jeśli chodzi o zmiany w stosunku do poprzednika, zaszły ONE głównie w cholewce. Cholewka Ride 14 jest bardziej miękka, lżejsza i bardziej rozciągliwa. Język Ride 14 jest grubszy niż wcześniej, co wpływa na lepsze dopasowanie buta do stopy. Amortyzacja PWRRUN nadal zapewnia odpowiednią ilość miękkości, a jednocześnie wystarczająco responsywną, aby pokonać tyle kilometrów, ile chcesz.

  Podeszwa Saucony Ride damskie


  PARAMETRY SAUCONY RIDE 14 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 3 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 5 na 6
  DROP: 8mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 32mm - 24mm 
  DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA:  238 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: - bardziej miękka, lżejsza i bardziej rozciągliwa cholewka
  - język jest grubszy, co wpływa na lepsze dopasowanie buta do stopy
  CENA:  599 PLN  DAMSKIE BUTY DO BIEGANIA Z "PAZUREM" / TRENINGOWO-STARTOWE  W tej kategorii damskich butów do biegania po asfalcie znajdziemy modele, których zadaniem jest pomóc nam biegać szybciej. To jeszcze nie klasyczne "startówki" niemalże pozbawione amortyzacji, ale buty wyraźnie lżejsze niż te z segmentu typowych treningówek. Świetnie sprawdzają się w przypadku szybszych treningów, ale również jako buty startowe na zróżnicowanych dystansach.


  BUTY HOKA RINCON 3 damskie
  ⚡ najbardziej uniwersalny  Hoka Rincon 2 damskie

  OPIS HOKA RINCON 3 damskie:

  Hoka Rincon to but, który świetnie łączy cechy buta typowo treningowego, który powinien być bardzo wygodny i dobrze amortyzowany, z butem okołostartowym - czyli takim, który ułatwi Ci szybsze bieganie. A opisując go bardziej obrazowo, gdybyś odchudził trochę Hoka Clifton, odjął mu nieco amortyzacji i nadał bardziej sprężysty charakter piance, to otrzymałbyś właśnie Hoka Rincon! Ten niezwykle lekki (męski Rincon 3 waży raptem 210, a damski 176 g!) but idealnie sprawdza się w trakcie codziennych treningów w mieszanym terenie (podobnie jak Clifton, podeszwa obu modeli nie jest zupełnie płaska, dobrze trzyma się też nie tylko na asfalcie, ale również na miękkim podłożu). Zrobisz w nim i długie wybieganie, ale również z przyjemnością pobiegasz szybkie treningi. Hoka Rincon to jedna z najbardziej uniwersalnych propozycji butów na asfalt, nie tylko od Hoki, ale w ogóle na rynku. Jeśli potrzebujesz więc modelu, który będziesz mógł zabierać ze sobą w każdą podróż, bez zastanawiania się jakie treningi Cię czekają, Hoka Rincon to coś dla Ciebie. Zmiany względem wersji 2? Rincon 3 jest jeszcze lżejszy i jeszcze bardziej dynamiczny! W nowym wydaniu, Hoka Rincon daje poczucie jeszcze płynniejszego przetaczania stopy, dzięki ulepszeniu podeszwy środkowej. Wyjątkowo lekka pianka ma agresywne wycięcia i wzmocnioną gumową osłonę, zwiększającą wytrzymałość buta. To zdecydowanie jeden z najbardziej ulubionych modeli z Hoki całej ekipy Natural Born Runners.
  Recenzja Hoka Rincon

  RECENZJA #NBRTEAM
  HOKA RINCON:

  Grzegorz Łuczko

  GRZEGORZ ŁUCZKO

  Rincon to nazwa miejscowości w Portoryko, którą szczególnie upodobali sobie miłośnicy windsurfingu. Nigdy nie pływałem na desce, ale oglądając filmiki z wyczynami windsurferów wygląda to bardzo naturalnie. Jest w tym jakaś taka gracja i niesamowita płynność. Biegając w Hoka Rincon zupełnie nie dziwią mnie inspiracje zaczerpnięte z windsurfingu, bieganie w Rinconach przypomina taki swobodny, niczym niezakłócony ślizg na wielkiej fali. Tyle, że zamiast wody, muskamy powierzchnie asfaltu płynnie pokonując kolejne kilometry...  BUT IDEALNY DLA:

  Jeśli ponad bardzo miękką amortyzację stawiasz lekkość i dynamikę to Rincon jest jedną z najlepszych opcji na rynku o charakterystyce wybitnie lekkiego buta treningowo-startowego. Hoka Rincon to but, który daje wszystko to, co najlepsze ma do zaoferowania Hoka (świetnie wyważona amortyzacja i poczucie "fruwania"), a jednocześnie niweluje te rzeczy, które mogą przeszkadzać w tej marce (zbyt duża ilość pianki, poczucie pluszowej amortyzacji). Hoka Rincon to but "do tańca i do różańca". Sprawdzi się zarówno na spokojnym rozbieganiu, na szybkim akcencie czy na zawodach. W zasadzie bez względu na dystans z jakim przyjdzie Ci się zmierzyć.  Podeszwa Hoka Rincon 2 damskie

  PARAMETRY HOKA RINCON 3 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 4 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 4 na 5 długie wybiegania
  Ocena 4 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 4 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
  DROP: 5mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 26mm - 21mm
  DYNAMIKA: Ocena 4 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 176 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: - przeprojektowana, lżejsza i bardziej przewiewna cholewka
  - asymetryczny język i cieńszy uchwyt
  CENA: 539,99 PLN  BROOKS LAUNCH 7 buty damskie
  ⚡ najlepszy but treningowo-startowy
  Buty Brooks Launch 6 damskie 

  OPIS BROOKS LAUNCH 7 damskie:

  Lekki, dynamiczny i pozbawiony wielu systemów wspierających Twój ruch stopy. Brooks Launch nie ogranicza stopy w trakcie biegu i pozwala na swobodny bieg. To bardzo bezpieczny but treningowo-startowy dla osób, które chciałyby pobiegać nieco szybciej i zamienić standardowe, mocno amortyzowane buty treningowe na coś lżejszego i dynamiczniejszego. Brooks Launch 7 ma kilka oblicz, w zależności od tego jakim jesteś typem biegaczki, możesz wykorzystać go do różnych celów. Lżejsze biegaczki szukające lekkiego, dynamicznego buta wykorzystać mogą Brooks Launch 7 do codziennych treningów. Natomiast początkujące zostawią Launcha jedynie na te szybsze jednostki, czy starty w zawodach. Jedna z ciekawszych propozycji na rynku jeśli chodzi o buty treningowo-startowe! 


  Podeszwa Brooks Launch damskie

  PARAMETRY BROOKS LAUNCH 7:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 4 na 5 codzienne treningi
  Ocena 5 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 3 na 5 długie wybiegania
  Ocena 5 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 4 na 5 start w maratonie
  AMORTYZACJA: Ocena 3 na 6
  DROP: 10mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 27mm / 17mm
  DYNAMIKA: Ocena 5 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 224g
  ZMIANY VS POOPRZEDNIK: - dodatkowa warstwa pianki w podeszwie przedniej zapewnia szybsze przetaczanie i czyni obuwie trwalszym
  - nowa cholewka ze specjalną siatką to lepsze dopasowanie i wentylacja
  CENA: 449 PLN  BUTY ASICS NOVABLAST 2  Buty do biegania Asics Novablast damskie

  OPIS ASICS NOVABLAST 2 damskie:

  O ile modele typu Nimbus czy Cumulus to buty z podstawowej, tradycyjnej linii butów treningowych Asicsa, tak Novablast to zupełnie inne spojrzenie na kontrukcje buta biegowego. Seria Blast koncentruje się na niskiej wadze i szybkości. Asics Novablast waży zaledwie 260 gram dostarczając przy tym znakomitej amortyzacji. Za dużą dynamikę odpowiada miękka i sprężysta pianka FlyteFoam. W odróżnieniu od podobnych konstrukcji konkurencyjnych marek (np. Hoka Clifton) w Asics Novablast znajdziemy standardowy drop - 10mm. Ten model świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które chciałyby przyspieszyć na treningach lub szukają komfortowego buta na różnej długości starty na asfalcie..

  BUT IDEALNY DLA:

  Dla biegaczek, które szukają wygodnego i dobrze amortyzowanego buta o charakterze treningowo-startowym. Duża ilość miękkiej amortyzacji zapewni odpowiedni komfort, a konstrukcja buta i pianka FlyteFoam pomoże podkręcić tempo.

  Podeszwa Asics Novablast damskie

  PARAMETRY ASICS NOVABLAST damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 4 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 6 na 6
  DROP: 8mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 29mm / 21mm
  DYNAMIKA: Ocena 4 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 225 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: - szersza platfrma
  - niższy drop
  - wsparcie pięty
  CENA: od 539 PLN


  HOKA ONE ONE MACH 4 damskie:
  Hoka Mach 4 damskie

  OPIS HOKA MACH 4 damskie:

  Hoka Mach 4 łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy dobrze amortyzowanych modeli Hoki z miękką pianką oraz świetną responsywność, znaną wcześniej z takich modeli jak Carbon X. Hoka Mach 4 jest wyjątkowo lekki jak na tego typu but - damski model w rozmiarze 38 2/3 waży tylko 192 g! Niezwykle sprężysta mieszanka pianek, aż zaprasza do szybkich treningów. Połączenie lekkiej pianki na górze i jej gumowej wersji od spodu sprawia, że możesz biegać w nich komfortowo, niezależnie od liczby przebiegniętych kilometrów. Buty Hoka Mach 4 to także odnowiona, dobrze dopasowana cholewka, która opina stopę bez nacisku na ścięgno Achillesa.

  BUT IDEALNY DLA:

  Biegaczek, które szukają uniwersalnego modelu, które świetnie sprawdzi się zarówno podczas startów od 5 km do maratonu, treningów tempowych jak i codziennych wybiegań. Jeśli szukasz buta, które będzie równie komfortowy co dynamiczny, Hoka Mach 4 to coś dla Ciebie!


  Podeszwa Hoka One One Mach 4 damskie

  PARAMETRY HOKA MACH 4 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 4 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 5 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 4 na 5 długie wybiegania
  Ocena 5 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
  DROP: 5mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 27mm / 22mm
  DYNAMIKA: Ocena 5 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 192 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: Bd.
  CENA: 629,99 PLN


  NAJLEPSZE DAMSKIE BUTY DO BIEGANIA W DESZCZU  Nie znosisz chlapy i mokrych stóp? A na myśl o bieganiu po kałużach i wkładaniu stóp w mokre buty zastanawiasz się czy nie wybrać jednak czekolady i lampki wina zamiast taplania się w wodzie. Buty na takie warunki muszą zapewniać wodoodporną cholewkę, która pozwoli zrealizować trening nawet w najgorszych warunkach pogodowych.


  BROOKS GHOST 14 G-TX buty damskie
  ⚡ najlepszy do biegania w deszczu


  Brooks Ghost Gt-x damskie 

  OPIS BROOKS GHOST 14 G-TX damskie:

  Najpopularniejszy but do biegania w naszej ofercie (nie tylko wśród butów Brooks)! Wygodny od pierwszego nałożenia, z odpowiednią ilością amortyzacji i dynamiką wystarczającą podczas codziennych treningów. W wersji z membraną Gore-Tex nie musisz obawiać się już biegania w deszczu czy śniegu. Stopy pozostaną suche. Membrana zawsze sprawia, że w butach jest cieplej. Brooks Ghost 14 w wersji z membraną pomoże Ci przetrwać deszczową pogodę w komfortowych warunkach!

  Podeszwa Asics Gel-Pulse 12 G-TX damskie

  PARAMETRY BROOKS GHOST 14 G-TX damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi
  Ocena 3 na 5 szybsze treningi
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie
  AMORTYZACJA: Ocena 5 na 6
  DROP: 12mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 31mm / 19mm
  DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 278 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: - bardziej miękka podeszwa środkowa, stworzona z wysokiej jakości, pianki DNA LOFT, która wpłynęła na zwiększenie amortyzacji bez zwiększania wagi buta
  - nowy modułowy system poduszek Segmented Crash Pad sprawił, że buty pozwalają na jeszcze płynniejsze przetaczanie stopy z pięty na palce
  - technologia 3D Fit Print sprawia, że cholewka jest jeszcze lepiej dopasowana, a but porusza się wraz ze stopą
  CENA: 699 PLN
  TABELA Z PORÓWNANIEM NAJLEPSZYCH DAMSKICH BUTÓW DO BIEGANIA PO ASFALCIE  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

    CODZIENNE TRENINGI: SZYBSZE TRENINGI: DŁUGIE WYBIEGANIA: KRÓTKIE STARTY W ZAWODACH: START W MARATONIE: AMORTYZACJA: DROP: PIETA/PALCE: SZEROKOŚĆ: WAGA: CENA:
  ➡️ BROOKS GLYCERIN Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 5 Ocena 5 na 5 Ocena 3 na 5 Ocena 5 na 5 Ocena 6 na 6 10mm 29mm - 19mm Ocena 3 na 5 255 g 699 PLN
  ➡️ ASICS NIMBUS Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 6 na 6 13mm 27mm - 14mm Ocena 4 na 5 255 g od 679 PLN
  ➡️ HOKA CLIFTON Ocena 5 na 5  Ocena 4 na 5 Ocena 5 na 5 Ocena 3 na 5 Ocena 5 na 5 Ocena 6 na 6 5mm 27mm - 22mm Ocena 3 na 5 215 g 629,99 PLN
  ➡️ BROOKS GHOST Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 5 na 6 12mm 31mm - 19mm Ocena 3 na 5 255 g 549 PLN
  ➡️ BROOKS ADRENALINE Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 4 na 6 12mm 28,5mm - 16,5mm Ocena 3 na 5 258 g 599 PLN
  ➡️ ASICS GT-1000 Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 5  Ocena 4 na 5  Ocena 4 na 6 8mm 20mm -12mm Ocena 3 na 5 233 g od 439 PLN
  ➡️ ASICS CUMULUS Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 5 Ocena 4 na 5 Ocena 3 na 5 Ocena 4 na 5 Ocena 5 na 6 10mm 22mm - 12mm Ocena 3 na 5 230 g od 539 PLN
  ➡️ BROOKS TRACE Ocena 4 na 5  Ocena 4 na 5  Ocena 4 na 5  Ocena 3 na 5  Ocena 3 na 5  Ocena 4 na 6 12mm 27mm - 15mm Ocena 3 na 5 224 g 449 PLN
  ➡️ ASICS GEL-PULSE Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 5 Ocena 4 na 5 Ocena 3 na 5 Ocena 3 na 5 Ocena 4 na 6 8mm 20mm - 12mm Ocena 3 na 5 250 g od 389 PLN
  ➡️ ASICS EXCITE Ocena 5 na 5  Ocena 4 na 5  Ocena 3 na 5  Ocena 3 na 5  Ocena 2 na 5  Ocena 3 na 6 8mm 20mm - 12mm Ocena 3 na 5 230 g od 299 PLN
  ➡️ SAUCONY RIDE Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 5 Ocena 5 na 5 Ocena 3 na 5 Ocena 4 na 5 Ocena 5 na 6 8m 32mm - 24mm Ocena 3 na 5 238 g 599 PLN
  ➡️ HOKA RINCON Ocena 5 na 5  Ocena 4 na 5 Ocena 4 na 5 Ocena 4 na 5 Ocena 4 na 5 Ocena 4 na 6 5mm 26mm - 21mm Ocena 3 na 5 176 g 539,99 PLN
  ➡️ BROOKS LAUNCH Ocena 4 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 4 na 5  Ocena 3 na 6 10mm 27mm - 17mm Ocena 3 na 5 224 g 449 PLN
  ➡️ ASICS NOVABLAST Ocena 5 na 5  Ocena 4 na 5 Ocena 5 na 5 Ocena 3 na 5 Ocena 5 na 5 Ocena 6 na 6 8mm 29mm - 21mm Ocena 3 na 5 225 g od 539 PLN
  ➡️ HOKA MACH Ocena 4 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 4 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 4 na 6 5mm 27mm - 22mm Ocena 3 na 5 192 g 629,99 PLN
  ➡️ BROOKS GHOST G-TX Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 5 Ocena 5 na 5 Ocena 3 na 5 Ocena 5 na 5 Ocena 5 na 6 12mm 31mm - 19mm Ocena 3 na 5 278 g 699 PLN


Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel