pixel
ilość znalezionych towarów: 23

Plecaki i kamizelki do biegania

POPULARNE MODELE PLECAKÓW DO BIEGANIA I KAMIZELEK BIEGOWYCH: ULTIMATE DIRECTION ULTRA VEST/ ULTIMATE DIRECTION MOUNTAIN VEST/ GRIVEL MOUNTAIN RUNNER LIGHT/ NAKED RUNNING VEST/ ULTIMATE DIRECTION RACE VEST/

Plecaki do biegania i kamizelki biegowe - trailowe must have!

Plecaki biegowe to sprzęt ważny dla wszystkich biegaczy, którzy lubią trenować w górach, lesie lub po prostu mają w planach bardzo długie treningi! Wybierając się na trailową przygodę musimy zabrać ze sobą niezbędny sprzęt i prowiant taki jak: nawodnienie, żele lub zapas innego jedzenia, kurtkę do biegania czy też czołówkę. Wiele biegów górskich wymaga w regulaminie długą listę sprzętu biegowego, który musimy spakować do kamizelki do biegania lub plecaka. Ultralekkie plecaki do biegania tworzone są specjalnie z myślą o biegaczach, którzy chcą pokonywać długie odcinki, nie dokładając sobie dodatkowego ciężaru.

Plecaki biegowe - najważniejsze cechy

Szukając idealnego plecaka biegowego musimy pamiętać, że przede wszystkim powinien być on dobrze dopasowany do naszego ciała. Kamizelka biegowa nie może odstawać od ciała, bo inaczej będzie generować niepotrzebne uderzenia o ciało, szczególnie podczas zbiegania. Z tego powodu plecaki biegowe są wyposażone w specjalne systemy wiązań i zapięć, pozwalające wyregulować ich szerokość. Kamizelki biegowe i plecaki na ultra różnią się też między sobą pojemnością oraz hydropojelmnością, czyli objętością płynów, którą pomieszczą. Plecak biegowy z bukłakiem czy plecak do biegania z soft flaskami to częsty dylemat, przed którym stoją biegacze. Tak naprawdę nie zawsze trzeba decydować się na jedno rozwiązanie. Plecak do biegania z bukłakiem może również posiadać flaski, a sam bukłak możemy zawsze wymontować. Ważne, aby przed każdymi zawodami lub długimi wyprawami przetestować plecak biegowy na krótkiej wycieczce i i sprawdzić, które rozwiązanie nam odpowiada.

Kamizelki biegowe oraz plecaki- ilość kieszeni i podstawowe różnice

Plecaki biegowe projektowane są z myślą o różnych dystansach i preferencjach biegaczy. Plecaki biegowe na zawody wyróżnia mały rozmiar i najniższa waga. Plecaki do biegania na ultra są najczęściej bardziej pojemne i mają dużą ilość kieszeni. Wszystko po to, aby sprzęt którego potrzebujemy był zawsze pod ręką. Plecaki biegowe różnią się też sposobem zapięcia. Niektóre z nich wyposażone są w zamek, który pozwala na ich szybkie ściągniecie. Inne posiadają specjalne systemy zapięć. Wszystko po to, abyś mógł je jak najszybciej ściągnąć i ubrać, gdy tylko tego potrzebujesz.

Plecaki biegowe na ultra - bogaty wybór w Natural Born Runners

Szykując się na ultra wyprawę warto przemyśleć każdy szczegół i dobrać najlepszy sprzęt. Plecak do biegania na ultra powinna cechować doskonała wentylacja i wysoka jakość użytych materiałów. Dobry plecak do biegania to inwestycja na lata. Plecak biegowy świetnie sprawdzi się również na rowerze i zapewni nam szybki dostęp do nawodnienia. Plecak na ultra jest najczęściej również wyposażony w system do mocowania kijów. Do plecaka można również dobrać odpowiedni pas do biegania i tym samym bardziej równomiernie rozłożyć ciężar przenoszonego sprzętu. Jeśli nie możesz się zdecydować, który plecak do biegania wybrać koniecznie przeczytaj artykuł na naszym blogu: Blog NBR. Plecak do biegania, kamizelka biegowa - jak wybrać?