pixel
ilość znalezionych towarów: 40

Buty do biegania w terenie damskie

Buty trailowe damskie - najważniejsze cechy

Wiele biegaczek na początku swojej przygody z tym sportem zastanawia się co odróżnia buty asfaltowe od trailowych i czy warto zainwestować w buty do biegania w terenie damskie. Różnic między butami do biegania po utwardzonych nawierzchniach, a butami do biegania po górach, czy w trudnym leśnym terenie jest całkiem sporo. Damskie buty trailowe mają przede wszystkim bardziej urozmaicony, a nie płaski, bieżnik, który lepiej radzi sobie z nierównościami terenu, błotem czy kamieniami. Taki typ bieżnika sprawia, że czujemy się w terenie stabilniej, unikamy poślizgów i łatwiej nam jest poruszać się zarówno podczas podbiegania, czy podchodzenia jak i zbiegania. Kolejną różnicą jest bardziej wytrzymała i wzmacniana cholewka, która bardzo często ma lekko utwardzone przestrzeń wokół palców u stóp. Chroni to nas przed uderzeniami o kamienie czy korzenie. Dodatkowo damskie buty trailowe są najczęściej nieco sztywniejsze, żeby nasze stopy nie odczuwały mocno korzeni i kamieni podczas treningów i zawodów.

Buty do biegania w terenie damskie - czym różnią się od siebie

O ile asfaltowe drogi są niemal zawsze podobne i przewidywalne, biegając w terenie musimy być przygotowani na to, że nawierzchnia pod naszymi stopami może ulegać ciągłym zmianom i nieustannie zaskakiwać różnymi przeszkodami. Stąd damskie buty trailowe różnią się znacząco od siebie w zależności od tego na jaki teren sa przeznaczone. Dla ułatwienia wyboru w Natural Born Runners podzieliliśmy buty do biegania w terenie na:➡️ buty do biegania po górach damskie oraz ➡️ buty do biegania po lesie damskie. Buty do biegania po lesie mają zazwyczaj łagodniejszy, bardziej uniwersalny bieżnik. Bez problemów możesz w nich łączyć trening złożony z leśnych ścieżek i krótkich odcinków asfaltowych. Damskie buty do biegania po górach będą miały bardziej agresywny bieżnik oraz wzmacniany otok na palce u stóp. O ile do biegania po lesie możesz przy dobrej pogodzie wybrać buty asfaltowe, o tyle biegając w górach z pewnością warto zainwestować w osobną parę butów trailowych.

Buty trail damskie - dlaczego wzmacniają nasze bezpieczeństwo w górach

Buty do biegania w terenie damskie mają za zadanie przede wszystkim zwiększyć naszą przyczepność i stabilność w trudnym terenie. Jest to niezwykle ważne na technicznych, stromych szlakach czy w niesprzyjającej deszczowej, czy śnieżnej pogodzie. Chodząc po górach łatwo się poślizgnąć nie posiadając butów z odpowiednim bieżnikiem, a przy bieganiu takie ryzyko jest jeszcze większe. Buty damskie trailowe posiadają często bieżnik z domieszką vibramu lub innego rodzaju gumy, która potrafi lepiej “kleić się do skały”.

Buty do biegania trail damskie - bądź szybsza w górach

Buty do biegania trail damskie - bądź szybsza w górach Buty do biegania po górach damskie sprawią, że będziesz mogła szybciej pokonywać górskie szlaki i robić to z większą przyjemnością. Są one zaprojektowane tak, aby ułatwić Ci bezpieczne zbieganie, minimalizując obciążenia które nasze ciało musi znosić w trakcie zabiegu. Są one dużo lżejsze niż buty trekkingowe, a ich cholewka jest bardziej przewiewne. Buty damskie trailowe są coraz częściej wybierane także do chodzenia po górach i szybkich marszów. Jeśli nie wiesz jakie buty trailowe damskie wybrać, koniecznie przeczytaj poradnik na naszym blogu.

RANKING DAMSKICH BUTÓW TRAILOWYCH