pixel
Jak biegać zimą?

Czapka, opaska czy kominiarka do biegania zimą - przedstawiamy najlepsze czapki do biegania na zimę

2022-01-21
Czapka, opaska czy kominiarka do biegania zimą - przedstawiamy najlepsze czapki do biegania na zimę
Nieodłącznym elementem zimowego wyposażenia każdego biegacza jest czapka do biegania. To właśnie głowa jest jedną z najwrażliwszych części ciała, o które szczególnie warto zadbać zimą. W tym poradniku nie tylko przedstawimy propozycje najlepszych czapek, ale również pomysły jak ochronić całą głowę przed wiatrem i mrozem wykorzystując inne elementy biegowej garderoby. 


NA SKRÓTY: SZUKAM OCHRONY NA:


SPIS TREŚCI:W tym poradniku opisujemy konkretne modele nakryć głowy na cały przekrój warunków, na które trafisz biegając zimową porą. Radzimy co wybrać i jak się ubrać na konkretne warunki pogodowe.

[AKTUALIZACJA]: sezon jesień/zima 2022

 1. Czapka do biegania, opaska, chusta, a może kominiarka? Co wybrać? 
 2. Tabela z porównaniem czapek/opasek do biegania zimą. 
 3. Opisy konkretnych modeli nakryć głowy do biegania zimą: 

 4. Materialy używane w czapkach do biegania zimą. 


Czapka do biegania zimą damska

Podczas zimy trafimy na przeróżne warunki pogodowe. Warto dobrze zadbać o kompletną ochronę dla głowy i twarzy.CZAPKA DO BIEGANIA, OPASKA, CHUSTA, A MOŻE KOMINIARKA? CO WYBRAĆ?Jak w każdym elemencie biegowej garderoby, tak i w przypadku czapek najlepiej sprawdzą się techniczne materiały. Podobnie jak w przypadku innych elementów, biegowa czapka nie musi być przesadnie gruba - nie chodzi o to, żeby się zgrzać po 15 minutach biegu, ani chwilę później dać się przewiać! Czapka do biegania to tylko jedno z rozwiązań, które możemy zastosować, aby ochronić się przed zimnem. Poniżej opis kilku praktycznych rozwiązań, po które możemy sięgnąć zimową porą. 

 • CZAPKA - najpopularniejsze rozwiązanie, które chroni całą głowę. Wybierając model o odpowiednim składzie osiągniemy pożądany komfort termiczny. Zdecydowana większość czapek posiada sporo wstawek z elastycznego materiału, co sprawia że przylegają one bezpośrednio do głowy otulając ją na całym obwodzie (najczęstszym wyglądem takich czapek jest styl "na czepek", luźniejsze są modele z większą ilością wełny merino). Często spotykanym wariantem jest panel na całym obwodzie lub przód czapki wykonany z wiatroodpornego materiału. W wersjach damskich czasem spotyka się wyjście na kucyk z tyłu czapki. Klasyczna czapka do biegania zimą to najpopularniejsze rozwiązanie, multum opcji pozwala dobrać odpowiednią wersję dla siebie. 


 • OPASKA - opcja dla osób, dla których czapka wydaje się zbyt ciepła lub do użycia w okresie przejściowym. Kiedy jest jeszcze za ciepło na pełną czapkę, ale już przyda się zakryć uszy i ochronić przed wiatrem. Opaski do biegania zimą są również bardzo popularne wśród kobiet - w ich przypadku łatwiej jest "zapanować" nad włosami. Opaska do biegania to minimum wagi, maksimum korzyści. Świetnie chroni newralgiczne punkty (uszy, zatoki, czoło) jednocześnie zapewniając doskonałą oddychalność. Zwykle czapki do biegania występują w trzech wariantach: zwykła nieocieplana opaska, to świetna opcja do biegania w zasadzie przez cały rok (opaska zatrzymuje pot, który zasłaniałby oczy), ocieplana wersja - najczęściej od środka wyłożona meszkiem oraz wersja przeciwwiatrowa, pokryta dodatkowo wiatroodpornym materiałem. 


 • CHUSTA TYPU BUFF - szalenie popularne rozwiązanie! Wielofunkcyjna chusta typu buff to nieodłączny element outdoorowego życia. Kawałek bezszwowego materiału, w formie rękawa (niektórzy określają go również mianem komina). Do jego produkcji najczęściej wykorzystuje się mikrofibrę (najpopularniejszy rodzaj chust zrobiony został właśnie z tego materiału). Obecnie na popularności nabierają wersję z wełny merino czy thermonetu. Zastosowanie chust jest prawie nieograniczone! Możesz wykorzystać ją jako czapkę, jako opaskę na głowę, osłonę na twarz, szyję, kominiarkę, a z tych co bardziej kreatywnych rozwiązań: jako sukienkę dla małej dziewczynki, czy obrożę w formie chusty dla psa! W przypadku bardzo mroźnych i wietrznych dni chustę polecam również jako uzupełnienie czapki. Idealnie wtedy ochroni twarz i szyję przed przewianiem.


 • KOMINIARKA - w tym wypadku sięgamy już po najcięższe "działa". Kominiarka do biegania to kompleksowa ochrona głowy, twarzy i szyi przed wychłodzeniem i przewianiem. Z racji tak kompleksowego przykrycia ciała jej oddychalność będzie niższa niż czapki czy opaski. Warto jednak po nią sięgnąć w przypadku naprawdę dużego mrozu, to będzie najlepsza ochrona. Również na zadeklarowanych zmarzluchów. Kominiarka do biegania będzie również świetnym rozwiazaniem, gdy startujesz w zimowych biegach ultra. Tam pogoda może być naprawdę paskudna, zacinający wiatr, który będzie szukał każdej otwartej szczeliny, aby dostać się do środka? Tak, zimą w górach takie warunki to chleb powszedni. Kominiarka idealnie sprawdzi się w takich właśnie warunkach.Czapka do biegania na zimę

Podczas wietrznej pogody dobrze sprawdza się chusta Buff. Możemy wykorzystać ją jako osłonę na twarz lub zrobić z niej kominiarkę.TABELA Z PORÓWNANIEM CZAPEK/OPASEK DO BIEGANIA ZIMĄW tej tabeli zebrałem najpopularniejsze skarpety do biegania dostępne w ofercie naszego sklepu. Dzięki podziale na praktyczne kategorie łatwo znajdziesz odpowiednie dla siebie skarpety.


MODEL: TYP: KOMFORT TERMICZNY:
➡️ COMPRESSPORT HEADBAND V3 ON/OFF opaska Ocena 2 na 5
➡️ BUFF ECOSTRETCH HAT czapka Ocena 3 na 5
➡️ BRUBECK 3D PRO BD10050 opaska Ocena 2 na 5
➡️ BUFF MERINO WOOL HEADBAND MIDWEIGHT 250 opaska Ocena 3 na 5
➡️ BRUBECK ACTIVE WOOL HM10180 czapka Ocena 4 na 5
➡️ BUFF THERMONET chusta/maska Ocena 3 na 5
➡️ BUFF THERMONET REVERSIBLE HAT czapka Ocena 3 na 5
➡️ DOBSOM HAT czapka Ocena 3 na 5
➡️ RONHILL BEANIE AND GLOVE SET czapka + rękawiczki Ocena 4 na 5
➡️ BRUBECK KM00010 kominiarka Ocena 4 na 5
➡️ BUFF POLAR&ECOSTRETCH czapka Ocena 5 na 5
➡️ DEXSHELL BEANIE SOLO wodoodporna czapka Ocena 5 na 5
➡️ BUFF MERINO MIDWEIGHT 250 chusta/maska Ocena 4 na 5
➡️ BUFF MERINO HEAVYWEIGHT czapka Ocena 5 na 5


NAKRYCIA GŁOWY NA OKRES PRZEJŚCIOWY (+5 stopni)
OPASKI I CHUSTY DO BIEGANIA
Sprzęt w tej kategorii przeznaczony jest na moment, w którym zima się jeszcze na dobre nie zaczęła, w pamięci mamy gorące lato, a zimy nadal nie widać na horyzoncie. Albo tuż po zimie, kiedy wreszcie ustąpiły mrozy i temperatura rośnie. W takich sytuacjach sprawdzi się albo zupełnie cienka, dobrze wentylowana czapka, opaska do biegania na głowę lub chusta typu Buff. Nie potrzebujemy pełnego okrycia głowy, najważniejszym zadaniem jest zakrycie uszu przed przewianiem. Czy awaryjna chusta do biegania, którą owiniemy nadgarstek i posłuży nam jako frotka do wycierania potu, a w przypadku zmiany pogody, możemy ubrać ją na głowę. Sprzęt z tej kategorii dobrze sprawdzi się również podczas cieplejszych dni zimy. 

PRZEZNACZENIE - trening w okresie wiosna/jesień lub do intensywnego wysiłku zimą. Zalecany zakres temperatur: powyżej 5 stopni. Opaska Compressport Headband V2 On/Off


OPASKA COMPRESSPORT HEADBAND V2 ON/OFF

Opaska przydaje się nie tylko, żeby ochronić głowę przed przewianiem czy dodać ciepła, równie dobrze sprawdzi się jako "stoper" dla potu, czy pomoc w utrzymaniu włosów (o ile ktoś dysponuje bujniejszą czupryną) na swoim miejscu. Opaska Compressport Headband On/Off to malutki skrawek materiału o wyjątkowo lekkiej wadze i świetnych właściwościach technicznych. Na materiale znajduje się sieć otworów, które pod wpływem ruchu głowy zwężają się bądź rozszerzają zapewniając przy tym świetny balans pomiędzy komfortem termicznym a dobrą wentylacją.


KOMFORT TERMICZNY: Ocena 2 na 5

Opaska Compressport Headband V2 On/Off

Czapka Buff Eco Stretch


CZAPKA BUFF ECOSTRETCH

Cienki i rozciągliwy materiał, z którego wykonano czapki Buff EcoStretch łatwo dopasowuje się do głowy. Bezszwowa, dwustronna konstrukcja nie tylko zapewnia duży komfort noszenia, ale również pozwala na wybór jednego z dwóch kolorów. Jedna czapka Buff EcoStretch wykonana została z recyklingu 2 plastikowych butelek.


KOMFORT TERMICZNY: Ocena 3 na 5

Czapka Buff Eco Stretch

opaska Brubeck


OPASKA BRUBECK 3D PRO BD10050

Opaska Brubeck 3D Pro BD10050 wykonana została w technologii bezszwowej zapewnia odpowiednie, komfortowe dopasowanie do kształtu głowy. Za sprawą dwuwarstwowej budowy dzianiny następuje szybszy odbiór wilgoci. Trójwymiarowa konstrukcja dzianiny to gwarancja natomiast wyższej skuteczności funkcji termoregulacyjnych i transferu wilgoci. Konstrukcja taka bowiem zapewnia dodatkowe kanały powietrzne w przestrzeni pomiędzy skórą a opaską. Dzięki temu umożliwia gromadzenie się powietrza ogrzanego naturalnym ciepłem ciała między powierzchnią skóry, a opaską 3DPRO i zapobiega obniżeniu się temparatury na skórze.


KOMFORT TERMICZNY: Ocena 2 na 5

opaska Brubeck -->

Opaska Buff Merinio Wool Headband midweight 250


OPASKA BUFF MERINO WOOL HEADBAND MIDWEIGHT 250

Tu podobnie jak w przypadku czapki Inov-8, tę opaskę Buffa możesz wykorzystać również w trakcie treningów w niższych temperaturach. Podwójna warstwa wełny merino o gramaturze 250g/m2 to wystarczająca ochrona podczas zimowych treningów. Otwarta konstrukcja opasek sprawia, że obok świetnej ochrony uszu mamy zapewnioną doskonałą wentylację. Jeśli nie jesteś fanem biegania w czapkach, to warto rozważyć opaskę jako podstawową ochronę głowy podczas zimowych treningów.


KOMFORT TERMICZNY: Ocena 3 na 5

Opaska Buff Merinio Wool Headband midweight 250NAKRYCIA GŁOWY NA OKRES ZIMOWY (od -5 do +5 stopni)
OPASKI, CHUSTY I CZAPKI DO BIEGANIA
"Klasyczna" zima dla nas w NBR to temperatury w okolicach 0 stopni i mniej. To bieganie w mrozie, albo w zmiennych momentach, gdy mróz nagle chwyta, lub odpuszcza. Dużo lepiej sprawdzą się więc czapki czy opaski z wełną merino czy większą gramaturą materiału. Warto wybierać również te rozwiązania, które oferują większą ochronę przed wiatrem. Poniżej kilka wartych polecenia modeli. 

PRZEZNACZENIE - trening w okresie zimowym. Zalecany zakres temperatur: od +5 do -5 stopni.


Czapka Brubeck z wełny merino


CZAPKA BRUBECK Z WEŁNY MERINO HM10180

To najpopularniejsza czapka do biegania zimą w naszym sklepie! Wełnę merino zmiksowano z poliamidem i elastanem. Takie połączenie zapewnia zalety wełny oraz poprawia oddychalność i dopasowanie czapki.

KOMFORT TERMICZNY: Ocena 4 na 5

Czapka Brubeck z wełny merino

Chusta Buff Thermonet


CHUSTA DO BIEGANIA BUFF THERMONET

Chusty typu Buff kojarzą już chyba wszyscy, a Thermonet to zupełnie nowa jakość w temacie materiałów na zimę! Powstały we współpracy ze znaną marką w świecie outdoorowym - Primaloft - czterokrotnie lepiej utrzymuje ciepło niż mikrofibra używana w klasycznych chustach Buff. Dodatkowo materiał ten posiada właściwości hydrofobowe (odpychające wodę), odprowadza nadmiar potu na zewnątrz, jednocześnie utrzymując ciepło wewnątrz. Dzięki temu organizm chroniony jest przed gwałtownymi zmianami temperatury. Jeśli szukasz czegoś co jednocześnie może pełnić rolę: czapki, opaski, maski na twarz, szyję czy kominiarki to Buff Thermonet jest doskonałym rozwiązaniem. Zimowy "must have"!


KOMFORT TERMICZNY: Ocena 3 na 5

Chusta Buff Thermonet

Czapka Buff Thermonet


CZAPKA DO BIEGANIA BUFF THERMONET

Zalety thermonetu opisane zostały wyżej, wybór więc pomiędzy chustą a czapką, to kwestia indywidualnych preferencji. Czapka to rozwiązanie dla tych biegaczy, którzy preferują bardziej tradycyjne rozwiązania. Czapka Buff Thermonet posiada panel z dwóch warstw materiału, który ochrania czoło oraz tył głowy przed chłodem - góra natomiast wykonana została z pojedynczej warstwy. Taki strefowy układ materiałów pozwala lepiej chronić przed zimnem wrażliwsze miejsca jednocześnie zostawiając furtkę dla zwiększonej wentylacji tam, gdzie zachodzi taka potrzeba.


KOMFORT TERMICZNY: Ocena 3 na 5

Czapka Buff Thermonet

Czapka Dobsom Hat


CZAPKA DOBSOM HAT

Swego czasu Dobsom miał w ofercie bardzo popularną bluzę Karleby. Bluzy już nie ma w ofercie, ale dorobiła się ona wielu fanów. Doceniali przyjemny materiał, z którego została zrobiona. Bluzy nie ma, ale jest czapka! Wykonana z tej samej miękkiej i przyjemnej dla ciała dzianiny. Elastyczny materiał dobrze układa się na głowie, dobrze przykrywając uszy.


KOMFORT TERMICZNY: Ocena 3 na 5

Czapka Dobsom Hat

Zestaw czapki i rękawiczki Ronhill


ZESTAW CZAPKA + RĘKAWICZKI BIEGOWE RONHILL BEANIE AND GLOVE SET

Praktyczny zestaw Ronhill Beanie and Glove Set świetnie sprawdzi się jako prezent dla biegacza. W skład tego zestawu wchodza rękawiczki Classic i czapkę Beanie. Oba produkty wykonane z miękkiego, wygodnego materiału, który dobrze oddycha i zapewnia odpowiedni komfort cieplny podczas chłodniejszych dni.


KOMFORT TERMICZNY: Ocena 4 na 5

Zestaw czapki i rękawiczki Ronhill

NAKRYCIA GŁOWY NA NAJWIĘKSZE MROZY (poniżej -5 stopni)
KOMINIARKI I CZAPKI DO BIEGANIA
W tym miejscu zebraliśmy czapki do biegania i nakrycia głowy, które najlepiej sprawdzą się w bardzo niskich temperaturach. To sprzęt zdecydowanie zbyt ciepły na bieganie w dodatniej temperaturze. Trenując podczas naprawdę mroźnych dni trzeba zwrócić uwagę na dokładną ochronę całej głowy. W wyjątkowo wietrzne dni (a o takie nietrudno zimą) może okazać się, że najlepiej sprawdzi się biegowa kominiarka lub czapka w połączeniu z chustą - kluczowa wtedy będzie ochrona całej twarzy. Pamiętaj jednak, że to naprawdę "ciepłe" rozwiązania! Jeśli często się "grzejesz" podczas biegania lub nie jesteś przesadnym zmarzluchem, pozostań przy kategorii sprzętu od -5 do +5 stopni.

PRZEZNACZENIE - trening podczas dużych mrozów lub aktywność o średniej i niskiej intensywności w wyższych temperaturach. Zalecany zakres temperatur: poniżej - 5 stopni


Kominiarka do biegania Brubeck KM00010


KOMINIARKA DO BIEGANIA BRUBECK KM00010

Kominiarka wykonana z technicznego materiału w technologii bezszwowej. Elastyczny materiał dopasowuje się do głowy chroniąc ją z każdej strony przed wiatrem. Przednia część kominiarki do biegania wykonana została z materiału o siateczkowej strukturze, dzięki temu łatwiej jest oddychać, a materiał w trakcie niskich temperatur nie zamarza. Jony srebra zawarte w warstwie wewnętrznej hamują rozwój bakterii, a tym samym ograniczają powstawanie nieprzyjemnych zapachów. To rozwiązanie zdecydowane do użytku w trakcie najmroźniejszych dni zimy!


KOMFORT TERMICZNY: Ocena 4 na 5

Kominiarka do biegania Brubeck KM00010Czapka Buff z mikrofibry i polaru


CZAPKA DO BIEGANIA BUFF Z POLARU I MIKROFIBRY

Ten model czapki Buffa to połączenie dwóch świetnych materiałów, lekkiej i oddychającej mikrofibry z ciepłym polarem. Polar znajduje się w wewnętrznej warstwie, skóra ma więc kontakt z materiałem, który przyjemnie ją rozgrzewa w trakcie biegu. Elastyczna mikrofibra znajduje się na zewnątrz. Czapka jest elastyczna i bardzo dobrze dopasowuje się do głowy zakrywając uszy.

KOMFORT TERMICZNY: Ocena 5 na 5

Czapka Buff z mikrofibry i polaruWodoszczelna czapka Dexshell Beanie Solo


WODOODPORNA CZAPKA DEXSHELL BEANIE SOLO

Ciepła i wodoodporna. Od wewnątrz wyłożona przyjemnym dla ciała polarem, środkowa warstwa to wodoszczelna membrana, a na zewnątrz powłoka z akrylu. Dexshell Beanie Solo świetnie chroni przed mroźnym wiatrem i deszczem. Podobnie jak inne modele z tej kategorii nie jest to czapka do bardzo intensywnych treningów - będzie w niej zwyczajnie za ciepło. Jednak jeśli to właśnie tego ciepła poszukujesz w sprzęcie do biegania zimą, to Dexshell Beanie Solo będzie dobrym rozwiązaniem.


KOMFORT TERMICZNY: Ocena 5 na 5

Wodoszczelna czapka Dexshell Beanie Solo/search.php?text=chusta+merino+wool+midweight


CHUSTA DO BIEGANIA BUFF MERINO WOOL MIDWEIGHT

Wełna merino to swego rodzaju słowo wytrych jeśli chodzi o produkcję odzieży i akcesorii do użytku zimową porą. Nie tylko podczas biegania! Wełna merino powszechnie znana jest ze swoich wyjatkowych właściwości, które idealnie sprawdzają się podczas treningów w niskich temperaturach. Zapewnia odpowiedni komfort termiczny w zimne dni, grzeje nawet jeśli nasiąknie wodą, no i przede wszystkim nie "łapie" zapachów. To genialna właściwość, która przydaje się szczególnie podczas dłuższych wyjazdów. Chusty Buff z serii Merino Wool to przede wszystkim 2 modele, które szczególnie dobrze sprawdzą się podczas biegowych treningów. Wersja lightweight (125gr/m2) oraz midweight (250gr/m2) - ta ostatnia to wersja dla zmarzluchów!


KOMFORT TERMICZNY: Ocena 5 na 5

Chusta Buff Merino Wool Midweight 250Czapka Buff Merino Wool Heavyweight 600


CZAPKA DO BIEGANIA BUFF MERINO WOOL HEAVYWEIGHT

Najcieplejsza czapka z wełny merino w naszej ofercie! Buff Merino Wool Heavyweight to czapka o gramaturze 600g/m2. To zdecydowanie rozwiązanie dla biegowych zmarluchów. Taka ilość materiału sprawia, że ten model poleciłbym na aktywność o niskiej intensywności w bardzo niskich temperaturach. Spokojny trening biegowy, trekking w górach, czy nawet użytkowanie podczas codziennych zajęć na świeżym powietrzu. Nierzucający się w oczy wygląd czapki Buffa sprzyja jej uniwersalnemu wykorzystaniu.


KOMFORT TERMICZNY: Ocena 5 na 5

Czapka Buff Merino Wool Heavyweight 600

MATERIAŁY UŻYWANE W CZAPKACH DO BIEGANIA ZIMĄ


 

 • POLIESTER: ze względu na bardzo niski wskaźnik chłonności wilgoci jest to najczęstszy materiał stosowany w produkcji odzieży sportowej. Bardzo wytrzymały, elastyczny i nieodkształcający się. W połączeniu z odpowiednio dobranymi mieszankami materiałów (np. elastan, poliamid czy wełna merino) doskonale potrafi zaspokoić niemalże wszystkie potrzeby biegaczy.
 • ELASTAN / SPANDEX: wynaleziony w 1958 roku. Z miejsca wywrócił świat produkcji odzieży do góry nogami. Dzięki elastanowi można było zmniejszyć wagę materiałów, z których produkowano odzież, a jednocześnie zwiększyć ich trwałość oraz komfort użytkowania. Elastan sprawia, że odzież idealnie dopasowuje się do ciała, dzięki jego niesamowitej rozciągliwości (do 500%!). Po rozciągnięciu materiał wraca do swych pierwotnych wymiarów. Czasem zamiennie nazywany lycrą lub spandeksem. 
 • MIKROFIBRA: jest materiałem technicznym bardzo wysoko cenionym ze względu na szybki transfer wilgoć na zewnątrz i błyskawiczne schnięcie. Mikrofibra jest specjalnym typem mikrowłókna, składającym się z mieszanki bardzo cienkich włókien poliestrowych i poliamidowych. Włókna otrzymane w ten sposób są aż do 30 razy cieńsze niż bawełna i 100 razy cieńsze od ludzkiego włosa! Pozostając przy tym bardzo wytrzymała. Materiał jest bardzo miękki i przyjemny w dotyku.
 • THERMONET: to przełomowy materiał wyprodukowany w kooperacji marek Buff oraz PrimaLoft. Ta druga wsławiła się wynalezieniem tkaniny PrimaLoft (nazwa firmy wzięła się od nazwy tkaniny), która charakteryzuje się właściwościami zbliżonymi do naturalnego puchu, jednocześnie oferując lepsze parametry wiatro i wodoodporności. Thermonet to połączenie tradycyjnych tkanin stosowanych w chustach Buff z technicznymi nićmi PromaLoft. Jest to nadzwyczaj cienka, lekka ale bardzo trwała tkanina techniczna wyróżniająca się wysoką izolacją termiczną - doskonale zachowuje ciepło bez użycia grubych warstw materiału. Dowodem na to jest czterokrotnie dłuższe utrzymywanie ciepła niż przy produktach wykonanych z mikrofibry. Hydrofobowe (czyli odpychające wodę), odprowadzające wilgoć na powierzchnię, włókna Thermonet utrzymują ciepło wewnątrz, zapewniając komfort i suchość materiału w najtrudniejszych warunkach chroniąc organizm przed zmianami temperatury.
 • WEŁNA MERINO: choć nie oddycha tak dobrze jak włókna poliestrowe to jednak wśród materiałów używanych przy produkcji odzieży sportowej dorobiła sobie wyjątkowego miejsca. Odzież i akcesoria produkowane z niej nie tylko dają najwięcej ciepła, ale również grzeją gdy namokną. Doskonale sprawdzi się więc w przypadku mniej intensywnego wysiłku. Merino przez bardzo długi czas nie chłonie zapachów. Czapki do biegania z wełny merino idealnie sprawdzą się w przypadku osób, które oczekują najlepszych parametrów cieplnych.
 • POLAR: to lekka dzianina z włókien poliestrowych, popularnie zwana „polarem”. Stworzona przez amerykańską firmę Polartec. Zachwując bardzo niską wagę posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne umożliwiając równocześnie szybkie odparowywanie wody na zewnątrz. Nie wchłania wilgoci i obcych zapachów, jest nie alergiczna i przyjemna w dotyku. Polar występuje w wielu odmianach, które różnią się między sobą konkretnymi właściwościami. 


ZOBACZ INNE PORADNIKI Z SERII "SPRZĘT DO BIEGANIA ZIMĄ":

PODSUMOWANIEW przypadku czapek do biegania zimą nie ma jednego idealnego rozwiązania. Czasem wystarczy przykryć tylko uszy lekką opaską, a czasem trzeba będzie zabrać i czapkę i buffa, którym zakryjesz twarz. Zima może przybrać różne oblicza, warto być przygotowanym na wszystkie możliwości! Dużym plusem części rozwiązań, które przedstawiłem wyżej (chusty i czapki z wełny merino) jest ich duża uniwersalność, użyjesz ich na biegowym treningu, w górach czy po prostu na co dzień, jako uzupełnienie "cywilnej" odzieży.

Masz pytania? Nadal nie wiesz jaką czapkę wybrać? Napisz do nas: poczta@natural-born-runners.pl lub zadzwoń: 730 920 380. Pomożemy!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
Podziel się swoim komentarzem z innymi