Buty do biegania

Buty do biegania Saucony - przewodnik po marce

2022-03-15
Buty do biegania Saucony - przewodnik po marce
Zapewne niewiele osób w Polsce wie, że Saucony to prawdopodobnie najstarsza marka biegowa na świecie! Historia tej amerykańskiej firmy liczy sobie już ponad 120 lat. Została ona założona w 1898 roku w Kutztown w stanie Pensylwania przez czwórkę młodych biznesmenów. To ledwie 2 lata po pierwszym historycznym biegu maratońskim na nowożytnych Igrzyskach Olimpijskich oraz rok po starcie maratonu w Bostonie! Jeśli chcecie dowiedzieć się co wyróżnia buty do biegania Saucony i jak znaleźć odpowiedni model Saucony dla siebie, koniecznie czytajcie dalej!

SPIS TREŚCI:Ten tekst, jak wszystkie poradniki na blogu Natural Born Runners jest aktualizowany z każdym sezonem. Razem z premierami kolejnych modeli Saucony będziemy dodawać informacje o zmianach i nowościach. Tekstu jest sporo, więc przygotowaliśmy dla Was przydatny spis treści:

[AKTUALIZACJA]: 15.03.2022, sezon wiosna/lato 2022


HISTORIA MARKI SAUCONYInspiracją dla nietypowej nazwy firmy było indiańskie słowo "saconk" co oznacza "gdzie spotykają się dwie rzeki". W okolicach założenia Saucony rzeczywiście jest takie miejsce, co symbolizuje również logo, na którym zobaczyć można reprezentacje rzek z 3 głazami (3 kropki w logo). Jak dokładnie wymówić słowo "saucony" posłuchać możesz tutaj.


Firma szybko nabrała rozpędu. Choć z początku zajmowała się głównie produkcją butów dla dzieci, to wkrótce zaczęła wyrastać na markę produkującą sprzęt dla biegaczy. Należy jednak pamiętać, że w tamtych czasach bieganie miało nieco inną formę niż tę znaną obecnie. Bieganie rekreacyjne w zasadzie było nieznane, jeśli więc mówimy o butach biegowych, chodzi głównie o kolce lekkoatletyczne. Ludzie w tamtych czasach biegali głównie w skórzanych kolcach lub zupełnie boso.

W międzyczasie, w późnych latach 60 XX wieku Saucony wykupił inny producent obuwia - Hyde Athletic Industries. Szybko jednak to Saucony stało się główną, wiodącą marką i cała firma zmieniła nazwę na Saucony. Lata 70te to wybuch zainteresowania bieganiem wśród Amerykanów. Frank Shorter wygrywa maraton na Igrzyskach w Monachium w 1972, a Saucony z niszowej marki, znanej wśród zatwardziałych fanów biegania stają sie powrzechnie znanym brandem. Obecnie Saucony wciąż zajmuje się przede wszystkim produkcją obuwia do biegania, pozostając wierne jednej dyscyplinie sportu.


BUTY DO BIEGANIA SAUCONY: WYRÓŻNIKI MARKIMarka Saucony od dziesiątek lat musiała zmagać się z konkurencją takich biegowych gigantów jak Nike cz Adidas. W ostatnich latach Saucony włączyło sie do walki o miano producenta najszybszych modeli asfaltowych i rozpoczęła produkcję butów z płytką karbonową. Tak powstały Saucony Endorphin Pro oraz ich ulepszona, najnowsza wersja Saucony Endorphin Pro 2. To modele stworzone do zdobywania życiówek, które zebrały świetne recenzje, nie tylko w Stanach, i cieszą się coraz większą popularnością w Europie.

Sukcesem okazała się cała linia Saucony Endorphin, stworzona dla biegaczy, którzy chcą przyspieszyć na treningach i zawodach. Oprócz startówek Endorphin Pro znajdziemy w niej Endorphin Speed z bardziej elastyczną nylonową podeszwą, przeznaczony na zawody i szybkie treningi. Kolekcję asfaltową uzupełnia model treningowy Endorphin Shift, stworzony z myślą o codziennym połykaniu kilometrów. Nowością jest model Endorphin Trail, w którym znajdziemy ultralekką amortyzację oraz obecną w modelach asfaltowych technologię SPEEDROLL, wspomagającą szybkie i dynamiczne przetaczanie stopy.
Buty do biegania Saucony

Wiele modeli butów do biegania marki Saucony wyróżnia między inny stosunkowo niski drop oraz innowacyjność zastosowanych technologii. Foto: Piotr Oleszak; Archiwum Natural Born Runners.Oprócz innowacyjności, tym co wyróżnia sporo modeli Saucony jest stosunkowo niski drop. W wielu butach tej marki drop (różnica między wysokością położenia pięt i palców) wynosi 4 mm. Tak jest np. w modelu Saucony Kinvara. Dzięki temu, że stopa w bucie jest położona stosunkowo płasko, pozwala to na większą pracę nad techniką biegu, angażując mocniej ścięgno Achillesa i całą tylną taśmę. Buty Saucony z dropami na poziomie 4 i 8 mm plasują się więc gdzieś pośrodku stawki, pomiędzy wysokimi "spadkami" (inne określenie dropu) które często możemy spotkać np w butach marki Brooks, a butami z 0 dropem, które proponuje np. marka Altra.

Saucony, jak wiele spośród marek związanych ze sportem, podejmuje również szereg starań w kierunku prowadzenia bardziej zrównoważonej produkcji i dystrybucji obuwia. Oprócz spotykanego w większości firm, zwiększania procentowego udziału materiałów z recyklingu oraz dążenia do zmniejszania udziału plastiku, we wszystkich swoich produktach, Saucony stworzyło model obuwia uszytego z 7 naturalnych materiałów i w 100% pozbawionego plastiku: Saucony Jazz Court RFG. Zapewne musi minąć jeszcze dobrych kilka lat, zanim światowe marki będą w stanie tworzyć w ten sposób najszybsze startowe modele, których koniec końców zawsze szukają ambitni biegacze, ale aby to się stało, niezbędne są właśnie tego typu działania. Oprócz obuwia biegowego Saucony tworzy również odzież i akcesoria dla biegaczy, a także obuwie codzienne. Coraz częściej na europejskich ulicach możemy zobaczyć sneakersy tej marki z charakterystycznym logo, które czytelnikom tego bloga zapewne zawsze będzie kojarzyć się z bieganiem.BUTY DO BIEGANIA SAUCONY NA ASFALT:
Buty do biegania Saucony Endorphin Pro

Seria Saucony Endorphin to niezwykle szybka i udana odpowiedź tej marki na biegową, “karbonową rewolucję”. Foto: Piotr Oleszak; Archiwum Natural Born Runners.
BUTY SAUCONY ENDORPHIN PRO 2

Zdjęcie męskich butów do biegania Saucony Endorphin Pro

Płyta węglowa znajdująca się w Saucony Endorphin Pro 2 zagięta jest literę S, co nadaje temu modelowi jeszcze większej dynamiki. Foto: Piotr Oleszak; Archiwum Natural Born Runners.Saucony Endorphin Pro 2 to niezwykle udana odpowiedź Saucony na “karbonową rewolucję”. O ile początkowo wielu biegaczy z nieufnnością podchodziło do tego typu innowacji, obecnie nie ma wątpliwości, że płytki węglowe potrafią o kilka procent poprawiać nasz wynik na mecie. Zgodnie z potocznym twierdzeniem, “buty nie biegają”, ale ultralekkie i dynamiczne Saucony Endorphin Pro 2, mogą okazać się prawdziwą pomocą w walce o życiówki.

Zastosowana w Saucony Endorphin Pro 2 technologia Spedroll pozwala na szybsze przetaczanie stopy i bardziej efektywne wybicie. Taki efekt wspomaga zakrzywiona w literę S płyta węglowa, która sprawia, że możesz z większą łatwością utrzymać przez dłuższy czas wysokie tempo biegu, przy jednoczesnym mniejszym zmęczeniu mięśni. Zmniejszenie uszkodzeń włókien mięśniowych dużym wysiłkiem oznacza także szybką regenerację po bardzo intensywnym wysiłku, a tym samym szybszy powrót do intensywnego trenowania po zawodach.

Podeszwa zewnętrzna XT-900 ze wzmocnionymi strefami odpornymi na ścieranie zapewnia optymalną przyczepność i trwałość butów. Ultralekka amortyzacja PWRRUN PB zapewnia bardzo dużą sprężystość i zwrot energii.
Zdjęcie butów do biegania Saucony Endorphin Pro

Cholewka Saucony Endorphin Pro 2, mimo wyjątkowej lekkości, zapewnia świetne trzymanie stopy. Foto: Piotr Oleszak; Archiwum Natural Born Runners
Tym, co odróżnia Saucony Endorphin Pro 2 od wielu konkurencyjnych modeli z płytką karbonową, jest świetne trzymanie stopy, zapewniające biegaczowi duże poczucie stabilności. Niezwykle przewiewna cholewka z siateczki otula stopę, a ulepszone, antypoślizgowe sznurowadła z dodatkową dziurką na ich wiązania sprawiają, że but po prostu świetnie leży. W drugiej odsłonie Saucony Endorphin Pro ulepszono również zapiętek, zapewniający lepsze wsparcie i trzymanie pięty.

BUT IDEALNY DLA:

Biegaczy, którzy szukają ultralekkiego buta startowego z płytą karbowaną. Dla wszystkich, którzy chcą poprawiać życiówki na dystansie od 5 km do maratonu i pragną znaleźć model ze świetnie dopasowaną cholewką.


PARAMETRY SAUCONY ENDORPHIN PRO 2:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja
 PRZEZNACZENIE:

Ocena 3 na 5 codzienne treningi 
Ocena 5 na 5 szybsze treningi 
Ocena 3 na 5 długie wybiegania
Ocena 5 na 5 krótkie starty w zawodach
Ocena 5 na 5 start w maratonie
AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
 DROP: 8 mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 35.5mm / 27.5mm 
 DYNAMIKA: Ocena 5 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 4 na 5
 WAGA BUTA:  213 g (męskie) / 179 g (damskie)
ZMIANY VS POPRZEDNIK: - nowe, antypoślizgowe sznurowadła
- wzmocniony zapiętek pozwalający na lepsze trzymanie stopy i dający większe poczucie stabilności
- ulepszona i bardziej przewiewna cholewka


Sprawdź wszystkie modele butów Saucony Endorphin Pro 2

BUTY SAUCONY ENDORPHIN SPEED 2
Zdjęcie męskich butów Saucony Endorphin Speed 2

Saucony Endorphin Speed 2 to model stworzony z myślą o biegaczach, którzy chcą przyspieszyć na treningach tempowych oraz zawodach asfaltowych. Znajdziemy w nim płytką nylonową, którą cechuje duża wieksza elastyczność niż płytkę karbonową. Duża ilość lekkiej i responsywnej pianki (35,5 / 27,5 mm) sprawia, że model Saucony Endorphin Speed 2 jest niezwykle wygodny, niezależnie od ilości kilometrów, które planujesz w nich pokonać. Wysoka amortyzacja, zapewniana przez piankę PWRRUN PB, idzie w parze ze świetnym zwrotem energii i bardzo dużą sprężystością, którą zapewnia ten model.

Cholewka Saucony Endorphin Speed 2 została lekko zmieniona i posiada bardziej dopasowaną piętę. Siateczka która ją tworzy jest bardziej przewiewna, a poczucie świetnego trzymania stopy dopełniają antypoślizgowe sznurowadła. Technologia FORMFIT sprawia, że cholewka zapewnia bardziej indywidualne dopasowanie, które najmocniej będziemy mogli odczuć po kilku treningach w tym modelu. Podeszwa zewnętrzna XT-900 ze wzmocnionymi strefami odpornymi na ścieranie zapewnia optymalną przyczepność i trwałość.

BUT IDEALNY DLA:

Jeśli szukasz lekkich, dynamicznych i trwałych butów, które będą Ci służyć nie tylko na kilku wyścigach, Asics Magic Speed to propozycja dla Ciebie!

Zdjęcie podeszwy męskich butów Saucony Endorphin Speed 2

PARAMETRY SAUCONY ENDORPHIN SPEED 2:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 PRZEZNACZENIE:

Ocena 3 na 5 codzienne treningi 
Ocena 5 na 5 szybsze treningi 
Ocena 3 na 5 długie wybiegania
Ocena 5 na 5 krótkie starty w zawodach
Ocena 5 na 5 start w maratonie

AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
DROP: 8mm (męskie / damskie)
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 35.5mm - 27.5mm (męskie / damskie)
DYNAMIKA: Ocena 5 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 4 na 5
WAGA BUTA: 224 g (męskie)
198 g (damskie)
ZMIANY VS POPRZEDNIK: - lekko zmieniona cholewka, posiada bardziej dopasowaną piętę

Zobacz więcej modeli Asics Magic Speed

BUTY SAUCONY RIDE 15
Zdjęcie męskich butów Saucony Ride 15

Saucony Ride 15 łączą w sobie duży komfort i amortyzację. To but do codziennego “połykania kilometrów" z nieco bardziej dynamicznym zacięciem. Amortyzacja PWRRUN nadaje butom responsywności, dzięki czemu Saucony Ride doskonale sprawdzą się zarówno jako but na spokojne wybiegania, ale również te nieco szybsze treningi. 8mm drop pozwala na bieganie zarówno w klasycznym stylu "z pięty", ale nie będzie również przeszkadzał biegaczom przyzwyczajonym do bardziej naturalnej techniki biegu ze śródstopia. Jeśli chodzi o zmiany w stosunku do poprzednika, zaszły one głównie w cholewce. Cholewka Ride 15 jest miękciejsza, lżejsza i bardziej rozciągliwa.

BUT IDEALNY DLA:

Dla biegaczy, którzy szukają sprawdzonego buta treningowego o bardzo uniwersalnym charakterze. Właściwości Saucony Ride sprawiają, że doskonale odnajdzie się on na codziennych treningach, jak i nieco żwawszych jednostkach.


Zdjęcie podeszwy męskich Saucony Ride 15

PARAMETRY SAUCONY RIDE 15:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja
 PRZEZNACZENIE:

Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
Ocena 4 na 5 szybsze treningi 
Ocena 3 na 5 długie wybiegania
Ocena 4 na 5 krótkie starty w zawodach
Ocena 3 na 5 start w maratonie
AMORTYZACJA: Ocena 5na 6
 DROP: 8 mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 32 mm / 24 mm
 DYNAMIKA: Ocena 4 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3na 5
 WAGA BUTA:  249 g (męskie) / 221 g (damskie)
ZMIANY VS POPRZEDNIK: Bd.


Zobacz wszystkie dostępne modele Saucony Ride

BUTY SAUCONY KINVARA 13
Zdjęcie męskich butów Saucony Kinvara 13

O ile podczas startów warto wybierać modele z płytką karbonową, o tyle nie warto zakładać ich na większość szybkich treningów. (Modele z płytką nie pozwalają na pracę nad techniką biegu, a częste trenowanie w nich sprawia, że nie odczuwamy już tak mocno ich “supermocy”). Warto zostawić je na same starty, zwłaszcza, że buty z płytką karbonową stosunkowo krótko zachowują swoje najlepsze właściwości.

Z myślą o szybszych jednostkach na utwardzonych nawierzchniach Saucony stworzył m.in. model Kinvara 13. To niezwykle lekkie buty, które mogą dobrze sprawdzić się także podczas startów (szczególnie jeśli nie jesteś przekonany do płytek węglowych lub szukasz bardziej budżetowego rozwiązania). Saucony Kinvara posiadają zaskakująco dobrą amortyzację, biorąc po uwagę ich wagę. Ciężsi biegacze docenią sporą ilość pianki, a Ci lżejsi ich dynamikę. 4 mm drop spodoba się wszystkim biegaczom, którzy chcą popracować nad swoją techniką biegu.

BUT IDEALNY DLA:

Dla biegaczy, którzy szukają bardzo lekkiego buta treningowo-startowego z odpowiednią dawką amortyzacji i w dobrej cenie. Dla osób chcących poprawiać technikę biegu i szukajacych butów z dość niskim dropem.


Zdjęcie podeszwy męskich butów Saucony Kinvara 13

PARAMETRY SAUCONY KINVARA 13:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja
 PRZEZNACZENIE:

Ocena 4 na 5 codzienne treningi 
Ocena 5 na 5 szybsze treningi 
Ocena 3 na 5 długie wybiegania
Ocena 5 na 5 krótkie starty w zawodach
Ocena 3 na 5 start w maratonie
AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
 DROP: 4 mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 28.5mm / 24.5mm 
 DYNAMIKA: Ocena 5 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
 WAGA BUTA:  213 g (męskie) / 184 g (damskie)
ZMIANY VS POPRZEDNIK: Bd.


Zobacz więcej modeli Saucony Kinvara

BUTY SAUCONY GUIDE 15
Zdjęcie męskich butów Saucony Guide 15


Propozycja dla biegaczy ze stopami nadpronującymi. Nowa, lżejsza odsłona Saucony Guide 15 łączy w sobie sprężystą amortyzację oraz odpowiednią dawkę wsparcia, które razem zapewniają płynność i stabilność biegu. To model, który pozwoli Ci cieszyć się codziennymi treningami, niezależnie od ich długości. Nowa pianka PWRRUN jest bardziej responsywna i bardziej miękka niż większość klasycznych pianek EVA, dzięki czemu zapewnia wrażenie większej dynamiki, niż wiele innych modelu stworzonych dla biegaczy nadpronujących. Lżejsza cholewka nowej odsłony Saucony Guide 15 świetnie dopasowuje się do stopy i sprawia, że buty zapewniają komfort w czasie każdego treningu.

BUT IDEALNY DLA:

Dla biegaczy, którzy szukają sprawdzonego i wygodnego buta ze wsparciem do codziennych treningów.


PARAMETRY SAUCONY GUIDE 15:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: pronacja
PRZEZNACZENIE:

Ocena 4 na 5 codzienne treningi
Ocena 5 na 5 szybsze treningi
Ocena 3 na 5 długie wybiegania
Ocena 5 na 5 krótkie starty w zawodach
Ocena 3 na 5 start w maratonie
AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
DROP: 8 mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 35mm / 27mm
DYNAMIKA: Ocena 4 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
WAGA BUTA: 269 g (męskie) / 233 g (damskie)
ZMIANY VS POPRZEDNIK: - lżejsza cholewka


Sprawdź wszystkie modele Saucony Guide

BUTY DO BIEGANIA SAUCONY W TERENIE:
Buty trailowe marki Saucony

Marka Saucony od lat zajmuje sie takze produkcją butów trailowych na niemal każdy teren. Foto: Piotr Oleszak; Archiwum Natural Born Runners.BUTY SAUCONY PEREGRINE 12
Zdjęcie męskich butów Saucony Peregrine 125

Ten model to pewniak na niemal każde trailowe podłoże: od skał, po leśne ścieżki, śnieg i błoto. Saucony Peregrine to model znany biegaczom od wielu już lat. Ma swoich oddanych fanów, a i my w NBR mamy o nim bardzo dobre zdanie! Saucony Peregrine klasyk, któremu po prostu można zaufać! Niewiele jest również tak uniwersalnych butów trailowych na rynku. W najnowszej 12-tej odsłonie but traci na wadze i zyskuje więcej dynamiki. Agresywny bieżnik zapewnia poczucie stabilności na zbiegach. Saucony Peregrine to model, który możesz spakować do walizki na niemal każdą biegową podróż, bez zastanawiania się po jakim trailowym podłożu będziesz biegać.

BUT IDEALNY DLA:

Dla biegaczy szukających jednego uniwersalnego buta trailowego na niemal każde warunki i niemal każdy rodzaj górskiego podłoża. Dla osób lubiących wytrzymałe i solidne modele.
TEST SAUCONY PEREGRINE 11Zobacz recenzje Saucony Peregrine 11

RECENZJA #NBRTEAM
SAUCONY PEREGRINE 11 TEST:

Saucony Peregrine 11 okazały się bardzo wygodne od pierwszego założenia i przyjemnie ułożyły się na stopie. Nie miałem wrażenia sztywności i nadmiernego ciężaru, nic też nie przeszkadzało wewnątrz buta. Ucieszyłem się, że język jest zintegrowany z cholewką, co zapobiega jego przesuwaniu i zwiększa komfort [...]

Nie znalazłem okoliczności, w których Peregrine’y by mnie zawiodły. Jak na klasyczne terenówki są dość responsywne i dynamiczne, co pozwoliło mi wykonać dość mocne jednostki bez wrażenia, że buty mnie powstrzymują. Na szybkich zbiegach w trudnym terenie czułem odpowiednią precyzję, stopa była dobrze trzymana w bucie, nie przesuwała się. Mogłem pewnie lądować i mocno się wybijać, bo but jednocześnie mnie chronił i zapewniał odpowiednie wybicie[...] Chcecie poznać więcej szczegółów testów Saucony Peregrine 11? Koniecznie przeczytajcie pełną recenzję na naszym blogu...
Zdjęcie podeszwy męskich Saucony Peregrine 12

PARAMETRY SAUCONY PEREGRINE 12:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania w terenie i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja
 NA JAKI TEREN:

Ocena 4 na 5 skały, kamienie, szutry
Ocena 4 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód
WYSOKOŚĆ BIEŻNIKA: bd.
 AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
DROP: 4mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 26,5mm / 22,5mm
DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
WAGA BUTA:  275 g (męskie) / 235 g (damskie)
ZMIANY VS POPRZEDNIK: - dużo lżejszy niż poprzednik


Sprawdź wszystkie dostępne modele Saucony Peregrine

TABELA Z PORÓWNANIEM BUTÓW DO BIEGANIA SAUCONY
MODEL  TYP STOPY AMORTYZACJA PRZEZNACZENIE DYNAMIKA DROP PIĘTA / PALCE SZEROKOŚĆ BUTA WAGA BUTA CENA
➡️ SAUCONY ENDORPHIN PRO 2 neutralna/supinacja Ocena 4 na 6 startowe Ocena 5 na 5 8 mm 35.5mm / 27.5mm Ocena 4 na 5 213 g (męskie)
179 g (damskie)
(sprawdź cenę)
➡️ SAUCONY ENDORPHIN SPEED 2 neutralna/supinacja Ocena 4 na 6 treningowo-startowe Ocena 5 na 5 8 mm 35.5mm / 27.5mm Ocena 4 na 5 224 g (męskie)
198 g (damskie)
(sprawdź cenę)
➡️ SAUCONY KINVARA 13 neutralna/supinacja Ocena 4 na 6 treningowo-startowe Ocena 5 na 5 4 mm 28.5mm / 24.5mm Ocena 3 na 5 213 g (męskie)
184 g (damskie)
(sprawdź cenę)
➡️ SAUCONY RIDE 14 neutralna/supinacja Ocena 5 na 6 treningowe Ocena 4 na 5 8 mm 32 mm / 24 mm Ocena 3 na 5 249 g (męskie)
221 g (damskie)
(sprawdź cenę)
➡️ SAUCONY GUIDE 15 neutralna/pronacja Ocena 5 na 6 treningowe Ocena 4 na 5 8 mm 35mm / 27mm Ocena 3 na 5 269 g (męskie)
233 g (damskie)
(sprawdź cenę)
➡️ SAUCONY PEREGRINE 11 neutralna/supinacja Ocena 4 na 6 teren Ocena 3 na 5 4 mm 26,5mm / 22,5mm Ocena 3 na 5 275 g (męskie)
235 g (damskie)
(sprawdź cenę)


Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
Podziel się swoim komentarzem z innymi

Dbamy o Twoją prywatność

Sklep korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zamknij
pixel