pixel
ilość znalezionych towarów: 138

Buty do biegania treningowe męskie

Buty do biegania treningowe męskie

Buty treningowe do biegania to te, w których przebiegamy najwięcej kilometrów. Powinny być, więc przede wszystkim wygodne i pozwolić nam na komfortowe treningi. Buty treningowe ważą najczęściej nieco więcej niż buty startowe i są od nich bardziej amortyzowane. I to ich zaleta. Dzięki tym cechom są trwalsze (duża warstwa pianki nie ubija się tak szybko) oraz nie są tak wymagające od biegacza. Musimy pamiętać, że dobrze zaplanowany trening biegowy powinien zawierać ogromny procent spokojnych wybiegań, na których sprawdzą się najlepiej właśnie buty treningowe do biegania.

Buty treningowe do biegania – jakie wybrać

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z bieganiem, dobór butów treningowych do biegania może nie być dla Ciebie łatwy. Na samym początku powinieneś określić czy potrzebujesz buty dla stopy neutralnej czy pronującej (nadmiernie uciekającej do środka). Jeśli te pojęcia są Ci obce, koniecznie przeczytaj nasz artykuł ➡️ "Pronacja czy supinacja" . Następnie weź pod uwagę swoją aktualną wagę ciała. Osoby z nadwagą powinny wybierać na początek buty z bardzo dużą amortyzacją, aby chronić swoje stawy. Takie modele przydadzą się także osobom realizującą bardzo długie, spokojnie treningi po twardej nawierzchni.

Najlepsze buty treningowe: takie które pasują do Twojej stopy

Nie ma idealnych butów treningowych dla wszystkich. Jednym biegaczom lepiej sprawdzą się buty modele z szerszą cholewką i niższym dropem, a innym lepiej dopasowaną buty z wysokim dropem. Pamiętaj również, że buty treningowe do biegania powinny być o co najmniej o pół rozmiaru większe od butów codziennych. Niezależnie od szerokości powinny też dobrze trzymać naszą piętę, żeby stopa nie przesuwała się do przodu w trakcie biegu. Jeśli nadal trudno Ci wybrać buty do biegania sprawdź któryś z naszych raportów, do których linki znajdziesz poniżej.

RANKING NAJLEPSZYCH BUTÓW ASFALTOWYCH

RANKING NAJLEPSZYCH BUTÓW TRAILOWYCH