pixel
ilość znalezionych towarów: 171

Odżywki dla biegaczy

Odżywki dla biegaczy rodzaje i zastosowanie

Uprawiając intensywnie sport łatwo przekonujemy się jak ważne w czasie treningu i zawodów jest dostarczanie odpowiedniej ilości kalorii oraz nawodnienie. Czym dłuższy dystans i czas wysiłku, tym większe znaczenie mają suplementy dla biegaczy. Regeneracja, która jest kluczowa dla adaptacji treningowej, również nie przebiega dobrze bez odpowiedniego żywienia po treningu. Odżywki dla biegaczy dostępne w Natural Born Runners dzielimy na kilka kategorii: ➡️ żele energetyczne ,➡️ batony, ➡️ napoje dla biegaczy czy ➡️ sole mineralne i elektrolity dla biegaczy. Kategorie różnią się między sobą nie tylko składem i konsystencją, ale także zastosowaniem. Suplementy dla biegaczy przed bieganiem są zazwyczaj bogate w proste węglowodany, a dużą ilość białka znajdziemy potreningowych odżywkach. Regeneracja po spożyciu odpowiedniej ilości białka może przebiec szybciej. Czym bieg jest krótszy i w wyższej temperaturze, tym odżywki dla biegaczy mogą być bardziej rozwodnione i mniej bogate w kalorie. Ważniejsze niż dostarczenie energii jest wtedy zapewnienie dobrego nawodnienia. Należy jednak pamiętać, że suplementy dla biegaczy sa produktami o specjalnym zastosowaniu i nie zastąpią nigdy zdrowej, zbilansowanej diety, o którą powinna dbać każda osoba uprawiająca sport.

Suplementy dla biegaczy na wytrzymałość i poprawę wyników na mecie

Suplementy dla biegaczy ultra to produkty, które pozwalają amatorom biegania kontynuować wysiłek na podobnej intensywności przez długi czas. Najpopularniejsze odżywki dla biegaczy długodystansowych to między innymi łatwo przyswajalne ➡️ żele energetyczne czy lekkie, ale wysokokaloryczne ➡️ batony. W związku, z tym że intensywność biegu, który trwa powyżej 4, czy na 10 h jest znacznie niż np. w czasie ulicznej dyszki, odżywki dla biegaczy górskich są bardziej gęste energetycznie i pozwalają, chociaż częściowo, uzupełniać ogromny deficyt kaloryczny, który tworzy w czasie tak długiego biegu. Biegacze górscy bardzo często sięgają również po ➡️ elektrolity dla biegaczy czy shooty magnezu, chroniąc się m.in. przed negatywnymi skutkami bardzo wysokiej temperatury.

Odżywki dla biegaczy - gdzie kupić

W Natural Born Runners znajdziesz żele, suplementy odżywki i dla biegaczy. Sklep, który prowadzimy działa zarówno online, jak i stacjonarnie. Nasza doświadczona ekipa biegaczy chętnie pomoże Ci dobrać suplementy dla początkujących biegaczy oraz zaawansowanych zawodników. Odpowiednie, przetestowane wcześniej suplementy i żele pozwolą Ci osiągnąć lepszy wynik na mecie zawodów i oraz bardziej komfortowo i efektywnie przepracować okres treningów. Jeśli chcesz kupić odżywki dla biegaczy i Pozań lub jego okolice to Twoje miejsce zamieszkania, wpadnij pod nasz stacjonarny adres przy ul.Sokoła 22.