pixel
ilość znalezionych towarów: 85

Buty do biegania w mieszanym terenie męskie

Buty do biegania po lesie i asfalcie męskie

To odwieczne pytanie początkujących biegaczy! Czy są buty do biegania po lesie i asfalcie? I w gruncie rzeczy to jest bardzo dobre pytanie. Świadczy o tym, że dana osoba jest świadoma znaczących różnic w podłożu pomiędzy twardym asfaltem, a miękkimi ścieżkami w lesie. Oczywiście sprawa jest dużo bardziej złożona, bo ten miękki teren w lesie w porze wiosenno-letniej bywa mocno utwardzony. Jesienią i zimą natomiast te ubite trasy robią się miekkie i przykrywa je warstwa błota czy śniegu. Czy są więc takie uniwersalne buty do biegania, które poradzą sobie na tak różnych nawierzchniach? Jeśli mówimy o takich skrajnościach jak asfalt i duża ilość błota to oczywiście nie. To zbyt duża rozpiętość warunków. Zwykle jednak te różnice w podłożu nie są tak duże, aby nie można było użyć jednych butów np. dobiegając kilka kilometrów po asfalcie czy chodniku do lokalnego lasu i zrobienie tam małej pętelki. W takim wypadku buty na asfalt i teren mogą być jednym i tym samym modelem.

Uniwersalne buty do biegania męskie, czyli jakie?

Jeśli chcemy wykorzystać buty do biegania po lesie i asfalcie to musimy wybrać uniwersalne rozwiązania. Skreślamy więc te mocno specjalistyczne modele ➡️ butów do biegania w terenie, takich jak te przeznaczone do biegania w dużym błocie czy śniegu (tego typu modele mają bieżniki pokryte wysokimi kołkami lub kolcami). Z butów trailowych wybieramy te z niskim bieżnikiem i raczej większą ilością amortyzacji. Buty terenowe lepiej sprawdzą się w roli tych uniwersalnych butów do biegania, gdy zdecydowanie ponad połowa naszych treningów wykonywana jest na miękkich nawierzchniach lub jeśli szukamy butów w sezonie jesień/zima - wtedy w lasach dużo częściej trafimy na trudne warunki, na których przydadzą się buty z bieżnikiem. A kiedy bardziej uniwersalne będą ➡️ buty do biegania po asfalcie? Wtedy kiedy tylko okazjonalnie zaglądasz do lasu i większość swoich treningów robisz na twardych nawierzchniach. Jeśli biegasz głównie w sezonie wiosna/lato i wczesna jesień, a zimą zmieniasz bieganie na inny sport, to również buty na asfalt będą dla Ciebie lepszych wyborem jako te bardziej uniwersalne.

Buty na asfalt i teren - dedykowane modele

No dobrze, ale może jednak są takie uniwersalne buty do biegania po lesie i asfalcie? Faktycznie istnieje wąska pula butów, które producenci pozycjonują jako ATR, czyli all terrain (na każdy teren). Tego typu buty wyróżniają się lekkimi bieżnikami, które sprawdzą się zarówno w lekkim terenie, jak i podczas krótszych asfaltowych przelotów. Większa niż przeciętna ilość amortyzacji w połączeniu z uniwersalnym bieżnikiem sprawiają, że tego typu buty dość dobrze będą sprawdzały się na zróżnicowanym podłożu.