pixel
Biegi Ultra

Buty trailowe damskie. Najnowszy ranking

2023-05-19
Buty trailowe damskie. Najnowszy ranking
Ranking butów do biegania w terenie damskich i męskich - ten pomysł chodził mi po głowie już od wielu lat. Jako właściciel sklepu biegowego mam styczność dosłownie z dziesiątkami modeli butów. Auto zawalone "awaryjnymi" parami na wypadek, gdyby zachciało mi się biegać akurat gdzieś w okolicy. Szafa ledwo domknięta, a tuż przy drzwiach zawsze kilka ulubionych par czeka aż wybiorę właśnie którąś z nich. Krótko pisząc, wiem co nieco o butach do biegania. Jeśli dodamy do tego ponad dziesięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu NBR - to mamy całkiem niezłe podstawy ku temu, abym podjął się tego pomysłu - zebrania najlepszych moim (i koleżanek i kolegów ze środowiska okołoNBRowego) zdaniem butów trailowych damskich! Ranking, który przeczytacie poniżej, stworzyłem razem z dziewczynami z Natural Born Runners, które są chyba jeszcze bardziej wymagającymi testerami sprzętu niż ja!


WSTĘPNa początek mała uwaga: butów damskich trail do biegania w górach na rynku jest całe mnóstwo. Ultra nabiera na popularności i wiele marek próbuje złapać się tej wzbierającej fali. Co za tym idzie, prowadząc sklep dla biegaczy muszę dokonywać wyborów i poniższy raport jest manifestacją tych decyzji. To zawsze jest praca zespołowa, bazuję na opiniach współpracowników, biegaczek tworzących NBR, przeczesuje sieć w poszukiwaniu informacji o nowościach czy wrażeniach innych osób biegających w różnych butach.

Później wnikliwie badamy ofertę producentów na kolejny sezon i wybieramy to, co najlepsze mają do zaoferowania. Te modele, którym wierzymy, że najlepiej posłużą Wam później na zawodach i podczas codziennych treningów (w górach i po lasach). =Oto przed Wami nasz subiektywny the best of butów trailowych do biegania w terenie damskich na sezon wiosna/lato 2023!

[AKTUALIZACJA]: 19 maja 2023, sezon wiosna/lato


WYRÓŻNIENIA
SPIS TREŚCI:Modele butów pogrupowaliśmy ze względu na optymalne dla danego modelu podłoże. Co nie znaczy, że w danym bucie można biegać TYLKO po danym terenie! Przy każdym modelu znajdziecie dłuższy opis z charakterystyką terenu.

[AKTUALIZACJA]: wiosna/lato 2023

  1. Opisy najlepszych damskich butów do biegania w terenie wiosna/lato 2023
  2. HARD & ROCKY (twarde szlaki & skalisty teren)

    PATHS & TRAILS (drogi & ścieżki)

    SOFT & MUDDY (miękki teren & błoto)

  3. Podsumowanie


HARD & ROCKY (twarde szlaki & skalisty teren)

Damskie buty do biegania trail na twarde i skaliste nawierzchnie

Buty, które najlepiej sprawdzą się na skalistym podłożu najczęściej mają niski bieżnik, większą ilość amortyzacji oraz specjalną płytkę w podeszwie, która chroni stopy przed ostrymi elementami podłoża. Zdj. archiwum Inov-8  HOKA SPEEDGOAT 5 damskie
/ ⚡ najlepszy na skałę /
Zdjęcie damskich butów Hoka Speedgoat 5

OPIS HOKA SPEEDGOAT 5 damskie:

Hoka Speedgoat to jeden z najpopularniejszych butów trailowych na świecie, który docenią szczególnie wielbicielki długich, górskich dystansów! Hoka Speedgoat 5 zapewnia niezykle miękką amortyzację, która świetnie sprawdza się m.in. na skalistym podłożu. Ten model został stworzony z myślą o technicznych szlakach i biegaczach chcących czuć się pewnie nawet na bardzo stromych zbiegach. Speedgoat 5 zapewnia jeszcze lepszą przyczepność, dzięki ulepszonej technologii Vibram® Megagrip z większymi wgłębieniami trakcyjnymi. Nowy model jest o 15 gramów lżejszy, za sprawą nowej mieszanki zastosowanej w środkowej części podeszwy (bliżej mu teraz do kultowego Hoka EVO Speedgoat!), dzięki czemu zapewnia znaną i ultra komfortową amortyzację w obniżonej wadze.

IDEALNY BUT DLA:

Biegaczek, które szukają buta trailowego do startów w długich biegach ultra po górach. W butach szukają wygody i amortyzacji, cenią sobie dobrą izolację od podłoża (tak, mam tu na myśli te nieprzyjemne zbiegi po kamulcach, gdy wydaje Wam się, że stopy zaraz zaczną po prostu odpadać) i nie przeszkadza im to, że przez dużą ilość pianki czucie podłoża... zaraz, zaraz, jakie czucie podłoża? W Hokach chodzi o miękkość! Hoka Speedgoat to również świetny but treningowy dla osób, które preferują dużą ilość amortyzacji również podczas codziennych treningów.

WYBIERZ INNY MODEL JEŚLI:

Zwykle o swojej stopie mówisz per "szeroka" i często szerokość buta jest jednym z kryteriów, na których się skupiasz kupując buty trailowe (w tym wypadku polecam Altra Olympus lub Inov-8 Trailtalon 290). Poszukaj innych propozycji również w wypadku, gdy stawiasz przede wszystkim na czucie podłoża, a na buty ze zbyt dużą ilością amortyzacji reagujesz alergicznie. Myślę również, że biegaczki o niższej wadze z powodzeniem mogą szukać mniej amortyzowanych alternatyw. Tutaj ciekawą alternatywą będzie Brooks Cascadia. 

PODOBNE DAMSKIE BUTY TRAILOWE:

Brooks Cascadia - Altra Olympus

Zdjęcie podeszwy damskich butów Hoka Speedgoat 5

PARAMETRY HOKA SPEEDGOAT 5 damskie:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 5 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 3 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód 

AMORTYZACJA: Ocena 6 na 6
DROP: 4mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 31mm / 27mm 
DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 2 na 5
WAGA BUTA: 242 g
ZMIANY VS POPRZEDNIK: - lżejszy model
- większa dynamika, lepsza przyczepność
- odmieniona, lepiej dopasowana cholewka
- wydłużony zapiętek

Zobacz w sklepieALTRA OLYMPUS 5.0 damskie
/ ⚡ najlepsza amortyzacja /
Zdjęcie damskiej Altry Olympus 5.0OPIS ALTRA OLYMPUS 5 damskie:

Każdy kolejny pełny numer danego numeru przynosi w Altrze duże zmiany, nie inaczej jest w przypadku Altra Olympus 5.0! Nowy model dostał zupełnie przeprojektowaną cholewkę i nowy, fantastyczny wygląd. Wcześniej Olympus urzekał swoim komfortem i tym, co oferował w trakcie biegu. Teraz, nie tylko "bebechy" działają tak, jak powinny, ale but prezentuje się fantastycznie! Uproszczono budowę cholewki, poza otokiem z przodu buta mamy większą powierzchnię lekkiej, oddychającej siateczki. Nowy Altra Olympus 5.0 wygląda lżej i dynamiczniej. W środku to jednak stary, dobry Olympus, który oferuje masę amortyzacji i wygody na długim dystansie. Nadal znajdziemy tutaj sporo miejsca na palce oraz genialną podeszwę na Vibram Megagrip (która zepewnia świetną przyczepność na skalistym podłożu). Wbrew temu, co może się wydawać patrząc na Olympusa z zewnątrz, to stopy znajdują się niżej, co w połączeniu z szeroką platformą, na której obudowano resztę buta, daje nam bardzo stabilną konstrukcje. Oczywiście to nie jest but na szybkie, techniczne bieganie w trudnym terenie, ale nie taka jest też jego rola Altra Olympus 4.0 potwierdza, że jest jednym z najlepszych wyborów na rynku, jeśli chodzi o buty z maksymalną ilością amortyzacji do długiego biegania po górach.

IDEALNY BUT DLA:

Biegaczek, które szukają maksymalnego komfortu na ultra długich biegach. Do biegania na co dzień dla większości biegaczek ten but będzie za miękki, za mało dynamiczny, ale w górach? Tam pokaże swój pazur. Umówmy się, że "startówka" górska to co innego niż "startówka" na asfalt. Ta druga jest zwykle super lekka i dynamiczna, w górach startówką może być taka "słoninka" jak Olympus. Bo jeśli przyjdzie nam pobiec 170km na UTMB, to dla większości uczestników liczył będzie się przede wszystkim komfort za cenę szybkości.

WYBIERZ INNY MODEL JEŚLI:

Jesteś lekka i/lub lubisz dynamiczne bieganie, lubisz czuć podłoże, masz wąską stopę (pomyśl o Hoka Speedgoat). Ok, trochę tego jest, ale umówmy się, że dobieranie buta do biegania w górach to naprawdę jest sztuka, zmiennych jest tak wiele, że idealny but trailowy dla Ciebie, będzie tylko idealnym butem dla właśnie dla Ciebie, w konkretnych warunkach. Warto o tym pamiętać czytając recenzję butów w internecie, czy radząc się koleżanek biegaczek.

PODOBNE DAMSKIE BUTY TRAILOWE:

Hoka Speedgoat - Hoka Challenger

Zdjęcie podeszwy damksiej Altry Olympus 5.0


PARAMETRY ALTRA OLYMPUS 5.0 damskie:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 5 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 3 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód 

AMORTYZACJA: Ocena 6 na 6
DROP: 0mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 33mm / 33mm 
DYNAMIKA: Ocena 2 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 5 na 5
WAGA BUTA:  295 g
ZMIANY VS POPRZEDNIK: - ulepszona cholewka, zmieniono i pogrubiono wyściółkę w okolicy pięty oraz ulepszono wytrzymałość i oddychalność materiałów

Zobacz w sklepiePATHS & TRAILS (drogi & ścieżki)

Damskie buty do biegania ultra na błoto i miękki teren

Mniej wymagający teren niż skały i kamienie nie wymaga tak dużej ilości amortyzacji, buty z tej kategorii zwykle posiadają mniejszą jej ilość, ale jednocześnie cechuje je większa dynamika. Zdj. archiwum Hoka One OneHOKA CHALLENGER ATR 7 damskie
Zdjęcie damskiego buta Hoka Challenger 7

OPIS HOKA CHALLENGER 7 damskie:

Jeśli Hoka Speedgoat jest typowym butem do biegania po górach (amortyzacja, ochrona stóp czy podeszwa na Vibramie) tak Hoka Challenger 7 to but niezwykle uniwersalny. Łagodniejszy bieżnik sprawia, że równie dobrze sprawdzi się podczas treningów w lesie pod miastem, jak później, gdy zabierzesz go ze sobą na weekend w Karkonosze. W Challengerze 7 stopa leży bliżej podłoża niż w innych "poduszkowcach" tak jak Speedgoat czy EVO Mafate wciąż oferując duży komfort i świetną amortyzację.

Najnowsza wersja modelu Hoka Challenger przynosi bardzo dużą zmianę. Hoka Challenger 7 jest aż o 27 gramów lżejszy od poprzednika (waży 252 gramy), oferuje zwiększoną ilość pianki oraz nowe materiały w cholewce, podeszwie środkowej i podeszwie zewnętrznej. Jeśli lubisz trenować w lesie, ale aby do niego dobiec musisz pokonać kilka asfaltowych kilometrów, to z pewnością model dla Ciebie. Hoka Challenger występuje również w wersji wodoopornej, z membraną.IDEALNY BUT DLA:

Dla tych biegaczek, które na pytanie "biegasz po asfalcie czy w terenie?", odpowiadają "tu i tu". Jeśli miałabyś wybrać jedną parę butów, której używałabyś podczas treningów i po twardej nawierzchni i w lesie, to Hoka Challenger jest jedną z lepszych opcji tego typu na rynku! Na bieg w górach śmiało możesz go zabrać, o ile mówimy o suchych, najlepiej utwardzonych nawierzchniach.

WYBIERZ INNY MODEL JEŚLI:

Szukasz czegoś na konkretną nawierzchnie/warunki. Jeśli głównie celujesz w biegi górskie i szukasz konkretnie czegoś w góry, na bardziej zróżnicowany teren, to tutaj również znajdziesz kilka bardziej dedykowanych rozwiązań. Challengera nie polecam również na bieganie po błocie itp.

PODOBNE DAMSKIE BUTY TRAILOWE:

Hoka Speedgoat - Brooks Cascadia - Inov-8 Trailtalon 290Columbia CaldoradoZdjęcie podeszwy damskiego buta Hoka Challenger 7

PARAMETRY HOKA CHALLENGER 7 damskie:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 4 na 5 asfalt, twarde nawierzchnie
Ocena 5 na 5 skały, kamienie, szutry
Ocena 2 na 5 błoto, śnieg
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód

WYSOKOŚĆ BIEŻNIKA: 5mm
AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
DROP: 5mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: Bd.
DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 4 na 5
WAGA BUTA: 213 g
ZMIANY VS POPRZEDNIK: Bd.

Zobacz w sklepie


BROOKS CASCADIA 16 damskie
Zdjęcie damskiej Brooks Cascadia 16

OPIS BROOKS CASCADIA 16 damskie:

Jesienią 2021 miała miejsce premeira kolejnej 16 już odsłony Brooks Cascadia - trailowego klasyka “do wszystkiego” - zarówno do codziennego treningu, jak i startów w zawodach w zróżnicowanym terenie (od leśnych ścieżek i trawiastych odcinków, po długie skaliste szlaki). W nowym wydaniu Cascadia pozostaje nadal bardzo uniwersalnym butem, charakteryzującym się bardzo dobrą amortyzacją i dającym duże poczucie bezpieczeństwa na szlaku. Dzięki zastosowaniu dodatkowych pionowych żłobień podeszwy, Cascadie świetnie sprawdzą się na górskich szlakach i poradzą sobie nawet z największymi nierównościami terenu. 16 odsłona legendarnych Brooks Cascadia to jeszcze lepsza stabilność i zwiększony komfort. Nowa pianka DNA LOFT v2, odpowiedzialna za amortyzację, jest o 20% lżejsza i 10% bardziej miękka niż w poprzedniej wersji, a w dodatku projektanci dorzucili jej 2 mm więcej.Teraz pod piętą mamy jej 33 mm, pod palcami 25, co daje komfortowy 8 milimetrowy drop. Konstrukcja płytki BALLISTIC ROCK SHILED chroni stopę przed ostrymi kamieniami, a jej podłużne nacięcia zapewniają lepszą stabilizację w czasie biegu. GUMA TRAIL TRACK, z której wykonana jest podeszwa zewnętrzna w połączeniu z 4 mm kołkami zapewnia przyczepność na bardzo zróżnicowanym podłożu, od mokrej trawy, po osypujące się kamienie. Nowy Brooks Cascadia to świetny model na biegi ultra i doskonała propozycja dla osób, które szukają jednego uniwersalnego modelu do biegania po górach!

IDEALNY BUT DLA:

Biegaczek, które szukają buta "do wszystkiego", do codziennego treningu i startów w zawodach w zróżnicowanym terenie (od miękkich leśnych ścieżek, bo skaliste trasy). W nowej odsłonie Cascadia zyskuje na każdym elemencie zasłużenie wraca do "topu" najlepszych butów trailowych!  

WYBIERZ INNY MODEL JEŚLI:

Wolisz buty dynamiczniejsze i lżejsze. Cascadia nie jest wybitnie ciężka, ale z racji ochrony, którą zapewnia musisz liczyć się z tym, że to but raczej na długie i spokojne bieganie niż urywanie sekund w pogoni za rekordami.

PODOBNE DAMSKIE BUTY TRAILOWE:

 - Inov-8 Trailtalon 290Hoka Speedgoat - Saucony Peregrine

 

Zdjęcie podeszwy damskiej Cascadii 16


PARAMETRY BROOKS CASCADIA 16 damskie:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 5 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 4 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód 

AMORTYZACJA: Ocena 5 na 6
DROP: 8mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 26mm / 18mm
DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
WAGA BUTA: 269 g
ZMIANY VS POPRZEDNIK: - dzięki technologii DNA LOFT v2 system amortyzacji jest o 10% bardziej miękki i o 20% lżejszy.
- dzięki żłobieniom w podeszwie środkowej but jeszcze lepiej radzi sobie w ciężkich warunkach terenowych.
- technologia Ballistic Rock Shield obejmuje teraz pionowe żłobienia, które zapewniają, że cała powierzchnia podeszwy pracuje
-w podeszwie środkowej umieszczono dodatkową warstwę pianki o grubości 2 mm, która zwiększa komfort w czasie biegu

Zobacz w sklepie


INOV-8 TRAILTALON 290 V2 damski
/ ⚡ najlepszy do lasu /
Zdjęcie damskiego buta Inov-8 Trailtalon 290 V2

OPIS INOV-8 TRAILTALON 290 damskie:

Jeśli chciałabyś pobiegać w butach trailowych od Inov-8 (a do tej pory ta marka kojarzyła Ci się z wymagającymi butami dla zaawansowanych biegaczy), ale nie wiesz od jakiego modelu zacząć, albo jeśli szukasz buta bardzo uniwersalnego, do codziennych treningów po leśnych ścieżkach (i okazjonalnych startów w górach w łatwiejszym terenie) - to w obydwu przypadkach najlepszym wyborem będzie Inov-8 Trailtalon 290! To od kilku lat jeden z bestsellerów w stajni Inov-8. Bardzo wygodny, dobrze amortyzowany, z przyjemnie obszernym przodostopiem (palce mają więcej miejsca niż w klasycznie zwężanych butach, ale znów nie jest zbyt szeroko). Łagodny bieżnik z 4mm kołkami sprawdzi się zarówno na miękkich leśnych ścieżkach, szutrowych trasach czy asfaltowych dobiegach do lasu. Pianka PowerFlow+ oferuje bardzo przyjemną dynamikę przy zachowaniu bardzo dobrej amortyzacji. W nowej wersji V2 dość znacznie poprawiono cholewkę, wzmocnienia sięgają głębiej w materiał czyniąc go bardziej odpornym na rozdarcia. 

IDEALNY BUT DLA:

Biegaczek, które zaczynają biegać ultra i szukają możliwie najbardziej uniwersalnego modelu - i do startów w zawodach i do codziennych treningów. Trailtalon 290 sprawdzi się w szerokim spektrum warunków, jednocześnie komfortowe i raczej obszerne wnętrze sprawia, że buty szybko dopasowują się do stopy. Udany miks amortyzacji i dynamiki daje wiele frajdy również tym biegaczkom, którzy szukają "szybkiego" buta trailowego.  

WYBIERZ INNY MODEL JEŚLI:

Masz wąską stopę i szukasz butów na konkretny teren. Np. długa trasa w kamienistych górach czy bieganie w błocie.

PODOBNE DAMSKIE BUTY TRAILOWE:

Brooks Cascadia - Hoka Torrent - Altra Lone Peak

Podeszwa Inov-8 Trailtalon 290 damskie

PARAMETRY INOV-8 TRAILTALON 290 damskie:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 4 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 3 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód 

AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
DROP: 8mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 19mm / 11mm
DYNAMIKA: Ocena 4 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 4 na 5
WAGA BUTA: 290 g
ZMIANY VS POPRZEDNIK: - bardziej wytrzymała cholewka

Zobacz w sklepie


ASICS GEL-TRABUCO TERRA damskie -⚡ najlepszy dla początkującej ultraski
Zdjęcie damskich butów Asics Gel-Trabuco Terra

OPIS ASICS GEL-TRABUCO TERRA:

Asics Gel-Trabuco Terra to "młodszy brat" Asics Gel-Trabuco. Doskonały wybór dla biegaczek, które stawiają swoje pierwsze kroki na trailowych trasach i szukają buta o świetnym parametrze cena/jakość. Podobnie jak w droższym Gel-Trabuco tutaj również znajdziemy świetną piankę FlyteFoam, która "podbija" uczucie miękkości podczas lądowaniu na twardym podłożu. Uniwersalny bieżnik - ten z kolei wyciągnięty został z Gel-Sonomy - sprawdza się na szerokim spektrum warunków.

BUT IDEALNY DLA:

Asics Gel-Trabuco Terra to świetny but dla początkujących biegacze trailowych, które szukają buta o doskonałym stosunku cena/jakość.

Podeszwa Asics Gel-Trabuco Terra damskie

PARAMETRY ASICS GEL-TRABUCO TERRA:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 3 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 3 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód 

AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
DROP: 8mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 19mm - 11mm
DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
WAGA BUTA: 239 g
ZMIANY VS POPRZEDNIK: Bd.

Zobacz w sklepie


ALTRA LONE PEAK 7.0 damskie
/⚡ najlepszy na szeroką stopę/
Zdjęcie damskiej Altry Lone Peak 7.0

OPIS ALTRA LONE PEAK 7.0 damskie

Kolejny model w ofercie Altry to but trochę z pogranicza światów biegania naturalnego i tradycyjnego. Altra Lone Peak 7.0 to z jednej strony but, któremu nadal bardzo blisko do butów minimalistycznych, ale z drugiej strony oferuje tyle amortyzacji i ochrony przed podłożem, że świetnie sprawdzi się w przypadku mniej zaawansowanych biegaczy. Lone Peak to niezwykle wszechstronny but trailowy, jeden z najpopularniejszych butów w ofercie Altry. Świetny kawał giętkiej podeszwy zapewnia naturalne doznania w trakcie biegu. 25mm pianki pod stopami to udany kompromis pomiędzy odpowiednią ochroną pomiędzy izolacją od podłoża i czuciem terenu. Nowa, uaktualniona wersja Altra Lone Peak 7 niesie za sobą zmiany zaszły głównie w bieżniku. Jest on agresywniejszy i solidniejszy od poprzednika. Podeszwa środkowa zrobiona jest w całości z pianki Ego. Jest to autorski patent marki, który łączy w sobie miękkość i sprężystość. Jednocześnie zapewnia doskonałą amortyzację, pochłanianie wstrząsów oraz dynamikę odbicia, jednocześnie cechując się większą żywotnością.

IDEALNY BUT DLA:

Biegaczek, które szukają uniwersalnego buta na różne nawierzchnie. Lone Peak idealnie sprawdzi się jako codzienny but treningowy lub na starty w zawodach górskich (może poza typowo kamienisto-skalistym podłożem). Spora ilość miejsca na palce z przodu buta sprawia, że to świetna opcja dla biegaczek z szerokimi stopami.

WYBIERZ INNY MODEL JEŚLI:

Szukasz buta do biegania po górach po typowo skalistym czy kamienistym podłożu (tu lepszym wyborem będzie Olympus lub Speedgoat), nie potrzebujesz tyle miejsca, które oferuje Altra (tu możesz pomyśleć o Saucony Peregrine).

PODOBNE DAMSKIE BUTY TRAILOWE:

Saucony PeregrineHoka Torrent 


Zdjęcie podeszwy damskich Altra Lone Peak 7.0


PARAMETRY ALTRA LONE PEAK 7.0 damskie:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 3 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 4 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód 

WYSOKOŚĆ BIEŻNIKA: bd.
AMORTYZACJA: Ocena 3 na 6
DROP: 0mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 25mm / 25mm 
DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 5 na 5
WAGA BUTA: 261 g
ZMIANY VS POPRZEDNIK: Bd.

Zobacz w sklepieASICS GEL-SONOMA 7 damskie
/⚡ ekonomiczny wybór/
Zdjęcie damskiego buta Asics Gel-Sonoma 7

OPIS ASICS GEL-SONOMA 7 damskie

Syntetyczna cholewka zawiera wstawki ze sztucznej skóry, które zostały połączone z bezszwowymi nakładkami, aby zwiększyć stabilność i wygodę. Dodatkowo, dzięki szerokiemu i wzmocnionemu noskowi, będą się świetnie czuć podczas biegania. Komfort pod stopami zapewnia podeszwa środkowa z technologią AMPLIFOAM™ na całej długości i z amortyzacją w technologii GEL™ umieszczoną dokładnie tam, gdzie absorpcja wstrząsów najbardziej pomaga biegaczom. Aby zwiększyć miękkość każdego kroku, dodano wkładkę ORTHOLITE™, która dba o najwyższy komfort stopy. Dodatkowo wielopłaszczyznowy bieżnik poprawia przyczepność na różnego rodzaju powierzchniach. Wszystkie te elementy zapewniające komfort uzupełnione są o cechy dbające o trwałość, takie jak solidna gumowa podeszwa.


IDEALNY BUT DLA:

Stawiasz pierwsze kroki w bieganiu trailowym i nie chcesz wydać dużej kwoty na buty? Albo zaczynasz biegać i najczęściej trenujesz na leśnych ścieżkach? Asics Gel-Sonoma świetnie sprawdzi się w roli buta "wprowadzającego" w świat biegania trailowego. 

WYBIERZ INNY MODEL JEŚLI:

Szukasz czegoś bardziej zaawansowanego, potrzebujesz lepszej amortyzacji, albo buta na dłuższe biegi ultra. 

PODOBNE DAMSKIE BUTY TRAILOWE:

Brooks CascadiaAsics Gel-Trabuco Teraa

Zdjęcie

PARAMETRY ASICS GEL-SONOMA 7 damskie:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 3 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 3 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód 

AMORTYZACJA: Ocena 3 na 6
DROP: 8mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 20mm - 12mm
DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
WAGA BUTA: 252 g


Zobacz w sklepieSAUCONY PEREGRINE 13 damskie
/ ⚡ najbardziej uniwersalny/
Zdjęcie damskich butów Saucony Peregrine 13

OPIS SAUCONY PEREGRINE 13 damskie

Ten model to pewniak na niemal każde trailowe podłoże: od skał, po leśne ścieżki, śnieg i błoto. Saucony Peregrine to model znany biegaczom od wielu już lat. Ma swoich oddanych fanów także w ekipie NBR! Saucony Peregrine to klasyk, któremu po prostu można zaufać! Niewiele jest tak uniwersalnych butów trailowych na rynku. Nowy Saucony Peregrine jest elastyczny, a zarazem zwinny, co pozwala na szybsze przyśpieszenie na krętych, trailowych szlakach. W tym modelu znajdziemy płytkę Rock Plate, która chroni stopy przed uderzeniem o skały. Dość agresywny bieżnik z 5 mm kołkami sprawia, że Saucony Peregrine 13 nie boi się błota i będzie dobrze trzymał się niemal każdej trailowej nawierzchni.

IDEALNY BUT DLA:

Idealna opcja dla biegaczek, które szukają jednego, dynamicznego buta trail do biegania w górach, który sprawdziłby im się w możliwie największej liczbie wariantów - od biegania po skalistym terenie, przez typowo leśne ścieżki po śniegi i błoto.

WYBIERZ INNY MODEL JEŚLI:

Szukasz butów z większą ilością amortyzacji i większym dropie.

PODOBNE BUTY TRAILOWE:

➡️ Hoka Torrent 

Zdjęcie podeszwy damskich Saucony Peregrine 13

PARAMETRY SAUCONY PEREGRINE 13:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania w terenie i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja
 NA JAKI TEREN:

Ocena 4 na 5 skały, kamienie, szutry
Ocena 4 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód
WYSOKOŚĆ BIEŻNIKA: bd.
 AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
DROP: 4mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 28mm / 24mm
DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
WAGA BUTA:  260 g (męskie) / 230 g (damskie)
ZMIANY VS POPRZEDNIK: Bd.

Zobacz w sklepie

HOKA TORRENT 3 damskie
Zdjęcie damskiego buta Hoka Torrent 3

OPIS HOKA TORRENT 3

Niektórzy uważają, że z Hoką trochę tak, że albo ją kochasz, albo nienawidzisz. Albo uwielbiasz genialną amortyzację, którą zapewnia, albo wręcz przeciwnie, przeklinasz tę pluszową miękkość. Jeśli należysz do tej drugiej grupy i zdążyłeś już skreślić tę markę, to poczekaj jeszcze chwile! Hoka Torrent jest jednym z najmniej"hokowych" butem z oferty Hoka, co możesz odczytać zarówno jako wadę, ale również jako zaletę, zależy jakie masz oczekiwania od butów!

Hoka Torrent 3 to but nie tylko lżejszy niż Speedgoat, ale również zdecydowanie niższy, tu nie znajdziesz już tyle "słoniny' pod stopą. Pięta zawieszona na wysokości 23 mm sprawia, że Hoka Torrent 3 jest butem bardzo dynamicznym. Tutaj stopa jest bliżej podłoża, a 4 mm bieżnik zapewnia naprawdę dobrą przyczepność na zróżnicowanym podłożu. Dla fanów Speedgoata Torrent będzie świetnym uzupełnieniem jako codzienny but treningowy, a dla reszty, jeszcze nieprzekonanych do Hoki, Torrent może być świetnym butem "zapoznawczym" z tą marką. Dużą zaletą Torrenta jest również większa przestrzeń dostępna na palce - tu miejsca jest wyraźnie więcej niż w Speedgoat!

IDEALNY BUT DLA:

Biegaczek, które przekonały się już do Hoki, ale do tej pory brakowało im w ofercie tej marki butów z nieco bardziej agresywnym bieżnikiem. To również świetna opcja, jeśli do codziennych treningów nie potrzebujesz, aż tyle pianki i amortyzacji. Hoka Torrent sprawdzi się na wielu różnych nawierzchniach, to plus dla tych biegaczek, które szukają jednego, uniwersalnego rozwiązania.

WYBIERZ INNY MODEL JEŚLI:

Stawiasz przede wszystkim na amortyzację, tu jest jej wyraźnie mniej niż we flagowych modelach Hoki. Szukasz czegoś dedykowanego na określony typ terenu: skalisty bądź błoto - Torrent jest butem "pomiędzy". 

PODOBNE DAMSKIE BUTY TRAILOWE:

Saucony PeregrineAltra Lone PeakInov-8 Trailtalon 290 Zdjęcie podeszwy damskiego buta Hoka Torrent 3

PARAMETRY HOKA TORRENT 3:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 3 na 5 skały, kamienie, szutry
Ocena 4 na 5 błoto, śnieg
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód

WYSOKOŚĆ BIEŻNIKA: 4 mm
AMORTYZACJA: Ocena 3 na 6
DROP: 5mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 23mm / 18mm (męskie)
21mm / 16mm (damskie)
DYNAMIKA: Ocena 4 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 4 na 5
WAGA BUTA: 248 g (męskie)
213 g (damskie)
ZMIANY VS POPRZEDNIK: - nizsza waga niż poprzedni
- nowa,trwalsza i bardziej przyczepna guma w podeszwie zewnętrznej
- zmieniona, lepiej oddychająca cholewka

Zobacz w sklepie


SALOMON ULTRA GLIDE 2 damskie
Zdjęcie damskich butów do biegania Salomon Ultra Glide

OPIS SALOMON ULTRA GLIDE 2

W Salomon Ultra Glide 2 poprawiono znacząco cholewkę i zwiększono jej oddychalność, a także zminiejszono wagę języka i całej cholewki. Dzieki temu druga wersja Ultra Glide to jeszcze więcej komfortu na każdym trailowym dystansie. Ilość amortyzacji jest na tyle duża, że zapewnia duży komfort, ale jednocześnie nadal dobrze "czuć" podłoże pod stopami. Ultra Glide 2 pozostaje przy tym dość dynamicznym butem - a to za sprawą zakrzywionej podeszwy, która ułatwia przetaczanie stopy. Pomaga w tym również 6 mm drop (różnica pomiędzy wysokością pięty a palców), który potęguje wrażenie płynnego, naturalnego biegu. Te wszystkie cechy w połączeniu z bardzo uniwersalnym bieżnikiem sprawiają, że Salomon Ultra Glide 2 doskonale sprawdzi się zarówno podczas codziennych treningów w mieszanym terenie (na różnych tempach, również na tych nieco szybszych jednostkach treningowych), jak i na biegach ultra w górach.

BUT IDEALNY DLA:

Biegaczek szukajacych uniwersalnego, komfortowego modelu, zarówno na długie dystanse w górach jak i codzienne treningi w lesie.

PODOBNE BUTY TRAILOWE:

 - ➡️ Hoka SpeedgoatZdjęcie podeszwy damskiego modelu Salomon Ultra Glide 2

PARAMETRY SALOMON ULTRA GLIDE 2:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna /supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 4 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 4 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód 

AMORTYZACJA: Ocena 6 na 6
DROP: 6mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 32,6mm / 22,6mm
DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
WAGA BUTA: 240 g
ZMIANY VS POPRZEDNIK: Bd.

Zobacz w sklepie


HOKA ZINALZdjęcie damskiego buta Hoka Zinal

OPIS HOKA ZINAL

Hoka Zinal to but do biegania w terenie, które pokochały dziewczyny z NBR Team i zkładają go na większość trailowych treningów i krótkich zawodów (łącznie z City Trail)! Hoka Zinal zapewnia idealne połączenie szybkości, zwinności i odpowiedniej dawki amortyzacji. Spaja lekką konstrukcję z optymalną trwałością i przyczepnością. Buty otrzymały swoją nazwę od Sierre Zinal, popularnych zawodów na 31 km, które odbywają się w Alpach Szwajcarskich. Świetnie sprawdzą się na startach na krótszych dystansach oraz bardziej dynamicznych treningach. To najbardziej wyczekiwany model trailowy w Natural Born Runners w tym roku! Zinal to najlżejsze w historii buty trailowe spod szyldu HOKA - z innowacyjną, ultralekką pianką i oddychającą, siateczkową cholewką; zaprojektowane tak, aby dać Ci wrażenie, że latasz ponad szklakiem. Technologia PROFLY™ z dwustrefową konstrukcją pianki w podeszwie środkowej wspiera wspiera dynamikę i szybkość biegu, równocześnie chroniąc piętę i zapewniając stopie miękkie lądowanie.
Recenzja Hoka Zinal

RECENZJA #NBRTEAM
HOKA ZINAL:

Grzegorz Łuczko

GRZEGORZ ŁUCZKO

Hoka wciąż zaskakuje! Pierwsze skojarzenie z butami tej marki? Duuużo miękkiej pianki pod stopami. Tymczasem Zinal to jeden z najbardziej dynamicznych butów trailowych w jakich biegałem! Jest szybki i responsywny. Niski drop i cała ta nieopinająca konstrukcja cholewki daje poczucie bardzo naturalnego przetaczania. Pianki jest mniej niż w bardziej amortyzowanych modelach tej marki, ale to wciąż dość miękka mieszanka, która zapewnia dość komfortu. Każdy kolejny trening w Hoka Zinal utwierdzał mnie tylko w przekonaniu, że to jest właśnie taki but, którego szukałem! Chcecie poznać więcej szczegółów testów Hoka Zinal? Koniecznie przeczytajcie pełną recenzję na naszym blogu...


Czytaj dalej Test Hoka ZinalBUT IDEALNY DLA:

Biegaczek, które lubią ścigać się na zawodach lub po prostu czuć się lekko podczas biegania! Świetnie sprawdzi się w trudnym terenie, o ile nie ma w nim bardzo dużej ilości błota lub śniegu. Jeśli wolisz buty z nieco większą amortyzacją sprawdź Hoka Torrent. Jeśli natomiast szukasz czegoś na biegi ultra sprawdź Hoka Speedgoat.Zdjęcie podeszwy damskiej Hoki Zinal

PARAMETRY HOKA ZINAL:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 4 na 5 skały, kamienie, szutry
Ocena 3 na 5 błoto, śnieg
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód

WYSOKOŚĆ BIEŻNIKA: Bd.
AMORTYZACJA: Ocena 3 na 6
DROP: 4mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 22mm / 18mm
DYNAMIKA: Ocena 5 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
WAGA BUTA: 199 g
ZMIANY VS POPRZEDNIK: - pierwsza wersja tego modelu

Zobacz w sklepie  HOKA MAFATE SPEED 4 damskie - ⚡ najlepszy na mieszany, trudny technicznie teren
Zdjęcie damskich butów Hoka Mafate Speed 4

OPIS HOKA MAFATE SPEED 4 damskie:

Damski Hoka Mafate Speed 4 to but, który nie boi się żadnego rodzaju podłoża! Zda egzamin zarówno na śliskich osuwających się kamieniach, błotnistym podłożu i mokrej trawie. Hoka Mafate Speed 4 mógłby znaleźć się w każdej z wymienionych w artykule kategorii, także w sekcji "SOFT & MUDDY".

W Mafate Speed 4 znajdziemy wszystkie najlepsze cechy butów Hoka: doskonałą amortyzację, przy jednoczesnym zachowaniu lekkości, podeszwę wyposażoną w Vibram Megagrip w wersji LiteBase oraz świetną responsywność. Za świetną dynamikę modelu odpowiada nowa podeszwa środkowa PROFLY+™. Podeszwa ta składa się z miękkiej i sprężystej pianki pod piętą, która zapewnia świetną amortyzację, i twardszej podeszwy zewnętrznej, zapewniającej trwałość buta.

Świetny poziom amortyzacji, połączony z agresywnym bieżnikiem sprawiają, że Hoka Mafate Speed 4 to jedna z najlepszych propozycji dla ultrasek.

IDEALNY BUT DLA:

Biegaczek, które szukają świetnie amortyzowanego buta trailowego na każdy rodzaj podłoża. Hoka Mafate Speed 4 doskonale sprawdzi się w mieszanym terenie, w którym nie zabraknie skał, błota i leśnych ścieżek.

WYBIERZ INNY MODEL JEŚLI:

Szukasz buta zapewniającego bardzo dobre czucie podłoża lub czeka Cię bieg w bardzo łatwym szutrowym terenie lub na utwardzonych leśnych ścieżkach. 

PODOBNE DAMSKIE BUTY TRAILOWE:

Saucony Peregrine

Zdjęcie podeszwy damskich butów Hoka Mafate Speed 4

PARAMETRY HOKA MAFATE SPEED 4 damskie:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 5 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 4 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód 

AMORTYZACJA: Ocena 6 na 6
DROP: 5 mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 33 mm / 29 mm 
DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
WAGA BUTA: 241 g
ZMIANY VS POPRZEDNIK: - lżejszy model
- większa elastyczność i dynamika, dzięki podeszwie środkowej PROFLY+™
-nowa, lekka cholewka

Zobacz w sklepie


SOFT & MUDDY (miękki teren & błoto)

Damskie buty do biegania w terenie na błoto i miękki teren

Soft & Muddy - tu przydadzą się agresywne bieżniki! Zdj. archiwum Inov-8INOV-8 X-TALON 212 v2 damskie
/⚡najlepsze czucie podłoża/

Zdjęcie damskiego buta Inov-8 X-Talon 212

OPIS INOV-8 X-TALON 212 v2 damskie:

But legenda. Niewiarygodnie lekki, z kapitalnym bieżnikiem i cholewką dopasowaną niczym skarpetka. Jego charakterystyczny bieżnik rozsławił buty Inov-8 na polskich trasach. Ważący zaledwie 212 gram Inov-8 X-Talon 212 to ikona butów trailowych do biegania w najtrudniejszym terenie. Bieżnik pokryty 8mm kołkami poradzi sobie nawet z największym błotem. Inov-8 X-Talon 212 to but, który sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się trakcja i czucie podłoża. 13mm pianki pod piętą i raptem 6mm pod palcami sprawiają, że w tych butach można poczuć się jakby biegało się boso. To wrażenie potęguje niezwykle giętka podeszwa, która płynnie poddaje się ruchom stopy.  

IDEALNY BUT DLA:

Biegaczek lubiących zabawy w błocie (trail, biegi przeszkodowe itp.), dynamikę w butach i dobre czucie terenu. Inov-8 X-Talon 212 to kwintesencja wolności, którą daje bieganie po górach. Aha, but jest mocno dopasowany, więc osoby ze szczupłymi stopami będą szczególnie zadowolone z biegania w tym modelu. 

WYBIERZ INNY MODEL JEŚLI:

Zwracasz uwagę na szerokość butów (podobne parametry, ale szersze kopyto to Inov-8 X-Talon 260 Ultra), potrzebujesz więcej amortyzacji (znów X-Talon 260 Ultra będzie lepszym wyborem lub Saucony Peregrine) i generalnie wolisz bardziej "stonowanego" buta. 

PODOBNE DAMSKIE BUTY TRAILOWE:

Inov-8 X-Talon 260 UltraSaucony Peregrine 

Zdjęcie podeszwy damskiego buta Inov-8 X-Talon 212


PARAMETRY INOV-8 X-TALON 212 v2 damskie:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 3 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 5 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 4 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód 

AMORTYZACJA: Ocena 2 na 6
DROP: 6mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 13mm / 7mm
DYNAMIKA: Ocena 5 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 2 na 5
WAGA BUTA: 212 g
ZMIANY VS POPRZEDNIK: Bd.

Zobacz w sklepie SALOMON SPEEDCROSS 6 damskie 
Zdjęcie damskich butów Salomon Speedcross 6

OPIS SALOMON SPEEDCROSS 6 damskie:

Salomon Speedcross to jeden z najbardziej rozpoznawalnych butów na świecie! Agresywny bieżnik tego modelu sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebujesz niesamowitej przyczepności . To model, który może podpisać się pod hasłem "im trudniej, tym lepiej"! Jeśli na treningach lub zawodach będziesz zmagać się z błotem, śniegiem i mało uczęszczanymi szlakami, Speedcross 6 to buty dla Ciebie! System szybkiego wiązania butów Quick Lace przypadanie do gustu wszystkim fankom Salomona. Znacznie obniżona waga buta sprawia, że model ten jest znacząco szybszy niż jego poprzednik.

IDEALNY BUT DLA:

Biegaczek, które szukają buta na trudny teren z błonistymi lub zaśnieżonymi fragmentami.

WYBIERZ INNY MODEL JEŚLI:

Spora część Twoich treningów lub zawodów to asfaltowe lub łatwe, szytrowe ścieżki. W takich warunkach bieżnik Speedcrossa nie sprawdzi się najlepiej. 

PODOBNE DAMSKIE BUTY TRAILOWE:

Saucony Peregrine

Zdjęcie podeszwy damskich butów Salomon Speedcross 6

PARAMETRY SALOMON SPEEDCROSS 6 damskie:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 4 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 5 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 4 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód 

AMORTYZACJA: Ocena 3 na 6
DROP: 10 mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 32 mm / 22 mm 
DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
WAGA BUTA: 262 g
ZMIANY VS POPRZEDNIK: - lżejszy model
- zmieniona cholewka z bezszwową konstrukcją

Zobacz w sklepiePODSUMOWANIE


Mam nadzieję, że buty trailowe damskie oraz różnice i podobieństwa między nimi przestały być dla Was tajemnicą! Ranking butów do biegania damskich stworzyliśmy nie tylko by przybliżyć Wam ofertę Natural Born Runners, ale także pomóc świadomie wybrać najlepsze dla każdej biegaczki buty do biegania trail. Jeśli szukacie odpowiedzi na pytanie, jakie buty do biegania w terenie sprawdzą się u Was najlepiej, pamiętajcie, że buty do biegania po górach mają przede wszystkim być dla Was wygodne oraz dostosowane do terenu, w którym trenujecie i później startujecie w zawodach. W razie pytań, czy wątpliwości, śmiało możecie kontaktować się z nami, chętnie pomożemy wybrać najlepsze buty do biegania po górach dla kobiet! Piszcie również czy czegoś Wam brakuje w raporcie, czy potrzebujecie dodatkowych informacji? Raporty przygotowujemy dwa razy do roku i ciągle je udoskonalamy!   


Zobacz wszystkie buty terenowe dostęne w Natural Born Runners


Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
Podziel się swoim komentarzem z innymi

Dbamy o Twoją prywatność

Sklep korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zamknij