pixel
ilość znalezionych towarów: 66

Buty Hoka

Buty Hoka One One - odważne rozwiązania, które podbiły rynek na całym świecie

Hoka One One powstała z chęci znalezienia rozwiązania jak sprawiać, że bieganie po górach było jeszcze szybsze i wygodniejsze. Marka ta powstała w roku 2009 w Stanach Zjednoczonych i dziś jest jedną z najbardziej znanych na świecie! Założyli ją dwaj byli pracownicy Salomona - Nicolas Mermoud i Jean-Luc Diard. W tym samym roku swoją premierę miała książka “Urodzeni biegacze”, promująca bieganie Naturalne. Innowacje proponowane przez buty Hoka One One była jednak zgoła inne. Twórcy Hoki postawili na dużą dawkę amortyzacji i stworzyli modele zwane przez wielu “poduszkowcami”. Takie rozwiązanie okazało się sprawdzać świetnie na długich dystansach i pomogło wielu biegaczom górskim długie, trudne odcinki, ograniczając uczucie zmęczenia oraz zmniejszając uszkodzenia stóp uderzających tysiące razy o górskie kamienie.

Hoka One One - innowacyjność i odwaga

Pierwszy model butów Hoka One One można było albo pokochać albo odrzucić na samym początku. To co odróżnia Hoka buty od innych marek to przede wszystkim niecodzienne połączenie niskiej wagi i dobrej amortyzacji. Biorąc buty Hoka One One do ręki można być naprawdę zdziwionym jak mało ważą! Buty Hoka to także wyjątkowo niski drop. W Hoka na asfalt i Hoka w góry znajdziemy dropy wysokości 4 lub 5 milimetrów. To naprawdę mało, biorąc pod uwagę, że wielu butów ma dropy w okolicach 10 milimetrów. Mimo tego co mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka stopa w butach Hoka One One osadzona jest dość nisko. Wszystko dzięki specyficznej budowie podeszwy środkowej, która mocno okala stopę zapewniając dużo lepszą stabilizację. Podeszwa środkowa w butach Hoka One One jest około dwa razy większa w porównaniu do standardowych butów biegowych. Hoka buty to także znany wielu biegaczom innowacyjny meta rocker, czyli kołyskowa budowa charakteryzująca się podniesioną piętą i przodem, które pozwalają na łatwiejsze przetaczanie stopy.

Buty Hoka One One asfaltowe - co je wyróżnia

Hoka na asfalt to przede wszystkim zaskakujące lekkie buty! W ofercie NBR znajdziesz szeroki wybór butów Hoka, do tych z największą amortyzacją, takich jak Hoka Bondi, prze niezwykle uniwersalne Hoka Clifton to ultralekkich Hoka Rincon. Znajdziesz u nas także buty ze stabilizacją Hoka takie jak Hoka Stinson. Buty Hoka z dużą amortyzacja są wybierane przez wielu także jako buty codzienne i bardzo doceniane za ich komfort noszenia.

Buty Hoka One One w góry

Buty Hoka One One w sklepie Natural Born Runners to przede wszystkim idealne buty do zbiegania, szczególnie po kamieniach. Buty Hoka świetnie sprawdzają się w Dolomitach i Tatrach. Osobiście w NBR Team nie wyobrażamy sobie lepszych butów na Lavaredo Ultra Trail! Buty trailowe Hoka One One charakteryzuje również bardzo dobra przyczepność. Wszystko dzięki zastosowaniu w wielu modelach podeszwy Vibram, znanej ze świetnego trzymania się skały. Jeśli chcesz kupić buty Hoka online koniecznie odwiedź nas sklep oraz sprawdź Hoka opinie zamieszczone na naszej stronie!