pixel
ilość znalezionych towarów: 30

Kurtki do biegania męskie

Kurtka do biegania męska - ważna część wyposażenia biegacza

Jeśli biegasz już od jakiegoś czasu, zapewne wiesz, że dobrze oddychająca, lekka kurtka biegowa to ta część garderoby, która znacząco może podnieść komfort Twojego treningu lub zawodów. W zależności od grubości kurtki do biegania męskie możesz ubierać zarówno latem, wiosną i jesienią, a także zimą. Kurtki dla biegaczy, które znajdziesz w ofercie Natural Born Runners, są często wyposażone w funkcjonalne kieszonki, do których możesz schować telefon, klucze czy rękawiczki.

Kurtka biegowa - rodzaje i przeznaczenie

W zależności od rodzaju użytych materiałów, ich grubości i przepuszczalności kurtki dzielimy między innymi na ➡️ kurtki do biegania zimą, ➡️ wiatrówki do biegania i ➡️ kurtki przeciwdeszczowe do biegania oraz ➡️ kurtki do biegania w górach. Różnice między nimi są naprawdę znaczące! W rzeczywistości na co dzień nie potrzebujesz kurtki, która doskonale chroni Cię przed deszczem, ale taka opcja jest niezastąpiona w górach. Zanim zdecydujesz się na wybór kurtki dla biegaczy, weź pod uwagę, w jakich okolicznościach trenujesz i startujesz najczęściej. Grubość kurtki dobierz też do tego jak szybko rozgrzewasz się na treningu i czy jesteś biegowy, zmarzluchem, czy raczej zawsze na treningach jest Ci gorąco. Pamiętaj też, że np. kurtki wiosenne do biegania świetnie mogą się sprawdzić się też na rowerze czy codziennych spacerach.

Kurtki do biegania męska - swoboda ruchu na każdym treningu

Wybierając kurtkę do biegania, zwróć uwagę czy jest ona uszyta z wystarczająco rozciągliwe materiału. Kurtka biegowe nie może ograniczać naszych ruchów. Dobrze również, gdy nie jest zbyt krótka, tak aby móc chronić nas przed wiatrem. Kurtki dla biegaczy posiadają najczęściej zamek, a nierzadko równie dodatkowe klipsy, który pozwalają na dodatkową regulację stopnia rozpięcia kurtki. Spora część kurtek posiada kaptur, chroniący głowę przed deszczem i wiatrem. Niektóre nie posiadają jednak kaptura, dzięki temu są jednak nieco lżejsze. Sporo kurtek ma również bardzo małe rozmiary. Pozwala to je schować bez problemu do nawet małego ➡️ pasa biegowego oraz każdego rodzaju ➡️ plecaka do biegania

.

Kurtka biegowa męska- odzież na każdą porę roku

Jeśli wybierzesz dobrej jakości kurtki biegowe, będziesz mógł je używać przez wiele sezonów. Jeśli ubierzesz pod nią ➡️ bieliznę termoaktywną plus ➡️ bluzę, będziesz mógł w niej biegać nawet w czasie siarczystych mrozów. Lekkie kurtki do biegowe w zestawianiu z cienką koszulką sprawdzi się także latem. Pamiętaj, że dobra kurtka biegowa posłuży Ci znacznie dłużej niż buty do biegania i warto wydać na nią trochę więcej, aby nie musieć zmieniać jej zbyt często.