pixel
ilość znalezionych towarów: 28

Spodnie do biegania męskie

 

Spodnie do biegania męskie - komfort i uniwersalność

Spodnie biegowe męskie to jeden z najważniejszych elementów biegowej garderoby. Sprawdzą się przede wszystkim w chłodniejsze dni wiosny i jesieni oraz zimą. Nie każdy biegacz chce wybrać bardzo obcisłe legginsy do biegania. Spodnie biegowe męskie nie przylegają tak mocno do ciała i z tego powodu bardziej przypominają codzienną odzież. Stąd wielu biegaczy czuje się w nich bardziej komfortowo. Długie spodnie do biegania są jednak szyte z podobnych technicznych, lekkich i dobrze oddychających materiałów. Między innymi te cechy oraz odróżniają je od zwykłych spodni sportowych oraz codziennych.

Spodnie biegowe męskie, a spodnie dresowe do biegania

Wiele osób zaczynając przygodę z tym spotem chce kupić spodnie dresowe do biegania. Nie warto jednak inwestować w spodnie do biegania, które będą w 100% bawełnie. Bawełna jest cięższa niż materiały techniczne i po nasiąknięciu wodą robi się jeszcze cięższa. Spodnie do biegania nie mogą kremować naszego kroku biegowego, stąd najczęściej znajdziemy w nich dodatek elastanu. Wiele modeli spodni biegowych posiada też funkcjonalne kieszonki czy rozpinane nogawki, ułatwiające ich łatwe ściąganie np. przed zawodami. Część spodni biegowych jest zupełnie luźna, a inne mają zwężane nogawki przez co świetnie nadają się także np. do jeżdżenia na rowerze.

Spodnie do biegania zimą męskie - ochrona przed wiatrem i chłodem

➡️ Zimowe spodnie do biegania sprawdzą się najlepiej w temperaturach poniżej 5 stopni. Są nieco grubsze niż spodnie biegowe na okres przejściowy. Mają za zadanie zapewnić nam optymalny komfort termiczny w trakcie biegu. Spodnie biegowe męskie zimowe są często wyposażone w warstwę docieplającą lub panel przeciwwiatrowy. Dzięki temu, że są luźne w bardzo mroźne dni możesz ubrać pod nie bez problemu dodatkowe getry termoaktywne. Jeśli więc szukasz luźnego kroju oraz wygody i funkcjonalności, wybierz spodnie do biegania. Zima to czas, w którym jeszcze bardziej docenisz jakość materiałów, które znajdziesz w spodniach dedykowanych specjalnie od biegania. Uprawienia sportu w nieodpowiedniej odzieży, źle dobranej do warunków atmosferycznych może prowadzić bowiem nie tylko do otarć, ale także przeziębień i skutecznie odebrać radość z biegu.

Spodnie do biegania przeciwdeszczowe - rozwiązanie na biegi górskie i długie treningi

Spodnie do biegania w deszczu sprawdzą się przede wszystkim u biegaczy trailowych i długodystansowych. Są one wyposażone wodoodporną membranę, aby skutecznie chronić nasz przed deszczem i śniegiem, a tym samym przemarznięciem. Jeśli planujesz długą wycieczkę biegową w górach w zmiennej pogodzie, przeciwdeszczowe spodnie do biegania mogą być dla Ciebie świetną opcją. Na wielu biegach górskich wchodzą one w skład wyposażenia obowiązkowego. Najczęściej spodnie do biegania przeciwdeszczowe są droższe, ale zakupione raz, wystarczą CI na lata.