pixel
ilość znalezionych towarów: 72

Buty trailowe męskie

Buty trailowe męskie - czym się charakteryzują?

Trail to nic innego jak bieganie w zróżnicowanym terenie. Pisząc "zróżnicowany" mamy na myśli zarówno podłoże, po którym przyjdzie Ci biec jak również nachylenie terenu. Do biegania w takich warunkach stworzone zostały właśnie buty trailowe. Podstawowe różnice pomiędzy butami do biegania w terenie a ➡️ butami do biegania po asfalcie to: podeszwa pokryta bieżnikiem, którego zadaniem zapewnienie przyczepności na trudnym podłożu, sztywniejsza podeszwa, która lepiej chroni przed ostrymi elementami podłoża niż w butach na asfalt oraz zwykle bardziej wytrzymały materiał w cholewce.

Buty do biegania w terenie - na jakim podłożu ich używać?

W zależności od wybranego modelu obuwia trailowego i jego cech tego typu buty sprawdzą się w przeróżnych warunkach. Aby jeszcze bardziej ułatwić Wam wybór dokonaliśmy dodatkowego podziału i buty do biegania w terenie męskie podzieliśmy jeszcze na: ➡️ buty do biegania po górach oraz ➡️ buty do biegania po lesie. Buty w góry będą bardziej zabudowane, wyposażone w gumowe otoki w przedniej części chronią palce przed uderzeniami o kamienie. Dodatkowo w ich podeszwach możemy znaleźć specjalne płytki, które zabezpieczają stopy przed zranieniem o ostre elementy podłoża. Z kolei ten zestaw cech butów do biegania w terenie nie będzie aż tak istotny w łatwiejszych warunkach, np. na leśnych ścieżkach. Buty do lasu mogą mieć bardziej elastyczne podeszwy, w których stopy są bliżej podłoża, co sprawia, że lepiej "czujemy" to, po czym biegniemy.

Buty trailowe to również rozwiązanie na bardzo trudne warunki

Bez względu na to czy przyjdzie nam biegać w dużym błocie, śniegu czy deszczu to odpowiednio dobrane buty do biegania terenowego są w stanie zapewnić nam odpowiedni komfort. Na duże błoto i śnieg najlepiej sprawdzą się modele z bardziej agresywnym bieżnikiem. Dłuższe kołki pozwolą utrzymać równowagę nawet na śliskiej nawierzchni. Specjalne buty trailowe gore-tex wyposażone w wodoodporną membranę pozwolą naszym stopom zachować suchość nawet podczas treningów w deszczu. Więcej tego typu modeli znajdziesz w kategorii ➡️ butów do biegania gore-tex.

Czy w butach do biegania w terenie można biegać po asfalcie?

Oczywiście, że można! Ale pytanie brzmi po co? Jeśli najczęściej biegasz w terenie, a tylko okazjonalnie zdarza Ci się przebiec krótkie odcinki po asfalcie i nie chcesz inwestować w 2 różne pary butów do biegania, to zostań przy butach trailowych. Okazjonalne przebiegi po twardej nawierzchni nie będą problemem (o ile nie wybrałeś bardzo specjalistycznych butów, np. takich z wysokimi kołkami w bieżniku. W takim wypadku taki bieżnik dość szybko zetrze się i straci swoje właściwości). Jeśli biegasz "pół na pół" warto rozejrzeć się butami, które w udany sposób łączą cechy butów asfaltowych oraz trailowych. Sprawdź ➡️ buty do biegania w mieszanym terenie.

Potrzebujesz więcej wiedzy na temat wyboru butów do biegania w terenie? Sprawdź nasz stale aktualizowany ranking męskich butów trailowych!

RANKING MĘSKICH BUTÓW DO BIEGANIA W TERENIE