pixel
ilość znalezionych towarów: 24

ENERVIT

Enervit - historia firmy

Enervit został założony przez farmaceutę Dr. Paolo Sorbiniego. W 1954 roku, rozpoczynając od importu fizjoterapeutycznych produktów z Niemiec, założył firmę o nazwie Also Laboratori, która stopniowo zaczęła rozwijać własne produkty. W 1971 roku wprowadzono na rynek Tac - pierwszy we Włoszech niskokaloryczny słodzik. Dwa lata później powstała pierwsza fabryka w okolicach malowniczego jeziora Como, która do dzisiaj jest sercem działalności produkcyjnej Enervit.

Dwadzieścia lat po założeniu Also Laboratori, Paolo Sorbini stworzył nową markę, którą nazwał Enervit - idealne połączenie słów "energia" i "vita" ("energia" i "życie"). Jego celem było wprowadzenie na rynek linii produktów specjalnie zaprojektowanych dla osób uprawiających sport. Był to odważny pomysł, biorąc pod uwagę, że w tamtym czasie mało kto zwracał uwagę na żywienie sportowców. Od samego początku istnienia Enervit aktywnie wspierał sportowców w osiąganiu ich maksymalnego potencjału, współpracując z reprezentantami wielu dyscyplin. Produkty Enervit używali zarówno kolarze, biegacze, triathloniści, ale również himalaiści czy piłkarze (Enervit współpracował z takimi klubami jak AC Milan czy Juventus Turyn).

Enervit - szeroka gama produktów dla sportowców

Enervit to firma klasy premium, która od wielu lat tworzy zaawansowane produkty zarówno dla profesjonalnych sportowców jak i amatorów. Od samego początku mocny udział w ich tworzeniu miał zespół profesjonalistów mających wiedzę i niezwykłe umiejętności w dziedzinie żywienia: lekarzy, badaczy, dietetyków czy biologów. W ofercie Enervit znajduje się szereg produktów dedykowanych dla sportowców uprawiających głównie dyscypliny wytrzymałościowe. Obejmuje to suplementację przed, w trakcie i po wysiłku, a także przyspieszenie procesu regeneracji. W ofercie znajdują się m.in.:

  • Żele Enervit - dostępne w trzech wariantach. Klasyczne żele Enervit Sport Gel o pojemności 25 ml mają bardziej gęstą formułę i wymagają popicia. Najbardziej popularny żel Enervit Sport Liquid Gel to 60 ml saszetka z nakrętką. Dzięki większej pojemności żeli nie trzeba dodatkowo popijać, gdyż sam żel jest mocno rozwodniony. Nakrętka pozwala podzielić porcję na więcej niż 1 dawkę. Seria Isotonic Gel również nie wymaga popijania. Polecany do stosowania podczas intensywnego i długotrwałego wysiłku, szczególnie przez osoby o wrażliwym układzie pokarmowym. Właściwości izotoniczne produktu zmniejszają znacznie wystąpienie ryzyka dolegliwości żołądkowo – jelitowych
  • Batony Enervit - doskonałe jako przekąska okołotreningowa lub jako alternatywa / dodatek do strategii odżywiania bazującej na żelach. Doskonałe zwłaszcza podczas długotrwałego wysiłku, kiedy spożywanie samych żeli może okazać się niewystarczające. Enervit oferuje zarówno batony energetyczne jak również proteinowe, które idealnie sprawdzą się jako szybki posiłek potreningowy.
  • Napoje Enervit - w zależności od wybranego napoju Enervit znajdziemy tutaj rozwiązania polecane jako uzupełnienie płynów w trakcie wysiłku (zarówno izotoniczne jak i hipotoniczne) lub napoje regeneracyjne. Napoje izotoniczne mogą być również alternatywą lub uzupełnieniem dla stosowania żeli w trakcie wysiłku. Napoje z dodatkiem białka natomiast świetnie sprawdzą się po wysiłku przyspieszając proces regeneracji.
  • Galaretki Enervit - to ciekawa alternatywa dla klasycznych żeli. Galaretka ma bardziej zwartą konsystencje i stosuje się ją zwykle przed planowanym wysiłkiem. Idealnie sprawdza się jako przekąska przedstartowa. Dostępna w różnych smakach, również w wersji z dodatkiem kofeiny.

Wszystkie widoczne produkty Enervit na naszej stronie internetowej można zakupić wysyłkowo lub stacjonarnie w sklepie w Poznaniu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: