pixel
Buty do biegania

Buty do biegania po asfalcie damskie. Najnowszy ranking

2023-10-08
Buty do biegania po asfalcie damskie. Najnowszy ranking
Damskich butów do biegania po asfalcie na rynku jest całe mnóstwo. Jak w tym gąszczu modeli nie pogubić się i wybrać idealną opcję dla siebie? Przygotowaliśmy ten przewodnik po damskich butach do biegania po asfalcie, aby pomóc Ci wybrać dobrze! Zebraliśmy najciekawsze propozycje butów w poszczególnych kategoriach, które pokrótce opisaliśmy. Już sama nazwa kategorii powinna być wskazówką, czy to właśnie może być but, którego szukasz. Zaznaczamy, że to ranking z najlepszymi (naszym zdaniem) butami do biegania na asfalt na sezon jesień / zima 2023/2024, które wybraliśmy do oferty naszego sklepu (w tym rankingu znajdzisz więc tylko marki butów dostępne w sklepie Natural Born Runners). Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie jakie buty do biegania damskie wybrać ten artykuł jest dla Ciebie!

SPIS TREŚCI:W tekście znajdziesz naprawdę sporo informacji, które będziemy co jakiś czas aktualizować (zwykle około premiery nowych modeli w kolejnych sezonach). Warto więc zaglądać tutaj co jakiś czas! Jeśli szukasz konkretnych informacji skorzystaj ze spisu treści i wybierz interesującą Cię sekcje. 

[AKTUALIZACJA]: 08 październik 2023, jesień / zima 2023/2024

 1. [PRAKTYKA] Buty do biegania damskie - ranking 2023

 2. NA SKRÓTY: DAMSKIE BUTY DO BIEGANIA - WYRÓŻNIENIA W KATEGORIACH


  NAJLEPSZE BUTY DO BIEGANIA DAMSKIE - OPISY KONKRETNYCH MODELI  Poniżej znajdziesz wybór najciekawszych i najlepszych (naszym zdaniem, czyli ludzi ze sklepu Natural Born Runners) damskich butów do biegania po twardych nawierzchniach na sezon wiosna/lato 2023. Aby ułatwić Ci wybór podzieliśmy buty na kilka kategorii. Buty z najlepszą amortyzacją damskie - tu wybraliśmy te modele, które rzeczywiście mocno wyróżniają się jeśli chodzi o ilość pianki i miękkość. To buty przeznaczone głównie dla tych biegaczek, które dużo biegają po twardych nawierzchniach, ważą powyżej 80 kg i cenią sobie przede wszystkim świetną amortyzację. W innym przypadku, np. nieco lżejszek biegaczek, powinny wystarczyć klasyczne buty treningowe. Tutaj amortyzacji będzie trochę mniej, ale dzięki temu modele będą lepiej zbalansowane jeśli chodzi o miękkość i dynamikę. To również najczęściej wybierana kategoria damskich butów do biegania po asfalcie.
  Buty do biegania po asfalcie damskie

  Buty do biegania po asfalcie damskie różnią się między sobą przede wszystkim poziomem amortyzacji oraz sprężystością pianki zastosowanej w podeszwie. Zdj. archiwum Hoka.  Ekonomiczne treningówki to z kolei dobry wybór jeśli chodzi o stosunek cena/jakość. Nadal pozostajemy w segmencie codziennych butów do biegania po asfalcie, obniżamy cenę, odejmujemy trochę amortyzacji, ale wciąż znajdziemy w tej grupie bardzo dobre buty do biegania damskie. Jeśli nie przygotowujesz się do maratonu, nie biegasz dużo i nie chcesz wydawać większych pieniędzy to z powodzeniem znajdziesz buty w tej kategorii. Damskie buty biegowe "z pazurem" - to określenie wszystkich modeli treningowo-startowych, czyli takich, które mają pomóc Ci biegać nieco szybciej. W tym segmencie znajdziesz buty zarówno dla lżejszych szybkobiegaczek, jak i cięższych biegaczek, którzy chcieliby wspomóc się w walce z czasem na dłuższych dystansach.


  DAMSKIE BUTY DO BIEGANIA Z NAJWIĘKSZĄ AMORTYZACJĄ
  W tej kategorii znajdziesz buty do biegania po asflacie damskie z największą ilością amortyzacji. Te modele charakteryzują się bardzo dużą ilością pianki pod stopami. Zostały zaprojektowane tak, abyś od pierwszego nałożenia czuła największy komfort i miękkość. Nawet kosztem wagi i dynamiki. Jeśli zależy Ci na maksymalnym komforcie i miękkości to w tej kategorii znajdziesz buty dla siebie! Tę kategorię sugerujemy również cięższym biegaczkom.


  HOKA ONE ONE BONDI 8 buty damskie:
  Zdjęcie butów damskich Hoka One One Bondi 8 

  OPIS HOKA BONDI 8 damskie:

  Hoka Bondi 8 to najlepiej amortyzowany but do biegania po asfalcie z kolekcji Hoka. Co mniej więcej znaczy tyle, że to jeden z najlepiej amortyzowanych butów w ogóle dostępnych na rynku! Spora ilość pianki (aż 31 mm pod piętą) gwarantuje niesamowitą miękkość i ochronę przed asfaltem. Tego buta docenią nie tylko cięższe biegaczki, które w bezpieczny sposób chcą zwiększyć liczbę przebieganych kilometrów, czy zastanawiają się nad startem w maratonie. Dla lżejszych lub bardziej zaawansowanych biegaczek będzie to niesamowicie komfortowy but na spokojne treningi.
  W nowym Hoka Bondi 8 znajdziemy dużo bardziej sprężystą amortyzację niż w poprzednich wersjach tego modelu. Umiarkowaną dynamikę buta zwiększa teże jego kołyskowa budowa, ułatwiająca przetaczenie stopy. Hoka Bondi 8 to rozwiązanie dla biegowych maksymalistek szukających butów z największą dostępną amortyzacją i ceniących sobie wysoką wygodnę oraz nowoczesny design, który wyróżnia Bondi. Hoka Bondi 8 to także model wybierany jak but na długie spacery i piesze wycieczki, głównie po asflacie.

   Zdjęcie podeszwy damskich Hoka Bondi 8  PARAMETRY HOKA BONDI 8 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 2 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 1 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie
  AMORTYZACJA: Ocena 6 na 6
  DROP: 4 mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 31mm / 27mm 
  DYNAMIKA: Ocena 2 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 252 g 
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: - zmieniona, bardziej sprężysta podeszwa wewnętrzna i większa dynamika
  - przeprojekotwana, cholewka i nowoczesny design

  Zobacz w sklepie


  BUTY BROOKS GLYCERIN 20 damskie:
  Zdjęcie damskich Brooks Glycerin 20 

  OPIS BROOKS GLYCERIN 20 damskie:

  But biegowy Brooks Glycerin jest tym dla Brooksa, czym Nimbus dla Asicsa, czy Vomero dla Nike, czyli ikoną! Najlepiej amortyzowany but oferty Brooksa i najbardziej komfortowy. To w tym modelu pojawiają się zawsze najnowsze rozwiązania technologiczne. W nowym tegorocznym modelu Brooks Glycerin 20 znajdziemy zupełnie zmienioną, świetną podeszwę środkową stworzoną za pomocą innowacyjnej metodzie infuzji płynnego azotu (podeszwa DNA Loft v3).Dzięki temu rozwiązaniu Glycerin 20 łączy pluszową miękkością ze świetny poziomem sprężystości oraz odczucie lekkości w czasie biegu. Elastyczna podeszwa nie tylko genialnie tłumi wstrząsy, ale również pozwala na bardzo płynne przetoczenie z pięty na palce.
  Glycerin 20 to standardowy 10 mm drop, co w zestawieniu z ww. parametrami sprawia, że w kategorii butów treningowych z najlepszą amortyzacją to jeden z najlepszych wyborów! W porównaniu do poprzednika z numerem 19 w wersji 20 znajdziemy również nową, lepiej oddychającą cholewkę 3D prinT, która deliktanie utula stopę. Brooks Glycerin to but, w którym wszystko zostao stworzone dla Twojej maksymalnej wygody!

  BUT IDEALNY DLA:

  Biegaczek poszukujących maksymalnego komfortu podczas codziennych treningów na twardych nawierzchniach. Brooks Glycerin to wielka wygoda dla stóp, ale w takim bardziej tradycyjnym wydaniu. Dla cięższych biegaczek to będzie również bardzo dobry but na start w maratonie czy półmaratonie.

  Zdjęcie podeszwy butów damskich Brooks Glycerin 20

  PARAMETRY BROOKS GLYCERIN 20 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 3 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 6 na 6
  DROP: 10mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 29mm  / 19mm 
  DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 258 g 
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: - nowa, wypełniona azotem podeszwa środkowa DNA LOFT v3, zapewniająca doskonałą amortyzację, przy zachowaniu lekkości i sprężystości
  - nowa lepiej dopsowana i lepiej oddcychająca cholewska
  - poszerzona platforma buta

  Zobacz w sklepie


  BUTY ASICS GEL-NIMBUS 25 damskie
  Zdjęcie damskich butów Asics Gel-Nimbus 25

  OPIS ASICS GEL-NIMBUS 25 damskie

  Asics Gel-Nimbus to już niemal legenda! To jeden z najlepiej rozpoznawanych butów do biegania na świecie, produkowany nieprzerwanie od 1999 roku. Nazwa Nimbusa pochodzi od chmury "cumulonimbus". Bieganie w Nimbusach ma sprawiać wrażenie, jakbyś stawiał kroki w chmurach! Asics Gel-Nimbus to but stworzony do biegania po asfalcie i innego rodzaju twardych nawierzchniach, posiadający maksymalną dawką żelu. Przez ostatnie ponad 20 lat Nimbus był nieustannie udoskonalny. O ile poprzednie wersje Nimbusa przynosiły stopniowe zmiany, tak nowy Asics Nimbus 25 to odważny krok naprzód i prawdziwa rewolucja! Już sam rzut oka na nową wersję mówi nam, że mamy do czynienia z czymś zupełnie nowym. W oczy rzuca się widocznie większa ilość pianki amortyzującej oraz brak wystającego żelu, który do tej pory był znakiem rozpoznawczym butów Asicsa. Klasyczny GEL zastąpiono nowym PureGel i zintegrowano z podeszwą środkową. Nowe rozwiązanie oferuje jeszcze więcej miękkości i komfortu (PureGel jest o 65% bardziej miękki niż poprzednia wersja GELu). Podczas projektowania jubileuszowej 25 edycji Asics Nimbus projektanci za cel wzięli sobie stworzenie najbardziej komfortowych butów w historii. Stąd szereg zmian, które na każdym polu poprawiają wygodę biegacza w trakcie codziennych treningów. Wspomniany już PureGel oraz większa ilość responsywnej pianki FF Blast + ECO połączone zostały z szerszą podeszwą. Dzięki czemu biegając w Asics Nimbus 25 mamy wrażenie płynnego i stabilnego biegu. Na fundamencie tej szerszej platformy udało zbudować się niesamowicie wygodną cholewkę. Stopy w przedniej części buta mają wystarczającą ilość, aby komfortowo się ułożyć.

  BUT IDEALNY DLA:

  Asics Gel-Nimbus to opcja dla najbardziej wymagających biegaczek, które szukają butów oferujących maksymalny komfort. Maksymalna amortyzacja w połączeniu ze stabilizacją sprawia, że Nimbus będzie również doskonałym butem dla cięższych biegaczy. Doskonały jako codzienny but treningowy, jak i but, w którym bezpiecznie można pokonać maratoński dystans.

  Zdjęcie podeszwy damskich Asics Gel-Nimbus 25

  PARAMETRY ASICS GEL-NIMBUS 25 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 3 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 6 na 6
  DROP: 8mm (damskie / męskie)
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 29mm - 11mm
  DYNAMIKA: Ocena 4 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 4 na 5
  WAGA BUTA: 255 g

  Zobacz w sklepie


  NAJLEPSZE CODZIENNE DAMSKIE BUTY TRENINGOWE  W tej sekcji znajdziemy buty do biegania damskie, po które ogół biegaczek sięga najczęściej. Klasyczne buty treningowe przeznaczone do biegania po asfalcie. Trening biegowy powinien być zróżnicowany, jeśli chcesz robić postępy, to musisz czasem przyspieszyć, zrobić parę kilometrów mocniejszym tempem, pobiegać interwały na stadionie, a na koniec tygodnia dołożyć długie wybieganie w spokojnym tempie. Nasze ciało nie lubi nudy, trzeba dostarczać mu co jakiś czas nowych bodźców, dlatego też codzienne buty treningowe muszą zapewniać: odpowiednią amortyzację (codzienny trening po asfalcie i długie wybiegania), dynamikę (to na wypadek tych szybszych jednostek treningowych) oraz komfort dla stóp, którym przyjdzie się zmierzyć z tymi wszystkimi kilometrami. I takie właśnie są buty do biegania z tej kategorii.


  BUTY HOKA CLIFTON 9 damskie
  ⚡ najlepszy but na maraton
  Zdjęcie damskich butów Hoka Clifton 9

  OPIS HOKA CLIFTON 9 damskie:

  Hoka Clifton był tym, modelem buta, który pozwolił Hoce wkroczyć do świata asfaltowych biegaczy. Początkowo Hoka zdecydowanie bardziej popularna była wśród trailowców, jednak w kolejnych latach również biegacze asfaltowi zaczęli doceniać komfort biegania w Hokach. Hoka Clifton to najpopularniejszy but w kategorii butow na twarde nawierzchnie. Cechuje go świetny balans pomiędzy dużą ilością amortyzacji, a całkiem dobrą dynamiką (but jest dynamiczny, ale czuć pod stopami dużą ilość pianki).

  Hoka Clifton 9 świetnie sprawdzi się zarówno podczas codziennych treningów po asfalcie (po leśnych, ubitych ścieżkach też da radę) jak i w czasie startu w maratonie (jeśli nie planujesz czasu poniżej 3 h). Podobnie jak w innych modelach w szybszym przetoczeniu stopy pomaga Meta-Rocker, czyli kołyskowa budowa podeszwy. Tutaj również znajdziemy szerszą wersję WIDE. Nowy Hoka Clifton 9 to jeszcze więcej amortyzacji przy zachowaniu dobrej dynamiki. Hoka Clifton 9 to najbardziej amortyzowana wersja tego modelu z lżejszą, bardziej responsywną i dynamiczną pianką (3 mm więcej pianki), a jednocześnie odrobinę niższą wagą. Clifton 9 ma opływową sylwetkę i unowocześnioną cholewkę wykonaną z oddychającej siateczki. W tej wersji znajdziemy również anatomicznie wymodelowany zapiętek, który ogranicza pracy ścięgna Achillesa i sprawdza się świetnie podczas zakładania i ściągania butów.  BUT IDEALNY DLA:

  Clifton to asfaltowy but "do wszystkiego". Od spokojnego klepania dużej ilości kilometrów, po szybsze jednostki treningowe (z zastrzeżeniem, że ta ilość pianki pod stopami jest wyczuwalna i w Cliftonie jest po prostu miękko). Sprawdzi się również jako but startowy na dłuższych dystansach, powiedzmy od półmaratonu w górę. Amortyzacja, komfort i dynamika w perfekcyjnej mieszance!


  Zdjęcie podeszwy damskich Hoka Clifton 9

  PARAMETRY HOKA CLIFTON 9 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 4 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 5 na 6
  DROP: 5mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 32mm / 27mm
  DYNAMIKA: Ocena 4 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 205 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: - piankę EVA zastąpiła nieco bardziej sprężysta pianka CMEVA
  - nowa, bardzo wygodna, tkana cholewka z wyraźnie bardziej miękka pięta

  Zobacz w sklepie


  BUTY BROOKS GHOST 15 damskie
  ⚡ najlepszy codzienny but treningowy
  Zdjęcie damskich Brooks Ghost 14

  OPIS BROOKS GHOST 15 damskie:

  Najpopularniejszy but do biegania w naszej ofercie (nie tylko wśród butów Brooks)! Wygodny od pierwszego nałożenia, z odpowiednią ilością amortyzacji i dynamiką wystarczającą podczas codziennych treningów. Dla większości biegaczy Brooks Ghost 15 będzie również świetnym butem startowym na dystansach od półmaratonu do maratonu. Ghost, jak na buta asfaltowego, charakteryzuje się dość "agresywnym" bieżnikiem, dzięki czemu sprawdzi się nie tylko podczas treningów po twardym, ale również da sobie radę, gdy przyjdzie Ci zrobić trening w lesie, czy parku. Bezszwowa cholewka zapewnia świetne dopasowanie i redukuje ryzyko otarć. Jeśli miałbyś mieć tylko jednego buta w szafie "do wszystkiego" to but do biegania Brooks Ghost 15 byłby jedną z najlepszych propozycji! Glycerin VS Ghost? Ten drugi jest butem z większą dynamiką, nie tak miękki jak Glycerin. W najnowszej odsłonie, piankę DNA LOFT zastąpiła miękciejsza, delikatniejsza i trwała pianka DNA LOFT v2, znana między innymi z komfortowego Brooks Caldera. Ulepszona została również cholewa z oddychającej siateczki Engineered Air Mesh, na której znajdziemy dodatkowe wzmocnienia 3D Fit Print, wpływające na lepsze dopasowanie buta. Te zmiany nie zmieniły jednak charakteru buta, co z pewnością ucieszy szeroko grono fanów tego klasycznego modelu. Na uwagę zasługuje zwiększony odsetek materiałów pochodzących z recyklingu z 9 do 24%, co związane jest z zapowiedzianym przez Brooksa osiągnięciem zerowej emisji netto do 2040 roku.


  BUT IDEALNY DLA:

  Osób ze stopą neutralną lub supinującą, które szukają jednej pary butów do wszystkiego. Do codziennego treningu po asfalcie (na ubitych leśnych ścieżkach Ghost również sobie doskonale poradzi!) i okazjonalnych startów w zawodach. 


  Zdjęcie podeszwy damskich Ghostów 14

  PARAMETRY BROOKS GHOST 15 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  KATEGORIA BUTÓW BROOKS: CUSHION 
  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 3 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 5 na 6
  DROP: 12mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 29mm / 17mm
  DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 249 g  
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: - piankę DNA LOFT zastąpiła bardziej miękka, delikatniejsza i trwała pianka DNA LOFT v2, znana między innymi z komfortowego Brooks Caldera
  - ulepszona cholewka z oddychającej siateczki Engineered Air Mesh, na której znajdziemy dodatkowe wzmocnienia 3D Fit Print, wpływające na lepsze dopasowanie buta
  - zwiększony odsetek materiałów pochodzących z recyklingu z 9 do 24%

  Zobacz w sklepie  BUTY BROOKS ADRENALINE 22 GTS damskie:
  ⚡ najlepszy dla pronatorki
  Zdjęcie damskich butów Brooks Adrenaline 23

  OPIS BROOKS ADRENALINE 23 GTS:

  "Adrenalina" to świetny but treningowy dla biegaczy, którzy potrzebują wsparcia. Filozofią Brooksa jest hasło "run happy" i ten slogan ma odbicie w projekcie Brooks Adrenaline 21 GTS. Nowy system wsparcia dla pronacji - GuideRails - działa w jeszcze mniej inwazyjny sposób niż poprzednik. Wsparcie nie ma polegać na wymuszaniu czegoś na stopie, GuideRails trzyma stopę niczym rynna zjazdowa bobslej, pozwalając jej poruszać się swoim naturalnym torem. But świetnie amortyzuje, dobrze się przetacza, a jednocześnie stabilizuje stopy. W najnowszej, 23 odsłonie Brooks Adrenaline znajdziemy ulepszoną, wzmocnioną cholewkę, gwarantującą wygodę i bardzo dobre trzymanie stopy, nawet podczas długiego treningu. Przewiewna siateczka, wykonana w technologii 3D Fit Print, zapewnia świetną oddychalność i świeżość podczas biegania.

  BUT IDEALNY DLA:

  Osób ze stopą pronującą, które szukają jednej pary butów do wszystkiego. Do codziennego treningu i okazjonalnych startów w zawodach. 


  Zdjęcie podeszwy damskich Brooks Adrenaline 23 GTS

  PARAMETRY BROOKS ADRENALINE 23 GTS:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: pronacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 3 na 5 szybsze treningi
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 5 na 6
  DROP: 12mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 24mm / 12mm
  DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 258 g

  Zobacz w sklepie


  BUTY ASICS GEL-CUMULUS 25 damskie:

  Zdjęcie damskich Asics Cumulus 25

  OPIS ASICS GEL-CUMULUS 25 damskie

  Asics Gel-Cumulus 25 jest świetnym przykładem tego jak mocno rozwija się w ostatnich latach technologia tworzenia butów do biegania. Wersja 25 tego modelu jest aż o 22 gramy lżejsza. Jednocześnie zwiększeniu uległa ilość amortyzacji (w wersji Asics Cumulus 25 mamy o 2 mm więcej pianki). Dotychczasową amortyzację FF BLAST ™CUSHIONING zastąpiła nowa FFBLAST™ PLUS. Wszystko to sprawia, że Asics Cumulus 25 jest najbardziej amortyzowanym i komfortowym modele w historii tej serii. Dotychczasową formę żelu zastąpił zatopiony w podeszwie środkowej PureGEL®, który jest lżejszy i bardziej miękki niż jego poprzednik. Pozwala to bardziej miękkie lądowanie i energiczne oderwanie palców podczas każdego kroku biegowego.


  BUT IDEALNY DLA:

  Jeśli szukasz jednego, wygodnego buta do codziennego treningu to Asics Gel-Cumulus będzie świetnym wyborem. Cumulus świetnie sprawdzi się również jako but na maraton, jeśli Twoim głównym celem jest komfortowe pokonanie tego dystansu.

  Zdjęcie podeszwy damskich butów Asics Cumulus 25

  PARAMETRY ASICS GEL-CUMULUS 25 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 3 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 4 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 4 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 5 na 6
  DROP: 8mm (męskie / damskie)/td>
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 36,6 mm / 18,5 mm
  DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 229 g

  Zobacz w sklepie


  BUTY ASICS GT-1000 11
  Zdjęcie damskich Asicsów GT-1000 11

  OPIS ASICS GEL GT-1000 11 damskie:

  Asics GT-1000 to świetny but do codziennego treningu, który zapewnia doskonałą amortyzację dzięki sporej ilości żelu rozciągniętego na całej długości podeszwy. But zapewnia odpowiednie wsparcie dla biegaczy z pronacją - poprzeczny mostek usztywnia buta w środkowej części i ogranicza niepotrzebne ruchy skrętne. System Guidance Line, czyli dlugie nacięcie pociągnięte od pięty do palców nakierowuje stopę na właściwy tor ruchu. W przedniej części podeszwa jest gęściej ponacinana dla lepszej elastycznosci i sprężystości. Asics GT-1000 świetnie sprawdzi się w roli codziennego buta treningowego, który nie boi się i dużego kilometrażu, ale też nieco dynamiczniejszych sesji.

  BUT IDEALNY DLA:

  Szukają klasycznego buta treningowego do biegania po twardych nawierzchniach, i który posiada wsparcie dla pronacji. Asics GT-1000 będzie bardzo bezpiecznym butem tego typu.

  Zdjęcie podeszwy Asicsów GT-1000 11

  PARAMETRY ASICS GT-1000 11 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / pronacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 3 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 4 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
  DROP: 8 mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 20 mm / 12 mm
  DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 225 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: Bd.

  Zobacz w sklepie


  NAJLEPSZE DAMSKIE BUTY DO BIEGANIA W KATEGORII CENA/JAKOŚĆ:  Damskie buty treningowe do biegania po asfalcie ze średnim poziomem amortyzacji. Idealnie sprawdzą się w przypadku początkujących biegaczek, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem. To dobra opcja również dla osób, które nie biegają bardzo dużo, a szukają butów z dobrą amortyzacją. Tu podobnie jak w klasycznych treningówkach, modele wyróżniają się odpowiednim poziomem amortyzacji, który chroni nogi przed obijaniem o asfalt.


  BUTY BROOKS TRACE damskie:
  ⚡ najlepszy dla początkującej biegaczki
  Zdjęcie damskich butów Brooks Trace 2

  OPIS BROOKS TRACE 2 damskie:

  Model Brooks Trace zajął miejsce Aduro - podstawowego buta, który przez kilka ostatnich sezonów często wybierany był przez początkujących biegaczy jako wstęp do bardziej zaawansowanej przygody z bieganiem. Trace czerpie ze starszych wersji Ghosta i przynosi świetny miks niskiej wagi (waży zaledwie 215 gramy!), świetnego dopasowania i odpowiednio wyważonej amortyzacji. Doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku początkujących biegaczek, które szukają bezpiecznego buta do codziennego treningu, ale również jako podstawowy but dla biegaczek, które nad bardzo miękką amortyzację stawiają dynamikę i dobre czucie podłoża.

  BUTY IDEALNY DLA:

  Osób, które w dobrej cenie szukają solidnego buta do biegania po twardych nawierzchniach w rozsądnej cenie. Odpowiedni balans amortyzacji i dynamiki sprawiają, że Brooks Trace sprawdzi się w szerokim spektrum zastosowań. To jeden z najbardziej wszechstronnych butów w swojej kategorii cenowej!


  Zdjęcie podeszwy damskich Brooks Trace 2

  PARAMETRY BROOKS TRACE 2 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 4 na 5 codzienne treningi
  Ocena 4 na 5 szybsze treningi
  Ocena 4 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 3 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
  DROP: 12mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 27mm / 15mm
  DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 215 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: Bd.

  Zobacz w sklepie


  BUTY ASICS GEL-PULSE 14 damskie
  Zdjęcie damksiego buta Asics Gel-Pulse 14

  OPIS ASICS GEL-PULSE 14 damskie

  Ascis Gel-Pulse to uniwersalny but do codziennych treningów na asfalcie i ubitych ścieżkach. Dobra amortyzacja i elastyczna cholewka sprawiają, że jest wygodny i dopasowuje się świetnie do stóp większości biegaczek. W nowej, 14 odsłonie but Asics Gel-Pulse został przeprojektowany z użyciem specjalnie zaprojektowanej żakardowej siateczki, która zwiększa przepływ powietrza i zapewnia stopom dłużej świeżość. Unowocześniona podeszwa środkowa AmpliFoam gwarantuje miękką amortyzację, przy zachowaniu dobrej responsywności w czasie każdego kroku biegowego. Optymalny dla wielu biegaczy, 8-mm drop oraz przystępna cena sprawiają, że jest to jeden z najbardziej popularnych butów treningowych w swojej kategorii. Sprawdzi się nie tylko w czasie biegania, ale także treningu na siłowni czy spacerze po mieście.

  BUT IDEALNY DLA:

  Nie chcesz bić rekordów, ani nie ścigasz się na zawodach, a po prostu szukasz bezpiecznego buta do pokonywania kilometrów na twardych podłożach w umiarkowanej cenie. Jeśli podpisujesz się pod tym stwierdzeniem, to jest duża szansa, że polubisz się z Asics Gel-Pulse!

  Zdjęcie podeszwy damskiego modelu Asics Pulse 14

  PARAMETRY ASICS GEL-PULSE 14 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 3 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 4 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 3 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
  DROP: 10mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: Bd. 
  DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 245 g

  Zobacz w sklepie


  ASICS GEL-EXCITE 10 damskie
  ⚡najlepszy dla początkującej biegaczki
  Zdjęcie damskich Asicsów Excite 10

  OPIS ASICS GEL-EXCITE 10 damskie:

  Podstawowy but z oferty butów do biegania Asics przeznaczony na twarde powierzchnie. Tutaj również znajdziemy technologię GEL - poduszki żelowe znajdują się pod piętą. W porównaniu do modeli z wyższej półki amortyzacji będzie mniej. To nie znaczy jednak, że Asics Gel-Excite nie znajdzie swoich fanów, wręcz przeciwnie! Świetny stosunek cena/jakość sprawia, że otrzymujemy buta, którego docenią i początkujące biegaczki, które w bezpieczny sposób będą chciały rozpocząć przygodę z bieganiem, jak również i te bardziej doświadczene. Te drugie docenią prostotę oraz większą dynamikę niż w lepiej amortyzowanych modelach z wyższej półki.

  BUT IDEALNY DLA:

  Świetna opcja na początek przygody z bieganiem - w dobrej cenie otrzymujesz bezpiecznego buta do treningu na twardych nawierzchniach. To również świetny wybór dla biegaczek szukających dynamiczniejszej treningówki bez nadmiernej ilości amortyzacji.

  Zdjęcie podeszwy damskich Asics Gel-Excite 9

  PARAMETRY ASICS GEL-EXCITE 9 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 4 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 3 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 2 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 3 na 6
  DROP: 10mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 22mm - 12mm
  DYNAMIKA: Ocena 4 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 217 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: - model lżejszy o 13 g

  Zobacz w sklepie


  SAUCONY RIDE 16 damskie
  Zdjęcie damskich butów Saucony Ride 16

  OPIS SAUCONY RIDE 16 damskie:

  Saucony Ride 16 łączą w sobie duży komfort i amortyzację. To but do codziennego “połykania kilometrów" z nieco bardziej dynamicznym zacięciem. Amortyzacja PWRRUN nadaje butom responsywności, dzięki czemu Saucony Ride doskonale sprawdzą się zarówno jako but na spokojne wybiegania, ale również te nieco szybsze treningi. 8mm drop pozwala na bieganie zarówno w klasycznym stylu "z pięty", ale nie będzie również przeszkadzał biegaczom przyzwyczajonym do bardziej naturalnej techniki biegu ze śródstopia. W Saucony Ride 16 znajdziemy wkładkę z dodatkową warstwą amortyzacji PWRRUN+. W połączeniu z wygodną cholewką gwarantuje ona spersonalizowane dopasowanie do stopy, które najbardziej można odczuć po kilku treningach w niemal wszystkich modelach Saucony. Lekka, oddychająca siateczka daje dodatkowe poczucie komfortu i delikatnie otula stopę.

  BUT IDEALNY DLA:

  Biegaczek, kóre szukają uniwersalnego buta treningowego na twarde nawierzchnie i zamiast pluszowej miękkości wolą bardzej klasyczną amortyzację i niższą wagę buta.


  Zdjęcie podeszwy damskich Saucony Ride


  PARAMETRY SAUCONY RIDE 16 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 3 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 5 na 6
  DROP: 8mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 35mm - 27mm 
  DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA:  221 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: Bd.

  Zobacz w sklepie

  DAMSKIE BUTY DO BIEGANIA Z "PAZUREM" / TRENINGOWO-STARTOWE  W tej kategorii damskich butów do biegania po asfalcie znajdziemy modele, których zadaniem jest pomóc nam biegać szybciej. To jeszcze nie klasyczne "startówki" niemalże pozbawione amortyzacji, ale buty wyraźnie lżejsze niż te z segmentu typowych treningówek. Świetnie sprawdzają się w przypadku szybszych treningów, ale również jako buty startowe na zróżnicowanych dystansach.


  BUTY HOKA RINCON 3 damskie
  ⚡ najbardziej uniwersalny  Zdjęcie modelu Hoka Rincon 3 damskie

  OPIS HOKA RINCON 3 damskie:

  Hoka Rincon to but, który świetnie łączy cechy buta typowo treningowego, który powinien być bardzo wygodny i dobrze amortyzowany, z butem okołostartowym - czyli takim, który ułatwi Ci szybsze bieganie. A opisując go bardziej obrazowo, gdybyś odchudził trochę Hoka Clifton, odjął mu nieco amortyzacji i nadał bardziej sprężysty charakter piance, to otrzymałbyś właśnie Hoka Rincon! Ten niezwykle lekki (męski Rincon 3 waży raptem 210, a damski 176 g!) but idealnie sprawdza się w trakcie codziennych treningów w mieszanym terenie (podobnie jak Clifton, podeszwa obu modeli nie jest zupełnie płaska, dobrze trzyma się też nie tylko na asfalcie, ale również na miękkim podłożu). Zrobisz w nim i długie wybieganie, ale również z przyjemnością pobiegasz szybkie treningi.
  Hoka Rincon to jedna z najbardziej uniwersalnych propozycji butów na asfalt,
  nie tylko od Hoki, ale w ogóle na rynku. Jeśli potrzebujesz więc modelu, który będziesz mógł zabierać ze sobą w każdą podróż, bez zastanawiania się jakie treningi Cię czekają, Hoka Rincon to coś dla Ciebie. Zmiany względem wersji 2? Rincon 3 jest jeszcze lżejszy i jeszcze bardziej dynamiczny! W nowym wydaniu, Hoka Rincon daje poczucie jeszcze płynniejszego przetaczania stopy, dzięki ulepszeniu podeszwy środkowej. Wyjątkowo lekka pianka ma agresywne wycięcia i wzmocnioną gumową osłonę, zwiększającą wytrzymałość buta. To zdecydowanie jeden z najbardziej ulubionych modeli z Hoki całej ekipy Natural Born Runners.
  BUT IDEALNY DLA:

  Jeśli ponad bardzo miękką amortyzację stawiasz lekkość i dynamikę to Rincon jest jedną z najlepszych opcji na rynku o charakterystyce wybitnie lekkiego buta treningowo-startowego. Hoka Rincon to but, który daje wszystko to, co najlepsze ma do zaoferowania Hoka (świetnie wyważona amortyzacja i poczucie "fruwania"), a jednocześnie niweluje te rzeczy, które mogą przeszkadzać w tej marce (zbyt duża ilość pianki, poczucie pluszowej amortyzacji). Hoka Rincon to but "do tańca i do różańca". Sprawdzi się zarówno na spokojnym rozbieganiu, na szybkim akcencie czy na zawodach. W zasadzie bez względu na dystans z jakim przyjdzie Ci się zmierzyć.  Zdjęcie podeszwy damskich Hoka Rincon 3

  PARAMETRY HOKA RINCON 3 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 4 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 4 na 5 długie wybiegania
  Ocena 4 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 4 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
  DROP: 5mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 26mm - 21mm
  DYNAMIKA: Ocena 4 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 176 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: - przeprojektowana, lżejsza i bardziej przewiewna cholewka
  - asymetryczny język i cieńszy uchwyt

  Zobacz w sklepie

  BUTY ASICS NOVABLAST 3  Zdjęcie modelu damskiego Asics Novablast 3

  OPIS ASICS NOVABLAST 3 damskie:

  O ile modele typu Nimbus czy Cumulus to buty z podstawowej, tradycyjnej linii butów treningowych Asicsa, tak Novablast to zupełnie inne spojrzenie na kontrukcje buta biegowego. Seria Blast koncentruje się na niskiej wadze i szybkości. Asics Novablast 3 waży zaledwie 210 gram dostarczając przy tym znakomitej amortyzacji. W trzeciej wersji zyskał m.in. większą stabilność i lepsze dopasowanie, przez co ma szansę przypaść do gustu jeszcze szerszemu gronu biegaczy. Dzięki nowej podeszwie środkowej FF Blast Plus i 1 mm więcej pianki, Asics Novabalst 3 zachował wszystkie najlepsze cechy poprzedników - dynamikę, lekkość i komfort, zyskując jeszcze więcej sprężystości i lepszy zwrot energii. To świetna propozycja na niemal każdy rodzaj treningu dla biegaczek na każdym poziomie zaawansowania.

  BUT IDEALNY DLA:

  Dla biegaczek, które szukają wygodnego i dobrze amortyzowanego buta o charakterze treningowo-startowym. Duża ilość miękkiej amortyzacji zapewni odpowiedni komfort, a konstrukcja buta i pianka FlyteFoam pomoże podkręcić tempo.

  Zdjęcie podeszwy Asics Novablast 3

  PARAMETRY ASICS NOVABLAST 3 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 4 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 6 na 6
  DROP: 8 mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 30mm / 22mm
  DYNAMIKA: Ocena 4 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 210 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: Bd.

  Zobacz w sklepie

  HOKA ONE ONE MACH 5 damskie:
  Zdjęcie damskich butów Hoka Mach 5

  OPIS MACH 5 DAMSKIE

  Hoka Mach 5 łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy dobrze amortyzowanych modeli Hoki z miękką pianką oraz świetną responsywność, znaną wcześniej z takich modeli jak Carbon X czy startowej wersji Mach Supersonic. Hoka Mach 5 jest wyjątkowo lekki jak na tego typu but - damski model w rozmiarze 38 2/3 waży tylko 192 g! Ulepszona, niezwykle sprężysta mieszanka pianek o 2 różnych gęstościach (Profly+), aż zaprasza do szybkich treningów. Połączenie lekkiej pianki na górze i jej gumowej wersji od spodu sprawia, że możesz biegać w nich komfortowo, niezależnie od liczby przebiegniętych kilometrów. Buty Hoka Mach 5 to także odnowiona, świetnie oddychająca cholewka stworzona w większości z włókie z recyklingu.

  BUT IDEALNY DLA:

  Biegaczek, które szukają uniwersalnego modelu, które świetnie sprawdzi się zarówno podczas startów od 5 km do maratonu, treningów tempowych jak i codziennych wybiegań. Jeśli szukasz buta, które będzie równie komfortowy co dynamiczny, Hoka Mach 5 to coś dla Ciebie!


  Podeszwa damskich butów Hoka One One Mach 4

  PARAMETRY HOKA MACH 5 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 4 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 5 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 4 na 5 długie wybiegania
  Ocena 5 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
  DROP: 5mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 27mm / 22mm
  DYNAMIKA: Ocena 5 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 192 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: -nowa, jeszce miękkciejsz i bardziej dynamiczna pianka PROFLY+ - odchudzona cholewka z cieńszej warstwy materiału z dodatkową perforacją dla lepszej oddychalności - cieńszy, elastyczny i łatwodopasowujący się język

  Zobacz w sklepie

  NAJLEPSZE DAMSKIE BUTY DO BIEGANIA W DESZCZU  Nie znosisz chlapy i mokrych stóp? A na myśl o bieganiu po kałużach i wkładaniu stóp w mokre buty zastanawiasz się czy nie wybrać jednak czekolady i lampki wina zamiast taplania się w wodzie. Buty na takie warunki muszą zapewniać wodoodporną cholewkę, która pozwoli zrealizować trening nawet w najgorszych warunkach pogodowych.


  BROOKS GHOST 15 G-TX buty damskie
  ⚡ najlepszy do biegania w deszczu


  Zdjęcie damskich Brooks Ghost z membraną Gt-x 

  OPIS BROOKS GHOST 15 G-TX damskie:

  Najpopularniejszy but do biegania w naszej ofercie (nie tylko wśród butów Brooks)! Wygodny od pierwszego nałożenia, z odpowiednią ilością amortyzacji i dynamiką wystarczającą podczas codziennych treningów. W wersji z membraną Gore-Tex nie musisz obawiać się już biegania w deszczu czy śniegu. Stopy pozostaną suche. Membrana zawsze sprawia, że w butach jest cieplej. Brooks Ghost 15 w wersji z membraną pomoże Ci przetrwać deszczową pogodę w komfortowych warunkach!

  Zdjęcie podeszwy damskich butów Brooks Ghost z membraną G-TX

  PARAMETRY BROOKS GHOST 14 G-TX damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi
  Ocena 3 na 5 szybsze treningi
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie
  AMORTYZACJA: Ocena 5 na 6
  DROP: 12mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 24 mm / 12 mm
  DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 261 g

  Zobacz w sklepie

  PODSUMOWANIE  Mam nadzieje, że wiecie już jak wybrać buty do biegania damskie. Ranking i porównia, kóre stworzyliśmy dla Was razem z biegaczkami i biegaczamy z Natural Born Runners są poparte wieloma latami naszych biegowych doświadczeń i testów. Patrząc przez ich pryzmat wiemy, że nie ma butów, które będą pasowały wszystkim! Dobre buty do biegania damskie muszą być przede wszystkim wygodne i odpasowane do Waszej stopy. Jeśli macie dodatkowe pytania wpadajcie do naszego ➡️ sklepu stacjonarnego w Poznaniu lub ➡️ skontaktujcie się z nami!


  Zobacz w sklepie wszystkie damskie buty do biegania po asfalcie


Pokaż więcej wpisów z Październik 2023
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel