pixel
PACZKA W WEEKEND - złóż zamówienie do piątku do godziny 13:00 i otrzymaj je w sobotę
Przewodnik po marce

Ultimate Direction - plecak czy kamizelka?

2022-09-11
Ultimate Direction - plecak czy kamizelka?
Ultimate Direction to amerykańska marka produkująca kamizelki, plecaki i inne akcesoria do biegania. To specjaliści w temacie przenoszenia sprzętu na długich dystansach. Ultimate Direction to wysoka jakość zastosowanych materiałów oraz duża funkcjonalność. W tym tekście przybliżymy ich najlepsze produkty oraz podpowiemy jaki konkretny model plecaka Ultimate Direction wybrać. 

SPIS TREŚCI:Ten artykuł to taki typowy "evergreen", czyli materiał, który wiecznie będzie na czasie. Dlaczego? Bo chcemy go stale aktualizować, razem z kolejnymi sezonami i kolejnymi nowościami wprowadzanymi przez tę amerykańską markę. Zerknij na spis treści, aby przejść do interesującej Cię sekcji:

[AKTUALIZACJA]: 11.09.2022, sezon jesień/zima 2022.

  1. Historia marki Ultimate Direction 
  2. Krótki przegląd kategorii sprzętu Ultimate Direction 
  3. Kamizelki i plecaki biegowe Ultimate Direction - opis modeli 

  4. Opisy pasów biegowych Ultimate Direction 

  5. Trochę teorii, czyli rzecz o technologiach w Ultimate Direction 
  6. Jak dobrać rozmiar kamizelek i plecaków do biegania Ultimate Direction?

HISTORIA ULTIMATE DIRECTIONUltimate Direction, to istniejąca od 1985 amerykańska firma wywodząca się z Boulder (czyli mekki sportów outdoorowych, powiedzmy, że to takie ichniejsze Zakopane, tylko zamiast tłumów turystów znajdziemy tam pełno biegaczy/wspinaczy/rowerzystów itp.). Wszystko zaczęło się od tego, że jej założyciel, Bryce Thatcher miał problem z piciem podczas licznych wypraw rowerowych. Nie mógł znaleźć idealnego rozwiązania, dlatego wziął sprawy w swoje ręce i sam uszył swój pierwszy plecak rowerowy. Zrobił to na maszynie do szycia swojej mamy. To właśnie w 1985 roku firma wymyśliła całkowicie nową kategorię produktów, a mianowicie plecak z bukłakiem.
Plecaki Ultimate Direction

Plecaki UD pomagali projektować znakomici biegacze ultra z USA. Tacy jak choćby Anton Krupicka, który jest "twarzą" kamizelki Mountain Vest. Zdj. archiwum Ultimate Direction.Zaprojektowała także pierwszy pas biodrowy przeznaczony do przenoszenia butelek z płynem, a już kilka lat później stworzyła pierwszą butelkę/bidon do przenoszenia wody w dłoni. Trzydzieści lat później powstały pionierskie plecaki-kamizelki do transportu płynów, które przylegały do ciała i zapewniały maksymalny komfort podczas uprawiania sportu. Wprowadzona została również pierwsza kolekcja damska. Te innowacyjne wynalazki zaczęły wyznaczać kierunek w kwestii nawodnienia organizmu podczas wysiłku. Produkty Ultimate Direction projektowane są przez sportowców dla sportowców. Marka wspiera i współpracuje z legendami biegów ultra, takimi jak: Scott Jurek czy Antony Krupicka. Są oni nie tylko ambasadorami UD, ale również partnerami marki, a przede wszystkim najlepszymi testerami.

MOTTO ULTIMATE DIRECTION:

Designed by athletes, for athletes
(Zaprojektowane przez sportowców dla sportowców).

KRÓTKI PRZEGLĄD KATEGORII SPRZĘTU ULTIMATE DIRECTION


 

  • KAMIZELKI BIEGOWE ULTIMATE DIRECTION - to znak rozpoznawczy Ultimate Direction. Obecnie na rynku dostępna jest 5 generacja plecaków. ➡️ W ofercie Natural Born Runners mamy je w sprzedaży od wersji 2.0 i muszę przyznać, że widać spory postęp na przestrzeni lat. Kamizelki są coraz lepiej przemyślane i wykonywane z coraz to lepszych materiałów (lżejszych i przyjemniejszych dla ciała). UD to firma, która specjalizuje się w produkcji plecaków i to widać na każdym kroku. Jakość materiałów, funkcjonalność, a przede wszystkim dbałość o detale.
  • PASY DO BIEGANIA - podobny postęp widać w przypadku pasów do biegania. UD zaczynało niemalże od klasycznych nerek biegowych, czyli pasów z twardym bidonem. Obecnie najpopularniejsze rozwiązania to zastosowanie soft flasków i miękkich, elastycznych materiałów. Pasy biegowe w niektórych przypadkach mogą zastępować uzycie kamizelek, ale coraz częściej biegacze stosują rozwiązania hybrydowe, czyli pas + mniejsza kamizelka.


Plecaki i kamizelki Ultimate Direction

Ultimate Direction to specjaliści w temacie sprzętu do przenoszenia picia i innych niezbędnych akcesoriów Zdj. archiwum Ultimate Direction.  • BIDONY DO RĘKI - to rozwiązanie to koncept bardzo popularny na amerykańskim rynku. Wystarczy obejrzeć kilka relacji np. z Western States Endurance i w oczy rzuca się duża ilość biegaczy wyposażonych w bidony do ręki. W Polsce jednak ten sposób biegania raczej się nie przyjął. W sprzedaży można znaleźć takie bidony, ale to forma ciekawostki, niż coś czego faktycznie nasi rodzimi biegacze używają w trakcie biegów. My zdecydowane częściej wybieramy plecaki i pasy biegowe!
  • AKCESORIA - Ultimate Direction to również producent świetnych akcesoriów takich jak soft flaski czy bukłaki. Szczególnie warte polecenia są ich genialne flaski o pojemności 0,5l. Wyróżniają się szeroką i bardzo praktyczną nakrętką. Dzięki zastosowaniu niejednolitej powierzchni korek bardzo łatwo odkręcić nawet mokrymi czy spoconymi dłońmi (co zdarza się szczególnie często latem). Szeroki wlew natomiast ułatwia uzupełnianie wody. 1,5 i 2,0l bukłaki stanowią natomiast świetne uzupełnienie kamizelek - i w razie potrzeby umożliwiają przenoszenie dużych zapasów wody.
Na filmiku można obejrzeć kilku ambasadorów marki UD takich jak Anton Krupicka czy Scott Jurek. Źródło: materiały Ultimate Direction.KAMIZELKI I PLECAKI BIEGOWE ULTIMATE DIRECTION - OPIS MODELIPoniżej znajdują się krótkie opisy wszystkich kamizelek z serii Signature, czyli tej sygnowanej nazwiskami znanych i cenionych amerykańskich biegaczy ultra. Timothy Olson, Anton Krupicka czy Scott Jurek od wielu już lat pomagają udoskonalać produkty Ultimate Direction. W ofercie znajdziemy zarówno minimalistyczne kamizelki, które idealnie sprawdzą się podczas krótkich startów w zawodach czy codziennych treningów, po większe plecaki przeznaczone na biegi ultra czy sprzęt do wykorzystania również w trakcie pokonywania bardzo długich dystansów w górach (tak popularne w Ameryce FKT, czyli fastest known time - rekordowe przebiegi na długich szlakach turystycznych). Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek co do wyboru odpowiedniej wielkości plecaka to znajdziesz je w poradniku ➡️ "jak wybrać plecak do biegania?".Zdjęcie niebieskiej kamizelki Ultimate Direction Race Vest 6.0

PLECAK ULTIMATE DIRECTION RACE VEST 5.0 - 8,5l

Race czyli wyścig. To zdecydowanie najmniejsza i najlżejsza kamizelka dostępna w ofercie UD. Jak sama nazwa wskazuje idealnie sprawdza się w trakcie krótszych startów w zawodach lub na treningach. Pozwala przenosić 2 soft flaski po 0,5l, czyli w sam raz trening czy krótki start. Do tego znajdziesz w niej 3 kieszonki i zaczepy na kije trekingowe. Z tyłu kamizelki znajduje się nieduża komora na zamek z dostępem od obydwu stron. Góra pleców pozostaje odkryta, dzięki temu zyskujemy świetną wentylację pleców. Ultimate Direction Race Vest 6.0 to doskonałe rozwiązanie dla biegowych minimalistów! A w połączeniu z pasem kamizelka może stanowić pełnoprawny zestaw do wykorzystania również na dłuższych biegach ultra.


PRZEZNACZENIE: codzienny trening / krótki bieg górski od 21km do 70km
 POJEMNOŚĆ: 6,3l
HYDROPOJEMNOŚĆ: 2,5 - 3,0l (2 flaski po 0,5l + bukłak 1,5 - 2,0l)
SPOSÓB REGULACJI: regulacja z przodu na zaczepy, można je dowolnie ustawić na różnej wysokości; regulacja Comfort Cinch 2.0 z tyłu
ILOŚĆ KIESZENI: ( w tym 2 na soft flaski)
 MIEJSCE NA TELEFON: tak
MIEJSCE NA SOFT FLASKI: tak, 2 soft flaski do 0,5l (w zestawie z kamizelką)
 MIEJSCE NA BUKŁAK: tak (➡️ do kupienia osobno bukłak 1,5 - 2,0l)
MOCOWANIE NA KIJE TREKKINGOWE: tak, z przodu 
 ELEMENTY DODATKOWE: elastyczna linka, z przodu na szelkach dwie gumki do rurki bukłaka, gwizdek
WAGA: 193 g (bez akcesoriów)

Dowiedz się więcej o plecaku Ultimate Direction Race Vest 6.0

Zdjęcie plecaka do biegania Ultimate Direction Ultra Vest 10,3l

PLECAK ULTIMATE DIRECTION ULTRA VEST 6.0 - 10,3l

O ile Race Vest to było idealne rozwiązanie na krótkie starty czy treningi, tak UD Ultra Vest to pełnoprawna ultra kamizelka! Pojemność 10 litrów pozwala komfortowo spakować się również na dłuższe biegi, na które wymagana jest większa ilość obowiązkowego sprzętu. Jednocześnie Ultra Vest 6.0 wciąż pozostaje lekka i kompaktowa. Jeśli nie jest wypełniona w całości można ją łatwo skompresować elastyczną linką. Do kamizelki zmieści się bukłak 2l. W przedniej części znajdziemy sporo podręcznych kieszonek na rzeczy, które lubimy mieć blisko siebie w trakcie biegu (żele, telefon itp.). Biorąc pod uwagę stosunek cena/pojemność/jakość to UD Ultra Vest jest najbardziej uniwersalnym plecakiem z ofery Ultimate Direction.Pokaz możliwości kamizelki do biegania Ultimate Direction Ultra Vest 5.0. Źródło: materiały od producenta.PRZEZNACZENIE: dłuższy bieg ultra od 70 do 130km
 POJEMNOŚĆ: 10,3l
HYDROPOJEMNOŚĆ: 2,5 - 3,0l (2 flaski po 0,5l + bukłak 1,5 - 2,0l)
SPOSÓB REGULACJI: regulacja z przodu na zaczepy, można je dowolnie ustawić na różnej wysokości; regulacja Comfort Cinch 2.0 z tyłu
ILOŚĆ KIESZENI: 11 ( w tym 2 na soft flaski)
 MIEJSCE NA TELEFON: tak
MIEJSCE NA SOFT FLASKI: tak, 2 soft flaski do 0,5l (w zestawie z kamizelką)
 MIEJSCE NA BUKŁAK: tak (➡️ do kupienia osobno bukłak 1,5 - 2,0l)
MOCOWANIE NA KIJE TREKKINGOWE: tak, z przodu
 ELEMENTY DODATKOWE: elastyczna linka, zaczepy do kompresji plecaka, gwizdek
WAGA: 230 g (bez akcesoriów)

Dowiedz się więcej o plecaku biegowym Ultimate Direction Ultra Vest 6.0

Zdjęcie plecaka do biegania Ultimate Direction Mountain Vest 5.0

KAMIZELKA ULTIMATE DIRECTION MOUNTAIN VEST 5.0 - 13,4l

Najpopularniejsza kamizelka z oferty Ultimate Direction (nasze sklepowe obserwacje pokazują, że większość biegaczy stawia jednak na pojemność)! Opcja dla biegaczy startujących na najdłuższych i najbardziej wymagających (i fizycznie i sprzętowo) biegach. 13 litrów pojemności to dość miejsca, żeby spakować się zarówno na długie ultra, ale i całodzienną wycieczkę po górach. Spora ilość miejsca na przechowywanie sprzętu w przedniej części sprawia, że dobrze spakowanej kamizelki UD Mountain Vest 5.0 praktycznie nie musimy ściągać w trakcie biegu. Wszystko niezbędne zawsze mamy pod ręką. W tym bardzo łatwo dostępną i wygodną dużą kieszeń na zamek (np. na telefon). Kamizelka posiada zaczepy na kije trekingowe zlokalizowane w przedniej części. UD Mountain Vest łączy w sobie cechy uniwersalnego plecaka, który można wykorzystać zarówno w trakcie treningów biegowych jak i trekkingów po górach.Pokaz możliwości kamizelki do biegania Ultimate Direction Mountain Vest 5.0. Źródło: materiały od producenta.PRZEZNACZENIE: dłuższy bieg ultra od 70 do 130km
 POJEMNOŚĆ: 13,4l
HYDROPOJEMNOŚĆ: 2,5 - 3,0l (2 flaski po 0,5l + bukłak 1,5 - 2,0l)
SPOSÓB REGULACJI: regulacja z przodu na klik, można dowolnie ustawić paski na szynie; regulacja Comfort Cinch 2.0 - system z tyłu (zamek ściąga większy kawałek pasa biodrowego niż w ultra vest)
ILOŚĆ KIESZENI: 16 (w tym 2 na soft flaski)
 MIEJSCE NA TELEFON: tak
MIEJSCE NA SOFT FLASKI: tak, 2 soft flaski do 0,5l (w zestawie z kamizelką)
 MIEJSCE NA BUKŁAK: tak (➡️ do kupienia osobno bukłak 1,5 - 2,0l)
MOCOWANIE NA KIJE TREKKINGOWE: tak, z przodu
 ELEMENTY DODATKOWE: gwizdek, z tyłu na dole zaczepy na czekan, elastyczna linka z tyłu, u góry pasek do trzymania plecaka czy zawieszenia go na jakimś haczyku
WAGA: 230 g (bez akcesoriów)

Dowiedz się więcej o plecaku do biegania Ultimate Direction Mountain Vest

Zdjęcie kamizelki do biegania Ultimate Direction Adventure Vest 5.0

KAMIZELKA ULTIMATE DIRECTION ADVENTURE VEST 5.0 - 17l

To ostatni model z serii Signature Vest, czyli kamizelek sygnowanych konkretnymi biegaczami. Poprzednią wersję tego plecaka swoim nazwiskiem firmował Peter Bakwin, czyli gość, który założył popularne forum nt. F.K.T i w zasadzie rozkręcił całą zabawę w bieganie po szlakach "na szybkości". Sam ma na koncie wiele rekordowych przejść i plecak UD Adventure Vest 5.0 jest owocem współpracy z marką Ultimate Direction. Powstał w ten sposób sprzęt, który łączy dwa światy: biegania trailowego z długodystansową turystyką górską. Jeśli szukasz plecaka o dużej pojemności na długie biegi ultra i trasy pokonywane we własnym tempie (niekoniecznie rekordowym), to UD Adventure Vest 5.0 jest jedną z najlepszych opcji dostępnych na rynku!Pokaz możliwości kamizelki do biegania Ultimate Direction Adventure Vest 5.0. Źródło: materiały od producenta.PRZEZNACZENIE: bardzo długie biegi ultra ponad 130km / wyrypy biegowe
 POJEMNOŚĆ: 17l
HYDROPOJEMNOŚĆ: 2,0 - 2,5l (1 flask 0,5l + bukłak 1,5-2,0l)
SPOSÓB REGULACJI: regulacja z przodu na klik, można dowolnie ustawić paski na szynie; regulacja Comfort Cinch 2.0 z tyłu
ILOŚĆ KIESZENI: 16 ( w tym 1 na soft flask)
 MIEJSCE NA TELEFON: tak
MIEJSCE NA SOFT FLASKI: tak, 1 soft flask 0,5l (w zestawie z kamizelką)
 MIEJSCE NA BUKŁAK: tak (➡️ do kupienia osobno bukłak 1,5 - 2,0l)
MOCOWANIE NA KIJE TREKKINGOWE: tak, z przodu
 ELEMENTY DODATKOWE: gwizdek, z tyłu na dole zaczepy na czekan, elastyczna linka z tyłu, u góry pasek do trzymania plecaka czy zawieszenia go na jakimś haczyku
WAGA: 269g (bez akcesoriów)

Dowiedz się więcej o plecaku Ultimate Direction Adventure Vest 5.0


TABELA Z PORÓWNANIEM PLECAKÓW MĘSKICH ULTIMATE DIRECTION  POJEMNOŚĆ: HYDROPOJEMNOŚĆ: ILOŚĆ KIESZENI: MOCOWANIE NA KIJE: WAGA: CENA:
➡️ RACE VEST 6,3l 2,5 - 3l
miejsce na bukłak 1,5 - 2,0l
2 flaski 0,5l w zestawie
8
( w tym 2 na flaski)
tak, z przodu 193 g
(bez akcesoriów)
(sprawdź cenę)
➡️ ULTRA VEST 10,3l 2,5 - 3l
miejsce na bukłak 1,5 - 2,0l
2 flaski 0,5l w zestawie
11
( w tym 2 na flaski)
tak, z przodu 230 g
(bez akcesoriów)
(sprawdź cenę)
➡️ MOUNTAIN VEST 13,4l 2,5 - 3,0l
miejsce na bukłak 1,5 - 2,0l
2 flaski 0,5l w zestawie
16
(w tym 2 na flaski)
tak, z przodu 230 g
(bez akcesoriów)
(sprawdź cenę)
➡️ ADVENTURE VEST 17l 2,0 - 2,5l
miejsce na bukłak 1,5 - 2,0l
1 flask 0,5l w zestawie
16
( w tym 2 na flaski)
tak, z przodu 269 g
(bez akcesoriów)
(sprawdź cenę)


PLECAKI I KAMIZELKI ULTIMATE DIRECTION DLA KOBIET

Plecaki Ultimate Direction damskie

Kamizelki Ultimate Direction dedykowane kobietom wyróżniają się specjalnym krojem i dopasowaniem uwzględniającym różnice anatomiczne. Zdj. archiwum Ultimate Direction.Obok podstawowej kolekcji Signature sygnowanej nazwiskami znanych biegaczy ze świata męskiego ultra, Ultimate Direction przygotowało również kamizelki dedykowane kobietom. Damskie wersje w nazwie modelu mają dopisek "vesta" i zaprojektowane zostały przy udziale biegających kobiet. Dzięki temu Ultimate Direction udało się stworzyć kamizelki dopasowane do potrzeb biegaczek zarówno pod względem funkcjonalności jak i odpowiedniego dopasowania. Co nie było możliwe podczas korzystania z plecaków bez podziału ze względu na płeć.Zdjęcie damskiej kamizelki do biegania Ultimate Direction Race Vesta 6.0

DAMSKA KAMIZELKA ULTIMATE DIRECTION RACE VEST 6.0 - 6,1l

Najmniejsza z dostępnych w ofercie UD kamizelek damskich. W przedniej części UD Race Vesta znajdziemy miejsce na 2 flaski oraz 2 kieszenie na zamek. W sam raz na mniejszy telefon czy zapas żeli i batonów. W głównej komorze możemy zamontować bukłak oraz spakować większe gabarytowo rzeczy. Elastyczna linka w tylnej części plecaka pozwala przytroczyć np. kurtkę. Kamizelka posiada zaczepy na kije trekingowe oraz system Comfort Cinch do optymalnego dopasowania.


PRZEZNACZENIE: codzienny trening / krótki bieg górski od 21km do 70km
 POJEMNOŚĆ: 6,1l
HYDROPOJEMNOŚĆ: 2,5 - 3,0l (2 flaski po 0,5l + bukłak 1,5 - 2,0l)
 SPOSÓB ZAPIĘCIA: regulacja z przodu na zaczepy, można je dowolnie ustawić na różnej wysokości; regulacja Comfort Cinch 2.0 z tyłu
ILOŚĆ KIESZENI: 8 (w tym 2 na soft flaski)
 MIEJSCE NA TELEFON: tak
MIEJSCE NA SOFT FLASKI: tak, 2 soft flaski do 0,5l (w zestawie z kamizelką)
 MIEJSCE NA BUKŁAK: tak, (➡️ do kupienia osobno bukłak 1,5 - 2,0l)
MIEJSCE NA KIJE TREKKINGOWE tak, z przodu
 ELEMENTY DODATKOWE: elastyczna linka, z przodu na szelkach dwie gumki do rurki bukłaka, gwizdek
WAGA: 174 g (bez akcesoriów)

Dowiedz się więcej o damskim plecaku do biegania Ultimate Direction Race Vest 6.0

Zdjęcie czarnej damskiej kamizelki do biegania Ultimate Direction Ultra Vesta 6.0

DAMSKA KAMIZELKA ULTIMATE DIRECTION ULTRA VESTA 6.0 - 10,3l

Ultra Vesta to bardziej rozbudowana wersja swojej mniejszej siostry - Race. W przedniej części znajdziemy podobny układ, jedyne różnice to możliwość przesuwania pasków spinających kamizelkę na ruchomej szynie oraz dodatkowe mocowanie w kaburze na soft flaski, które pozwala lepiej ściągnąć tę kieszeń. Więcej różnic znajdziemy z tyłu. Podwójna komora oraz dwie kieszenie zamykane na zamek dają spore możliwości jeśli chodzi o pojemność UD Ultra Vesta. Dodatkowo na zewnętrznych krawędziach znajdziemy specjalne uchwyty do zaczepienia elastycznej linki - dzięki temu możemy skompresować kamizelkę do mniejszych rozmiarów. Ultra Vesta to przemyślana i praktyczna kamizelka, której pojemność umożliwia spakowanie się na większość biegów ultra. Jeden z najlepszych modeli plecaków do biegania dla kobiet!


PRZEZNACZENIE: dłuższy bieg ultra od 70 do 130km
 POJEMNOŚĆ: 10,3l
HYDROPOJEMNOŚĆ: 2,5 - 3,0l (2 flaski po 0,5l + bukłak 1,5 - 2,0l)
 SPOSÓB ZAPIĘCIA: regulacja z przodu na zaczepy, można je dowolnie ustawić na różnej wysokości; regulacja Comfort Cinch 2.0 z tyłu
ILOŚĆ KIESZENI: 11 (w tym 2 na soft flask)
 MIEJSCE NA TELEFON: tak
MIEJSCE NA SOFT FLASKI: tak, 2 soft flaski do 0,5l (w zestawie z kamizelką)
 MIEJSCE NA BUKŁAK: tak, (➡️ do kupienia osobno bukłak 1,5 - 2,0l)
MIEJSCE NA KIJE TREKKINGOWE tak, z przodu
 ELEMENTY DODATKOWE: elastyczna linka, zaczepy do kompresji plecaka
WAGA: 227 g (bez akcesoriów)

Dowiedz się więcej o damskiej kamizelce do biegania Ultimate Direction Ultra Vesta 6.0

Zdjęcie damskiej kamizelki Ultimate Direction Mountain Vesta

DAMSKA KAMIZELKA ULTIMATE DIRECTION MOUNTAIN VESTA 16,5l

Opcja dla biegaczek startujących na długi i bardzo wymagających (i fizycznie i sprzętowo) biegach. Prawie 13 litrów pojemności to dość miejsca, żeby spakować się zarówno na długie ultra, ale i całodzienną wycieczkę po górach. Spora ilość miejsca na przechowywanie sprzętu w przedniej części sprawia, że dobrze spakowanej kamizelki UD Mountain Vest 5.0 praktycznie nie musimy ściągać w trakcie biegu. Wszystko niezbędne zawsze mamy pod ręką. W tym bardzo łatwo dostępną i wygodną dużą kieszeń na zamek (np. na telefon). Kamizelka posiada zaczepy na kije trekingowe zlokalizowane w przedniej części. Świetna opcja dla biegaczek, które szukają uniwersalnego sprzętu do biegania i krótkich wycieczek górskich.


PRZEZNACZENIE: dłuższy bieg ultra od 70 do 130km / wyrypy biegowe
 POJEMNOŚĆ: 12,7l
HYDROPOJEMNOŚĆ: 2,5 - 3,0l (2 flaski po 0,5l + bukłak 1,5 - 2,0l)
 SPOSÓB ZAPIĘCIA: regulacja z przodu na klik, można dowolnie ustawić paski na szynie; regulacja Comfort Cinch 2.0 - system z tyłu (zamek ściąga większy kawałek pasa biodrowego niż w ultra vest)
ILOŚĆ KIESZENI: 16 ( w tym 2 na soft flaski)
 MIEJSCE NA TELEFON: tak
MIEJSCE NA SOFT FLASKI: tak, 2 soft flaski 0,5l (w zestawie z kamizelką)
 MIEJSCE NA BUKŁAK: tak, (➡️ do kupienia osobno bukłak 1,5 - 2,0l)
MIEJSCE NA KIJE TREKKINGOWE tak, z przodu
 ELEMENTY DODATKOWE: gwizdek, z tyłu na dole zaczepy na czekan, elastyczna linka z tyłu, u góry pasek do trzymania plecaka czy zawieszenia go na jakimś haczyku
WAGA: 228 g

Dowiedz się więcej o damskiej kamizelce Ultimate Direction Mountain Vesta 5.0


TABELA Z PORÓWNANIEM PLECAKÓW DAMSKICH ULTIMATE DIRECTION  POJEMNOŚĆ: HYDROPOJEMNOŚĆ: ILOŚĆ KIESZENI: MOCOWANIE NA KIJE: WAGA: CENA:
➡️ RACE VESTA 6,1l 2,5 - 3l
miejsce na bukłak
2 flaski 0,5l w zestawie
8
( w tym 2 na flaski)
tak, z przodu 174 g
(waga bez akcesoriów)
(sprawdź cenę)
➡️ ULTRA VESTA 10,3l 2,5 - 3l
miejsce na bukłak
2 flaski 0,5l w zestawie
11
( w tym 2 na flaski)
tak, z przodu 230 g
(waga bez akcesoriów)
(sprawdź cenę)
➡️ MOUNTAIN VESTA 12,7l 2,5 - 3l
miejsce na bukłak
2 flaski 0,5l w zestawie
16
(w tym 2 na flaski)
tak, z przodu 228 g
(waga bez akcesoriów)
(sprawdź cenę)


PASY ULTIMATE DIRECTION

Pasy do biegania Ultimate Direction

Pasy do biegania Ultimate Direction to przekrój modeli od tych klasycznych modeli po elastyczne pasy biodrowe. Zdj. archiwum Ultimate Direction.Jeśli nie potrzebujesz całego plecaka, ale czegoś mniejszego do przenoszenia wody i niezbędnych akcesoriów, to w ofercie Ultimate Direction również znajdziesz sporo ciekawych propozycji pasów do biegania. Kilka dostępnych wariantów oraz pojemności pozwoli Ci wybrać odpowiedni pas do Twoich potrzeb. Wszystkie przedstawione pasy posiadają w zestawie bidon lub soft flask (poza modelem Utility Belt). Pas biegowy sprawdzi się na treningach (zwłaszcza przy dłuższych wybieganiach przydaje się dodatkowa przestrzeń na żele czy picie) oraz podczas startów w zawodach. Pasów z powodzeniem możesz użyć na ulicznych maratonach czy krótszych biegach górskich. W zestawie z kamizelką pas posłuży również jako świetne wsparcie również na tych najdłuższych biegach ultra.Pas Ultimate Direction Utility Belt

PAS BIEGOWY ULTIMATE DIRECTION UTILITY BELT ONYX

Pas biodrowy Utility Belt Onyx to cienki ale wytrzymały i lekki pas z elastycznymi kieszeniami. W ostatnim czasie tego typu rozwiązania są bardzo popularne jeśli chodzi o produkcję pasów biegowych. Pas świetnie sprawdzi się podczas codziennych treningów, po nałożeniu bardzo szybko zapominamy, że mamy go na sobie. 4 pojemne kieszonki pozwolą zabrać najpotrzebniejsze akcesoria na trening czy start w zawodach. Pas pomieści również soft flask o pojemności około 300-350ml. Pas Utility Belt Onyx posiada także silikonowe paski, które sprawdzą się do przenoszenia kijków trekkingowych.


PRZEZNACZENIE: codzienny trening / start w maratonie / start w biegu ultra
 RODZAJ PASA: pas biodrowy
LICZBA KIESZENI: 4 kieszenie
 SPOSÓB ZAPIĘCIA: elastyczny materiał 
MIEJSCE NA TELEFON: tak
 MIEJSCE NA BIDON: tak, 1 x 0,35l soft flask (brak w zestawie z pasem)
MOCOWANIE NA NUMER STARTOWY: brak
 MOCOWANIE NA KIJE TREKKINGOWE: tak
ELEMENTY DODATKOWE: silikonowe paski idealne do przytroczenia kurtki czy też kijków trekkingowych
 WAGA: 64g 
CENA: 159 PLN

Pas Ultimate Direction Utility Belt

Zdjęcie pasa do biegania Ultimate Direction Race Belt

PAS BIEGOWY ULTIMATE DIRECTION RACE BELT

Jeśli nie jesteś przekonany do pasów biodrowych, a zależy Ci na podobnej funkcjonalności to koniecznie przyjrzyj się Ultimate Direction Race Belt. Wykonany z ultralekkich i doskonale oddychających materiałów pas świetnie przylega do ciała. Mocny rzep i szerszy tył sprawiają, że pas jest stabilny i nie uwiera w czasie biegu. Pojemna tylna kieszeń pomieści, telefon, zapas żeli i flaska 0,5l (dołączony do zestawu z pasem). Z tyłu znajdują się również specjalne, elastyczne pętle, którymi przytroczysz kurtkę, albo kije trekkingowe. Dzięki temu, że długość pętli możesz łatwo regulować, doczepianie kijów jest wyjątkowo łatwe. UD Race Belt z racji swoich gabarytów i funkcjonalności jest najbardziej uniwersalnym pasem w ofercie Ultimate Direction.Pokaz możliwości pasa do biegania Ultimate Direction Race Belt 5.0. Źródło: materiały od producenta.PRZEZNACZENIE: codzienny trening / start w maratonie / start w biegu ultra
 RODZAJ PASA: pas biegowy
LICZBA KIESZENI: 3, w tym 1 na zamek
 SPOSÓB ZAPIĘCIA: szeroki rzep z jednej strony 
MIEJSCE NA TELEFON: tak, osobna kieszeń na zamek
 MIEJSCE NA BIDON: tak, 1 x 0,5l soft flask (w zestawie z pasem)
MOCOWANIE NA NUMER STARTOWY: brak
 MOCOWANIE NA KIJE TREKKINGOWE: brak
ELEMENTY DODATKOWE: elastyczne pętle do zaczepienia np. kurtki / mała kieszonka na rzep np. na Saltsticki
 WAGA: 71g 

Dowiedz się więcej o pasie do biegania Ultimate Direction Race Belt

Zdjęcie pasa Ultimate Direction Ultra Belt

PAS ULTIMATE DIRECTION ULTRA BELT

Nie chcesz zabierać plecaka, a masz długie wybieganie w planach? A przy okazji potrzebujesz dość dużo picia? Ultimate Direction Ultra Belt to opcja dla Ciebie! Pas wyposażony jest w dwie kabury na 0,5 litrowe flaski (pas sprzedawany jest w zestawie z 2 flaskami). Poprawione wersje flasków są teraz jeszcze łatwiejsze w obsłudze (specjalne wypustki na nakrętce pomagają odkręcać je mimo spoconych/mokrych rąk - niesamowicie praktyczny detal!). Oprócz tego z tyłu znajdziemy całkiem sporą komorę, która zmieści telefon i zapas jedzenia. Kurtkę, na wszelki wypadek, przymocujemy za pomocą elastycznej linki. Z przodu na rzepie znajduje się mała kieszonka - tu możesz schować ➡️ Saltsticki, czy inne drobne kapsułki. Pas dopasowuje się za pomocą silnego, szerokiego rzepa.Pokaz możliwości pasa do biegania Ultimate Direction Ultra Belt 5.0. Źródło: materiały od producenta.PRZEZNACZENIE: codzienny trening / start w maratonie / start w biegu ultra
 RODZAJ PASA: pas biegowy 
LICZBA KIESZENI: 5, 1 na zamek, 1 na rzep, 2 kabury na soft flaski + 1 mała kieszonka na Saltsticki
 SPOSÓB ZAPIĘCIA: szeroki rzep z jednej strony
MIEJSCE NA TELEFON: tak, kieszeń na zamek
 MIEJSCE NA BIDON: tak, 2 x 0,5l soft flask (2 sztuki w zestawie)
MOCOWANIE NA NUMER STARTOWY: brak
 MOCOWANIE NA KIJE TREKKINGOWE: brak
ELEMENTY DODATKOWE: elastyczna linka do zaczepienia np. kurtki / mała kieszonka na rzep np. na Saltsticki
 WAGA: 98 g

Dowiedz się więcej o pasie biegowym Ultimate Direction Ultra Belt

Zdjęcie pasa do biegania Ultimate Direction Mountain Belt 5.0

PAS ULTIMATE DIRECTION MOUNTAIN BELT

Ultimate Direction Mountain Belt to pojemny pas biegowy z bidonem w zestawie. Twarda butelka 0,5 posiada wygodną kieszeń ze specjalną elastyczną zawleczką, która pilnuje aby bidon nie wypadł w trakcie biegu. Spora komora główna pomieści naprawdę wiele, a sprytna kieszonka na rzep w środku pozwala ukryć telefon. Z zewnątrz do komory przymocowano elastyczną linkę, do której można przytroczyć np. kurtkę. Pas posiada mocny rzep, którym łatwo można wyregulować odpowiednie dopasowanie. W przedniej części znajdziemy dodatkową malutką kieszonkę np. na Saltsticki. Z racji swojej pojemności pas UD Mountain Belt polecamy szczególnie na bardzo długie treningi latem lub na starty w zawodach, kiedy chcesz zrezygnować z plecaka.Pokaz możliwości pasa do biegania Ultimate Direction Mountain Belt 5.0. Źródło: materiały od producenta.PRZEZNACZENIE: codzienny trening / start w biegu ultra
 RODZAJ PASA: pas biegowy
LICZBA KIESZENI: 4; 1 na zamek / 1 na rzep w komorze głównej / 1 na rzep na pasku / 1 kieszeń na bidon
 SPOSÓB ZAPIĘCIA: szeroki rzep z jednej strony
MIEJSCE NA TELEFON: tak, kieszeń na zamek
 MIEJSCE NA BIDON: tak, 1 x 0,5l (bidon 0,5l w zestawie) 
MOCOWANIE NA NUMER STARTOWY: brak
 MOCOWANIE NA KIJE TREKKINGOWE: brak
ELEMENTY DODATKOWE: elastyczna linka do zaczepienia np. kurtki / mała kieszonka na rzep np. na Saltsticki / specjalna kieszeń na telefon /
 WAGA: 98 g

Dowiedz się więcej o pasie Ultimate Direction Mountain Belt


TABELA Z PORÓWNANIEM PASÓW DO BIEGANIA ULTIMATE DIRECTIONPOJEMNOŚĆ: HYDROPOJEMNOŚĆ: ILOŚĆ KIESZENI: MIEJSCE NA TELEFON: WAGA: CENA:
➡️ UTILITY BELT bd. 1 flask 0,35l
(brak w zestawie z pasem)
4 kieszenie tak 64 g (sprawdź cenę)
➡️ RACE BELT 0,8l 1 flask 0,5l
(w zestawie z pasem)
3 kieszenie
w tym 1 na zamek
tak, osobna kieszeń na zamek 71 g (sprawdź cenę)
➡️ ULTRA BELT 2,9l 2 flaski 0,5l
(w zestawie z pasem)
5 kieszeni
1 na zamek, 1 na rzep, 2 kabury na soft flaski + 1 mała kieszonka na Saltsticki
tak, kieszeń na zamek 98 g (sprawdź cenę)
➡️ MOUNTAIN BELT 2,4l 1 bidon 0,5l
(w zestawie z pasem)
4 kieszeni
1 na zamek, 1 na rzep w komorze głównej,1 na rzep na pasku, 1 kieszeń na bidon
tak, kieszeń na zamek 98 g (sprawdź cenę)

TROCHĘ TEORII, CZYLI RZECZ O TECHNOLOGIACH W ULTIMATE DIRECTIONPoniżej znajdziesz kilka filmików pokazujących możliwości kamizelek i plecaków Ultimate Direction. Dowiesz się z nich m.in jak przytroczyć kije trekingowe, czy jak idealnie dopasować plecak za pomocą systemu Comfort Cinch. Jak odpowiednio dopasować kamizelkę / plecak biegowy Ultimate Direction?


Jak przytroczyć kije trekkingowe do plecaka / kamizelki Ultimate Direction?JAK DOBRAĆ ROZMIAR KAMIZELEK I PLECAKÓW DO BIEGANIA ULTIMATE DIRECTION?Dobierając zarówno damskie jak i męskie kamizelki pomiaru należy dokonać poniżej linii żeber. Przymiarki warto dokonać na biegowych ciuchach.  


WYTYCZNE DLA KOBIET:

Jak dobrać rozmiar damskich kamizelek Ultimate Direction


WYTYCZNE DLA MĘŻCZYZN:

Jak dobrać rozmiar męskich kamizelek Ultimate Direction


Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022
Podziel się swoim komentarzem z innymi