pixel
ilość znalezionych towarów: 65

BUFF

Buff - co to za firma?


Jak to często bywa historia marki Buff wzięła się z potrzeby. Około 1991 roku Joan Rojas, hiszpański motocyklista zaczął eksperymentować z produkcją czegoś co, zdecydowanie lepiej chroniło by jego szyję i głowę podczas jazdy, niż dotychczasowe rozwiązania. Miał ku temu dobre możliwości. Wywodził się z rodziny o bogatych tradycjach tekstylnych. Jego przodkowie od 1927 zajmowali się produkcją odzieży. Sam, późniejszy pomysłodawca marki Buff, zajmował się produkcją kołnierzy do koszulek piłkarskich. Produkt, który chciał stworzyć Joan musiał sprostać trudnym warunkom panującym w Pirenejach, w miejscu jego motocyklowych przejażdżek.

Musiał dawać ochronę zarówno przed słońcem, wiatrem oraz chłodem. I najlepiej gdyby nie wymagał noszenia oddzielnych produktów dla ochrony szyi oraz głowy. Twórca Buffa eksperymentując z wieloma rozwiązaniami i materiałami w końcu wpadł na pomysł wykorzystania mikrofibry. Materiału, który odznacza się świetną oddychalnością, odprowadzaniem wilgoci oraz ochroną przed wiatrem. Natomiast konstrukcja materiału w formie bezszwowego komina pozwalała wykorzystać go na wiele sposobów. Chroniąc zarówno szyję jak i głowę przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Joan nazwał swój produkt "buff", co jest pochodną hiszpańskiego słowa "bufanda" oznaczającego szalik.

Już trzy lata później produkty Buff dystrybuowano za granicę do Francji, Niemiec i Szwajcarii. W 1998 Buff wystawił swój zespół na słynnym rajdzie przygodowym Eco Challenge. Transmisje z tego wydarzenia pokazywało na całym świecie Discovery Channel (co spowodowało duży wzrost popularności tej dyscypliny. Również w Polsce adventure racing miało swoje 5 minut popularności). Chusty buff stały się na tyle praktyczne, że wkrótce większość uczestników tego typu imprez chciała mieć swojego buffa, a popularność marki rosła. I jak się okazało Buff, ten hiszpański "szalik", bardzo szybko podbił cały outdoorowy świat!

Buff - firma, która działa odpowiedzialnie


Mimo działania na międzynarodową skalę Buff pozostał firmą o silnych tradycjach rodzinnych. Ponad 90% produkcji Buffa wciąż odbywa się w fabryce Rojasów w hiszpańskiej Barcelonie. Ponad 30 lat temu Buff wprowadził na rynek pierwszą wielofunkcyjną chustę. Wizja Buff była prosta: stworzyć produkt, który pozwoli ludziom cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu, bez względu na panujące warunki. Dziś celem Buff nadal jest produkcja wysokiej jakości sprzętu oraz jednocześnie produkcja w sposób przyjazny dla planety. Buff kładzie duży nacisk na odpowiedzialne prowadzenie biznesu.

Od etycznie pozyskiwanej wełny z merynosów i materiałów wykonanych z recyklingowanych plastikowych butelek (do tej pory Buff przetworzył ponad 40 milionów plastikowych butelek, z których powstały nowe produkty), po własną fabrykę produkcyjną (zarówno fabryka jak i biura Buff zasilane są w 100% energią ze źródeł odnawialnych). Klamrą spinającą wszystkie te wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju było uzyskanie przez markę Buff certyfikatu B Corp, czyli Benefit Corporation (spółka o wartości dodanej). To forma biznesowa, która ma na celu równoczesne generowanie wartości zarówno dla swoich akcjonariuszy, jak i dla społeczności oraz środowiska naturalnego.

Buff do biegania i nie tylko - co znajdziemy w ofercie tej marki?


Buff w tym momencie to nie tylko chusty, ale również cała gama innych produktów. Firma wciąż wypuszcza na rynek nowe rozwiązania i pozostaje wiodącym producentem nakryć głowy. Oferowany asortyment przeznaczony dla osób aktywnych takich jak biegacze, rowerzyści czy turyści górscy. Obok produktów buff do biegania i innych sportów, znajdziemy również modele przeznaczone do użytku na co dzień. W naszym sklepie koncentrujemy się na ofercie przeznaczonej głównie dla biegaczy. Stąd szeroki wybór produktów buff do biegania latem oraz zimą, które możesz znaleźć w naszym sklepie internetowym oraz stacjonarnie w Poznaniu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

  • ➡️ Chusty Buff - kultowe kominy, które wykorzystasz na dziesiątki sposobów
  • ➡️ Czapki z daszkiem Buff - miękkie i elastyczne czapki do biegania latem
  • ➡️ Czapki na zimę Buff - wygodne i nieopinające głowy czapki do biegania zimą
  • ➡️ Daszki Buff - elastyczne, łatwe do spakowania daszki Buff
  • ➡️ Opaski Buff - opaski na głowę do biegania latem i zimą
  • ➡️ Buff Merino - zobacz wszystkie modele Buff z wełną merino