pixel
Jak biegać latem?

Jak wybrać okulary do biegania? Zobacz TOP 6 najlepszych okularów biegowych CEBE

2022-06-28
Jak wybrać okulary do biegania? Zobacz TOP 6 najlepszych okularów biegowych CEBE
Pierwsze na co zwracamy uwagę wybierając okulary do biegania to oczywiście wygląd. Nowoczesne i efektowne oprawki okularów do biegania przyciągają uwagę i często to właśnie ten element jest najistotniejszym kryterium, które decyduje o zakupie. Jeśli jednak zaczniesz "wgryzać" się głębiej w temat okularów do biegania to okazuje się, że o wiele ważniejsze jest to, co kryje się w środku takich okularów. Jak dobrać właściwe soczewki? Na czym polega działanie szkieł fotochromatycznych a na czym polaryzacyjnych? No i właściwie czym różnią się między sobą różne modele okularów do biegania? Więc jakie okulary do biegania? O tym właśnie dowiecie się z tego poradnika, przyjrzymy się w nim najpopularniejszym systemom technologicznym stosowanym w okularach biegowych a także przejrzymy konkretne modele okularów wartych zakupu.

SPIS TREŚCI:



Poradnik podzielony jest na część teoretyczną, z której dowiecie się na co zwracać uwagę szukając okularów do biegania oraz praktyczną listę konkretnych modeli okularów biegowych. Poradnik jest stale aktualizowany.

[AKTUALIZACJA]: 13 lipca 2022, sezon wiosna/lato 2022

  1. Dlaczego warto używać okularów do biegania?
  2. Szybkie pytanie i szybka odpowiedź
  3. Na co zwrócić uwagę wybierając okulary do biegania?
  4. Kolory soczewek w okularach do biegania
  5. Opisy konkretnych modeli okularów do biegania

  6. Tabela z porównaniem okularów do biegania
  7. Podsumowanie


DLACZEGO WARTO UŻYWAĆ OKULARÓW DO BIEGANIA?



Gdyby w jednym zdaniu nakreślić główną rolę okularów do biegania to moglibyśmy powiedzieć, że chronią nasze oczy przed negatywnym działaniem promieni słonecznych (mam tu na myśli aspekt wizualny - chronią przed oślepianiem oraz aspekt zdrowotny - stopują szkodliwe promienie UV), warunków pogodowych (wiatr często powoduje łzawienie oczu), wolno latających owadów (komary, muszki itp.) oraz poprawiają widoczność (poprzez dobór odpowiednich soczewek). Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z tych zadań.

  • OCHRONA PRZED OŚLEPIENIEM - dobre okulary przeciwsłoneczne do biegania chronią oczy przed oślepiającymi promieniami słonecznymi. Wykorzystanie naturalnych mechanizmów ochronnych naszego ciała takich jak mrużenie oczu czy zwężanie się źrenic to niestety za mało, gdy przyjdzie nam biegać w bardzo słoneczny dzień. Przy dłuższej ekspozycji oczu na promienie słoneczne może dojść do zaczerwienienia, bólu lub uczucia „piasku” pod powiekami. Problem narasta w pobliżu zbiorników wodnych czy podczas treningów w górach - tam słońce szczególnie mocno daje się we znaki. Dobrze dobrane okulary do biegania z odpowiednimi soczewkami (o odpowiednim stopniu zaciemnienia filtra) rozwiązują problem.



Okulary do biegania Cebe

Bieganie w okularach przeciwsłonecznych to przede wszystkim ochrona oczu przed negatywnym działaniem promieni UV. Zdj. archiwum Cebe



  • OCHRONA PRZED PROMIENIOWANIEM UV - okulary do biegania chronią przed nadmiarem promieniowania UV, które w nadmiarze jest szkodliwe dla ludzkiego organizmu (choć rozsądne dawki promieni UV są nawet wskazane, to właśnie dzięki obecności na słońcu nasz organizm jest w stanie wyprodukować cenną witaminę D3). Słońce emituje ultrafiolet w zakresie długości fal UV-A, UV-B i UV-C. Ziemska atmosfera pochłania całkowicie UV-C oraz część UV-B w warstwie ozonowej. W efekcie zdecydowana większość ultrafioletu, który dociera do powierzchni Ziemi, to UV-A. Zbyt długa ekspozycja na promieniowanie UV-A może powodować zaćmę. Promienie UV-A uszkadzają również włókna kolagenowe w skórze, co przyspiesza procesy starzenia. Bieganie w okularach przeciwsłonecznych to nie tylko więc kwestia ochrony przed oślepiającym słońcem czy moda, ale w dłuższej perspektywie przede wszystkim ochrona naszych oczu.
  • OCHRONA PRZED OWADAMI / WIATREM ITP. - wpadające do oczu muszki czy inne insekty to częsta przypadłość podczas biegania latem w po lesie. Okulary do biegania chronią oczy przed owadami. Podobnie jak przed łzawieniem oczu przez wiatr.
  • KWESTIE WIZUALNE - ostatni punkt najmniej istotny z punktu widzenia ochrony oczu, ale prawdopodobnie decydujący przy wyborze okularów do biegania, czyli wygląd! Nie ma co się oszukiwać, wybierając okulary patrzymy głównie na to, jak wyglądają, a dopiero w drugiej kolejności rozpatrujemy wszystkie technologie, które stoją za danym modelem. Na szczęście coraz więcej modeli okularów do biegania posiada sporą paletę opcji kolorystycznych do wyboru. Można więc połączyć satysfakcjonujący nas wygląd z optymalnie dobranym do naszych potrzeb rodzajem soczewek.

SZYBKIE PYTANIE I SZYBKA ODPOWIEDZ



  • JAKIE OKULARY DO BIEGANIA WYBRAĆ, Z SOCZEWKAMI FOTOCHROMATYCZNYMI CZY "ZWYKŁE"? Fotochromy, czyli soczewki, które zmieniają swoje właściwości pod wpływem światła - im więcej słońca, tym stają się ciemniejsze. Natomiast klasyczne, "stale" przyciemnione okulary najczęściej występują w w kategorii przyciemnienia 3 - co znaczy, że idealnie sprawdzają się w trakcie słonecznego dnia. Co będzie lepszym wyborem? Jeśli chcesz używać okularów przede wszystkim na słońcu i w warunkach mocnego nasłoneczenienia, to zdecydowanie lepiej sprawdzą się okulary do biegania ze stałym przyciemnieniem. Jeśli biegasz z okularami w różnych warunkach (wieczorami, albo w pochmurne dni) to fotochromy będą lepszym wyborem.
  • NAJLEPSZE OKULARY DO BIEGANIA TO? Po odpowiedzi na pytanie wyżej pewnie się domyślasz już, że takich nie ma. Tak jak nie ma jednego, najlepszego modelu butów do biegania. Wszystko zależy od okoliczności, w których będziesz używał okularów.
  • JAKIE OKULARY DO BIEGANIA WYBRAĆ DO STARTÓW W BIEGACH ULTRA? Tu zdecydowanie na pierwszy plan wysuwa się seria S'Track marki Cebe. Świetne dopasowanie (a to istotne na zbiegach i na nierównościach) za sprawą dodatkowych "pałąków" gwarantuje optymalną stabilność. Na bieg w dużym nasłonecznieniu (z własnych doświadczeń: pamiętam dwa takie mocno słoneczne biegi, Transvulcania oraz Lavaredo Ultra Trail - duża wysokość, otwarte tereny i tzw. "lampa" przez praktycznie cały czas trwania zawodów) wybrałbym wersję ze stałym przyciemnieniem (model ➡️ Cebe S'Track Cat.3 Yellow + Cat.0 Clear). Na zróżnicowane warunki natomiast "fotochromy" (model ➡️ Cebe S'Track ze szkłami fotochromatycznymi Cat.1-3).



Okulary do biegania Cebe

Niestety nie ma jednych, najlepszych okularów do biegania! Najbardziej uniwersalnymi są natomiat takie, które wyposażone zostały w soczewki fotochromatyczne. Zdj. archiwum Cebe



  • W JAKICH OKULARACH BIEGAĆ ZIMĄ I CZY W OGÓLE? Czy biegać zimą w okularach do biegania? To już kwestia indywidualnych preferencji - warto sprawdzić samemu sobie. Zimą zwykle biegamy w "szarych" okolicznościach przyrody, przydałoby się je nieco rozjaśnić i tu dobrze sprawdzą się soczewki "zerówki" w kolorze żółtym (np. model ➡️ Cebe Across ze szkłami fotochromatycznymi Cat.1-3 Grey + Cat.0 Yellow). Podbiją kontrast i poprawią widoczność w warunkach małego nasłonecznienia. W przypadku biegania (czy jazdy/biegania na nartach) w górach warto pomyśleć o polaryzacji - śnieg łatwo odbija promienie słoneczne, wtedy soczewki z polaryzacją (np. model ➡️ Cebe Cinetik cat. 3 Grey Polarized) będą najlepszym rozwiązaniem.
  • JAKI MODEL BĘDZIE NAJLEPSZY DO CODZIENNEGO TRENINGU? W takim wypadku świetnie sprawdzą się okulary albo z soczewkami fotochromatycznymi, które pozwalają na uniwersalne zastosowanie albo modele z wymiennymi szkłami. Podstawowa para o stopniu przyciemnienia 3 oraz wymienne "zerówki" w kolorze przezroczystym (model ➡️ Cebe Hilldrop Cat.3 Orange + Cat.0 Clear) lub żółtym (model ➡️ Cebe Across Cat.3 Grey + Cat.0 Yellow)
  • OKULARY DO BIEGANIA I NA ROWER? Jak najbardziej! Jeśli szukasz okularów do treningów biegowych i na rower to warto wybrać model z większą powierzchnią soczewki. Na rowerze (zwłaszcza na "szosie") mamy mocno pochyloną sylwetkę, z nisko zawieszoną głową. Zachodzi wtedy ryzyko, że w okularach z mniejszymi soczewkami zaczną nam przeszkadzać oprawki (będą ograniczały pole widzenia). W przypadku takiego multidyscyplinarnego zastosowania warto sprawdzić serię Hilldrop - które posiadają większą powierzchnie soczewek.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ WYBIERAJĄC OKULARY DO BIEGANIA?



Na wstępie wspominałem o tym, że pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę przy wyborze okularów jest ich wygląd. Właściwości konkretnych soczewek użytych w danym modelu okularów do biegania są szalenie istotne, ale nie ma co się oszukiwać, jeśli dany model nam się zwyczajnie nie spodoba, to raczej i tak go nie wybierzemy. Dobra informacja jest taka, że większość sportowych okularów spełnia podstawowe wymagania, które stawia się okularom używanym w sporcie. Skonstruowane są z bardzo lekkich, wytrzymałych materiałów, raczej z wycięciami na oprawkach w okolicach soczewek (dla lepszej wentylacji). Okulary biegowe muszą być lekkie - stąd często otwarta konstrukcja oprawek. Co jednak oznaczają techniczne oznaczenia, które często znajdziemy w nazwie konkretnego modelu?

  • MATERIAŁ, Z KTÓREGO WYKONANO SOCZEWKI - często spotykanym materiałem w produkcji soczewek do sportowych okularów jest poliwęglan. Materiał 20 razy bardziej odporny na uderzenia niż szkło i znacznie lżejszy (ciężar właściwy soczewki poliwęglanowej wynosi 1,22 g / cm3 w porównaniu do 2,53 g / cm3 dla soczewki mineralnej). Soczewki poliwęglanowe oferują najlepsze połączenie ochrony, wydajności i komfortu widzenia.
  • FILTR UV - czyli moc zastosowanego filtra blokującego promienie ultrafioletowe. Oznaczenie UV 100% lub UV 400 (liczba od długości fali mierzonej w nanometrach. Przyjmuje się, że promienie UV mają długość fali od 10 do 400nm) oznacza, że pochłaniają 100% promieniowania słonecznego / blokują 100% promieni UV. Filtr UV funkcjonuje niezależnie od stopnia zaciemnienia soczewek czy od filtra polaryzacyjnego.
  • KATEGORIA FILTRA ZACIEMNIENIA SOCZEWKI - nadmiar szkodliwego promieniowania UV blokuje specjalny filtr, a za to, ile promieni słonecznych trafia do naszego oka odpowiada filtr zaciemniający soczewki. Ten dzieli się na 5 kategorii, z których każda ma swoje odrębne właściwości. To uniwersalna skala stosowana przez różnych producentów okularów biegowych (czasami spotyka się dopisek "cat". "Cat.3" oznacza, że dane okulary posiadają stopień zaciemnienia 3). Najczęściej spotykaną kategorią filtra zaciemniającego jest 3. Wizualnie poszczególne kategorie wyróżnia kolor soczewki. Im ciemniejszy, tym wyższa kategoria filtra. W poniższej tabelce opis każdej kategorii.

STOPIEŃ ZACIEMNIENIA ODCIEŃ SOCZEWEK: ILOŚĆ ŚWIATŁA PRZEPUSZCZANEGO: ILOŚĆ ŚWIATŁA POCHŁANIANEGO: PRZEZNACZENIE:
0 przezroczysta
lekko przydymiona,
80 - 100% 0 - 20% Czasem określona również jako "zero" / "clear". Soczewka całkowicie przeźroczysta lub delikatnie przydymiona. Chronią głównie przed wiatrem czy pyłem, ale nie przed słońcem. Soczewki "0" często spotkać można jako drugą parę dołączaną do okularów. Najlepiej sprawdza się podczas wieczornych treningów lub/i przy braku słońca.
1 jasne
lekko przyciemnione
43 - 80% 20 - 37% Soczewki delikatnie przyciemnione, często występują w jasnym kolorze - np. żółtym. Odpowiednie na treningi w pochmurne dni.
2 średnio przyciemnione 18 - 43% 37 - 82% Soczewki o średnim zaciemnieniu sprawdzają się w dni o niewielkim natężeniu promieni słonecznych lub w porach roku kiedy słońce nie jest tak intensywne jak latem (wiosna/jesień).
3 ciemne 8 - 18% 82 - 92% Najpopularniejsza kategoria najczęściej spotykana w okularach do biegania. Idealne do codziennych treningów letnią porą.
4 bardzo ciemne 3 - 8% 92 - 97% Ta kategoria sprawdzi się wszędzie tam gdzie przyjdzie nam trenować w warunkach bardzo mocnego nasłonecznienia. Nie zaleca się ich do stosowania podczas jazdy samochodem.

  • SZKŁA FOTOCHROMATYCZNE - niezwykle popularne i bardzo uniwersalne rozwiązanie stosowane w okularach do biegania. Okulary do biegania fotochrom działają poprzez przyciemnianie lub rozjaśnianie w zależności od ilości promieni słonecznych padających na szkła. Standardowo soczewki fotochromatyczne dostosowują się do natężenia światła w czasie około 20 sekund (temperatura ma wpływ na szybkość reakcji - podczas chłodniejszych dni ten czas może się wydłużyć). Dzięki "płynnym" właściwościom okulary z soczewkami fotochromatycznymi używane mogą być w bardzo różnych warunkach nasłonecznienia. Przy modelach, które posiadają tego typu soczewki podaje się zakresy działania, np. 0-3 / 1-3 co oznacza, że stopień zaciemnienia soczewki będzie oscylował pomiędzy kategorią 0/1 a 3, czyli takich okularów będzie można używać zarówno w zupełnie pochmurny dzień i mocno nasłoneczniony.



okulary dla biegaczy zalety

Dobre okulary przeciwsłoneczne do biegania szczególnie dobrze sprawdzają się podczas treningów w górach. Zdj. archiwum Cebe.



  • FILTR POLARYZACYJNY - często stosowanym rozwiązaniem w okularach do biegania jest polaryzacja (okulary z tego typu soczewkami można łatwo odróżnić - szkła są nieprzezroczyste, najczęściej kolorowe i możemy się w nich przejrzeć jak w lustrze). To dodatkowa warstwa w soczewce, której zadaniem jest niwelowanie refleksów świetlnych powstałych na płaskich powierzchniach (takich jak asfalt, woda, karoseria samochodów czy śnieg) oraz podnoszenie kontrastu. Dzięki polaryzacji zmniejsza się ryzyko oślepienia w ten sposób. Pomaga to zmniejszyć zmęczenie oczu i zapewnia optymalne widzenie.
  • WYMIENNE SZKŁA - część okularów dla biegaczy z otwartą kontrukcją oprawek umożliwia wymianę soczewek. Dzięki temu łatwo i szybko możemy użyć wybranych szkieł do panujących warunków. Najczęściej spotykanym zestawem są okulary wyposażone w podstawową parę soczewek o określonym filtrze UV (najczęściej w kategorii 3) razem z tzw. "zerówkami". To przezroczyste soczewki najczęściej w szarym kolorze, które idealnie sprawdzają się podczas treningów wieczorową porą czy w pochmurne dni.
  • ELEMENTY DODATKOWE - spora liczba modeli sportowych okularów do biegania wyposażona została w różne w systemy, których zadaniem jest poprawa komfortu użytkowania okularów lub zwiększenie ich wytrzymałości. Częstym problemem jest parowanie soczewek - tu rozwiązaniem są systemy typu "anti-fog", które przeciwdziałają powstawaniu mgiełki na soczewkach. Lekkie i niewielkich gabarytów okulary łatwo upuścić czy zadrapać - dlatego producenci okularów często stosują również specjalne powłoki, które chronią soczewki przed uszkodzeniem. W zależności od naszych indywidualnych potrzeb sprawdźmy dodatkowe elementy, w które wyposażono wybrane przez nas okulary do biegania.


KOLORY SOCZEWEK W OKULARACH DO BIEGANIA CEBE



  • PRZEZROCZYSTE - często spotykane jako wymienna para soczewek, nie są dodatkowo przyciemniane, zapewniają dobrą widoczność w warunkach niskiego nasłonecznienia czy podczas treningów wieczorami. Chronią przed pyłem, owadami itp.
  • RÓŻOWE - zwiększają kontrast i oddają prawdziwy balans kolorów. Do używania w warunkach o średnim nasłonecznieniu i jasnym. Różowe soczewki nie wywołują zmęczenia oczu przy długim noszeniu okularów.
  • SZARE - najbardziej popularny z odcieni soczewek. Nie wzmacniają kontrastu ani nie przekłamują kolorów. Bardzo uniwersalne, dobrze sprawdzają się zarówno na mocnym słońcu jak i w warunkach słabszego oświetlenia.



okulary biegowe soczewki

Infografika z prezentacją właściwości konkretnych kolorów soczewek w okularach do biegania. Zdj. archiwum Cebe.



  • ŻÓŁTE - zwiększają kontrast i poprawiają widoczność w słabo oświetlonych miejscach. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie przyda nam się poprawa widoczności, np. podczas treningów wieczorową porą. Nie nadaje się do stosowania w silnym słońcu.
  • NIEBIESKIE - redukują refleksy, blokując białe światło od odbijających je powierzchni. Najlepiej sprawdzają się podczas treningów w pobliżu zbiorników wodnych czy w górach.
  • ZIELONE - lekko zwiększają kontrast, ale jednocześnie oddają prawdziwe kolory. Sprawdzają się zarówno podczas słonecznej pogody jak i wieczorami.

OPISY KONKRETNYCH MODELI OKULARÓW BIEGOWYCH CEBE



Teoria teorią, ale czas przejść do rzeczy i przyjrzeć się konkretnym rozwiązaniom! W tym poradniku skupiamy się na okularach do biegania Cebe. Dlaczego wzięliśmy pod lupę tylko tego producenta? Bo to jedna z najstarszych i najpopularniejszych marek zajmujących się produkcją sportowych okularów. Postawiliśmy więc na sprawdzone rozwiązania oraz wieloletnie doświadczenie. Przy każdym modelu znajdziesz praktyczną tabelkę z opisem technicznych właściwości. W dalszej części znajduje się również zbiorcza tabela, która ułatwia porównanie opisanych modeli. Dla ułatwienia konkretne modele przydzielone zostały do trzech grup, które różnią się między sobą rodzajem użytych szkieł: fotochromatyczne, polaryzacyjne oraz z konkretną kategorią przyciemnienia.



OKULARY DO BIEGANIA ZE SZKŁAMI FOTOCHROMATYCZNYMI





Okulary do biegania Cebe

Dzięki zastosowaniu dodatkowego, elastycznego elementu przy nausznikach okulary z serii S'Track o wiele lepiej trzymają się głowy. Zdj. archiwum Cebe.





Zdjęcie okularów do biegania Cebe S'Track Blue Orange

OKULARY DO BIEGANIA CEBE S'TRACK L MATT BLUE ORANGE Variochrom Perfo Grey PC Af Cat. 1-3:

Sportowe okulary przeciwsłoneczne Cebe S'Track Large Matt Blue Orange Variochrom Perfo Grey PC AF Cat.1-3 dla doświadczonych sportowców. Są stabilne dzięki zastosowaniu technologii Cébé S’TECH™.Są dostępne z odpornymi, poliwęglanowymi soczewkami fotochromowymi. Zastosowana technologia anti-fog (przeciwmgielna) zaaplikowana na wewnętrzną część soczewki zapobiega kondensacji oraz osadzaniu się wilgoci. Anti-Scratch Coating - specjalna technologia opracowana przez markę Cebe, która polega na nałożeniu twardej powłoki na soczewkę zewnętrzną, zwiększając w ten sposób odporność na zarysowania i ścieranie. Powłoka jest także dobrą bazą dla powłoki lustrzanej. Cebe Variochrom Photochromic lenses - soczewki fotochromowe mają właściwość ściemniania i rozjaśniania w zależności od natężenia promieni słonecznych.


SOCZEWKI: Variochrom Perfo Grey PC AF Cat. 1-3
 KATEGORIA: Cat. 1-3
FOTOCHROM: tak, 1-3
POLARYZACJA: nie
WYMIENNE SZKŁA: brak
 ELEMENTY DODATKOWE: Anti-fog / Anti-scratch
 WAGA: 28 g
CENA: 469,99 PLN (sprawdź aktualną cenę)

Zobacz więcej o sportowych okularach Cebe S'Track L Matt Blue Orange Variochrom Perfo Grey PC At Cat. 1-3 z soczewkami fotochromatycznymi


Zdjęcie okularów do biegania Cebe Across Matt Black Blue Zone Variochrom Perfo Grey PC Cat. 1-3 + Yellow PC Cat.0

OKULARY DO BIEGANIA CEBE ACROSS L MATT BLUE GREEN Zone Variochrom Perfo Grey PC Cat. 1-3 + Yellow PC Cat.0:

Seria Across świetnie sprawdzi się w przypadku biegaczy o większym obwodzie głowy. Soczewki fotochromatyczne w kategorii przyciemnienia od 1 do 3 to najpopularniejszy zakres "fotochromów". Pozwala na uniwersalne użycie okularów w warunkach zróżnicowanej ilości światła. Dodatkowo w zestawie znajdziemy komplet "zerówek" o żółtym zabarwieniu. Ten odcień soczewek idealnie sprawdza się podczas użytku wieczorami i wszędzie tam, gdzie chcemy zwiększyć kontrast i poprawić widoczność w słabo oświetlonych miejscach.


SOCZEWKI: Variochrom Perfo Grey PC Cat. 1-3
 KATEGORIA: Cat. 1-3
FOTOCHROM: tak, 1-3
POLARYZACJA: nie
WYMIENNE SZKŁA: tak, 1 para Yellow PC Cat.0
 ELEMENTY DODATKOWE: Anti-scratch
 WAGA: 28 g
CENA: 299,99 PLN (sprawdź aktualną cenę)

Zobacz więcej o biegowych okularach Cebe Across Matt Black Blue Zone Variochrom Perfo Grey PC Cat. 1-3 + Yellow PC Cat.0

OKULARY DO BIEGANIA ZE SZKŁAMI POLARYZACYJNYMI




Okulary do biegania Cebe Cinetik 2.0 Matt Black Red 1500 Grey Polarized Silver Flash Mirror Cat.3

OKULARY DO BIEGANIA CEBE CINETIK 2.0 MATT BLACK RED 1500 Grey Polarized Silver Flash Mirror Cat.3:

Soczewki polaryzacyjne w modelu Cebe Cinetik 2.0 Matt Back Red 1500 Grey Polarized Silver Flash Mirror Cat 3 zawierają filtr, który blokuje intensywne światło, które odbija się od płaskich powierzchni, zmniejszając w ten sposób odblaski. Pomaga zmniejszyć zmęczenie oczu i zapewnia optymalne widzenie. Soczewki polaryzacyjne sprawdzą się świetnie tam, gdzie przyjdzie Ci biegać w warunkach bardzo mocnego nasłonecznienia, w górach, nad wodą, czy zimą podczas biegania po śniegu w słoneczny dzień. Kategoria zaciemnienia 3 sprawia, że okulary "na dzień dobry" oferują mocne przyciemnienie i ochronę przed słońcem.


SOCZEWKI: Grey Polarized Silver Flash Mirror Cat. 3
 KATEGORIA: Cat.3
FOTOCHROM: nie
POLARYZACJA: tak
WYMIENNE SZKŁA: brak
 ELEMENTY DODATKOWE: Anti-scratch
 WAGA: 22 g
CENA: 299,99 PLN (sprawdź aktualną cenę)

Zobacz więcej o polaryzacyjnych okularach biegowych Cebe Cinetik 2.0 Matt Black Red 1500 Grey Polarized Silver Flash Mirror Cat.3

OKULARY DO BIEGANIA Z KATEGORIĄ PRZYCIEMNIENIA 3




Zdjęcie sportowych okularów Cebe Hilldrop Matt Grey Shiny Orange Zone Grey CAT.3 Red ZOne Clear Cat.0

OKULARY DO BIEGANIA CEBE HILLDROP MATT GREY SHINY ORANGE Zone Grey Cat.3 Red + Zone Clear Cat.0:

Ta wersja okularów dostępna jest z soczewkami w kolorze czerwonym. Blokują czerwone światło w celu zapobiegania suchości oczu. Doskonale sprawdzą się w słoneczne i bardzo jasne warunki świetlne. Dodatkowa para soczewek Clear Cat.0 zda egzamin podczas ekstremalnie słabego oświetlenia, np. o zmierzchu.


SOCZEWKI: Zone Grey CAT.3 Red
 KATEGORIA: Cat.3, Cat.0
FOTOCHROM: nie
POLARYZACJA: nie
WYMIENNE SZKŁA: tak, 1 para Clear Cat.0
 ELEMENTY DODATKOWE: Anti-scratch, Anti-Fog
 WAGA: 30 g
CENA: 299,99 PLN (sprawdź aktualną cenę)

Zobacz więcej o okularach biegowych Cebe Hilldrop Matt Grey Shiny Orange Zone Grey CAT.3 Red ZOne Clear Cat.0

Zdjęcie białych okularów do biegania Cebe S,Track Large Matt

OKULARY DO BIEGANIA CEBE S'TRACK LARGE MATT WHITE RED CAT.3 + Cat.0:

Cebe S'Track Large Matt White RedCat.3 + Cat.0 to sportowe okulary przeciwsłoneczne, wyposażone w dwie pary szkieł: jedne o cat.3, które nadają się na mocne nasłonecznienie i drugie o cat.0 idealne na zachmurzone, wietrzne dni. S'Track Large Matt zostały stworzone dla doświadczonych sportowców. Zaprojektowano je z myślą o twarzach średniej wielkości. Oprawki są wyjątkowo stabilne, wygodne oraz wyposażone w system wentylacji. Łączy w sobie najlepsze technologie Cébé, takie jak S’TECH™. Specjalny kształt oprawek i zauszników zastosowany w okularach Cebe S'Track został zaprojektowany w sposób aby powstałe otwory wentylacyjne zapewniały odpowiedni przepływ powietrza i wentylowały soczewkę zapobiegając parowaniu. Okulary posiadają zauszniki pokryte gumą dzięki czemu utrzymują się w jednej pozycji i nie przeszkadzają podczas wszelkich aktywności fizycznych. Giętkie zauszniki wykonane z niezwykle elastycznego materiału zapewniają doskonały komfort i bezpieczeństwo. Estetyczne etui i woreczek w komplecie.


SOCZEWKI: Red Cat.3
 WYMIENNE SZKŁA: tak, 1 para Cat.0
FOTOCHROM: nie
POLARYZACJA: nie
KATEGORIA: Cat.3, Cat.0
 ELEMENTY DODATKOWE: Anti-fog
 WAGA: 28 g
CENA: 429,99 PLN (sprawdź aktualną cenę)

Zobacz więcej o okularach do biegania Cebe Cebe S'Track Large Matt White z dodatkową parą szkieł

Zdjęcie różowych okularów do biegania Cebe S'Pring Medium Matt Purple

OKULARY DO BIEGANIA CEBE S'PRING MEDIUM MATT PURPLE PINK CAT.3 + Cat.0:

Model Cebe S'Pring Medium Matt Purple Pink dzięki zmienionej ramie przedniej okulary te jeszcze lepiej dopasowują się do twarzy podczas treningów. Dostosowana do długich włosów, wyjątkowa technologia Symbiotech, która gwarantuje świetne wyprofilowanie okularów i bardzo dobre wyważenie, co ma jeszcze lepszy wpływ na komfort użytkowania okularów. Zauszniki posiadają gumowe wykończenie po wewnętrznej stronie co zapobiega zsuwaniu się okularów podczas użytkowania. Okulary Cebe S'Pring Medium Matt Purple Pink zostały wyposażone w dwie pary szkieł. Jedne posiadają zaciemnienie cat.3, idealne na mocno słoneczne dni. Drugie z nich zaś są cat.0. Bardzo dobrze chronią oczy przed wiatrem, świetnie sprawdzają się wieczorami, kiedy przyciemniane szkła utrudniają widoczność. Dodatkowo obie pary są pokryte powłoką anti-fog co zapobiega powstawaniu pary po wewnętrznej stronie szkieł.


SOCZEWKI: Pink Cat.3
 WYMIENNE SZKŁA: tak, 1 para Cat.0
FOTOCHROM: nie
POLARYZACJA: nie
KATEGORIA: Cat.3, Cat.0
 ELEMENTY DODATKOWE: Anti-scratch
 WAGA: Bd.
CENA: 429,99 PLN (sprawdź aktualną cenę)

Zobacz więcej o okularach do biegania Cebe S'Pring Medium Matt Purple z dodatkową parą szkieł


TABELA Z PORÓWNANIEM OKULARÓW DO BIEGANIA



<
SOCZEWKI: WYMIENNE SZKŁA: FOTOCHROM: POLARYZACJA: ANTI SCRATCH: ANTI FOG: WAGA: CENA:
➡️ CEBE S'TRACK L MATT BLUE ORANGE Variochrom Perfo Grey Cat. 1-3 Variochrom Perfo Grey PC AF Cat. 1-3 brak tak,1-3 nie tak tak 28 g (sprawdź aktualną cenę)
➡️ CEBE ACROSS LARGE MATT BLUE GREEN Variochrom Perfo Grey PC At Cat. 1-3 Variochrom Perfo Grey PC Cat. 1-3 tak, 1 para Yellow PC Cat.0 tak, 1-3 nie tak nie 28 g (sprawdź aktualną cenę)
➡️ CEBE CINETIK 2.0 MATT BLACK RED 1500Grey Polarized Silver Flash Mirror Cat.3 Grey Polarized Silver Flash Mirror Cat.3 brak nie tak tak nie 22 g (sprawdź aktualną cenę)
➡️ CEBE HILLDROP MATT GREY SHINY ORANGE Zone Grey Cat.3 Red + Zone Clear Cat. Zone Grey CAT.3 Red tak, 1 para Clear Cat.0 nie nie tak tak 30 g(sprawdź aktualną cenę)
➡️ CEBE S'TRACK LARGE MATT WHITE Red Cat.3 + Cat.0 Red Cat.3 tak, 1 para Cat.0 nie nie nie tak 28 g 429,99 PLN (sprawdź aktualną cenę)
➡️ CEBE S'PRING MEDIUM MATT PURPLE PINK Cat.3 + Cat.0 Pink Cat.3 tak, 1 para Cat.0 nie nie tak nie Bd. 429,99 PLN (sprawdź aktualną cenę)


PODSUMOWANIE



Jak widać temat okularów do biegania jest zaskakująco obszerny i obfituje w sporo niuansów, o których warto wiedzieć. Dobre okulary do biegania to nie tylko ładny wygląd, ale przede wszystkim to, co kryje się we wnętrzu soczewek i ich parametrach. To dzięki nim w bezpieczny i komfortowy sposób będziemy mogli biegać podczas nawet najbardziej słonecznych dni! Mam nadzieje, że powyższy poradnik rozwiał Twoje wątpliwości i już wiesz jakie wybrać okulary do biegania. Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania wpadaj do naszego ➡️ sklepu stacjonarnego w Poznaniu lub ➡️ skontaktuj się z nami!



Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022
Podziel się swoim komentarzem z innymi

Dbamy o Twoją prywatność

Sklep korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zamknij