pixel
ilość znalezionych towarów: 51

Buty do biegania po asfalcie damskie

Buty do biegania po asfalcie damskie

Buty do biegania po asfalcie damskie są zaprojektowane tak, aby zapewnić Ci komfort podczas biegania po twardych nawierzchniach. Każdy kto chociaż raz spróbował biegania w tenisówkach, ma pojęcie, że dobrze dobrane buty do biegania damskie po asfalcie potrafią zrobić ogromną różnicę! Damskie buty asfaltowe chronią nasze stawy przed negatywnymi skutkami dużych obciążeń jakie generuje każdy krok biegowy. Pomagają też w przetaczaniu stopy oraz utrzymaniu bardziej ekonomicznego kroku biegowego. Co oczywiste, ale jakże istotne, powinny być dobrane tak, że nie powodować obtarć i świetnie współgrać z naszą stopą.

Damskie buty do biegania po asfalcie - jak dobrać je do wagi biegaczki

Ilość amortyzacji jaką powinny posiadać Twoje damskie buty do biegania po twardych nawierzchniach zależna jest przede wszystkich od Twojej wagi oraz długości treningów. Im wyższa waga, tym amortyzacji powinno być trochę więcej. Na naszej stronie znajdziesz specjalną kategorię ➡️ damskie buty do biegania z dużą amortyzacją. Jeśli w swoim planie treningowym masz wiele długich spokojnych jednostek pomyśl o wyborze butów damskich do biegania z dużą ilością amortyzującej pianki. Biegając w takich modelach odciążysz nogi zmęczone długimi kilometrami biegu.

Buty do biegania damskie po asfalcie - jak je wybrać, by uniknąć kontuzji i biegać szybciej

Wybierając damskie buty do biegania po asfalcie powinnyśmy zwrócić uwagę na swój rodzaj stopy. Jeśli nie wiesz czy masz stopę pronującą, supinującą czy neutralną zajrzyj do poradnika ➡️ pronacja czy supinacja?. Biegaczki ze stopą pronującą, czyli nadmiernie opadającą do środka podczas każdego kroku biegowego, powinny wybierać spośród ➡️ butów dla pronatorek Jeśli masz stopę supinującą i lądujesz na zewnętrznej części stopy możesz wybierać spośród ➡️ neutralnych butów do biegania damskich. Jeśli natomiast biegacz od dłuższego czasu i chcesz poprawić swoje wyniki na zawodach sprawdź damskie buty startowe. To dynamiczne modele, które pomogą Ci przyspieszyć na treningach i zawodach (oczywiście jeśli będziesz sumiennie i regularnie trenować!).

Buty do biegania asfalt damskie - czy można w nich również pobiegać w terenie

Damskie buty do biegania po asfalcie śmiało możesz zabrać też utwardzone leśne ścieżki, ale tylko jeśli nie ma na nich dużego błota lub śniegu. Damskie buty asfaltowe mają płaski bieżnik, w porównaniu do butów trailowych. Jednak także w kategorii damskich butów asfaltowych znajdziesz modele, których bieżnik ma więcej zagłębień i sprawdzi się dobrze leśnych i parkowych ścieżkach. Jeśli jednak planujesz biegać po lesie zimą, wybierze lepiej damskie buty trailowe. Pozwoli Ci do zminimalizować ryzyko poślizgnięcia się i złapania kontuzji.