pixel
ZIMOWA WYPRZEDAŻ DO -40% NA CAŁY SPRZĘT BIEGOWY
Buty do biegania

Buty do biegania po asfalcie damskie. Najnowszy ranking

2022-11-02
Buty do biegania po asfalcie damskie. Najnowszy ranking
Damskich butów do biegania po asfalcie na rynku jest całe mnóstwo. Jak w tym gąszczu modeli nie pogubić się i wybrać idealną opcję dla siebie? Przygotowaliśmy ten przewodnik po damskich butach do biegania po asfalcie, aby pomóc Ci wybrać dobrze! Zebraliśmy najciekawsze propozycje butów w poszczególnych kategoriach, które pokrótce opisaliśmy. Już sama nazwa kategorii powinna być wskazówką, czy to właśnie może być but, którego szukasz. Zaznaczamy, że to ranking z najlepszymi (naszym zdaniem) butami do biegania na asfalt na sezon jesień/zima 2022, które wybraliśmy do oferty naszego sklepu (w tym rankingu znajdzisz więc tylko marki butów dostępne w sklepie Natural Born Runners). Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie jakie buty do biegania damskie wybrać ten artykuł jest dla Ciebie!


SPIS TREŚCI:W tekście znajdziesz naprawdę sporo informacji, które będziemy co jakiś czas aktualizować (zwykle około premiery nowych modeli w kolejnych sezonach). Warto więc zaglądać tutaj co jakiś czas! Jeśli szukasz konkretnych informacji skorzystaj ze spisu treści i wybierz interesującą Cię sekcje. 

[AKTUALIZACJA]: 02 listopada 2022, jesien/zima 2022

 1. [PRAKTYKA] Buty do biegania damskie - ranking 2022

 2. NA SKRÓTY: DAMSKIE BUTY DO BIEGANIA - WYRÓŻNIENIA W KATEGORIACH


  NAJLEPSZE BUTY DO BIEGANIA DAMSKIE - OPISY KONKRETNYCH MODELI  Poniżej znajdziesz wybór najciekawszych i najlepszych (naszym zdaniem, czyli ludzi ze sklepu Natural Born Runners) damskich butów do biegania po twardych nawierzchniach na sezon jesień/zima 2022. Aby ułatwić Ci wybór podzieliśmy buty na kilka kategorii. Buty z najlepszą amortyzacją damskie - tu wybraliśmy te modele, które rzeczywiście mocno wyróżniają się jeśli chodzi o ilość pianki i miękkość. To buty przeznaczone głównie dla tych biegaczek, które dużo biegają po twardych nawierzchniach, ważą powyżej 80 kg i cenią sobie przede wszystkim świetną amortyzację. W innym przypadku, np. nieco lżejszek biegaczek, powinny wystarczyć klasyczne buty treningowe. Tutaj amortyzacji będzie trochę mniej, ale dzięki temu modele będą lepiej zbalansowane jeśli chodzi o miękkość i dynamikę. To również najczęściej wybierana kategoria damskich butów do biegania po asfalcie.
  Buty do biegania po asfalcie damskie

  Buty do biegania po asfalcie damskie różnią się między sobą przede wszystkim poziomem amortyzacji oraz sprężystością pianki zastosowanej w podeszwie. Zdj. archiwum Hoka.  Ekonomiczne treningówki to z kolei dobry wybór jeśli chodzi o stosunek cena/jakość. Nadal pozostajemy w segmencie codziennych butów do biegania po asfalcie, obniżamy cenę, odejmujemy trochę amortyzacji, ale wciąż znajdziemy w tej grupie bardzo dobre buty do biegania damskie. Jeśli nie przygotowujesz się do maratonu, nie biegasz dużo i nie chcesz wydawać większych pieniędzy to z powodzeniem znajdziesz buty w tej kategorii. Damskie buty biegowe "z pazurem" - to określenie wszystkich modeli treningowo-startowych, czyli takich, które mają pomóc Ci biegać nieco szybciej. W tym segmencie znajdziesz buty zarówno dla lżejszych szybkobiegaczek, jak i cięższych biegaczek, którzy chcieliby wspomóc się w walce z czasem na dłuższych dystansach.


  DAMSKIE BUTY DO BIEGANIA Z NAJWIĘKSZĄ AMORTYZACJĄ
  W tej kategorii znajdziesz buty do biegania po asflacie damskie z największą ilością amortyzacji. Te modele charakteryzują się bardzo dużą ilością pianki pod stopami. Zostały zaprojektowane tak, abyś od pierwszego nałożenia czuła największy komfort i miękkość. Nawet kosztem wagi i dynamiki. Jeśli zależy Ci na maksymalnym komforcie i miękkości to w tej kategorii znajdziesz buty dla siebie! Tę kategorię sugerujemy również cięższym biegaczkom.


  HOKA ONE ONE BONDI 8 buty damskie:
  Zdjęcie butów damskich Hoka One One Bondi 8 

  OPIS HOKA BONDI 8 damskie:

  Hoka Bondi 8 to najlepiej amortyzowany but do biegania po asfalcie z kolekcji Hoka. Co mniej więcej znaczy tyle, że to jeden z najlepiej amortyzowanych butów w ogóle dostępnych na rynku! Spora ilość pianki (aż 31 mm pod piętą) gwarantuje niesamowitą miękkość i ochronę przed asfaltem. Tego buta docenią nie tylko cięższe biegaczki, które w bezpieczny sposób chcą zwiększyć liczbę przebieganych kilometrów, czy zastanawiają się nad startem w maratonie. Dla lżejszych lub bardziej zaawansowanych biegaczek będzie to niesamowicie komfortowy but na spokojne treningi.
  W nowym Hoka Bondi 8 znajdziemy dużo bardziej sprężystą amortyzację niż w poprzednich wersjach tego modelu. Umiarkowaną dynamikę buta zwiększa teże jego kołyskowa budowa, ułatwiająca przetaczenie stopy. Hoka Bondi 8 to rozwiązanie dla biegowych maksymalistek szukających butów z największą dostępną amortyzacją i ceniących sobie wysoką wygodnę oraz nowoczesny design, który wyróżnia Bondi. Hoka Bondi 8 to także model wybierany jak but na długie spacery i piesze wycieczki, głównie po asflacie.

   Zdjęcie podeszwy damskich Hoka Bondi 8  PARAMETRY HOKA BONDI 8 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 2 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 1 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie
  AMORTYZACJA: Ocena 6 na 6
  DROP: 4 mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 31mm / 27mm 
  DYNAMIKA: Ocena 2 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 252 g 
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: - zmieniona, bardziej sprężysta podeszwa wewnętrzna i większa dynamika
  - przeprojekotwana, cholewka i nowoczesny design

     BUTY BROOKS GLYCERIN 20 damskie:
  Zdjęcie damskich Brooks Glycerin 19 

  OPIS BROOKS GLYCERIN 20 damskie:

  But biegowy Brooks Glycerin jest tym dla Brooksa, czym Nimbus dla Asicsa, czy Vomero dla Nike, czyli ikoną! Najlepiej amortyzowany but oferty Brooksa i najbardziej komfortowy. To w tym modelu pojawiają się zawsze najnowsze rozwiązania technologiczne. W nowym tegorocznym modelu Brooks Glycerin 20 znajdziemy zupełnie zmienioną, świetną podeszwę środkową stworzoną za pomocą innowacyjnej metodzie infuzji płynnego azotu (podeszwa DNA Loft v3).Dzięki temu rozwiązaniu Glycerin 20 łączy pluszową miękkością ze świetny poziomem sprężystości oraz odczucie lekkości w czasie biegu. Elastyczna podeszwa nie tylko genialnie tłumi wstrząsy, ale również pozwala na bardzo płynne przetoczenie z pięty na palce.
  Glycerin 20 to standardowy 10 mm drop, co w zestawieniu z ww. parametrami sprawia, że w kategorii butów treningowych z najlepszą amortyzacją to jeden z najlepszych wyborów! W porównaniu do poprzednika z numerem 19 w wersji 20 znajdziemy również nową, lepiej oddychającą cholewkę 3D prinT, która deliktanie utula stopę. Brooks Glycerin to but, w którym wszystko zostao stworzone dla Twojej maksymalnej wygody!

  BUT IDEALNY DLA:

  Biegaczek poszukujących maksymalnego komfortu podczas codziennych treningów na twardych nawierzchniach. Brooks Glycerin to wielka wygoda dla stóp, ale w takim bardziej tradycyjnym wydaniu. Dla cięższych biegaczek to będzie również bardzo dobry but na start w maratonie czy półmaratonie.

  Podeszwa butów damskich Brooks Glycerin 20

  PARAMETRY BROOKS GLYCERIN 20 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 3 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 6 na 6
  DROP: 10mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 29mm  / 19mm 
  DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 258 g 
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: - nowa, wypełniona azotem podeszwa środkowa DNA LOFT v3, zapewniająca doskonałą amortyzację, przy zachowaniu lekkości i sprężystości
  - nowa lepiej dopsowana i lepiej oddcychająca cholewska
  - poszerzona platforma buta  BUTY ASICS GEL-NIMBUS 24 damskie
  Zdjecie damskich butów do biegania Asics Gel-Nimbus 24

  OPIS ASICS GEL-NIMBUS 24 damskie

  Trudno nie użyć słowa "legenda" opisując Asics Gel-Nimbus! To jeden z najpopularniejszych butów do biegania na świecie, produkowany nieprzerwanie od 1999 roku. Inspiracją dla projektantów Nimbusa były chmury "cumulonimbus". W tych butach ma być tak miękko, jakbyś biegała po chmurce! Asics Gel-Nimbus to model przeznaczony do biegania po twardych nawierzchniach z maksymalną dawką żelu. Oczywiście Nimbus na przestrzeni lat podlegał ciągłym zmianom. Nowy damski Nimbus jest o 13 gramów lżejszy niż jego poprzednik. Niższą wagę i responsywność udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu nowej pianki Flytefoam, obecnej już w odsłonie 23. W Asics Gel Nimbus 24 znajdziemy po raz pierwszy technologię amortyzacji FF BLAST+™, zapewniającą bardziej miękkie lądowania i dynamiczniejsze wybicie z palców. Wszystko to czyni Nimbus 24 najlepszą odsłoną tego jedno z najpopularniejszych butów do biegania na świecie.

  BUT IDEALNY DLA:

  Asics Gel-Nimbus to opcja dla najbardziej wymagających biegaczek, które szukają butów oferujących maksymalny komfort. Świetna amortyzacja w połączeniu ze stabilizacją sprawia, że Nimbus będzie również doskonałym butem dla cięższych biegaczek. Doskonały jako codzienny but treningowy, jak i but, w którym bezpiecznie można pokonać maratoński dystans.

  Zdjęcie podeszwy damskich Asics Gel-Nimbus 24

  PARAMETRY ASICS GEL-NIMBUS 24 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 3 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 6 na 6
  DROP: 13mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 28mm - 15mm
  DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 4 na 5
  WAGA BUTA: 247 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: - lżejszy model o 13 g
  - zastosowanie technologii amortyzacji FF BLAST+™, która zapewnia bardziej miękkie lądowania i dynamiczniejsze wybicie z palców


  NAJLEPSZE CODZIENNE DAMSKIE BUTY TRENINGOWE  W tej sekcji znajdziemy buty do biegania damskie, po które ogół biegaczek sięga najczęściej. Klasyczne buty treningowe przeznaczone do biegania po asfalcie. Trening biegowy powinien być zróżnicowany, jeśli chcesz robić postępy, to musisz czasem przyspieszyć, zrobić parę kilometrów mocniejszym tempem, pobiegać interwały na stadionie, a na koniec tygodnia dołożyć długie wybieganie w spokojnym tempie. Nasze ciało nie lubi nudy, trzeba dostarczać mu co jakiś czas nowych bodźców, dlatego też codzienne buty treningowe muszą zapewniać: odpowiednią amortyzację (codzienny trening po asfalcie i długie wybiegania), dynamikę (to na wypadek tych szybszych jednostek treningowych) oraz komfort dla stóp, którym przyjdzie się zmierzyć z tymi wszystkimi kilometrami. I takie właśnie są buty do biegania z tej kategorii.


  BUTY HOKA CLIFTON 8 damskie
  ⚡ najlepszy but na maraton
  Damskie Hoka Clifton 8

  OPIS HOKA CLIFTON 8 damskie:

  Hoka Clifton był tym modelem buta, który pozwolił Hoce wkroczyć do świata asfaltowych biegaczy. Początkowo Hoka zdecydowanie bardziej popularna była wśród trailowców, jednak w kolejnych latach również biegacze asfaltowi zaczęli doceniać komfort biegania w Hokach. Hoka Clifton to najpopularniejszy but w kategorii butów na twarde nawierzchnie. Cechuje go świetny balans pomiędzy dużą ilością amortyzacji, a dynamiką (but jest dynamiczny, ale czuć pod stopami dużą ilość pianki). Clifton świetnie sprawdzi się zarówno podczas codziennych treningów po asfalcie (po leśnych, ubitych ścieżkach też da radę) po start w maratonie. Jak na tę ilość pianki Clifton jet zaskakująco żwawym butem (łatwiej to zaobserować jak podkręcisz tempo biegu). Podobnie jak w innych modelach w szybszym przetoczeniu stopy pomaga Meta-Rocker, czyli kołyskowa budowa podeszwy. Tutaj również znajdziemy szerszą wersję WIDE. Nowy Hoka Clifton 8 to jeszcze więcej amortyzacji przy zachowaniu świetniej dynamiki.

  Najnowsza wersja Cliftona została wykonana z bardziej responsywnej podeszwy środkowej, w której zastosowano o 15% lżejszą wersję pianki EVA, zapewniającą uczucie miękkości i komfortu. Clifton 8 ma opływową sylwetkę i unowocześnioną cholewkę wykonaną z oddychającej siateczki. W tej wersji znajdziemy również anatomicznie wymodelowany zapiętek, który ogranicza pracy ścięgna Achillesa i sprawdza się świetnie podczas zakładania i ściągania butów. Hayden Hawks (jeden z czołowych amerykańskich biegaczy) uznaje go za najlepszy but asfaltowy Hoki.
  Recenzja Hoki Clifton

  RECENZJA #NBRTEAM
  HOKA CLIFTON:

  Grzegorz Łuczko

  GRZEGORZ ŁUCZKO

  Dla mnie Hoka Clifton to but maksymalistyczny (jeśli chodzi o ilość pianki pod stopami) wykonany w minimalistyczny sposób. Wszystko opiera się na odpowiednio zbalansowanej piance EVA. Owszem, znajdziemy jej tutaj naprawdę sporo i to ona robi całą „robotę” jeśli chodzi o poczucie miękkości. Ale jak się okazuje w trakcie biegu ta pianka jest na tyle sprężysta, że bardzo skuecznie oddaje energię. But do codziennych treningów powinien być dobrze wyważony – stosunek amortyzacji do sprężystości/dynamiki jest kluczowy. Moim zdaniem Hoce bardzo dobrze wychodzi żonglerka tymi wartościami...
  BUT IDEALNY DLA:

  Clifton to asfaltowy but "do wszystkiego". Od spokojnego klepania dużej ilości kilometrów, po szybsze jednostki treningowe (z zastrzeżeniem, że ta ilość pianki pod stopami jest wyczuwalna i w Cliftonie jest po prostu miękko). Sprawdzi się również jako but startowy na dłuższych dystansach, powiedzmy od półmaratonu w górę. Amortyzacja, komfort i dynamika w perfekcyjnej mieszance!


  Podeszwa damskich Hoka Clifton 8

  PARAMETRY HOKA CLIFTON 8 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 4 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 5 na 6
  DROP: 5mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 27mm / 22mm
  DYNAMIKA: Ocena 4 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 215 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: - bardziej responsywna podeszwa środkowa, dzięki zastosowaniu 15% leżejszej pianki EVA
  - większa amortyzacja
  - bardziej przewiewna cholewka  BUTY BROOKS GHOST 14 damskie
  ⚡ najlepszy codzienny but treningowy
  Zdjęcie butów Brooks Ghost 14 damskie

  OPIS BROOKS GHOST 14 damskie:

  Najpopularniejszy but do biegania w naszej ofercie (nie tylko wśród butów Brooks)! Wygodny od pierwszego nałożenia, z odpowiednią ilością amortyzacji i dynamiką wystarczającą podczas codziennych treningów. Dla większości biegaczek Brooks Ghost 14 będzie również świetnym butem startowym na dystansach od półmaratonu do maratonu. Ghost, jak na buta asfaltowego, charakteryzuje się dość "agresywnym" bieżnikiem, dzięki czemu sprawdzi się nie tylko podczas treningów po twardym, ale również da sobie radę, gdy przyjdzie Ci zrobić trening w lesie, czy parku. Bezszwowa cholewka zapewnia świetne dopasowanie i redukuje ryzyko otarć.

  Jeśli miałabyś mieć tylko jednego buta w szafie "do wszystkiego" to but do biegania Brooks Ghost 14 byłby jedną z najlepszych propozycji! Największą zmianą w porównaniu do Brooks Ghost 13 poprawa płnności biegu. Podeszwa środkowa buta został stworzona z wysokiej jakości, miękkiej pianki DNA LOFT, która wpłynęła na zwiększenie amortyzacji bez zwiększania wagi buta. Nowa, bardziej miękka podeszwa oraz Segmented Crash Pad (modułowy system poduszek w podeszwie środkowej) są połączone tak, aby ułatwić płynne przetaczanie z pięty na palce. W Brooks Ghost 14 udoskonalono również dopasowanie cholewki, tak abyś miała wrażenie, że Twoja stopa tworzy jedność z butem! Zastosowano w niej bezszwową konstrukcję oraz wykorzystaną technologię 3D Fit Print, która umiejętnie spaja cholowekę w całość. Odpowiednikiem Ghosta dla biegaczek ze stopą pronującą jest Brooks Adrenaline 21 GTS.  BUT IDEALNY DLA:

  Biegaczek ze stopą neutralną lub supinującą, które szukają jednej pary butów do wszystkiego. Do codziennego treningu po asfalcie (na ubitych leśnych ścieżkach Ghost również sobie doskonale poradzi!) i okazjonalnych startów w zawodach. Brooks Ghost 14 to jeden z takich "pewniaków", który u większości biegaczek po prostu dobrze "siedzi" na stopach.


  Zdjęcie podeszwy damskich butów Brooks Ghost 14

  PARAMETRY BROOKS GHOST 14 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 3 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 5 na 6
  DROP: 12mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 31mm / 19mm
  DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 255 g 
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: - bardziej miękka podeszwa środkowa, stworzona z wysokiej jakości, pianki DNA LOFT, która wpłynęła na zwiększenie amortyzacji bez zwiększania wagi buta
  - nowy modułowy system poduszek Segmented Crash Pad sprawił, że buty pozwalają na jeszcze płynniejsze przetaczanie stopy z pięty na palce
  - technologia 3D Fit Print sprawia, że cholewka jest jeszcze lepiej dopasowana, a but porusza się wraz ze stopą  BUTY BROOKS ADRENALINE 22 GTS damskie:
  ⚡ najlepszy dla pronatora
  Zdjęcie damskich butów Brooks Adrenaline 22 GTS

  OPIS BROOKS ADRENALINE 22 GTS damskie:

  Adrenalina" to świetny but treningowy dla biegaczek, które potrzebują wsparcia. Filozofią Brooksa jest hasło "run happy" i ten slogan ma odbicie w projekcie Brooks Adrenaline 22 GTS. System GuideRails trzyma stopę niczym rynna zjazdowa bobslej pozwalając jej poruszać się swoim naturalnym torem. But świetnie amortyzuje, dobrze się przetacza, a jednocześnie stabilizuje stopy. Podeszwa środkowa Brooks Adrenaline GTS 21 zawierała połączenie pianki DNA LOFT i pianki DNA BioMoGo. Podeszwa środkowa w najnowszej wersji Adrenaline to w 100% pianka DNA LOFT, która zapewnia bardziej miękkie i płynniejsze lądowanie i odbicie. To jedna z najciekawszych propozycji dla pronatorek dostępnych na rynku.

  BUT IDEALNY DLA:

  Biegaczek ze stopą pronującą, które szukają jednej pary butów do wszystkiego. Do codziennego treningu i okazjonalnych startów w zawodach. 


  Zdjęcie podeszwy damksich butów Brooks Adrenaline 22 GTS

  PARAMETRY BROOKS ADRENALINE 22 GTS damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: pronacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 3 na 5 szybsze treningi
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 5 na 6
  DROP: 12mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 28,5mm / 16,5mm  
  DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 258 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: - podeszwa środkowa w najnowszej wersji Adrenaline to w 100% pianka DNA LOFT  BUTY ASICS GEL-CUMULUS 24 damskie:

  Zdjęcie damskich Asicsów Cumulus 24

  OPIS ASICS GEL-CUMULUS 24 damskie:

  Asics Gel-Cumulus to przedstawiciel najpopularniejszego segmentu butów do biegania Asics, czyli butów, które wykorzystujemy do codziennego, zróżnicowanego treningu. Cumulus zapewnia bardzo dobry balans pomiędzy odpowiednią ilością miękkiego żelu przy zachowaniu niezłej dynamiki. Codzienny but treningowy musi spełniać szereg zadań: zapewniać komfort podczas spokojnych wybiegań, "nie zamulać" na nieco szybszych jednostkach, a jeśli przyjdzie potrzeba to i pokazać trochę charakteru na zawodach. I taki właśnie jest Asics Gel-Cumulus! Ten model pokazuje też przemianę butów do biegania Asics - podeszwa niegdyś rozdzielona na dwie wyraźne strefy, teraz stanowi jeden kawałek materiału. Dzięki temu przetoczenie z pięty na palce jest o wiele płynniejsze. Za amortyzacje odpowiada GEl umieszczony zarówno pod piętą jak i palcami, a sprężystości dodaje nowa pianka FF BLAST™.. Asics Gel-Cumulus występuje również w wersji z wodoodporną membraną gore-tex.  BUT IDEALNY DLA:

  Jeśli szukasz jednego, wygodnego buta do codziennego treningu i ważysz około 60 kg (+- kilka kilogramów) to Asics Gel-Cumulus będzie świetnym wyborem. Cumulus świetnie sprawdzi się również jako but na maraton, jeśli Twoim głównym celem jest komfortowe pokonanie tego dystansu.

  Podeszwa Asics Cumulus 23

  PARAMETRY ASICS GEL-CUMULUS 24 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 3 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 5 na 6
  DROP: 8 mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 23mm - 15mm
  DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 249 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: - - niższy o 2mm drop
  - nowa amortyzacja FF BLAST™


  BUTY ASICS GT-1000
  Zdjęcie damskich Asicsów GT-1000

  OPIS ASICS GEL GT-1000 damskie:

  Asics GT-1000 to świetny but do codziennego treningu, który zapewnia doskonałą amortyzację dzięki sporej ilości żelu rozciągniętego na całej długości podeszwy. But zapewnia odpowiednie wsparcie dla biegaczy z pronacją - poprzeczny mostek usztywnia buta w środkowej części i ogranicza niepotrzebne ruchy skrętne. System Guidance Line, czyli dlugie nacięcie pociągnięte od pięty do palców nakierowuje stopę na właściwy tor ruchu. W przedniej części podeszwa jest gęściej ponacinana dla lepszej elastycznosci i sprężystości. Asics GT-1000 świetnie sprawdzi się w roli codziennego buta treningowego, który nie boi się i dużego kilometrażu, ale też nieco dynamiczniejszych sesji.

  BUT IDEALNY DLA:

  Szukają klasycznego buta treningowego do biegania po twardych nawierzchniach, i który posiada wsparcie dla pronacji. Asics GT-1000 będzie bardzo bezpiecznym butem tego typu.

  Zdjęcie podeszwy Asicsów GT-1000

  PARAMETRY ASICS GT-1000 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / pronacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 3 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 4 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
  DROP: 8 mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 20 mm - 12 mm
  DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 233 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: Bd.  NAJLEPSZE DAMSKIE BUTY DO BIEGANIA W KATEGORII CENA/JAKOŚĆ:  Damskie buty treningowe do biegania po asfalcie ze średnim poziomem amortyzacji. Idealnie sprawdzą się w przypadku początkujących biegaczek, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem. To dobra opcja również dla osób, które nie biegają bardzo dużo, a szukają butów z dobrą amortyzacją. Tu podobnie jak w klasycznych treningówkach, modele wyróżniają się odpowiednim poziomem amortyzacji, który chroni nogi przed obijaniem o asfalt.


  BUTY BROOKS TRACE damskie:
  ⚡ najlepszy dla początkującej biegaczki
  Zdjęcie damskich butów Brooks Trace 2

  OPIS BROOKS TRACE 2 damskie:

  Model Brooks Trace zajął miejsce Aduro - podstawowego buta, który przez kilka ostatnich sezonów często wybierany był przez początkujących biegaczy jako wstęp do bardziej zaawansowanej przygody z bieganiem. Trace czerpie ze starszych wersji Ghosta i przynosi świetny miks niskiej wagi (waży zaledwie 215 gramy!), świetnego dopasowania i odpowiednio wyważonej amortyzacji. Doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku początkujących biegaczek, które szukają bezpiecznego buta do codziennego treningu, ale również jako podstawowy but dla biegaczek, które nad bardzo miękką amortyzację stawiają dynamikę i dobre czucie podłoża.

  BUTY IDEALNY DLA:

  Osób, które w dobrej cenie szukają solidnego buta do biegania po twardych nawierzchniach w rozsądnej cenie. Odpowiedni balans amortyzacji i dynamiki sprawiają, że Brooks Trace sprawdzi się w szerokim spektrum zastosowań. To jeden z najbardziej wszechstronnych butów w swojej kategorii cenowej!


  Zdjęcie podeszwy damskich Brooks Trace 2

  PARAMETRY BROOKS TRACE 2 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 4 na 5 codzienne treningi
  Ocena 4 na 5 szybsze treningi
  Ocena 4 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 3 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
  DROP: 12mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 27mm / 15mm
  DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 215 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: Bd.  BUTY ASICS GEL-PULSE 13 damskie
  Damskie Asics Gel-Pulse 13

  OPIS ASICS GEL-PULSE 13 damskie:

  Kolejny z butów treningowych, który w ostatnim czasie przeszedł spory "lifting". Asics Gel-Pulse przeznaczony został do biegania po twardych nawierzchniach. Dobra amortyzacja i wygodna cholewka sprawiają, że ten but świetnie sprawdzi się w roli codziennego buta do "klepania" kilometrów. Widoczny GEL pod piętą zapewni odpowiednią miękkość i ochronę na twardej powierzchni, a nowa pianka Amplifoam w podeszwie środkowej nada większej sprężystości. Dodatkowe systemy w postaci Guidance Line (którego zadaniem jest "naprowadzanie" stopy na właściwy ruch w trakcie przetaczania) docenią zwłaszcza początkujący biegacze, którym przyda się dodatkowe wsparcie. Asics Gel-Pulse to but, który w przystępnej cenie oferuje sporo jakości. Asics Gel-Pulse występuje również w wersji z wodoodporną membraną gore-tex.  BUT IDEALNY DLA:

  Nie chcesz bić rekordów, ani nie ścigasz się na zawodach, a po prostu szukasz bezpiecznego buta do pokonywania kilometrów na twardych podłożach w umiarkowanej cenie. Jeśli podpisujesz się pod tym stwierdzeniem, to jest duża szansa, że polubisz się z Asics Gel-Pulse!

  Podeszwa damskich Asicsów Pulse 13

  PARAMETRY ASICS GEL-PULSE 13 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 3 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 4 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 3 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
  DROP: 8mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 20mm / 12mm 
  DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 250 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: Bd.


  ASICS GEL-EXCITE 9 buty damskie
  ⚡najlepszy dla początkującej biegaczki
  Zdjęcie damskich Asicsów Excite 9

  OPIS ASICS GEL-EXCITE 9 damskie:

  Podstawowy but z oferty butów do biegania Asics przeznaczony na twarde powierzchnie. Tutaj również znajdziemy technologię GEL - poduszki żelowe znajdują się pod piętą. W porównaniu do modeli z wyższej półki amortyzacji będzie mniej. To nie znaczy jednak, że Asics Gel-Excite nie znajdzie swoich fanów, wręcz przeciwnie! Świetny stosunek cena/jakość sprawia, że otrzymujemy buta, którego docenią i początkujące biegaczki, które w bezpieczny sposób będą chciały rozpocząć przygodę z bieganiem, jak również i te bardziej doświadczene. Te drugie docenią prostotę oraz większą dynamikę niż w lepiej amortyzowanych modelach z wyższej półki.

  BUT IDEALNY DLA:

  Świetna opcja na początek przygody z bieganiem - w dobrej cenie otrzymujesz bezpiecznego buta do treningu na twardych nawierzchniach. To również świetny wybór dla biegaczek szukających dynamiczniejszej treningówki bez nadmiernej ilości amortyzacji.

  Zdjęcie podeszwy damskich Asics Gel-Excite 9

  PARAMETRY ASICS GEL-EXCITE 9 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 4 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 3 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 2 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 3 na 6
  DROP: 10mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 22mm - 12mm
  DYNAMIKA: Ocena 4 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 217 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: - model lżejszy o 13 g

  SAUCONY RIDE 15 damskie
  Zdjęcie damskich Saucony Ride

  OPIS SAUCONY RIDE 15 damskie:

  Kolejna odsłona modelu Saucony Ride 15 łączy w sobie wyważony poziom dobrej (ale nie pluszowej) amortyzacji oraz sprężystości. To najbardziej znany model treningowy tej amerykańskiej marki, który zyskał sobie oddane fanki na całym świecie. Jest na tyle uniewersalny, że będzie odpowiedni dla biegaczek na każdym poziomie zaawansowania i sprawdzi się na niemal każdym rodzaju treningu. .
  Nowa wersja Saucony Ride 15 jest leżejsza i dynamiczniejsza niż Saucony 14. Dzięki bardzo wygodnej cholewce i wkładce z dodkową warstwą amortyzacji, Sacuony Ride 15 ma szansę stć sę ulubioną treningówką szerokiego grona biegaczek. Trwała podeszwa zewnętrzna z dodatkową warstwą gumy dodaje temu modelowi przyczepności na każdym utwardzonym podłożu.

  BUT IDEALNY DLA:

  Biegaczek, kóre szukają uniwersalnego buta treningowego na twarde nawierzchnie i zamiast pluszowej miękkości wolą bardzej klasyczną amortyzację i niższą wagę buta.


  Zdjęcie podeszwy damskich Saucony Ride


  PARAMETRY SAUCONY RIDE 15 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 3 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 5 na 6
  DROP: 8mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 32mm - 24mm 
  DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA:  221 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: - kołoyskowa budowa podeszwy
  - niższ waga
  - nowa, bardziej sprężysta amortyzacja PWRRUN  DAMSKIE BUTY DO BIEGANIA Z "PAZUREM" / TRENINGOWO-STARTOWE  W tej kategorii damskich butów do biegania po asfalcie znajdziemy modele, których zadaniem jest pomóc nam biegać szybciej. To jeszcze nie klasyczne "startówki" niemalże pozbawione amortyzacji, ale buty wyraźnie lżejsze niż te z segmentu typowych treningówek. Świetnie sprawdzają się w przypadku szybszych treningów, ale również jako buty startowe na zróżnicowanych dystansach.


  BUTY HOKA RINCON 3 damskie
  ⚡ najbardziej uniwersalny  Zdjęcie modelu Hoka Rincon 3 damskie

  OPIS HOKA RINCON 3 damskie:

  Hoka Rincon to but, który świetnie łączy cechy buta typowo treningowego, który powinien być bardzo wygodny i dobrze amortyzowany, z butem okołostartowym - czyli takim, który ułatwi Ci szybsze bieganie. A opisując go bardziej obrazowo, gdybyś odchudził trochę Hoka Clifton, odjął mu nieco amortyzacji i nadał bardziej sprężysty charakter piance, to otrzymałbyś właśnie Hoka Rincon! Ten niezwykle lekki (męski Rincon 3 waży raptem 210, a damski 176 g!) but idealnie sprawdza się w trakcie codziennych treningów w mieszanym terenie (podobnie jak Clifton, podeszwa obu modeli nie jest zupełnie płaska, dobrze trzyma się też nie tylko na asfalcie, ale również na miękkim podłożu). Zrobisz w nim i długie wybieganie, ale również z przyjemnością pobiegasz szybkie treningi.
  Hoka Rincon to jedna z najbardziej uniwersalnych propozycji butów na asfalt,
  nie tylko od Hoki, ale w ogóle na rynku. Jeśli potrzebujesz więc modelu, który będziesz mógł zabierać ze sobą w każdą podróż, bez zastanawiania się jakie treningi Cię czekają, Hoka Rincon to coś dla Ciebie. Zmiany względem wersji 2? Rincon 3 jest jeszcze lżejszy i jeszcze bardziej dynamiczny! W nowym wydaniu, Hoka Rincon daje poczucie jeszcze płynniejszego przetaczania stopy, dzięki ulepszeniu podeszwy środkowej. Wyjątkowo lekka pianka ma agresywne wycięcia i wzmocnioną gumową osłonę, zwiększającą wytrzymałość buta. To zdecydowanie jeden z najbardziej ulubionych modeli z Hoki całej ekipy Natural Born Runners.
  BUT IDEALNY DLA:

  Jeśli ponad bardzo miękką amortyzację stawiasz lekkość i dynamikę to Rincon jest jedną z najlepszych opcji na rynku o charakterystyce wybitnie lekkiego buta treningowo-startowego. Hoka Rincon to but, który daje wszystko to, co najlepsze ma do zaoferowania Hoka (świetnie wyważona amortyzacja i poczucie "fruwania"), a jednocześnie niweluje te rzeczy, które mogą przeszkadzać w tej marce (zbyt duża ilość pianki, poczucie pluszowej amortyzacji). Hoka Rincon to but "do tańca i do różańca". Sprawdzi się zarówno na spokojnym rozbieganiu, na szybkim akcencie czy na zawodach. W zasadzie bez względu na dystans z jakim przyjdzie Ci się zmierzyć.  Zdjęcie podeszwy damskich Hoka Rincon 3

  PARAMETRY HOKA RINCON 3 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 4 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 4 na 5 długie wybiegania
  Ocena 4 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 4 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
  DROP: 5mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 26mm - 21mm
  DYNAMIKA: Ocena 4 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 176 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: - przeprojektowana, lżejsza i bardziej przewiewna cholewka
  - asymetryczny język i cieńszy uchwyt  BUTY ASICS NOVABLAST 2  Zdjęcie modelu damskiego Asics Novablast 3

  OPIS ASICS NOVABLAST 3 damskie:

  O ile modele typu Nimbus czy Cumulus to buty z podstawowej, tradycyjnej linii butów treningowych Asicsa, tak Novablast to zupełnie inne spojrzenie na kontrukcje buta biegowego. Seria Blast koncentruje się na niskiej wadze i szybkości. Asics Novablast 3 waży zaledwie 210 gram dostarczając przy tym znakomitej amortyzacji. W trzeciej wersji zyskał m.in. większą stabilność i lepsze dopasowanie, przez co ma szansę przypaść do gustu jeszcze szerszemu gronu biegaczy. Dzięki nowej podeszwie środkowej FF Blast Plus i 1 mm więcej pianki, Asics Novabalst 3 zachował wszystkie najlepsze cechy poprzedników - dynamikę, lekkość i komfort, zyskując jeszcze więcej sprężystości i lepszy zwrot energii. To świetna propozycja na niemal każdy rodzaj treningu dla biegaczek na każdym poziomie zaawansowania.

  BUT IDEALNY DLA:

  Dla biegaczek, które szukają wygodnego i dobrze amortyzowanego buta o charakterze treningowo-startowym. Duża ilość miękkiej amortyzacji zapewni odpowiedni komfort, a konstrukcja buta i pianka FlyteFoam pomoże podkręcić tempo.

  Zdjęcie podeszwy Asics Novablast 3

  PARAMETRY ASICS NOVABLAST 3 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 4 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 6 na 6
  DROP: 8 mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 30mm / 22mm
  DYNAMIKA: Ocena 4 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 210 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: Bd.
  HOKA ONE ONE MACH 5 damskie:
  Buty damskie Hoka Mach 6

  OPIS MACH 5 DAMSKIE

  Hoka Mach 5 łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy dobrze amortyzowanych modeli Hoki z miękką pianką oraz świetną responsywność, znaną wcześniej z takich modeli jak Carbon X czy startowej wersji Mach Supersonic. Hoka Mach 5 jest wyjątkowo lekki jak na tego typu but - damski model w rozmiarze 38 2/3 waży tylko 192 g! Ulepszona, niezwykle sprężysta mieszanka pianek o 2 różnych gęstościach (Profly+), aż zaprasza do szybkich treningów. Połączenie lekkiej pianki na górze i jej gumowej wersji od spodu sprawia, że możesz biegać w nich komfortowo, niezależnie od liczby przebiegniętych kilometrów. Buty Hoka Mach 5 to także odnowiona, świetnie oddychająca cholewka stworzona w większości z włókie z recyklingu.

  BUT IDEALNY DLA:

  Biegaczek, które szukają uniwersalnego modelu, które świetnie sprawdzi się zarówno podczas startów od 5 km do maratonu, treningów tempowych jak i codziennych wybiegań. Jeśli szukasz buta, które będzie równie komfortowy co dynamiczny, Hoka Mach 5 to coś dla Ciebie!


  Podeszwa damskich butów Hoka One One Mach 4

  PARAMETRY HOKA MACH 5 damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 4 na 5 codzienne treningi 
  Ocena 5 na 5 szybsze treningi 
  Ocena 4 na 5 długie wybiegania
  Ocena 5 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie

  AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
  DROP: 5mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 27mm / 22mm
  DYNAMIKA: Ocena 5 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 192 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: -nowa, jeszce miękkciejsz i bardziej dynamiczna pianka PROFLY+ - odchudzona cholewka z cieńszej warstwy materiału z dodatkową perforacją dla lepszej oddychalności - cieńszy, elastyczny i łatwodopasowujący się język


  NAJLEPSZE DAMSKIE BUTY DO BIEGANIA W DESZCZU  Nie znosisz chlapy i mokrych stóp? A na myśl o bieganiu po kałużach i wkładaniu stóp w mokre buty zastanawiasz się czy nie wybrać jednak czekolady i lampki wina zamiast taplania się w wodzie. Buty na takie warunki muszą zapewniać wodoodporną cholewkę, która pozwoli zrealizować trening nawet w najgorszych warunkach pogodowych.


  BROOKS GHOST 14 G-TX buty damskie
  ⚡ najlepszy do biegania w deszczu


  Zdjęcie damskich Brooks Ghost z membraną Gt-x 

  OPIS BROOKS GHOST 14 G-TX damskie:

  Najpopularniejszy but do biegania w naszej ofercie (nie tylko wśród butów Brooks)! Wygodny od pierwszego nałożenia, z odpowiednią ilością amortyzacji i dynamiką wystarczającą podczas codziennych treningów. W wersji z membraną Gore-Tex nie musisz obawiać się już biegania w deszczu czy śniegu. Stopy pozostaną suche. Membrana zawsze sprawia, że w butach jest cieplej. Brooks Ghost 14 w wersji z membraną pomoże Ci przetrwać deszczową pogodę w komfortowych warunkach!

  Zdjęcie podeszwy damskich butów Brooks Ghost z membraną G-TX

  PARAMETRY BROOKS GHOST 14 G-TX damskie:

  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

  TYP STOPY: neutralna / supinacja

   PRZEZNACZENIE:

  Ocena 5 na 5 codzienne treningi
  Ocena 3 na 5 szybsze treningi
  Ocena 5 na 5 długie wybiegania
  Ocena 3 na 5 krótkie starty w zawodach
  Ocena 5 na 5 start w maratonie
  AMORTYZACJA: Ocena 5 na 6
  DROP: 12mm
  WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 31mm / 19mm
  DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
  SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
  WAGA BUTA: 278 g
  ZMIANY VS POPRZEDNIK: - bardziej miękka podeszwa środkowa, stworzona z wysokiej jakości, pianki DNA LOFT, która wpłynęła na zwiększenie amortyzacji bez zwiększania wagi buta
  - nowy modułowy system poduszek Segmented Crash Pad sprawił, że buty pozwalają na jeszcze płynniejsze przetaczanie stopy z pięty na palce
  - technologia 3D Fit Print sprawia, że cholewka jest jeszcze lepiej dopasowana, a but porusza się wraz ze stopą
  TABELA Z PORÓWNANIEM NAJLEPSZYCH DAMSKICH BUTÓW DO BIEGANIA PO ASFALCIE  (zobacz jak opisujemy buty do biegania po asfalcie i co oznaczają poszczególne parametry)

    CODZIENNE TRENINGI: SZYBSZE TRENINGI: DŁUGIE WYBIEGANIA: KRÓTKIE STARTY W ZAWODACH: START W MARATONIE: AMORTYZACJA: DROP: PIETA/PALCE: SZEROKOŚĆ: WAGA: CENA:
  ➡️ HOKA BONDI 8 Ocena 5 na 5  Ocena 2 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 1 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 6 na 6 4 mm 31 mm - 27 mm Ocena 4 na 5 252 g (sprawdź cenę)
  ➡️ BROOKS GLYCERIN 20 Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 5 Ocena 5 na 5 Ocena 3 na 5 Ocena 5 na 5 Ocena 6 na 6 10mm 29mm - 19mm Ocena 3 na 5 258 g (sprawdź cenę)
  ➡️ ASICS NIMBUS 24 Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 6 na 6 13mm 28mm - 15mm Ocena 4 na 5 247 g (sprawdź cenę)
  ➡️ HOKA CLIFTON 8 Ocena 5 na 5  Ocena 4 na 5 Ocena 5 na 5 Ocena 3 na 5 Ocena 5 na 5 Ocena 5 na 6 5mm 27mm - 22mm Ocena 3 na 5 215 g (sprawdź cenę)
  ➡️ BROOKS GHOST 14 Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 5 na 6 12mm 31mm - 19mm Ocena 3 na 5 255 g (sprawdź cenę)
  ➡️ BROOKS ADRENALINE 22 GTS Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 5 na 6 12mm 28,5mm - 16,5mm Ocena 3 na 5 258 g (sprawdź cenę)
  ➡️ ASICS GT-1000 10 Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 5  Ocena 4 na 5  Ocena 4 na 6 8mm 20mm -12mm Ocena 3 na 5 233 g (sprawdź cenę)
  ➡️ ASICS CUMULUS 24 Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 5 Ocena 4 na 5 Ocena 3 na 5 Ocena 4 na 5 Ocena 5 na 6 8 mm 23 mm - 15 mm Ocena 3 na 5 249 g (sprawdź cenę)
  ➡️ BROOKS TRACE 2 Ocena 4 na 5  Ocena 4 na 5  Ocena 4 na 5  Ocena 3 na 5  Ocena 3 na 5  Ocena 4 na 6 12mm 27mm - 15mm Ocena 3 na 5 215 g (sprawdź cenę)
  ➡️ ASICS GEL-PULSE 13 Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 5 Ocena 4 na 5 Ocena 3 na 5 Ocena 3 na 5 Ocena 4 na 6 8mm 20mm - 12mm Ocena 3 na 5 250 g (sprawdź cenę)
  ➡️ ASICS EXCITE 9 Ocena 5 na 5  Ocena 4 na 5  Ocena 3 na 5  Ocena 3 na 5  Ocena 2 na 5  Ocena 3 na 6 10 mm 22 mm - 12 mm Ocena 3 na 5 217 g (sprawdź cenę)
  ➡️ SAUCONY RIDE 15 Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 5 Ocena 5 na 5 Ocena 3 na 5 Ocena 4 na 5 Ocena 5 na 6 8m 32mm - 24mm Ocena 3 na 5 221 g (sprawdź cenę)
  ➡️ ASICS MAGIC SPEED Ocena 3 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 4 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 4 na 6 5mm 30mm - 25mm Ocena 3 na 5 180 g (sprawdź cenę)
  ➡️ HOKA RINCON 3 Ocena 5 na 5  Ocena 4 na 5 Ocena 4 na 5 Ocena 4 na 5 Ocena 4 na 5 Ocena 4 na 6 5mm 26mm - 21mm Ocena 3 na 5 176 g (sprawdź cenę)
  ➡️ ASICS NOVABLAST 3 Ocena 5 na 5  Ocena 4 na 5 Ocena 5 na 5 Ocena 3 na 5 Ocena 5 na 5 Ocena 6 na 6 8mm 30mm - 22mm Ocena 3 na 5 210 g (sprawdź cenę)
  ➡️ HOKA MACH 5 Ocena 4 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 4 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 5 na 5  Ocena 4 na 6 5mm 27mm - 22mm Ocena 3 na 5 192 g (sprawdź cenę)
  ➡️ BROOKS GHOST G-TX 14 Ocena 5 na 5  Ocena 3 na 5 Ocena 5 na 5 Ocena 3 na 5 Ocena 5 na 5 Ocena 5 na 6 12mm 31mm - 19mm Ocena 3 na 5 278 g (sprawdź cenę)


  PODSUMOWANIE  Mam nadzieje, że wiecie już jak wybrać buty do biegania damskie. Ranking i porównia, kóre stworzyliśmy dla Was razem z biegaczkami i biegaczamy z Natural Born Runners są poparte wieloma latami naszych biegowych doświadczeń i testów. Patrząc przez ich pryzmat wiemy, że nie ma butów, które będą pasowały wszystkim! Dobre buty do biegania damskie muszą być przede wszystkim wygodne i odpasowane do Waszej stopy. Jeśli macie dodatkowe pytania wpadajcie do naszego ➡️ sklepu stacjonarnego w Poznaniu lub ➡️ skontaktujcie się z nami!
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022
Podziel się swoim komentarzem z innymi

Dbamy o Twoją prywatność

Sklep korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zamknij