pixel
ilość znalezionych towarów: 7

Buty treningowo-startowe damskie

  Buty treningowo-startowe damskie

  Jeśli biegasz od jakiegoś czasu i rozpoczęłaś przygodę z braniem udziału w zawodach i imprezach biegowych, zapewne zastanawiasz się czy warto mieć oddzielne buty treningowo startowe damskie. Są to modele łączące wygodę butów treningowych i dynamikę startówek. Są one bardziej uniwersalne niż typowe buty startowe ponieważ możesz zabrać je także na treningi i nie tracą tak szybko swoich właściwości jak ultralekkie startów ki. W wypadku cięższych biegaczek buty treningowo startowe damskie będą miały nadal doćć sporo pianki, tak aby amortyzować uderzenia o podłoże. Jeśli należysz do lekkich, szybkich biegaczek, buty treningowo startowe mogą sprawdzić się u Ciebie na większości treningów, poza długimi biegami regeneracyjnymi, podczas których chcesz dać odpocząć stawom i stopom.

  Buty treningowo-startowe damskie - jak wybrać model dla siebie?

  Wiele biegaczek po dłuższym czasie biegania wyłącznie dla lepszego samopoczucia lub towarzystwa zaczyna stawiać sobie pierwsze cele biegowe. Jeśli chciałbyś przyspieszyć trochę na treningach i zawodach buty treningowo-startowe będą dobrym rozwiązaniem dla Ciebie. Od biegowych butów treningowych będzie je wyróżniać najczęściej niższa waga i większa responsywność. Jeśli jesteś zaawansowaną biegaczką możesz pomyśleć o zakupie butów z płytką karbonową, która pozwala bardziej efektywnie wykorzystywać każdy krok biegowy i po prostu biegać szybciej. Buty z taką płytką nie będą jednak dobrym rozwiązaniem dla początkujących biegaczek i mogą prowadzić je do kontuzji. Jeśli natomiast zależy Ci przede wszystkim na wygodzie, wybierz tradycyjne ➡️ buty treningowe damskie.

  Różnice między butami treningowymi, startowymi i treningowo-startowymi

  Granica między butami treningowymi, a treningowo startowymi nie jest zupełnie jednoznaczna. Lekkie buty treningowo-startowe mogą być wybierane przez zaawansowane biegaczki do codziennych treningów. To kiedy założymy buty treningowo-startowe, a kiedy np. startowe powinno zależeć od naszej wagi, doświadczenia, tempa biegu i pokonywanego dystansu. Im krótszy dystans i szybsze tempo powinniśmy się bardziej skłaniać w stronę bardziej sztywnych startówek. Im jednak dystans się wydłuża, a nasze tempo jest wolniejsze, tym bardziej powinniśmy się zadać o wyższy poziom amortyzacji w butach i wybrać bardziej miękki model. Jeśli nadal zastanawiasz się jak wybrać buty do biegania treningowo-startowe i chciałabyś poczytać więcej informacji na ten temat sprawdzić koniecznie ➡️ poradnik na naszym blogu.