pixel
Jak ubrać się do biegania?

Jaki sprzęt dla początkujących biegaczy? Sprawdź jak się ubrać w zależności od pogody!

2020-04-15
Jaki sprzęt dla początkujących biegaczy? Sprawdź jak się ubrać w zależności od pogody!
Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z bieganiem na pewno masz sporo pytań i wątpliwości. W tym poradniku przybliżymy temat ubioru i polecimy konkretne rozwiązania na różne warunki pogodowe. Zaczniemy od najłatwiejszej pory roku na początek biegania, czyli lata, a później przejdziemy przez te warunki, które zwykle budzą największe wątpliwości, czyli jak ubrać się jesienią i zimą? Pogoda wtedy bywa bardzo zmienna i odpowiednio dobrany strój do biegania staje się kluczową kwestią. No to zaczynamy, jak się ubrać na konkretne warunki?

ZOBACZ CAŁY SPRZĘT Z TEGO ARTYKUŁU
I ODBLOKUJ RABAT -10%
 


NA SKRÓTY
WYBIERZ PORĘ ROKU:




SPRZĘT DLA POCZĄTKUJĄCYCH BIEGACZY - WSTĘP



Na wstępie zaznaczę, że wybierając sprzęt do tego artykułu starałem się, żeby to były możliwie najprostsze, nieprzekombinowane rozwiązania. I najlepiej dość uniwersalne. Przyjąłem dwa założenia - jako początkujący biegacz nie będziesz chciał wydawać zbyt dużo pieniędzy na początek (rozdzielając budżet na bieganie warto większą część przeznaczyć na dobre buty - a resztę sprzętu dokupować razem z biegowymi postępami. To fajny, motywujący do biegania sposób, który również będzie łaskawy dla Twojego portfela). A drugie założenie było takie, że zaczynając chętniej wybierzesz sprzęt, który wykorzystasz również podczas innych sportów czy po prostu podczas codziennej aktywności. W tym poradniku skupimy się tylko na odzieży i akcesoriach. Jeśli szukasz butów do biegania dla początkujących to sprawdź nasz dedykowany poradnik. Link ➡️ znajdziesz poniżej.




Przeczytaj poradnik i skorzystaj z -10% rabatu na buty do biegania dla początkujących!



SPRZĘT DLA POCZĄTKUJĄCYCH BIEGACZY
LATO



Wspomniałem, że Lato jest wyjątkowo wdzięczną porą roku na początek biegowej przygody. Jest ciepło, słonecznie i zastanawiasz się raczej co by tu jeszcze z siebie ściągnąć, niż zakładać kolejne warstwy odzieży. Żelazny punkt, od którego zaczynamy to oczywiście buty. Nie ma jako takich specjalnych butów do biegania latem. Większość butów przeznaczonych do biegania ma dobrze oddychające cholewki wykonane z cienkiej siateczki. Tu polecam tylko zwrócić uwagę, żeby nie wybierać wodoodpornych butów z membraną - latem będzie w nich po prostu za ciepło. Dobrej jakości spodenki i koszulka nie powodują otarć, a materiały, z których je wykonano są lekkie i szybko schnące. Przyda się na pewno coś do osłony głowy przed słońcem oraz pas do przenoszenia picia. O tym ostatnim warto pamiętać i dbać o odpowiednie nawodnienie zarówno przed, w trakcie oraz po treningu.


Jak zacząć biegać latem

Latem lista sprzętu potrzebnego do biegania jest wyjątkowo krótka! Zdj. archiwum Ronhill.



Skarpety Compressport Pro Racing Socks V3.0 Run Hi

SKARPETY DO BIEGANIA LATEM
COMPRESSPORT PRORACING V3.0 RUN HI

Jeśli masz już dobre buty do biegania to warto od razu doposażyć się w odpowiednie skarpetki. Zrobione z technicznych materiałów oraz ze specjalnymi ściągaczami znacznie poprawią komfort biegu. W przeciwieństwie do bawełny, techniczne materiały dobrze radzą sobie z odprowadzaniem nadmiaru wilgoci. A specjalne ściągacze na śródstopiu sprawią, że skarpetka w trakcie biegu nie będzie się przesuwała ani podwijała. Natomiast źle dobrane skarpety mogą powodować otarcia i odciski. Latem polecamy skarpety cienkiej i średniej grubości. Compressport Proracing Socks V3.0 Run świetnie sprawdzą się jako podstawowa para skarpet do użytku w cieplejszą część roku. Świetny, nieprzesuwający się w bucie materiał oraz duża ilość stref ze specjalnymi panelami wentylacyjnymi zapewnia duży komfort podczas treningu w wysokich temperaturach. Skarpety występują również wersji poniżej kostki.

WARIANTY: poniżej kostki / powyżej kostki

PORA ROKU: lato
CENA: 59 PLN

Skarpety Compressport Pro Racing Socks V3.0 Run Hi

Spodenki Columbia Titan Ultra Short II

SPODENKI DO BIEGANIA
COLUMBIA TITAN ULTRA SHORT

Częstym problemem początkujących (i nie tylko!) biegaczy są otarcia pachwin. Sytuacja ta najczęściej ma miejsce, gdy używamy luźnych szortów. Materiał, który z czasem nasiąka potem zaczyna coraz intensywniej ocierać o pachwiny - w konsekwencji już po 30-40 minutach biegu możemy się nabawić dość poważnych otarć, które skutecznie utrudnią wydłużanie treningów. Rozwiązaniem jest zastosowanie spodenek 2 w 1 - pierwsza warstwa to wbudowane krótkie bokserki / leginsy. Leginsy przykrywa druga warstwa luźnych spodenek. Taka konstrukcja z zewnątrz może sprawiać wrażenie zwykłych spodenek, ale dzięki ściśle dopasowanym leginsom pachwiny mają solidną ochronę. Spodenki Columbia Titan Ultra Short dodatkowo posiadają obszerną kieszeń na zamek (np. na telefon) i dwie mniejsze kieszonki z siateczki.


PORA ROKU: lato
CENA: 199,99 PLN

Spodenki Columbia Titan Ultra Short II

Koszulka Natural Born Runners

KOSZULKA DO BIEGANIA LATEM
KOSZULKA NATURAL BORN RUNNERS

Być może na swój pierwszy trening biegowy nałożysz pierwszą lepszą koszulkę z bawełny, którą znajdziesz w szafie. Ale na dłuższą metę bawełnę zdecydowanie odradzamy! Ten materiał bardzo słabo radzi sobie z transportem nadmiaru wilgoci poza koszulkę. A ta nasiąknięta wodą zwiększa szanse na otarcie i stanowi zimny kompres - co w przypadku chłodniejszych dni może skończyć się przewianiem i przeziębieniem. Podczas biegania zdecydowanie lepiej sprawdzą się koszulki z "technicznych" materiałów. Np. poliestru. To lekkie i bardzo dobrze "oddychające" tworzywo. Świetnym stosunkiem cena/jakość odznaczają się nasze firmowe koszulki do biegania latem.


PORA ROKU: lato
CENA: 69 PLN

Koszulka Natural Born Runners

Czapka Inov-8 Race Elite Peak biała

CZAPKA Z DASZKIEM DO BIEGANIA LATEM
INOV-8 RACE ELITE PEAK

Bieganie latem to duża ekspozycja na słońce. Dodatkowo wysoka temperatura w połączeniu z dużym słońcem redukuje dość znacznie możliwości naszego organizmu. Latem istotne jest więc odpowienie nawodnienie oraz ochrona przed słońcem. Staraj się wybierać zacienione trasy (jeśli masz taką możliwość wybieraj bieganie po lesie) i chroń głowę czapką z daszkiem. Tutaj podobnie jak w przypadku innych elementów biegowej garderoby - czapka do biegania powinna być wykonana z lekkich i technicznych materiałów. Tak, żeby dodatkowo nie zapocić głowy. Świetnie w tej roli sprawdza się czapka Inov-8 Race Elite Peak - biały kolor odbija słońce, daszek chroni oczy przed słońcem, a góra czapki to niezwykle lekki materiał, który nie wchłania wody.


PORA ROKU: lato
CENA: 59 PLN

Czapka Inov-8 Race Elite Peak biała

Pas Ultimate Direction Race Belt 5.0

PAS BIEGOWY
ULTIMATE DIRECTION RACE BELT 5.0

Latem, nawet na krótkim treningu przydaje się coś do picia. To rzecz, o której zapominają nawet ci bardziej doświadczeni biegacze. Pamiętaj o regularnym nawadnianiu w ciągu dnia, bezpośrednio przed treningiem - najlepiej również w trakcie - i od razu po. Tym bardziej jeśli zaczynasz zwiększać czas trwania treningów. Świetnym rozwiązaniem, które pomaga zadbać o odpowiednie nawodnienie w trakcie biegu jest pas biegowy z soft flaskiem. Pas Ultimate Direction Race Belt pomieści 1 miękki bidon (to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż klasyczny, twardy bidon. Soft flask po opróżnieniu zajmuje niewiele miejsca i da się go zmieścić w ręce) o pojemności 0,5l. Taka pojemność powinna wystarczyć na średniej długośći treningi. Dodatkowo do pasa możesz zabrać telefon, klucze, dokumenty itp. Gdy zrobi się chłodniej będziesz mógł również przytroczyć do niego lekką wiatrówkę.


PORA ROKU: lato
CENA: 229 PLN

Pas Ultimate Direction Race Belt 5.0


SPRZĘT DLA POCZĄTKUJĄCYCH BIEGACZY
OKRES PRZEJŚCIOWY (WIOSNA / JESIEŃ)



Jesienią sprawy się trochę komplikują (jesień i wiosnę będę rozpatrywał jako synonim jednej "przejściowej" pory roku). W ciągu dnia jest jeszcze ciepło, ale poranki czy wieczory potrafią być naprawdę chłodne. Z wyjątkowo prostego zestawu, z którego korzystaliśmy do tej pory (spodenki i koszulka) stopniowo zaczyna przybywać nam niezbędnego sprzętu. Koszulka z dłuższym rękawem, może nawet lekka wiatrówka. Jakaś opaska na głowę, żeby ochronić uszy przed przewianiem. W końcu długie leginsy lub spodnie. Jeszcze nieocieplane, ale jednak z krótkimi spodenkami musimy pożegnać się już na dobre. Im więcej elementów biegowej garderoby, tym większe rozterki jak to wszystko razem połączyć. Przy opisach konkretnych produktów, które polecam na bieganie w tym okresie znajdziecie również garść praktycznych porad, jak łączyć wybrane elementy biegowej szafy.




Odzież do biegania dla początkujących

W okresie przejściowym pora sięgnąć po kolejne warstwy ubioru. Zdj. archiwum Rogelli.





Koszulka Craft Fuseknit Comfort

CIENKA BIELIZNA TERMOAKTYWNA
CRAFT FUSEKNIT COMFORT LS

Pierwsze chłodne wieczory zaczynają pojawiać się już pod koniec sierpnia (z kolei wiosną, nawet jeśli w ciągu dnia jest już ciepło to wieczorami i porankami nadal potrafi przymrozić). Na takie okoliczności przydaje się koszulka z długim rękawem, alternatywnie cienka bielizna termoaktywna. Jako fan tej drugiej polecę właśnie bieliznę jako uniwersalniejsze rozwiązanie. Długi rękaw w połączeniu z termoaktywnym materiałem zapewni nam komfort termiczny w chłodniejsze dni. W zależności od sytuacji będziemy biegali albo w samej koszulce, albo nałożymy na nią dodatkowo koszulkę z krótkim rękawem. Bieganie jesienią i zimą to trochę taki "eksperyment na żywym organizmie" - musisz sam sprawdzić jak reagujesz na daną temperaturę. Koszulka, którą polecam sprawdzi się również jako codzienna bielizna na chłodniejsze dni, czy do użytku podczas chodzenia po górach czy jazdy na rowerze. Pół-dopasowany krój bielizny Craft z serii Fuseknit Comfort sprawia, że to szalenie uniwersalny sprzęt! Materiał jest na tyle przyjemny dla ciała, a krój nieopinający, że z powodzeniem można używać tej koszulki również do codziennego użytku (ja sam używam jej na przemian i do biegania i na co dzień).


PORA ROKU: okres przejściowy (wiosna/jesień) / zima
CENA: 159,99 PLN

Koszulka Craft Fuseknit Comfort

Opaska Compressport Headband V3 On/Off czarna

OPASKA NA GŁOWĘ
COMPRESSPORT HEADBAND V3 ON/OFF

Pierwsze chłodniejsze dni to również potrzeba ochrony głowy przed zimnem i przewianiem. Przy opisach kolejnych produktów zobaczycie, że dużą wagę przykładam do ochrony przed wiatrem - w naszej strefie klimatycznej to właśnie on stanowi największe zagrożenie podczas biegania. Ochrona uszu oraz zatok jest kluczowa. Wiosną/jesienią wystarczy cienka opaska, która przykryje te newralgiczne miejsca. Góra głowy może być odkryta - na razie jeszcze nie jest na tyle zimno, żeby była potrzeba tak dużej ochrony. Cienka opaska Compressport doskonale spełni swoją rolę w tym okresie przejściowym. Dostępna w kilku wariantach kolorystycznych, wykonana z rozciągliwego i bardzo dobrze oddychającego materiału świenie dopasowuje się do głowy.


PORA ROKU: okres przejściowy (wiosna/jesień)
CENA: 59 PLN

Opaska Compressport V3 On/Off czarna

Spodnie Dobsom R-90

SPODNIE / LEGINSY NA OKRES PRZEJŚCIOWY
DOBSOM R-90

Na okres przejściowy najlepiej sprawdzają się spodnie z cienkiego, nieocieplanego dodatkowo materiału lub dopasowane leginsy. To jeszczae nie jest ta pora, kiedy przyda się dodatkowe ocieplenie dla nóg. Co lepsze? Spodnie czy leginsy? Ja osobiście wolę leginsy - tutaj podobnie jak w przypadku spodenek luźne spodnie moga powodować otarcia (tu rozwiązaniem będzie użycie bokserek), ale ostatecznie ten wybór sprowadza się do osobistych preferencji. Nie wszystkim podoba się sama koncepcja dopasowanych leginsów. Jedno i drugie rozwiązanie będzie ok. Z konkretnych rozwiązań polecamy spodnie Dobsom R-90 oraz ich odpowiednik "leginsowy" czyli ➡️ Dobsom Nerja. Obydwa modele to nasze wieloletnie bestsellery w swoich kategoriach!


PORA ROKU: okres przejściowy (wiosna/jesień)
CENA: 139 PLN

Spodnie Dobsom R-90

Bluza Dobsom Laikko niebieska

BLUZA DO BIEGANIA
DOBSOM LAIKKO

Bluza, czyli klasyczna druga warstwa w metodzie ubioru "na cebulkę". Ten koncept zakłada ubieranie na siebie kilku cienkich warstw, które można w zależności od potrzeb albo dokładać albo zdejmować. W tym podejściu bluza jest tą środkową warstwą, która zapewnia dodatkowe ciepło. Najczęściej wyposażona w zamek - na całej długości lub do połowy piersi. Bluza Dobsom Laikko świetnie sprawdzi się w roli dodatkowego "docieplenia". Z zamkiem na całej długości, otworami na kciuk na końcach rękawów (to rozwiązanie można potraktować jako takie "półrękawiczki") oraz kapturem na głowę.


PORA ROKU: okres przejściowy (wiosna/jesień) / zima
CENA: 169 PLN

Bluza Dobsom Laikko niebieska

Inov-8 At/C Windshell

WIATRÓWKA DO BIEGANIA
INOV-8 WINDSHELL

Kurtka przeciwwiatrowa, czyli popularna wiatrówka. W "cebulkowym" klasycznym sposobie będzie trzecią warstwą (bielizna termoaktywna/koszulka + bluza + kurtka). W praktyce wiatrówkę można używać również jako drugiej warstwy, czyli nakładanej bezpośrednio na bieliznę termo. Jak wspominałem największym problemem biegania jesienią i zimą jest wietrzna pogoda. W połączeniu z niską temperaturą i rozgrzanym ciałem łatwo może doprowadzić do przewiania. Wiatrówka (najlepiej taka z kapturem) świetnie chroni przed wiatrem. Niska waga wiatrówek sprawia, że dobrze dobrana i dopasowana zupełnie nie krępuje ruchów, nie jesteśmy ograniczeni przez kilka warstw ubioru, nie czujemy dodatkowego ciężaru - możemy w pełni skupić się na biegu. Ja sam jestem wielkim entuzjastą wiatrówek i to właśnie w takiej wiatrówce jak Inov-8 Windshell biegam najczęściej. Zwykle w połączeniu z bielizną termoaktywną (różnego rodzaju, w zależnośći od aktualnych warunków pogodowych). A Inov-8 Windshell to jedna z najlepszych tego typu kurtek dostępnych na rynku!


PORA ROKU: okres przejściowy (wiosna/jesień) / zima
CENA: 449 PLN

Inov-8 At/C Windshell


SPRZĘT DLA POCZĄTKUJĄCYCH BIEGACZY
ZIMA



Zima. Z jednej strony nieprzyjemna pogoda, szybko zapadający zmrok - czyli generalnie warunki niezbyt przyjemne do treningu. Z drugiej jednak zima to dla wielu osób paradoksalnie dobry czas na początek biegania! Dużo osób zaczyna biegać w okolicach 1 stycznia. To czas nowych postanowień, a wśród nich bardzo często właśnie to związane z bieganiem. Zimą nie kuszą nas inne rozrywki czy sposoby na spędzanie czasu na świeżym powietrzu - łatwiej więc skupić się na treningu biegowym. Dla początkującego biegacza zima to również spore wyzwanie sprzętowe. Ilość sprzętu, którego będziesz potrzebował mocno wzrasta. Dochodzą kolejne warstwy cieplejszej odzieży. Jeśli jesienią zaczęła się żonglerka warstwami, to zimą mamy prawdziwy festiwal dobierania stroju w zależności od panujących warunków.


Buty do biegania dla początkujących

Ubieranie na zimowe bieganie, to prawdziwa żonglerka kolejnymi warstwami ubrań! Przydadzą się wszystkie warstwy i całkiem sporo akcesoriów. Zdj. archiwum Ronhill.



Generalnie stosujemy sposób ubioru "na cebulkę" - czyli więcej cienszych warstw zamiast jednej grubszej. Takie rozwiązanie pozwala na utrzymanie optymalnego komfortu cieplnego. Zastosowanie odzieży z technicznych materiałów umożliwia prawidłowe odprowadzanie nadmiaru ciepła. Co sprawi, że nie zapocimy się i nie przewieje nas wiatr. Zimą wartą uważać zwłaszcza na ten ostatni - to on jest często przyczyną przewian i w konsekwencji przeziębień. Bieganie wzmacnia i poprawia odporność, jednak na wiatr musimy mocno uważać! Jeśli chodzi o buty - to do tematu można podejść dwojako. Jeśli biegasz po suchych nawierzchniach (np. asfaltowe trasy w okolicach domu) to powinny wystarczyć cieplejsze skarpetki. Jeśli natomiast często marzniesz w stopy i na Twoich biegowych trasach często jest mokro lub sporo śniegu - to wtedy lepiej zainwestować w buty z wodoodporną membraną. W takim wypadku zdecydowanie poprawią komfort Twoich treningów! Więcej o doborze butów dla początkujących przeczytasz w tym artykule ➡️ "najlepsze buty do biegania dla początkujących".



Brubeck Active Wool LS12820 czarna

ŚREDNIA BIELIZNA TERMOAKTYWNA
BRUBECK ACTIVE WOOL

O ile jesienią wystarczy cienka bielizna termoaktywna, tak zimą warto pomyśleć o cieplejszym rozwiązaniu. Bielizna, którą nakładamy bezpośrednio na ciało to pierwsza i podstawowa warstwa, która ma decydujące znaczenie jeśli chodzi o odczuwalny komfort termiczny. Zimą, poczas mroźnych dni, świetnie sprawdzają się przylegające do ciała koszulki. Wtedy cały "system cebulkowy" działa najlepiej, pot zbierany jest z powierzchni skóry i transportowany na zewnątrz bielizny. Ścisłe przyleganie do ciała eliminuje też ryzyko podwiewania. Koszulka, którą polecam - Brubeck Active Wool - powinna sprawdzić się przez zdecydowaną większą część zimowych treningów. Miks ciepłej wełny merino z technicznymi materiałami w efekcie przynosi świetną koszulkę. Wełna merino ma to do siebie, że nawet wilgotna nadal grzeje i nie przejmuje zapachów.


PORA ROKU: zima
CENA: 167,99 PLN

Brubeck Active Wool LS12820 czarna

Skarpety Inov--8 Merino High

CIEPLEJSZE SKARPETY DO BIEGANIA
INOV-8 MERINO HIGH

Jak wspominałem we wstępie do tego podrozdziału temat butów do biegania zimą możesz ograć na dwa sposoby. Kupić dedykowane buty z membraną gore-tex lub wybrać cieplejsze skarpetki. Najlepiej takie z wełną merino. Merino nawet wilgotne nadal grzeje - a dodatkowo sam materiał zapewnia więcej ciepła niż klasyczne skarpetki wykonane z cienkich materiałów. Skarpety Inov-8 Merino High to dwupak skarpet - nasz zimowy bestseller w kategorii skarpet do biegania! Skarpety wykonano ze średniej grubości materiału, który łączy w sobie zalety naturalnej wełny merino oraz tych technicznych (lepsza oddychalność).


PORA ROKU: zima
CENA: 79 PLN

Skarpety Inov--8 Merino High

Kurtka Dobsom R-90 Winter

KURTKA DO BIEGANIA ZIMĄ
DOBSOM R-90 WINTER

Oprócz zmagań z wiatrem, zimą dochodzi jeszcze problem zimna. Co prawda ostatnie zimy w Polsce były dość łagodne, ale trzeba pamiętać o tym, że odczuwanie temperatury to mocno indywidualna sprawa. Plus - jako początkujący będziesz biegał wolniej, wytwarzał mniej ciepła. Patenty na kurtkę do biegania zimą są dwa. Jeden to połączenie wszystkich 3 warstw odzieży (bielizna + bluza + wiatrówka) w jedno. A druga opcja - chyba nawet bardziej popularna to wykorzystanie specjalnej zimowej kurtki. Wtedy w większości przypadków wystarczą 2 warstwy - bielizna + zimowa kurtka. Kurtka Dobsom R-90 Winter świetnie sprawdza się w roli takiej właśnie podstawowej kurtki do biegania zimą. Wiatroodporny przód chroni, wewnątrz ocieplenie, a tył z rozciągliwego, oddychającego materiału. W połączeniu z dobrą bielizną termo żadne warunki nie będą Ci straszne!


PORA ROKU: zima
CENA: 329 PLN

Kurtka Dobsom R-90 Winter

Spodnie Dobsom R-90 Active

SPODNIE DO BIEGANIA ZIMĄ
DOBSOM R-90 ACTIVE

Dobre spodnie do biegania zimą powinny chronić zarówno przed wiatrem jak i mrozem. I taką właśnie rolę spełniają spodnie Dobsom R-90 Active - panel przeciwwiatrowy w przedniej części świetnie spełnia swoją rolę. Dodatkowe lekkie ocieplenie zapewnia odpowiedni komfort termiczny. Alternatywą dla spodni będą ocieplane leginsy. Wyłożone ciepłym meszkiem od środka chronią przed mrozem. Na początek świetnie sprawdzi się podstawowy model leginsów Rogelli Banks. Na koniec jeszcze mała uwaga - nogi cały czas są w ruchu i nie warto ubierać się zbyt ciepło. Wychodząc na treningi w różnych temperaturach sprawdzajcie reakcje organizmu. Część z Was mocniej będzie marzła w górną część ciała, część w dolną - w oparciu o te obserwacje tak komponujcie strój, żeby uwzględnić naturalne predyspozycje Waszego ciała.


PORA ROKU: zima
CENA: 239 PLN

Spodnie Dobsom R-90 Active

Czapka Buff Us R-Extent black dwustronna

CZAPKA DO BIEGANIA ZIMĄ
DWUSTRONNA CZAPKA BUFF Z MIKROFIBRY

W cieplejsze dni zimy wystarczyć może buff wykorzystany w formie grubszej opaski na głowę (składamy go wtedy na dwie części i mamy dwuwarstową opaskę). Gdy zrobi się chłodniej warto sięgnąć po czapkę. Niekoniecznie bardzo ciepłą - dajmy głowie oddychać! Tu świetnie sprawdzi się dwuwarstwowa czapka Buff z mikrofibry. Świetny, lekki i rozciągliwy materiał doskonale układa się na głowie. Czapka jest dwustronna, co znaczy, że możesz nałożyć je na dwa sposoby, wybierając inne wzory.


PORA ROKU: zima
CENA: 89,99 PLN

Czapka Buff Us R-Extent black dwustronna

Rękawiczki Ronhill Wind Block Flip Glove

RĘKAWICZKI DO BIEGANIA
RONHILL WIND-BLOCK FLIP

Jednym z fajniejszych rozwiązań jeśli chodzi o rękawiczki do biegania zimą jest połączenie rękawiczek ze specjalną "owiewką". Taką opcję oferują rękawiczki Ronhill Wind-Block Flip. Podstawowa warstwa to dobrze dopasowane rękawiczki z technicznego materiału. Świetne dopasowanie + specjalne nadruki na kciuku oraz palcu wskazującym pozwalają na obsługę smartfonów. W razie potrzeby możemy skorzystąć z panelu przeciwiatrowego - po nałożeniu doskonale izoluje przed wiatrem oraz zimnem. "Owiewkę" łatwo schować do dedykowanej kieszonki. Świetny materiał, dopasowanie, obsługa smartfonów i panel przeciwwiatrowy - to zdecydowanie jedne z lepszych rękawiczek do biegania dostępne na rynku!


PORA ROKU: zima
CENA: 129 PLN

Rękawiczki Ronhill Wind Block Flip Glove

Chusta Thermonet Buff

DODATKOWY BUFF
BUFF THERMONET

Z zimowych akcesoriów, które mogą Ci się jeszcze przydać na pewno warto wymienić dodatkową chustę buff. Najlepiej jej zimową wersję ze specjalnego materiału thermonet. Thermonet to zupełnie nowa jakość w temacie materiałów na zimę! Powstały we współpracy ze znaną marką w świecie outdoorowym - Primaloft - czterokrotnie lepiej utrzymuje ciepło niż mikrofibra używana w klasycznych chustach Buff. Dodatkowo materiał ten posiada właściwości hydrofobowe (odpychające wodę), odprowadza nadmiar potu na zewnątrz, jednocześnie utrzymując ciepło wewnątrz. Dzięki temu organizm chroniony jest przed gwałtownymi zmianami temperatury. Jeśli szukasz czegoś co jednocześnie może pełnić rolę: czapki, opaski, maski na twarz, szyję czy kominiarki to Buff Thermonet jest doskonałym rozwiązaniem. Zimowy "must have"!


PORA ROKU: zima
CENA: 99,99 PLN

Chusta Thermonet Buff

Petzl Actik 350 lumenów czarna

CZOŁÓWKA DO BIEGANIA
PETZL ACTIK

Zimą niestety dzień jest wyjątkowo krótki. Bez względu na to kiedy biegasz, rano czy wieczorem po pracy, jeśli zimą nadal chcesz kontynuować treningi musisz się liczyć z bieganiem po ciemku. Nie zawsze niestety mamy możliwość biegania po oświetlonej trasie. Czasem będziemy biegali w zupełnych ciemnościach, czasem w słabo widocznych miejscach. Dobra czołówka do biegania (to specjalna latarka, którą możemy zamontować na pasku na głowie) pozwala na komfortowe bieganie w ciemnościach, a jednocześnie zwiększa nasze bezpieczeństwo poprawiając naszą widoczność po zmroku. Na początek zupełnie wystarczająca będzie czołówka Petzl Actik - daje wystarczającą ilość światła potrzebną do biegania po lesie czy parkowych alejkach.


PORA ROKU: zima
CENA: 185 PLN

Petzl Actik 350 lumenów czarna

Nakładki antypoślizgowe/kolce Veriga City Track

NAKŁADKI ANTYPOŚLIZGOWE
VERIGA CITY TRACK

Na koniec zostawiłem sprzęt, który może, ale nie musi się przydać. Warto jednak, żebyś wiedział po co sięgnąć w przypadku zalodzenia Twoich tras biegowych. Zwykle każdej zimy trafiamy na 2-3 tygodniowy okres, kiedy warunki dają nam najmocniej w kość. Wtedy nietrudno o lód przykrywający biegowe ścieżki. W takich okolicznościach trening jest mocno utrudniony i ryzykowny (nawet nie chodzi o sam upadek na lodzie, ale o rosnące ryzyko naderwania mięśnia przy bieganiu po śliskiej nawierzchni). Przydać się wtedy mogą specjalne gumowe nakładki z kolcami. Montujemy je na buty biegowe, dzięki czemu zyskujemy przyczepność również na oblodzonych nawierzchniach.


PORA ROKU: zima
CENA: 59 PLN

Nakładki antypoślizgowe/kolce Veriga City Track

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020
Podziel się swoim komentarzem z innymi