pixel
ilość znalezionych towarów: 24

NNORMAL

NNormal - co to za firma?

Hiszpańska marka NNormal powstała w 2022 roku we współpracy legendarnego biegacza górskiego Kiliana Jorneta oraz firmy Camper, która produkcją obuwia zajmuje się już od końcówki XIX wieku! To unikalne połączenie odmiennych doświadczeń pozwoliło stworzyć wyjątkową firmę na biegowej mapie świata. Pochodzenie nazwy NNormal wzięło się połączenia słów NOR (Norway, jak Norwegia, w której na co dzień mieszka Kilian razem ze swoją żoną Emelie Forsberg oraz dwójką dzieci) oraz MAL (jak Mallorca, czyli miejsce, w którym swoją siedzibę ma firma Camper). Drugie pochodzi z kolei od hasła No Normal, czyli specyficznego podejścia do uprawiania sportu na świeżym powietrzu i sprzętu, który tego wykorzystujemy.

NNormal - filozofia marki

To swego rodzaju nienormalne, albo właśnie definiujące normalność na nowo, podejście polega na olbrzymim szacunku wobec tego, co robimy na łonie przyrody i w czym to robimy. Marka NNormal, bez względu na to, czy chodzi o bieganie czy spędzanie czasu w górach, sugeruje abyśmy podchodzi do natury z troską. Odwdzięczymy się jej w ten sposób za możliwość traktowania przyrody jako swoistego “biegowego placu zabaw”, a także umożliwimy przyszłym pokoleniom podziwiania cudów przyrody, którą tak chętnie obecnie eksplorujemy. Kilian i spółka swoje podejście kwitują krótkim: “This is not a revolution. This is NNormal" (To nie jest rewolucja, to po prostu NNormal).

“We are people doing things that some
people might think are extraordinary.”

(Jesteśmy ludźmi robiącymi rzeczy, które niektórzy
mogą uważać za niezwykłe)

NNormal - czym charakteryzują się produkty tej marki?

NNormal to nie tylko szacunek i troska o przyrodę wyrażana w idei “your path, no trace” (twoja ścieżka, bez śladu), ale i podejście zarówno do prowadzenia biznesu jak i produkcji biegowego sprzętu. NNormal jako marka stawia przed sobą szereg wyzwań, które spełnić powinny ich produkty, aby w pełni zrealizować misję firmy:

  • WYTRZYMAŁOŚĆ I PONADCZASOWE KOLEKCJE - im mniej rzeczy wymieniamy, tym mniej emisji produkujemy. To właśnie dlatego cały sprzęt NNormal jest tworzony z myślą o trwałości. To również podejście w projektowaniu kolejnych produktów. NNormal to nie pogoń za trendami i wpasowywanie się w najnowsze trendy kolorystyczne. To ponadczasowe produkty, ponad trendami, poza sezonami. Wprowadzanie zmiany tylko wtedy, kiedy zmiany przyniosą faktyczną wartość.
  • OBIEG ZAMKNIĘTY - w NNormal najważniejsza jest nie sprzedaż kolejnej pary butów, ale sprawienie, aby biegacz cieszył się nią jak najdłużej. Mantrą jest: funkcjonalność, trwałość, możliwość naprawy. Dlatego też w fazie przygotowań jest ambitny program naprawy butów przez markę NNormal.
  • NEUTRALNOŚĆ WĘGLOWA - od samego początku NNormal dąży do zminimalizowania, a ostatecznie wyeliminowania emisji dwutlenku węgla z całego cyklu produkcyjnego.
  • PRZEJRZYSTOŚĆ DZIAŁAŃ - otwartość i szczerość mają dla NNormal fundamentalne znaczenie. Nie ma sensu mówić wszystkim, że robi się coś dobrego, nie pokazując im również swoich działań. Dlatego marka NNormal tak chętnie dzieli się szczegółami z podejmowanych starań na rzecz ochrony przyrody i ograniczenia wpływu na środowisko.
  • PROWADZENIE BIZNESU W UCZCIWY SPOSÓB - NNormal angażuje się w wykorzystywanie działalności dla dobra ogółu. Jako członkowie organizacji 1% for the Planet aktywnie pomagają tworzyć zdrowszą planetę. NNormal posiada “Certyfikat B Corp”. To oznaczenie, że firma spełnia wysokie standardy odpowiedzialności i przejrzystości w zakresie takich czynników jak: świadczenia pracownicze, działalność charytatywna, czy praktyki łańcucha dostaw.

Filozofia marki NNormal oraz podejście samego Kiliana Jorneta jak mało które pasują idealnie wręcz do świata biegów trailowych. W Natural Born Runners dzielimy podobne wartości w podejściu do prowadzenia biznesu oraz troskę o naturę i jej przyszłość, dlatego tak chętnie prezentujemy Wam produkty NNormal. Nie ręczymy, że biegając w “butach Kiliana” będziecie tak szybcy jak on, ale mamy nadzieję, że udzieli Wam się jego podejście do świata przyrody! Produkty marki NNormal możecie zakupić w naszym sklepie internetowym lub stacjonarnie w Poznaniu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ