pixel
ZIMOWA WYPRZEDAŻ DO -40% NA CAŁY SPRZĘT BIEGOWY
Biegi Ultra

Buty trailowe damskie. Najnowszy ranking

2022-10-13
Buty trailowe damskie. Najnowszy ranking
Ranking butów do biegania w terenie damskich i męskich - ten pomysł chodził mi po głowie już od wielu lat. Jako właściciel sklepu biegowego mam styczność dosłownie z dziesiątkami modeli butów. Auto zawalone "awaryjnymi" parami na wypadek, gdyby zachciało mi się biegać akurat gdzieś w okolicy. Szafa ledwo domknięta, a tuż przy drzwiach zawsze kilka ulubionych par czeka aż wybiorę właśnie którąś z nich. Krótko pisząc, wiem co nieco o butach do biegania. Jeśli dodamy do tego ponad dziesięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu NBR - to mamy całkiem niezłe podstawy ku temu, abym podjął się tego pomysłu - zebrania najlepszych moim (i koleżanek i kolegów ze środowiska okołoNBRowego) zdaniem butów trailowych damskich! Ranking, który przeczytacie poniżej, stworzyłem razem z dziewczynami z Natural Born Runners, które są chyba jeszcze bardziej wymagającymi testerami sprzętu niż ja!


WSTĘPNa początek mała uwaga: butów damskich trail do biegania w górach na rynku jest całe mnóstwo. Ultra nabiera na popularności i wiele marek próbuje złapać się tej wzbierającej fali. Co za tym idzie, prowadząc sklep dla biegaczy muszę dokonywać wyborów i poniższy raport jest manifestacją tych decyzji. To zawsze jest praca zespołowa, bazuję na opiniach współpracowników, biegaczek tworzących NBR, przeczesuje sieć w poszukiwaniu informacji o nowościach czy wrażeniach innych osób biegających w różnych butach.

Później wnikliwie badamy ofertę producentów na kolejny sezon i wybieramy to, co najlepsze mają do zaoferowania. Te modele, którym wierzymy, że najlepiej posłużą Wam później na zawodach i podczas codziennych treningów (w górach i po lasach). =Oto przed Wami nasz subiektywny the best of butów trailowych do biegania w terenie damskich na sezon jesień/ zima 2022!

[AKTUALIZACJA]: 6 października 2022, sezon jesień/zima


WYRÓŻNIENIA
SPIS TREŚCI:Modele butów pogrupowaliśmy ze względu na optymalne dla danego modelu podłoże. Co nie znaczy, że w danym bucie można biegać TYLKO po danym terenie! Przy każdym modelu znajdziecie dłuższy opis z charakterystyką terenu.

[AKTUALIZACJA]: jesień/zima 2022

  1. Opisy najlepszych damskich butów do biegania w terenie jesień/zima 2022
  2. HARD & ROCKY (twarde szlaki & skalisty teren)

    PATHS & TRAILS (drogi & ścieżki)

    SOFT & MUDDY (miękki teren & błoto)

  3. Tabela z porównaniem opisanych modeli
  4. Podsumowanie


HARD & ROCKY (twarde szlaki & skalisty teren)

Damskie buty do biegania trail na twarde i skaliste nawierzchnie

Buty, które najlepiej sprawdzą się na skalistym podłożu najczęściej mają niski bieżnik, większą ilość amortyzacji oraz specjalną płytkę w podeszwie, która chroni stopy przed ostrymi elementami podłoża. Zdj. archiwum Inov-8  HOKA SPEEDGOAT 5 damskie
/ ⚡ najlepszy na skałę /
Zdjęcie damskich butów Hoka Speedgoat 5

OPIS HOKA SPEEDGOAT 5 damskie:

Hoka Speedgoat to jeden z najpopularniejszych butów trailowych na świecie, który docenią szczególnie wielbicielki długich, górskich dystansów! Hoka Speedgoat 5 zapewnia niezykle miękką amortyzację, która świetnie sprawdza się m.in. na skalistym podłożu. Ten model został stworzony z myślą o technicznych szlakach i biegaczach chcących czuć się pewnie nawet na bardzo stromych zbiegach. Speedgoat 5 zapewnia jeszcze lepszą przyczepność, dzięki ulepszonej technologii Vibram® Megagrip z większymi wgłębieniami trakcyjnymi. Nowy model jest o 15 gramów lżejszy, za sprawą nowej mieszanki zastosowanej w środkowej części podeszwy (bliżej mu teraz do kultowego Hoka EVO Speedgoat!), dzięki czemu zapewnia znaną i ultra komfortową amortyzację w obniżonej wadze.

IDEALNY BUT DLA:

Biegaczek, które szukają buta trailowego do startów w długich biegach ultra po górach. W butach szukają wygody i amortyzacji, cenią sobie dobrą izolację od podłoża (tak, mam tu na myśli te nieprzyjemne zbiegi po kamulcach, gdy wydaje Wam się, że stopy zaraz zaczną po prostu odpadać) i nie przeszkadza im to, że przez dużą ilość pianki czucie podłoża... zaraz, zaraz, jakie czucie podłoża? W Hokach chodzi o miękkość! Hoka Speedgoat to również świetny but treningowy dla osób, które preferują dużą ilość amortyzacji również podczas codziennych treningów.

WYBIERZ INNY MODEL JEŚLI:

Zwykle o swojej stopie mówisz per "szeroka" i często szerokość buta jest jednym z kryteriów, na których się skupiasz kupując buty trailowe (w tym wypadku polecam Altra Olympus lub Inov-8 Trailtalon 290). Poszukaj innych propozycji również w wypadku, gdy stawiasz przede wszystkim na czucie podłoża, a na buty ze zbyt dużą ilością amortyzacji reagujesz alergicznie. Myślę również, że biegaczki o niższej wadze z powodzeniem mogą szukać mniej amortyzowanych alternatyw. Tutaj ciekawą alternatywą będzie Brooks Cascadia. 

PODOBNE DAMSKIE BUTY TRAILOWE:

Brooks Cascadia - Altra Olympus

Zdjęcie podeszwy damskich butów Hoka Speedgoat 5

PARAMETRY HOKA SPEEDGOAT 5 damskie:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 5 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 3 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód 

AMORTYZACJA: Ocena 6 na 6
DROP: 4mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 31mm / 27mm 
DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 2 na 5
WAGA BUTA: 242 g
ZMIANY VS POPRZEDNIK: - lżejszy model
- większa dynamika, lepsza przyczepność
- odmieniona, lepiej dopasowana cholewka
- wydłużony zapiętek

Zobacz więcej modeli Hoka One One Speedgoat 5

ALTRA OLYMPUS 5.0 damskie
/ ⚡ najlepsza amortyzacja /
Zdjęcie damskiej Altry Olympus 5.0OPIS ALTRA OLYMPUS 5 damskie:

Każdy kolejny pełny numer danego numeru przynosi w Altrze duże zmiany, nie inaczej jest w przypadku Altra Olympus 5.0! Nowy model dostał zupełnie przeprojektowaną cholewkę i nowy, fantastyczny wygląd. Wcześniej Olympus urzekał swoim komfortem i tym, co oferował w trakcie biegu. Teraz, nie tylko "bebechy" działają tak, jak powinny, ale but prezentuje się fantastycznie! Uproszczono budowę cholewki, poza otokiem z przodu buta mamy większą powierzchnię lekkiej, oddychającej siateczki. Nowy Altra Olympus 5.0 wygląda lżej i dynamiczniej. W środku to jednak stary, dobry Olympus, który oferuje masę amortyzacji i wygody na długim dystansie. Nadal znajdziemy tutaj sporo miejsca na palce oraz genialną podeszwę na Vibram Megagrip (która zepewnia świetną przyczepność na skalistym podłożu). Wbrew temu, co może się wydawać patrząc na Olympusa z zewnątrz, to stopy znajdują się niżej, co w połączeniu z szeroką platformą, na której obudowano resztę buta, daje nam bardzo stabilną konstrukcje. Oczywiście to nie jest but na szybkie, techniczne bieganie w trudnym terenie, ale nie taka jest też jego rola Altra Olympus 4.0 potwierdza, że jest jednym z najlepszych wyborów na rynku, jeśli chodzi o buty z maksymalną ilością amortyzacji do długiego biegania po górach.

IDEALNY BUT DLA:

Biegaczek, które szukają maksymalnego komfortu na ultra długich biegach. Do biegania na co dzień dla większości biegaczek ten but będzie za miękki, za mało dynamiczny, ale w górach? Tam pokaże swój pazur. Umówmy się, że "startówka" górska to co innego niż "startówka" na asfalt. Ta druga jest zwykle super lekka i dynamiczna, w górach startówką może być taka "słoninka" jak Olympus. Bo jeśli przyjdzie nam pobiec 170km na UTMB, to dla większości uczestników liczył będzie się przede wszystkim komfort za cenę szybkości.

WYBIERZ INNY MODEL JEŚLI:

Jesteś lekka i/lub lubisz dynamiczne bieganie, lubisz czuć podłoże, masz wąską stopę (pomyśl o Hoka Speedgoat). Ok, trochę tego jest, ale umówmy się, że dobieranie buta do biegania w górach to naprawdę jest sztuka, zmiennych jest tak wiele, że idealny but trailowy dla Ciebie, będzie tylko idealnym butem dla właśnie dla Ciebie, w konkretnych warunkach. Warto o tym pamiętać czytając recenzję butów w internecie, czy radząc się koleżanek biegaczek.

PODOBNE DAMSKIE BUTY TRAILOWE:

Hoka Speedgoat - Hoka Challenger

Zdjęcie podeszwy damksiej Altry Olympus 5.0


PARAMETRY ALTRA OLYMPUS 5.0 damskie:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 5 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 3 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód 

AMORTYZACJA: Ocena 6 na 6
DROP: 0mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 33mm / 33mm 
DYNAMIKA: Ocena 2 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 5 na 5
WAGA BUTA:  295 g
ZMIANY VS POPRZEDNIK: - ulepszona cholewka, zmieniono i pogrubiono wyściółkę w okolicy pięty oraz ulepszono wytrzymałość i oddychalność materiałów

Zobacz wszystkie dostępne modele butów Altra Olympus


PATHS & TRAILS (drogi & ścieżki)

Damskie buty do biegania ultra na błoto i miękki teren

Mniej wymagający teren niż skały i kamienie nie wymaga tak dużej ilości amortyzacji, buty z tej kategorii zwykle posiadają mniejszą jej ilość, ale jednocześnie cechuje je większa dynamika. Zdj. archiwum Hoka One OneHOKA CHALLENGER ATR 6 damskie
Hoka Challenger 6 damskie

OPIS HOKA CHALLENGER ATR 6 damskie:

Jeśli Hoka Speedgoat jest typowym butem do biegania po górach (amortyzacja, ochrona stóp czy podeszwa na Vibramie) tak Hoka Challenger 6 to but niezwykle uniwersalny. Łagodniejszy bieżnik sprawia, że równie dobrze sprawdzi się podczas treningów w lesie pod miastem, jak później, gdy zabierzesz go ze sobą na weekend w Karkonosze. W Challengerze 6 stopa leży bliżej podłoża niż w innych "poduszkowcach" tak jak Speedgoat czy EVO Mafate wciąż oferując duży komfort i świetną amortyzację. Nowa wersja z numerem 6 wykorzystuje przędzę Repreve®, którą wykonano z przetworzonego tworzywa sztucznego. Challenger 6 to także lepsza amortyzacja i ochrona na zbiegach. W nowej wersji znajdziemy zmienioną cholewkę, która lepiej dopasowuje się do koształtu stopy, pozwalając na bardzo dobre trzymanie śródstopia.


IDEALNY BUT DLA:

Dla tych biegaczek, które na pytanie "biegasz po asfalcie czy w terenie?", odpowiadają "tu i tu". Jeśli miałabyś wybrać jedną parę butów, której używałabyś podczas treningów i po twardej nawierzchni i w lesie, to Hoka Challenger jest jedną z lepszych opcji tego typu na rynku! Na bieg w górach śmiało możesz go zabrać, o ile mówimy o suchych, najlepiej utwardzonych nawierzchniach.

WYBIERZ INNY MODEL JEŚLI:

Szukasz czegoś na konkretną nawierzchnie/warunki. Jeśli głównie celujesz w biegi górskie i szukasz konkretnie czegoś w góry, na bardziej zróżnicowany teren, to tutaj również znajdziesz kilka bardziej dedykowanych rozwiązań. Challengera nie polecam również na bieganie po błocie itp.

PODOBNE DAMSKIE BUTY TRAILOWE:

Hoka Speedgoat - Brooks Cascadia - Inov-8 Trailtalon 290Columbia Caldorado

Podeszwa Hoka Challenger 6 damskie


PARAMETRY HOKA CHALLENGER 6 damskie:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna /supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 5 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 2 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód 

AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
DROP: 5mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 26mm / 21mm 
DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 4 na 5
WAGA BUTA: 229 g
ZMIANY VS POPRZEDNIK: - odświeżony design
- zmiany w piankach EVA i CMEVA, nowy Challenger ma jeszcze lepszą amortyzację

Dodaj do koszyka Hoka Challenger 6 damskie

BROOKS CASCADIA 16 damskie
Brooks Cascadia damskie

OPIS BROOKS CASCADIA 16 damskie:

Jesienią 2021 miała miejsce premeira kolejnej 16 już odsłony Brooks Cascadia - trailowego klasyka “do wszystkiego” - zarówno do codziennego treningu, jak i startów w zawodach w zróżnicowanym terenie (od leśnych ścieżek i trawiastych odcinków, po długie skaliste szlaki). W nowym wydaniu Cascadia pozostaje nadal bardzo uniwersalnym butem, charakteryzującym się bardzo dobrą amortyzacją i dającym duże poczucie bezpieczeństwa na szlaku. Dzięki zastosowaniu dodatkowych pionowych żłobień podeszwy, Cascadie świetnie sprawdzą się na górskich szlakach i poradzą sobie nawet z największymi nierównościami terenu. 16 odsłona legendarnych Brooks Cascadia to jeszcze lepsza stabilność i zwiększony komfort. Nowa pianka DNA LOFT v2, odpowiedzialna za amortyzację, jest o 20% lżejsza i 10% bardziej miękka niż w poprzedniej wersji, a w dodatku projektanci dorzucili jej 2 mm więcej.Teraz pod piętą mamy jej 33 mm, pod palcami 25, co daje komfortowy 8 milimetrowy drop. Konstrukcja płytki BALLISTIC ROCK SHILED chroni stopę przed ostrymi kamieniami, a jej podłużne nacięcia zapewniają lepszą stabilizację w czasie biegu. GUMA TRAIL TRACK, z której wykonana jest podeszwa zewnętrzna w połączeniu z 4 mm kołkami zapewnia przyczepność na bardzo zróżnicowanym podłożu, od mokrej trawy, po osypujące się kamienie. Nowy Brooks Cascadia to świetny model na biegi ultra i doskonała propozycja dla osób, które szukają jednego uniwersalnego modelu do biegania po górach!

IDEALNY BUT DLA:

Biegaczek, które szukają buta "do wszystkiego", do codziennego treningu i startów w zawodach w zróżnicowanym terenie (od miękkich leśnych ścieżek, bo skaliste trasy). W nowej odsłonie Cascadia zyskuje na każdym elemencie zasłużenie wraca do "topu" najlepszych butów trailowych!  

WYBIERZ INNY MODEL JEŚLI:

Wolisz buty dynamiczniejsze i lżejsze. Cascadia nie jest wybitnie ciężka, ale z racji ochrony, którą zapewnia musisz liczyć się z tym, że to but raczej na długie i spokojne bieganie niż urywanie sekund w pogoni za rekordami.

PODOBNE DAMSKIE BUTY TRAILOWE:

 - Inov-8 Trailtalon 290Hoka Speedgoat - Saucony Peregrine

 

Podeszwa Brooks Cascadia 15 damskie


PARAMETRY BROOKS CASCADIA 16 damskie:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 5 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 4 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód 

AMORTYZACJA: Ocena 5 na 6
DROP: 8mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 26mm / 18mm
DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
WAGA BUTA: 269 g
ZMIANY VS POPRZEDNIK: - dzięki technologii DNA LOFT v2 system amortyzacji jest o 10% bardziej miękki i o 20% lżejszy.
- dzięki żłobieniom w podeszwie środkowej but jeszcze lepiej radzi sobie w ciężkich warunkach terenowych.
- technologia Ballistic Rock Shield obejmuje teraz pionowe żłobienia, które zapewniają, że cała powierzchnia podeszwy pracuje
-w podeszwie środkowej umieszczono dodatkową warstwę pianki o grubości 2 mm, która zwiększa komfort w czasie biegu

Dodaj do koszyka Brooks Cascadia 15 damskie

INOV-8 TRAILTALON 290 V2 damski
/ ⚡ najlepszy do lasu /
Inov-8 Trailtalon 290 V2 damskie

OPIS INOV-8 TRAILTALON 290 damskie:

Jeśli chciałabyś pobiegać w butach trailowych od Inov-8 (a do tej pory ta marka kojarzyła Ci się z wymagającymi butami dla zaawansowanych biegaczy), ale nie wiesz od jakiego modelu zacząć, albo jeśli szukasz buta bardzo uniwersalnego, do codziennych treningów po leśnych ścieżkach (i okazjonalnych startów w górach w łatwiejszym terenie) - to w obydwu przypadkach najlepszym wyborem będzie Inov-8 Trailtalon 290! To od kilku lat jeden z bestsellerów w stajni Inov-8. Bardzo wygodny, dobrze amortyzowany, z przyjemnie obszernym przodostopiem (palce mają więcej miejsca niż w klasycznie zwężanych butach, ale znów nie jest zbyt szeroko). Łagodny bieżnik z 4mm kołkami sprawdzi się zarówno na miękkich leśnych ścieżkach, szutrowych trasach czy asfaltowych dobiegach do lasu. Pianka PowerFlow+ oferuje bardzo przyjemną dynamikę przy zachowaniu bardzo dobrej amortyzacji. W nowej wersji V2 dość znacznie poprawiono cholewkę, wzmocnienia sięgają głębiej w materiał czyniąc go bardziej odpornym na rozdarcia. 

IDEALNY BUT DLA:

Biegaczek, które zaczynają biegać ultra i szukają możliwie najbardziej uniwersalnego modelu - i do startów w zawodach i do codziennych treningów. Trailtalon 290 sprawdzi się w szerokim spektrum warunków, jednocześnie komfortowe i raczej obszerne wnętrze sprawia, że buty szybko dopasowują się do stopy. Udany miks amortyzacji i dynamiki daje wiele frajdy również tym biegaczkom, którzy szukają "szybkiego" buta trailowego.  

WYBIERZ INNY MODEL JEŚLI:

Masz wąską stopę i szukasz butów na konkretny teren. Np. długa trasa w kamienistych górach czy bieganie w błocie.

PODOBNE DAMSKIE BUTY TRAILOWE:

 Columbia Caldorado - Brooks Cascadia - Hoka Torrent - Altra Lone Peak

Podeszwa Inov-8 Trailtalon 290 damskie

PARAMETRY INOV-8 TRAILTALON 290 damskie:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 4 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 3 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód 

AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
DROP: 8mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 19mm / 11mm
DYNAMIKA: Ocena 4 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 4 na 5
WAGA BUTA: 290 g
ZMIANY VS POPRZEDNIK: - bardziej wytrzymała cholewka

Dodaj do koszyka Inov-8 Trailtalon 290 damskie

ASICS GEL-TRABUCO TERRA damskie -⚡ najlepszy dla początkującej ultraski
Buty do biegania Asics Gel-Trabuco Terra damskie

OPIS ASICS GEL-TRABUCO TERRA:

Asics Gel-Trabuco Terra to "młodszy brat" Asics Gel-Trabuco. Doskonały wybór dla biegaczek, które stawiają swoje pierwsze kroki na trailowych trasach i szukają buta o świetnym parametrze cena/jakość. Podobnie jak w droższym Gel-Trabuco tutaj również znajdziemy świetną piankę FlyteFoam, która "podbija" uczucie miękkości podczas lądowaniu na twardym podłożu. Uniwersalny bieżnik - ten z kolei wyciągnięty został z Gel-Sonomy - sprawdza się na szerokim spektrum warunków.

BUT IDEALNY DLA:

Asics Gel-Trabuco Terra to świetny but dla początkujących biegacze trailowych, które szukają buta o doskonałym stosunku cena/jakość.

Podeszwa Asics Gel-Trabuco Terra damskie

PARAMETRY ASICS GEL-TRABUCO TERRA:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 3 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 3 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód 

AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
DROP: 8mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 19mm - 11mm
DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
WAGA BUTA: 239 g
ZMIANY VS POPRZEDNIK: Bd.

Kup teraz Asics Gel-Trabuco Terra damskie

ALTRA LONE PEAK 6.0 damskie
/⚡ najlepszy na szeroką stopę/
Zdjęcie damskich butów Altry Lone Peak 6.0


OPIS ALTRA LONE PEAK 6.0 damskie:

Kolejny model w ofercie Altry to but trochę z pogranicza światów biegania naturalnego i tradycyjnego. Altra Lone Peak 6.0 to z jednej strony but, któremu nadal bardzo blisko do butów minimalistycznych, ale z drugiej strony oferuje tyle amortyzacji i ochrony przed podłożem, że świetnie sprawdzi się w przypadku mniej zaawansowanych biegaczy. Lone Peak to niezwykle wszechstronny but trailowy, jeden z najpopularniejszych butów w ofercie Altry. Świetny kawał giętkiej podeszwy zapewnia naturalne doznania w trakcie biegu. 25mm pianki pod stopami to udany kompromis pomiędzy odpowiednią ochroną pomiędzy izolacją od podłoża i czuciem terenu. Nowa, uaktualniona wersja Altra Lone Peak 6 - niesie za sobą kilka drobnych zmian, głównie w cholewce. W nowym modelu poprawiono jej dopasowanie do stopy oraz lepsze przyleganie. Zmieniono także system sznurowania oraz dodano dwie dodatkowe dziurki co pozwala je lepiej i dokładniej zasznurować.

IDEALNY BUT DLA:

Biegaczek, które szukają uniwersalnego buta na różne nawierzchnie. Lone Peak idealnie sprawdzi się jako codzienny but treningowy lub na starty w zawodach górskich (może poza typowo kamienisto-skalistym podłożem). Spora ilość miejsca na palce z przodu buta sprawia, że to świetna opcja dla biegaczek z szerokimi stopami.

WYBIERZ INNY MODEL JEŚLI:

Szukasz buta do biegania po górach po typowo skalistym czy kamienistym podłożu (tu lepszym wyborem będzie Olympus lub Speedgoat), nie potrzebujesz tyle miejsca, które oferuje Altra (tu możesz pomyśleć o Saucony Peregrine).

PODOBNE DAMSKIE BUTY TRAILOWE:

Saucony PeregrineHoka Torrent 

Zdjęcie podeszwy damskich butów Altra Lone Peak 6.0


PARAMETRY ALTRA LONE PEAK 6.0 damskie:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 3 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 4 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód 

AMORTYZACJA: Ocena 3 na 6
DROP: 0mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 25mm / 25mm 
DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 5 na 5
WAGA BUTA:  248 g
ZMIANY VS POPRZEDNIK: Bd.

Sprawdź ofertę damskich butów Altry Lone Peak

ASICS GEL-SONOMA 6 damskie
/⚡ ekonomiczny wybór/
Asics Gel-Sonoma 6 damskie

OPIS ASICS SONOMA 6 damskie:

Nowa Sonoma to zdecydowanie krok w dobrym kierunku! Wersja z numerem 5 to był bardzo podstawowy but dla początkujących biegaczy, dobrze sprawdzał się na łatwych, leśnych ścieżkach, ale nic ponadto. Asics Gel-Sonoma 6 to oczywiście nadal podstawowy but, ale na tyle "dopakowany", że dla części biegaczy może stać się pełnoprawnym butem, który możesz zabrać na zawody. Te krótsze i łatwiejsze, ale jednak! Technologia podeszwy środkowej AmpliFoam i wkładka Maxlite zapewniają miękkość i lekkość pod stopami.W cenie około 350 zł dostajemy naprawdę fajnego buta, który będzie znakomitą opcją dla początkujących biegaczy. Asics Gel-Sonoma występuje również w wersji z wodoodporną membraną gore-tex.IDEALNY BUT DLA:

Stawiasz pierwsze kroki w bieganiu trailowym i nie chcesz wydać dużej kwoty na buty? Albo zaczynasz biegać i najczęściej trenujesz na leśnych ścieżkach? Asics Gel-Sonoma świetnie sprawdzi się w roli buta "wprowadzającego" w świat biegania trailowego. 

WYBIERZ INNY MODEL JEŚLI:

Szukasz czegoś bardziej zaawansowanego, potrzebujesz lepszej amortyzacji, albo buta na dłuższe biegi ultra. 

PODOBNE DAMSKIE BUTY TRAILOWE:

Brooks CascadiaAsics Gel-Trabuco Teraa


Podeszwa Asics Gel-Sonoma 6 damskie


PARAMETRY ASICS GEL-SONOMA 6 damskie:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 3 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 3 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód 

AMORTYZACJA: Ocena 3 na 6
DROP: 8mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 19mm - 11mm
DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
WAGA BUTA: 240 g
ZMIANY VS POPRZEDNIK: -niższa waga

Dodaj do koszyka Asics Gel-Sonoma 6 damskieSAUCONY PEREGRINE 12 damskie
/ ⚡ najbardziej uniwersalny/
Saucony Peregrine 12 damskie

OPIS SAUCONY PEREGRINE 12 damskie:

Saucony Peregrine to model znany biegaczkom od wielu już lat. To jeden z najbardzieh uniwersalnych butów na rynku, który w tym sezonie zyskał nową, bardziej dynmiczną odsłonę. Świetna pianka PWRRUN zapewnia doskonałą amortyzację i sprężystość, a agresywny bieżnik pozwoli na bezpieczny bieg po naprawdę różnym podłożu! Dzięki niskiej wadze i dużej elastyczności Saucony Peregrine 12doskonale sprawdzi się w roli "żwawszego" buta trailowego, nie tylko na treningach, ale także na szybkich zawodach

IDEALNY BUT DLA:

Idealna opcja dla biegaczek, które szukają jednego, dynamicznego buta trail do biegania w górach, który sprawdziłby im się w możliwie największej liczbie wariantów - od biegania po skalistym terenie, przez typowo leśne ścieżki po śniegi i błoto.

WYBIERZ INNY MODEL JEŚLI:

Szukasz butów z większą ilością amortyzacji i większym dropie.

PODOBNE BUTY TRAILOWE:

➡️ Hoka Torrent Podeszwa Saucony Peregrine 12 damskie

PARAMETRY SAUCONY PEREGRINE 12 damskie::

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 4 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 4 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki 
Ocena 1 na 5 lód 
AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
DROP: 4mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 26,5 mm / 22,5 mm
DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
WAGA BUTA: 235 g
ZMIANY VS POPRZEDNIK: - o 35 gramów niższa waga
-bardziej dynamiczny charakter bez utraty trwałości
-cieńsza i lepiej oddychająca cholewka


Kup teraz Saucony Peregrine 12 damskie

HOKA TORRENT 2 damskie
Hoka Torrent damskie

OPIS HOKA TORRENT 2 damskie:

Jeśli marka Hoka kojrzyła Ci się zawsze pluszową miekkością i poteżną dawką amortyzacji, po przymierzeniu Hoka Torrent 2 zmienisz swoje zdanie! Hoka Torrent to, po ultralekkim Hoka Zinal, drugi najmniej "hokowy" but z oferty Hoka One One (co możesz odczytać zarówno jako wadę, ale również jako zaletę, zależy jakie masz oczekiwania od butów)! To but nie tylko wyraźnie lżejszy niż Speedgoat, ale również zdecydowanie "niższy", tu nie znajdziesz już tyle "słoniny' pod stopą. Pięta zawieszona na wysokości 23 mm sprawia, że Hoka Torrent jest butem wyraźnie dynamiczniejszym niż wiele innych propozycji Hoki. Tutaj stopa jest bliżej podłoża, a 5 mm bieżnik zapewnia naprawdę dobrą przyczepność na zróżnicowanym podłożu. Dla fanów Speedgoata Torrent będzie świetnym uzupełnieniem jako codzienny but treningowy, a dla reszty, jeszcze nieprzekonanych do Hoki, Torrent może być świetnym butem "zapoznawczym" z tą marką. Dużą zaletą Torrenta jest również większa przestrzeń dostępna na palce - tu miejsca jest wyraźnie więcej niż w Speedgoat! Jeśli chodzi o zmiany w wersji z numerem 2 to mamy doczynienia z ewolucją. Główne zmiany zaszły w cholewce, silikonowe wzmocnienia po bokach poprawiają znacząco wytrzymałość. Poza tym znajdziemy tu szereg kosmetycznych zmian, które całościowo dają nam buta jeszcze lepszego niż poprzednik!

IDEALNY BUT DLA:

Biegaczek, które przekonały się już do Hoki, ale do tej pory brakowało im w ofercie tej marki butów z nieco bardziej agresywnym bieżnikiem. To również świetna opcja, jeśli do codziennych treningów nie potrzebujesz, aż tyle pianki i amortyzacji. Hoka Torrent sprawdzi się na wielu różnych nawierzchniach, to plus dla tych biegaczek, które szukają jednego, uniwersalnego rozwiązania.

WYBIERZ INNY MODEL JEŚLI:

Stawiasz przede wszystkim na amortyzację, tu jest jej wyraźnie mniej niż we flagowych modelach Hoki. Szukasz czegoś dedykowanego na określony typ terenu: skalisty bądź błoto - Torrent jest butem "pomiędzy". 

PODOBNE DAMSKIE BUTY TRAILOWE:

Saucony PeregrineAltra Lone PeakInov-8 Trailtalon 290 

Podeszwa Hoka Torrent damskie

 

PARAMETRY HOKA TORRENT 2 damskie:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 3 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 4 na 5 błoto, śnieg
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód 

AMORTYZACJA: Ocena 3 na 6
DROP: 5mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 21mm / 16mm 
DYNAMIKA: Ocena 4 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 4 na 5
WAGA BUTA: 215g 
ZMIANY VS POPRZEDNIK: - silikonowe wzmocnienia po bokach cholewki poprawiają znacząco wytrzymałość
- szereg kosmetycznych zmian, które całościowo dają nam buta jeszcze lepszego niż poprzednik

Dodaj do koszyka Hoka Torrent damskie

SALOMON ULTRA GLIDE damskie
Buty do biegania Salomon Ultra Glide

OPIS SALOMON ULTRA GLIDE damskie

Salomon Ultra Glide do naszy, NBR-owym zdaniem, jedna z najlepszych trailowych premier 2021. Jeśli dotychczas w butach Salomona brakowało się miękkosci i komfortu to może być model dla Ciebie. W końcu, aby pokonywać długie dystanse podczas biegów w terenie, potrzebujesz butów, które utrzymują wygodę przez cały dzień, nie obciążając stóp. Dlatego model Salomon Ultra Glide oferuje jak najlepszy poziom przyczepności, dopasowania, lekkości i komfortu. Wspólnie sprostacie każdemu wyzwaniu na długim dystansie. Do stworzenia tego modelu zastosowano bardzo miękke, lekkie i komfortowe materiały: od kołnierza po oddychającą siateczkę. Podeszwa zewnętrzna Contagrip® poprawia przyczepność, a system SensiFit™ zapewnia delikatne dopasowanie na dłuższych dystansach. Doskonałe przetaczanie stopy oferowane przez podeszwę środkową Energy Surge oraz nowy, zakrzywiony kształt podeszwy.

BUT IDEALNY DLA:

Jeśli szukasz komfortowego i uniwersalnego buta do biegani po góach i lesie, który zapewni Ci dobrą przyczepność.

Podeszwa Salomon Ultra Glide

PARAMETRY SALOMON ULTRA GLIDE damskie:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna /supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 4 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 4 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód 

AMORTYZACJA: Ocena 6 na 6
DROP: 6mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 38,2mm / 32,2mm
DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
WAGA BUTA: 220 g
ZMIANY VS POPRZEDNIK: Pierwszy model.

Kup teraz Ultra Glide -->

HOKA ZINALHoka Zinal damskie

OPIS HOKA ZINAL

Hoka Zinal to but do biegania w terenie, które pokochały dziewczyny z NBR Team i zkładają go na większość trailowych treningów i krótkich zawodów (łącznie z City Trail)! Hoka Zinal zapewnia idealne połączenie szybkości, zwinności i odpowiedniej dawki amortyzacji. Spaja lekką konstrukcję z optymalną trwałością i przyczepnością. Buty otrzymały swoją nazwę od Sierre Zinal, popularnych zawodów na 31 km, które odbywają się w Alpach Szwajcarskich. Świetnie sprawdzą się na startach na krótszych dystansach oraz bardziej dynamicznych treningach. To najbardziej wyczekiwany model trailowy w Natural Born Runners w tym roku! Zinal to najlżejsze w historii buty trailowe spod szyldu HOKA - z innowacyjną, ultralekką pianką i oddychającą, siateczkową cholewką; zaprojektowane tak, aby dać Ci wrażenie, że latasz ponad szklakiem. Technologia PROFLY™ z dwustrefową konstrukcją pianki w podeszwie środkowej wspiera wspiera dynamikę i szybkość biegu, równocześnie chroniąc piętę i zapewniając stopie miękkie lądowanie.
Recenzja Hoka Zinal

RECENZJA #NBRTEAM
HOKA ZINAL:

Grzegorz Łuczko

GRZEGORZ ŁUCZKO

Hoka wciąż zaskakuje! Pierwsze skojarzenie z butami tej marki? Duuużo miękkiej pianki pod stopami. Tymczasem Zinal to jeden z najbardziej dynamicznych butów trailowych w jakich biegałem! Jest szybki i responsywny. Niski drop i cała ta nieopinająca konstrukcja cholewki daje poczucie bardzo naturalnego przetaczania. Pianki jest mniej niż w bardziej amortyzowanych modelach tej marki, ale to wciąż dość miękka mieszanka, która zapewnia dość komfortu. Każdy kolejny trening w Hoka Zinal utwierdzał mnie tylko w przekonaniu, że to jest właśnie taki but, którego szukałem! Chcecie poznać więcej szczegółów testów Hoka Zinal? Koniecznie przeczytajcie pełną recenzję na naszym blogu...BUT IDEALNY DLA:

Biegaczek, które lubią ścigać się na zawodach lub po prostu czuć się lekko podczas biegania! Świetnie sprawdzi się w trudnym terenie, o ile nie ma w nim bardzo dużej ilości błota lub śniegu. Jeśli wolisz buty z nieco większą amortyzacją sprawdź Hoka Torrent. Jeśli natomiast szukasz czegoś na biegi ultra sprawdź Hoka Speedgoat.Podeszwa Hoka Zinal damskie

PARAMETRY HOKA ZINAL:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 4 na 5 skały, kamienie, szutry
Ocena 3 na 5 błoto, śnieg
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód

WYSOKOŚĆ BIEŻNIKA: Bd.
AMORTYZACJA: Ocena 3 na 6
DROP: 4mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 22mm / 18mm
DYNAMIKA: Ocena 5 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
WAGA BUTA: 199 g
ZMIANY VS POPRZEDNIK: - pierwsza wersja tego modelu


Dodaj do koszyka Hoka Zinal


  HOKA MAFATE SPEED 4 damskie - ⚡ najlepszy na mieszany, trudny technicznie teren
Zdjęcie damskich butów Hoka Mafate Speed 4

OPIS HOKA MAFATE SPEED 4 damskie:

Damski Hoka Mafate Speed 4 to but, który nie boi się żadnego rodzaju podłoża! Zda egzamin zarówno na śliskich osuwających się kamieniach, błotnistym podłożu i mokrej trawie. Hoka Mafate Speed 4 mógłby znaleźć się w każdej z wymienionych w artykule kategorii, także w sekcji "SOFT & MUDDY".

W Mafate Speed 4 znajdziemy wszystkie najlepsze cechy butów Hoka: doskonałą amortyzację, przy jednoczesnym zachowaniu lekkości, podeszwę wyposażoną w Vibram Megagrip w wersji LiteBase oraz świetną responsywność. Za świetną dynamikę modelu odpowiada nowa podeszwa środkowa PROFLY+™. Podeszwa ta składa się z miękkiej i sprężystej pianki pod piętą, która zapewnia świetną amortyzację, i twardszej podeszwy zewnętrznej, zapewniającej trwałość buta.

Świetny poziom amortyzacji, połączony z agresywnym bieżnikiem sprawiają, że Hoka Mafate Speed 4 to jedna z najlepszych propozycji dla ultrasek.

IDEALNY BUT DLA:

Biegaczek, które szukają świetnie amortyzowanego buta trailowego na każdy rodzaj podłoża. Hoka Mafate Speed 4 doskonale sprawdzi się w mieszanym terenie, w którym nie zabraknie skał, błota i leśnych ścieżek.

WYBIERZ INNY MODEL JEŚLI:

Szukasz buta zapewniającego bardzo dobre czucie podłoża lub czeka Cię bieg w bardzo łatwym szutrowym terenie lub na utwardzonych leśnych ścieżkach. 

PODOBNE DAMSKIE BUTY TRAILOWE:

Saucony Peregrine

Zdjęcie podeszwy damskich butów Hoka Speedgoat 5

PARAMETRY HOKA MAFATE SPEED 4 damskie:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 5 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 4 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód 

AMORTYZACJA: Ocena 6 na 6
DROP: 5 mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 33 mm / 29 mm 
DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
WAGA BUTA: 241 g
ZMIANY VS POPRZEDNIK: - lżejszy model
- większa elastyczność i dynamika, dzięki podeszwie środkowej PROFLY+™
-nowa, lekka cholewka

Zobacz więcej modeli Hoka Mafate Speed 4

SOFT & MUDDY (miękki teren & błoto)

Damskie buty do biegania w terenie na błoto i miękki teren

Soft & Muddy - tu przydadzą się agresywne bieżniki! Zdj. archiwum Inov-8INOV-8 X-TALON 212 v2 damskie
/⚡najlepsze czucie podłoża/

Inov-8 X-Talon 212 damskie

OPIS INOV-8 X-TALON 212 v2 damskie:

But legenda. Niewiarygodnie lekki, z kapitalnym bieżnikiem i cholewką dopasowaną niczym skarpetka. Jego charakterystyczny bieżnik rozsławił buty Inov-8 na polskich trasach. Ważący zaledwie 212 gram Inov-8 X-Talon 212 to ikona butów trailowych do biegania w najtrudniejszym terenie. Bieżnik pokryty 8mm kołkami poradzi sobie nawet z największym błotem. Inov-8 X-Talon 212 to but, który sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się trakcja i czucie podłoża. 13mm pianki pod piętą i raptem 6mm pod palcami sprawiają, że w tych butach można poczuć się jakby biegało się boso. To wrażenie potęguje niezwykle giętka podeszwa, która płynnie poddaje się ruchom stopy.  

IDEALNY BUT DLA:

Biegaczek lubiących zabawy w błocie (trail, biegi przeszkodowe itp.), dynamikę w butach i dobre czucie terenu. Inov-8 X-Talon 212 to kwintesencja wolności, którą daje bieganie po górach. Aha, but jest mocno dopasowany, więc osoby ze szczupłymi stopami będą szczególnie zadowolone z biegania w tym modelu. 

WYBIERZ INNY MODEL JEŚLI:

Zwracasz uwagę na szerokość butów (podobne parametry, ale szersze kopyto to Inov-8 X-Talon 260 Ultra), potrzebujesz więcej amortyzacji (znów X-Talon 260 Ultra będzie lepszym wyborem lub Saucony Peregrine) i generalnie wolisz bardziej "stonowanego" buta. 

PODOBNE DAMSKIE BUTY TRAILOWE:

Inov-8 X-Talon 260 UltraSaucony Peregrine 

Podeszwa Inov-8 X-Talon 212 damskie


PARAMETRY INOV-8 X-TALON 212 v2 damskie:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 3 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 5 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 4 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód 

AMORTYZACJA: Ocena 2 na 6
DROP: 6mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 13mm / 7mm
DYNAMIKA: Ocena 5 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 2 na 5
WAGA BUTA: 212 g
ZMIANY VS POPRZEDNIK: Bd.

Dodaj do koszyka Inov-8 X-Talon 212 damskie


 SALOMON SPEEDCROSS 6 damskie 
Zdjęcie damskich Salomon Speedcross 6

OPIS SALOMON SPEEDCROSS 6 damskie:

Salomon Speedcross to jeden z najbardziej rozpoznawalnych butów na świecie! Agresywny bieżnik tego modelu sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebujesz niesamowitej przyczepności . To model, który może podpisać się pod hasłem "im trudniej, tym lepiej"! Jeśli na treningach lub zawodach będziesz zmagać się z błotem, śniegiem i mało uczęszczanymi szlakami, Speedcross 6 to buty dla Ciebie! System szybkiego wiązania butów Quick Lace przypadanie do gustu wszystkim fankom Salomona. Znacznie obniżona waga buta sprawia, że model ten jest znacząco szybszy niż jego poprzednik.

IDEALNY BUT DLA:

Biegaczek, które szukają buta na trudny teren z błonistymi lub zaśnieżonymi fragmentami.

WYBIERZ INNY MODEL JEŚLI:

Spora część Twoich treningów lub zawodów to asfaltowe lub łatwe, szytrowe ścieżki. W takich warunkach bieżnik Speedcrossa nie sprawdzi się najlepiej. 

PODOBNE DAMSKIE BUTY TRAILOWE:

Saucony Peregrine

Zdjęcie podeszwy damskich butów Salomon Speedcross 6

PARAMETRY SALOMON SPEEDCROSS 6 damskie:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 4 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 5 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 4 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód 

AMORTYZACJA: Ocena 3 na 6
DROP: 10 mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 32 mm / 22 mm 
DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
WAGA BUTA: 262 g
ZMIANY VS POPRZEDNIK: - lżejszy model
- zmieniona cholewka z bezszwową konstrukcją

Zobacz więcej modeli Salomon Speedcross 6


TABELA Z PORÓWNANIEM BUTÓW DAMSKICH DO BIEGANIA W TERENIE(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

  SKAŁY: BŁOTO: LEŚNE ŚCIEŻKI: AMORTYZACJA: DROP: PIETA/PALCE: SZEROKOŚĆ: WAGA:
➡️ HOKA SPEEDGOAT Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 5 Ocena 5 na 5 Ocena 6 na 6 4mm 31mm - 27mm Ocena 2 na 5 242 g
➡️ ALTRA OLYMPUS Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 5 Ocena 5 na 5 Ocena 6 na 6 0mm 33mm - 33mm Ocena 5 na 5 295 g
➡️ HOKA CHALLENGER Ocena 5 na 5  Ocena 2 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 4 na 6 5mm 26mm - 21mm Ocena 4 na 5 229 g
➡️ BROOKS CASCADIA Ocena 5 na 5  Ocena 4 na 5 Ocena 5 na 5 Ocena 5 na 6 8mm 26mm - 18mm Ocena 3 na 5 269 g
➡️ INOV-8 TRAILTALON 290 Ocena 4 na 5  Ocena 3 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 4 na 6 8mm 19mm - 11mm Ocena 4 na 5 290 g
➡️ BROOKS DIVIDE Ocena 4 na 5  Ocena 2 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 6 8mm 25mm - 17mm Ocena 3 na 5 261 g
➡️ ASICS GEL-TRABUCO TERRA Ocena 3 na 5  Ocena 3 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 4 na 6 8mm 19mm - 11mm Ocena 5 na 5 239 g
➡️ ALTRA LONE PEAK Ocena 3 na 5  Ocena 4 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 6 0mm 25mm - 25mm Ocena 5 na 5 260 g
➡️ ASICS GEL-SONOMA Ocena 3 na 5  Ocena 3 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 6 8mm 19mm - 11mm Ocena 3 na 5 263 g
➡️ SAUCONY PEREGRINE Ocena 4 na 5  Ocena 4 na 5 Ocena 5 na 5 Ocena 4 na 6 4 mm 26,5 mm - 22,5 mm Ocena 3 na 5 235 g
➡️ HOKA TORRENT Ocena 3 na 5  Ocena 4 na 5 Ocena 5 na 5 Ocena 3 na 6 5mm 21mm - 16mm Ocena 4 na 5 215 g
➡️ SALOMON ULTRA GLIDE Ocena 4 na 5  Ocena 4 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 6 na 6 6 mm 38,2mm - 32,2mm Ocena 3 na 5 220 g
➡️ HOKA ZINAL Ocena 4 na 5  Ocena 3 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 6 4mm 22mm - 18mm Ocena 3 na 5 199 g
➡️ INOV-8 X-TALON 212 Ocena 3 na 5  Ocena 5 na 5 Ocena 4 na 5 Ocena 2 na 6 6mm 13mm - 7mm Ocena 2 na 5 212 g
➡️ HOKA MAFATE SPEED Ocena 5 na 5  Ocena 4 na 5 Ocena 4 na 5 Ocena 6 na 6 4 mm 33 mm - 29 mm Ocena 4 na 5 241 g
➡️ SALOMON SPEEDCROSS Ocena 4 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 4 na 5  Ocena 3 na 6 10 mm 32 mm - 22 mm Ocena 3 na 5 262 g

PODSUMOWANIE


Mam nadzieję, że buty trailowe damskie oraz różnice i podobieństwa między nimi przestały być dla Was tajemnicą! Ranking butów do biegania damskich stworzyliśmy nie tylko by przybliżyć Wam ofertę Natural Born Runners, ale także pomóc świadomie wybrać najlepsze dla każdej biegaczki buty do biegania trail. Jeśli szukacie odpowiedzi na pytanie, jakie buty do biegania w terenie sprawdzą się u Was najlepiej, pamiętajcie, że buty do biegania po górach mają przede wszystkim być dla Was wygodne oraz dostosowane do terenu, w którym trenujecie i później startujecie w zawodach. W razie pytań, czy wątpliwości, śmiało możecie kontaktować się z nami, chętnie pomożemy wybrać najlepsze buty do biegania po górach dla kobiet! Piszcie również czy czegoś Wam brakuje w raporcie, czy potrzebujecie dodatkowych informacji? Raporty przygotowujemy dwa razy do roku i ciągle je udoskonalamy!   
Pokaż więcej wpisów z Październik 2022
Podziel się swoim komentarzem z innymi

Dbamy o Twoją prywatność

Sklep korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zamknij