pixel
ilość znalezionych towarów: 6

CHIA CHARGE

  Chia Charge - jak powstała firma?


  Chia Charge to innowacyjna firma specjalizująca się w produkcji zdrowych batonów energetycznych i przekąsek dla sportowców. Historia marki sięga roku 2012, kiedy to zbliżały się igrzyska olimpijskie w Wielkiej Brytanii, a wszyscy zdawali się oszaleć na punkcie fitnessu. W tym czasie Tim Taylor, późniejszy założyciel Chia Charge, był przykuty do biurka, pracując w branży spożywczej i spędzając zbyt wiele godzin w tygodniu w pracy. Jednak nieuchronnie sportowy bakcyl wkroczył również w jego życie, a on sam zakochał się w bieganiu.

  Niespodziewanie jego weekendy zaczęły być zdominowane przez długie biegi, a posiłki stały się bardziej ukierunkowane pod kątem przydatności do biegania niż jedynie na sam smak potraw. Zwiększając dystans podczas treningów, zauważył że potrzebuje dodatkowego zastrzyku energii podczas biegu. Problemem było jednak to, że wszystkie żele, które wypróbował, powodowały u niego mdłości, a dostępne wtedy batony były suche jak karton i mało smaczne. Rozwiązanie pojawiło się prosto z kart książki Christophera McDougal'a "Urodzeni biegacze", w której autor opisywał zwyczaje Indian Tarahumara, biegaczy z Meksyku, którzy podczas swoich ekstremalnych biegów spożywali nasiona chia.

  Batony Chia Charge - naturalna energia dla sportowców


  Założyciel Chia Charge momentalnie przekonał się do tych małych, ale jak się wydawało potężnych, ziarenek i zaczął eksperymentować z nimi w kuchni i podczas swoich treningów. Zaczął posypywać nimi swoją granolę każdego ranka i czuł się świetnie. Ale niestety, nie były one zbyt wygodne do zabrania ze sobą na biegowe trasy. Nie dał się jednak zniechęcić, miał już swoje naturalne źródło paliwa, które nie sprawiało, że szukał toalety po paru kilometrach biegu. Eksperymentował dalej szukając najlepszych przepisów na wykorzystanie nasion chia do przygotowania batonów, które mógłby zabierać ze sobą na treningi.

  Po wielu próbach i błędach w końcu udało się stworzyć doskonały przepis - baton owsiany z solą morską i nasionami chia, wykonany ze wszystkich naturalnych składników. Taki, który jest na tyle smaczny, że wręcz czekasz, aby go wreszcie zjeść, ale jednocześnie łatwy do spożycia w trakcie biegu bez obciążania żołądka. Od tamtej pory marka Chia Charge przeszła drogę od zupełnie amatorskiego wypieku batonów w domowej kuchni do profesjonalnej firmy zaopatrującej sportowców w zdrowe paliwo. Nadal jednak wypieka swoje specjały w Yorkshire, czyli tam, gdzie powstał pomysł na batony Chia Charge.

  Batony Chia Charge - czym się wyróżniają?


  Chia Charge udało się stworzyć idealną recepturę paliwa, które jest nie tylko bardzo smaczne, ale również łatwe do spożycia w trakcie aktywności. Przepis na batony Chia Charge zawiera tylko zdrowe składniki, takie jak te, które możesz znaleźć równie dobrze w swojej kuchennej szafce. Bazą większości batonów Chia Charge są nasiona chia, płatki owsiane oraz brązowy cukier z syropem złocistym. Dzięki temu, że w składzie znajdziemy różne źródła węglowodanów, baton Chia Charge dostarcza energii zarówno od razu po spożyciu, ale również uwalnia ją stopniowo z czasem.

  Batony Chia Charge znajdziemy w dwóch głównych wariantach: klasyczne batony Chia Charge Flapjack (które występują zarówno w standardowej wersji 80 g oraz w opcji mini 30 g) oraz batony proteinowe z zwiększoną zawartością białka - Chia Charge Protein Crispy Bar (60 g). Batony Chia Charge wyróżniają się nie tylko naturalnym składem, ale i dużą ilością kalorii, które zawiera pojedynczy baton (tu przodują zwłaszcza klasyczne Flapjacks). Blisko 400 kcal w każdym większym opakowaniu to idealna przekąska przed i po startowa, a także znakomite paliwo dla biegaczy startujących w biegach ultra. Z racji dużej ilości kcal, które dostarcza każdy baton Chia Charge stanowią one doskonałą alternatywę dla żeli energetycznych.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: