pixel
ilość znalezionych towarów: 92

Buty do biegania damskie

Buty do biegania damskie

Zaczynając przygodę z bieganiem zawsze warto rozpocząć od wyboru odpowiedniego obuwia. Dobrze dobrane damskie buty do biegania znacząco poprawią komfort na treningach i pomogą nam biegać z większą przyjemnością. Będą też jednym z elementów pomagających uniknąć kontuzji. Od codziennych damskich butów do chodzenia odróżnia je inna konstrukcja, użycie materiałów oraz najczęściej większa dawka amortyzacji. Profesjonalne buty do biegania damskie powinny nam się też po prostu podobać, tak abyśmy zakładały je z przyjemnością!

Buty damskie do biegania dla pronatorów i supinatorów

Na początek poszukiwań idealnych damskich butów do biegania musimy zrozumieć czym różnią się ➡️damskie buty do biegania dla pronatorów oraz ➡️damskie buty do biegania neutralne i ➡️dla supinatorów. Jest to szczególnie ważne przy wyborze damskich butów do biegania po asfalcie. Stopa pronująca to taka, która w czasie biegania nadmiernie przetacza się do środka. Występuje ona najczęściej u biegaczek z płaską stopą. Damskie buty do biegania dla pronatorów mają specjalne wsparcie, tworzone przez wzmocnienie w podeszwie, która zapobiegania nadmiernemu przechylaniu się stopy do środka. Biegaczki z supinacja lądują natomiast w czasie kroku biegowego na zewnętrznej krawędzi stopy. Buty przeznaczone dla biegaczek ze stopą supinująca są najczęściej takie same jak dla biegaczek ze stopą neutralną. Od butów do biegania dla pronatorek wyróżnia je też najczęściej większa elastyczność.

Jak dobrać buty do biegania ze względu na rodzaj podłoża, po którym biegamy

To czy biegasz po asfalcie w czy w terenie, będzie drugim, po rodzaju stopy, najważniejszym czynnikiem przy doborze butów biegowych. Buty do biegania po asfalcie damskie mają najczęściej dość płaski bieżnik ponieważ na tej nawierzchni nie musimy się zmagać np. z błotem czy bardzo nierównym podłożem. ➡️damskie buty do biegania po asfalcie będą także posiadały odpowiednią dawkę amortyzacji, która będzie nas chroniła przed siłami reakcji podłoża, które są generowane przy każdym kroku biegowym.➡️Buty trailowe damskie cechował będzie bardziej zróżnicowany i agresywniejszy bieżnik. To dzięki niemu będziemy mogły zachować równowagę w trudnym terenie.

Buty do biegania damskie startowe i treningowe. Co je różni?

Jeśli szukasz swoich pierwszych damskich butów do biegania lepszym wyborem będą buty treningowe. To modele, które zapewnią Ci komfort niezależnie od długości treningów i będą najbardziej uniwersalne. Jeśli jednak wkręcisz się w udział w zawodach biegowych, z pewnością za jakiś czas zaczniesz zastanawiać się czy warto kupić buty do biegania startowe damskie. To modele, które cechuje lekkość i większa dynamika. Czasami wyposażone są one również w płytkę karbonową. Tego typu obuwie może Ci pozwolić przyspieszyć na zawodach, nie będzie jednak najlepszym wyborem na codzienne wolne treningi. Buty startowe szybciej tracą swoje właściwości i szybciej się zużywają.Warto więc zakładać je tylko na zawody i szybkie jednostki biegowe.

Buty do biegania damskie opinie NBR Team

W Natural Born Runners stale testujemy dla Was buty do biegania. Przy wybranych produktach znajdziesz więc opinie testerek z naszej ekipy. W Natural Born Runners znajdziesz buty takich marek jak ➡️ Altra, ➡️ Asics, ➡️ Brooks, ➡️ Hoka, ➡️ Inov-8, ➡️ Salomon czy ➡️ Saucony. Jeśli zastanawiasz się jakie buty wybrać możesz też zawsze ➡️skontaktować się z nami,chętnie doradzimy!