pixel
PACZKA W WEEKEND - złóż zamówienie do piątku do godziny 13:00 i otrzymaj je w sobotę
ilość znalezionych towarów: 69

Buty do biegania po asfalcie męskie

Buty do biegania po asfalcie męskie

Buty do biegania po asfalcie skonstruowane są w taki sposób, aby w jak największym stopniu chroniły nasze stawy przed negatywnymi skutkami biegania po twardych nawierzchniach. Obciążenie jakiemu poddawane są nogi w trakcie biegu, to kilkukrotnośc wagi ciała. Zakładając, że każdy przebiegnięty kilometr to kilkaset kroków, jasne staje się dlaczego buty do biegania na asfalt są tak istotną częścią biegowego wyposażenia. Dobrze dobrane buty do biegania po twardych nawierzchniach takich jak - beton czy chodniki - w znaczący sposób są w stanie zredukować ryzyko powstania kontuzji.

Buty do biegania po twardych nawierzchniach - a waga biegacza

Jaka jest najistotniejsza cecha butów do biegania po twardej nawierzchni? Ilość amortyzacji, czyli miękkiej pianki użytej w podeszwie środkowej buta biegowego. W tym kontekście waga biegacza ma największe znaczenie przy wyborze butów do biegania po asfalcie czy betonie. Im cięższy biegacz, tym istotniejsza będzie ochrona przed twardym podłożem. Większa amortyzacja przyda się również, jeśli myślimy o zwiększeniu tygodniowego kilometrażu. W specjalnej kategorii znajdziesz więcej ➡️ butów do biegania z dużą amortyzacją.

Buty do biegania na asfalt męskie - inne istotne cechy

Obok amortyzacji kolejną ważną cechą butów do biegania na asfalt jest typ stopy. W zależności od jego rodzaju powinniśmy wybrać odpowiedni model butów, który zabezpieczy nasze stopy przed kontuzjami. Więcej nt. doboru butów ze względu na typ stopy znajdziesz w artykule o ➡️pronacji i supinacji. Obok wspomnianej już amortyzacji równie istotna w butach biegowych jest dynamika. Nie zawsze zależy nam jedynie na jak nawiększym komforcie i miękkości. Na szybszych treningach czy na zawodach przydają się "szybsze" buty. Szczególnie jeśli planujemy start w zawodach biegowych, warto wtedy wybrać buty o odpowiedniej charakterystyce. W takim wypadku polecamy zainteresować się ➡️ butami treningowo-startowymi lub ➡️ butami startowymi do biegania.

Buty do biegania po asfalcie i terenie

A co jeśli biegasz zarówno po asfalcie i terenie leśnym? Czy buty do biegania po asfalcie sprawdzą się również w terenie? Tak! O ile mówimy o suchych, leśnych ścieżkach. Takie trasy, w sezonie wiosna/lato, zwykle są na tyle ubite, że asfaltowe buty z płaskim bieżnikiem (a w zasadzie pozbawione takowego) sprawdzą się równie dobrze co buty terenowe. A czasami nawet lepiej - ubite, leśne ścieżki bywajądość twarde i miękki asfaltowy but poprawi ogólny komfort podczas biegu. Inaczej sprawa wygląda w sezonie jesień/zima. Wtedy na szlakach znajdziemy więcej błota czy śniegu i w takich warunkach zdecydowanie bardziej przyda się bieżnik, który znajdziemy w butach trailowych.