pixel
ilość znalezionych towarów: 27

GU

GU - co to za firma?


GU Energy Labs zostało założone w 1994 roku przez dr Billa Vaughana w Berkeley, w stanie Kalifornia. Twórca żeli GU pierwotnie rozpoczął prace nad produktem w postaci żelu energetycznego już na początku lat 90-tych. Próbował pomóc swojej córce, która startowała w biegach ultra. Konkurując w coraz dłuższych trasach, napotkała na problem spożywania kluczowych składników odżywczych podczas biegu bez typowych problemów żołądkowych. Strzałem w dziesiątkę okazał się żel GU, czyli łatwo przyswajalna porcja energii zamknięta w praktycznym opakowaniu. Rozwiązanie zaproponowane przez twórcę GU trafiło na podatny grunt i żele GU szybko zdobyły dużą popularność na całym świecie. Już w 1996 roku GU było głównym dostarczycielem żeli w trakcie Mistrzostw Świata w Ironmanie na Hawajach.

Marka GU uważana jest za pierwszego, głównego dystrybutora żeli energetycznych, który wprowadził je do szerokiego obiegu. Obecnie GU jest prowadzone przez syna Billa, Briana Vaughana, który pełni funkcję prezesa firmy. W GU Energy Labs, kluczowymi członkami zespołu są nie tylko menadżerowie zarządzający, ale także naukowcy, eksperci ds. żywienia, dietetycy oraz aktywni sportowcy. Wszystkich ich łączy wspólna pasja i oddanie wobec hasła GU FOR IT (#guforit), które jest integralną częścią tożsamości marki. Kluczem do sukcesu nie jest jednak jedynie doskonalenie istniejących produktów, ale również nieustanne poszerzanie oferty, obejmujące również produkty spoza żeli energetycznych. W portfolio GU znajdują się między innymi napoje izotoniczne z węglowodanami, suplementy w kapsułkach, czy żelki energetyczne.

Żele GU - kultowe żele w bogatej palecie smaków


Szeroka oferta smakowa oraz łatwo przyswajalna konsystencja sprawiają, że żele GU to jedne z najchętniej wybieranych żeli w ofercie naszego sklepu. Podstawowa seria żeli energetycznych GU Energy Gels dostarcza szybkiej, skutecznej i trwałej energii, aby sprostać wymaganiom różnego rodzaju aktywności. Żele GU dostępne w wielu przeróżnych, również nietypowych, smakach takich jak: espresso love (o smaku kawy), birthday cake (urodzinowego ciasteczka) czy campfire s’mores (karmelizowanych pianek) zaspokoją gusta nawet najwybredniejszych biegaczy. Każdy żel energetyczny GU z tej serii zawiera około 100 kcal oraz zestaw elektrolitów (w postaci sodu, który pomaga uzupełnić wypocone w trakcie wysiłku braki) i BCCA dla lepszej regeneracji. W zależności od wybranego wariantu dostępne są również żele GU z kofeiną. Żele GU z tej serii mają bardziej gęstą postać (lepka konsystencja żeli) i wymagają popicia wodą, aby zoptymalizować ich przyswajanie przez organizm.

Żele GU - bogactwo elektrolitów i mikroelementów


Seria żeli GU to również linia Roctane oraz Liquid. Ta pierwsza w konsystencji przypomina klasyczne żele GU, ale wzbogacona została o większe ilości elektrolitów oraz BCAA. Przeznaczona dla sportowców mierzących się z największymi wyzwaniami w trakcie najbardziej wymagających warunków. Żele GU Liquid to natomiast rozwodniona wersja, która nie wymaga dodatkowego popijania wodą. Tutaj również znajdziemy dodatkowe mikroelementy, który pomogą uzupełniać nam braki powstałe w trakcie wysiłku. Żel GU Liquid Energy dostarcza podobną ilość kalorii (100 kcal), ale waży więcej, bo około 60 gramów. Zwiększona waga to “zasługa” wody, która rozcieńcza żel i sprawia, że nie jest koniecznie popijanie go.

GU - co oprócz żeli znajdziemy jeszcze w ofercie?


GU to nie tylko żele rozpoznawalne na całym świecie, ale również np. takie produkty jak napoje czy żelki GU. Tabletki do napojów GU Hydration Drink Tabs wzbogacają wodę o elektrolity, co przyczynia się do poprawy wydajności i regeneracji. Każda tabletka zawiera tylko 10 kalorii oraz zestaw mikroelementów, co pomaga utrzymać równowagę płynów i opóźnić odczucie zmęczenia poprzez uzupełnienie elektrolitów utraconych podczas ćwiczeń. Natomiast żelki GU Energy Chews to energetyczna przekąska w formie żelków. Podobnie jak żele również dostarczają energii oraz kluczowych składników odżywczych, takich jak elektrolity i aminokwasy. Różni je natomiast konsystencja, można powiedzieć, że to żel GU, który można żuć. Wszystkie żele GU widoczne na stronie naszego sklepu internetowego można również kupić w sklepie w Poznaniu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

  • ➡️ Żele energetyczne - zobacz wszystkie dostępne żele w naszym sklepie
  • ➡️ Żele Aerobee - naturalne żele na bazie miodu z Niemiec
  • ➡️ Żele Ale - polska marka półpłynnych żeli
  • ➡️ Żele Dextro - rozwodnione koncentraty bez konieczności popijania
  • ➡️ Żele Enervit - włoska marka odżywek premium
  • ➡️ Żele Gu - jedna z najpopularniejszych marek żeli na świecie
  • ➡️ Żele Hammer - amerykański specjalista w dziedzinie suplementacji sportowców wytrzymałościowych
  • ➡️ Żele High5 - łatwo przyswajalne żele z Wielkiej Brytanii
  • ➡️ Żele Huma - amerykańskie żele z niezwykle naturalnym składem
  • ➡️ Żele Squeezy - marka, która jako jedna z pierwszych wprowadziła do sprzedaży żel energetyczny