pixel
ilość znalezionych towarów: 10

SALTSTICK

  SaltStick - czym zajmuje się ta firma?

  Jeśli chodzi o wydajność sportową, elektrolity mogą być różnicą między ukończeniem zawodów w czołówce stawki, a dogorywaniem na końcu peletonu zmagając się ze zmęczeniem, skurczami i problemami z żołądkiem. Jonathan Toker, twórca amerykańskiej marki SaltStick, doskonale zdawał sobie sprawę z roli tych małych, ale potężnych składników takich jak sód, potas, wapń czy magnez, jaką odgrywają w skurczach mięśni, regulacji ciśnienia krwi, nawadnianiu i innych istotnych funkcji. Co szczególnie istotne jest podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Toker, jako czynny biegacz górski i triatlonista zakładając firmę SaltStick chciał pomóc zarówno profesjonalistom jak i amatorom w osiąganiu maksimum wydajności podczas uprawiania sportów wytrzymałościowych.

  SaltStick - jak działają sole mineralne?

  Kiedy się pocimy, tracimy elektrolity. Bez uzupełnienia tych ubytków podczas ćwiczeń, w końcu nasza wydajność będzie niechybnie spadać. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi SaltStick z ofertą tabletek z solą dla biegaczy i innych sportowców wytrzymałościowych. Jak SaltStick może pomóc w poprawie Twojej wytrzymałości? Produkty SaltStick zostały zaprojektowane, aby pomóc w redukcji skurczów mięśniowych, zwiększyć wytrzymałość oraz utrzymać poziom elektrolitów poprzez zastępowanie najważniejszych elektrolitów utraconych wraz z potem: sodu, potasu, magnezu i wapnia.

  Wydzielany przez człowieka pot zawiera około 1000 mg sodu na litr, podczas gdy typowy napój izotoniczny ma zaledwie 440 mg sodu na litr. Jeżeli podczas aktywności konsumujesz wyłącznie napoje izotoniczne (lub nawet samą wodę), istnieje ryzyko wystąpienia hiponatremii. Hiponatremia to stan medyczny charakteryzujący się niskim poziomem sodu we krwi, co może powodować objawy takie jak nudności, zmęczenie, skurcze mięśni, wymioty, osłabienie, senność i w rzadkich, poważnych przypadkach - utratę przytomności. SaltStick pomaga sportowcom uzupełniać wszystkie elektrolity, które zostały utracone w wyniku pocenia się, aby utrzymać równowagę elektrolitową i zapewnić optymalne funkcjonowanie organizmu.

  SaltStick - w pełni bezpieczne produkty

  Jako sponsor wielu profesjonalnych sportowców na całym świecie, SaltStick niezwykle poważnie traktuje kwestię bezpieczeństwa swoich produktów. Produkty SaltStick są produkowane w USA pod nadzorem FDA (Food and Drug Administration to amerykańska Agencja Żywności i Leków) i regularnie poddawane testom na obecność zakazanych substancji przez niezależną organizację. Produkty SaltStick wytwarzane są w certyfikowanym zakładzie do produkcji produktów dla celów sportowych. To pomaga zapewnić, że tabletki z solą SaltStick są najwyższej jakości i zawierają tylko składniki wymienione na etykiecie. Nie tylko są więc bezpieczne, ale również w pełni legalne do użycia w każdym wydarzeniu sportowym podlegającym wszystkim międzynarodowym organizacjom sportowym. Ponadto kapsułki z elektrolitami SaltStick są: bez GMO (bez modyfikacji genetycznych), bezglutenowe, bez alergenów, bez skrobi, bez konserwantów i mogą być spożywane przez wegan.

  SaltStick - przegląd dostępnych produktów

  SaltStick specjalizuje się w produkcji elektrolitów przeznaczonych dla sportowców. Są one dostępne w postaci najpopularniejszych kapsułek z elektrolitami (Caps), w wersji z dodatkiem kofeiny (Caps Plus) oraz w formie tabletek do ssania.

  • SaltStick Electrolyte Caps - klasyczne kapsułki z elektrolitami, dostępne w formie kapsułek, które najlepiej spożywać razem z wodą lub napojem izotonicznym. Zawierają zwiększoną zawartość elektrolitów i mikroelementów względem tabletek do ssania SaltStick Fastchews. SaltStick Electrolyte Caps dostępne są w postaci zbiorczego opakowania na 100 sztuk lub w mniejszych saszetkach po 10 sztuk.
  • SaltStick Race Ready Caps Plus - droższa wersja kapsułek, wzbogacona o kofeinę i wykorzystująca lepiej przyswajalny sód cytrynianu jako źródło sodu.
  • SaltStick Fastchews - to szybko wchłaniające się elektrolity zaprojektowane do żucia lub ssania, bez konieczności popijania wodą. Elektrolity w SaltStick FastChews są wchłaniane przez śluzówkę jamy ustnej, co odbywa się 2-4 razy szybciej niż przez jelita.

  Wszystkie widoczne produkty SaltStick widoczne na stronie internetowej naszego sklepu są również dostępne w sprzedaży w sklepie stacjonarnym w Poznaniu.

  SaltStick - jak stosować?

  Jak włączyć kapsułki SaltStick do treningu wytrzymałościowego? Produkty SaltStick możemy używać zarówno jako element codziennej suplementacji przed zawodami oraz w trakcie ich trwania. Potrzeby żywieniowe każdej osoby są unikalne, dlatego najlepiej jest na własnym organizmie sprawdzić jaki plan suplementacji będzie działał optymalnie w Twoim przypadku. Jako punkt wyjścia można obrać jednak ogólne wytyczne od marki SaltStick i dostosować je do reakcji własnego organizmu w trakcie zawodów. Producent zaleca stosować 1 x kapsułkę SaltStick Caps lub 2-4 x pastylki SaltStick Fastchews co 30 - 60 minut. W upalnych warunkach, przy skrajnej wilgotności lub dla cięższych sportowców, może być konieczne zwiększenie ilości, aby utrzymać optymalny poziom elektrolitów.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: