pixel
PACZKA W WEEKEND - złóż zamówienie do piątku do godziny 13:00 i otrzymaj je w sobotę
ilość znalezionych towarów: 36

Buty do biegania z dużą amortyzacją męskie

Buty do biegania z dużą amortyzacją męskie - co sprawiło, że zyskały na popularności

Buty do biegania z dobrą amortyzacją święcą obecnie triumfy na rynku biegowym. Jeszcze do niedawna takie modele wybierają tylko ciężcy biegacze. Dziś już jednak niewielu zawodników chce rezygnować z wygody, szczególnie na długich wybieganiach i startach. Miękkie buty do biegania, zwane przez wielu “poduszkowcami” amortyzują uderzenia naszych stóp o podłoże i odciążają stawy. Sukcesu takich marek jak amerykańska Hoka pokazały, że lata świetności biegania minimalistycznego mamy już prawdopodobnie za sobą, a popularność Altry udowadnia, że nawet decydując się a modele z zero dropem (brakiem różnicy między wysokością podeszwy pod piętą i palcami) nie musimy rezygnować z dużej dawki amortyzacji

Czy buty do biegania z bardzo dobrą amortyzacją muszą być ciężkie

Do niedawna buty do biegania z najlepszą amortyzacją kojarzyły się z ciężkimi, “zamulającymi” modelami, które spowolniały nasz każdy krok biegowy. Rozwój technologii sprawił jednak, że pianki, które znajdziemy w najnowszych modelach są coraz lżejsze i bardziej responsywne. Flagowe, świetnie amortyzowane modele takich marek jak Asics są z roku na rok coraz lżejsze. To sprawia, że buty z dużą amortyzacją są wybierane przez cięższych biegaczy także jako modele startowe na na półmaraton czy maraton, nie wspominając już o ultra na twardej nawierzchni.

Buty do biegania dla otyłych, czyli czy waga powinna mieć znaczenie przy wyborze buta

Wybierając buty do biegania powyżej 90 kg powinniśmy pomyśleć o butach z najlepszą amortyzacją. Jeśli należymy do otyłych biegaczy, ważących ponad 100 kg, swoją sportową przygodę warto rozpocząć od marszu i dopiero stopniowo wprowadzać marszo–biegi oraz później samodzielne jednostki biegowe. Poza kwestiami zdrowotnymi, osoby z wiekszą wagą szybciej "ubijają" piankę w niemal każdych butach, stąd lepiej, aby wybierane przez nich modele miały jej więcej. Dzięki temu będą im mogły służyć przez dłuższy czas. W wybranych okolicznościach, takich jak starty w ultra, buty z maksymalną amortyzacją sprawdzą się dobrze nawet u lekkich biegaczy. Po przebiegnięciu 100 km stopy niemal każdego zawodnika będą lepiej się czuły w miekkich komfortowych butach niż modelach bez amortyzacji. Buty z dużą amortyzacją do chodzenia to także bardzo dobra propozycja na codzienne spacery, szczególnie dla osób z większą wagę. Jeśli nadal zastanawiasz sie jakie buty do biegania z dobrą amortyzacja wybrać, koniecznie przeczytaj poradnik na naszym blogu.

Buty do biegania z dużą amortyzacją - przegląd