pixel
ilość znalezionych towarów: 24

Okulary do biegania

Okulary do biegania męskie i damskie - gadżet czy niezbędne akcesorium biegacza

Silne słońce potrafi skutecznie uprzykrzyć trening biegowy. Oślepia i sprawia, że nasze pole widzenia jest ograniczone, co może być równie niebezpieczne podczas biegania po ulicy, jak i na stromych górskich biegacz. Bieganie w okularach biegowych jest przy silnych promieniach słonecznych po prostu bezpieczniejsze. Ochrona oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV to kolejna, bardzo ważna cecha okularów biegowych. Zbyt długa ekspozycja na silne słońce może powodować zaćmę, a długotrwałe wystawienie delikatnej skóry wokół oczu na promieniowanie UV-A uszkadza włókna kolagenowe i sprawia, że starzejemy się szybciej. Niezależnie więc od tego czy chcemy kupić okulary biegowe damskie, czy męskie powinniśmy wziąć to pod uwagę. W końcu nikt z nas nie chce starzeć się szybciej.

Okulary sportowe do biegania i na rower — ochrona przed wiatrem i owadami

W czasie biegu w terenie oraz jazdy na rowerze szczególnie uciążliwe są owady i muszki, które mogą wpaść nam do oka i zmusić nas do zatrzymania, a nawet spowodować upadek. Łzawienie oczu może być również wywoływane przez silny wiatr. Wielu zawodników mam duży problem ze zbiegami, właśnie z powodu łzawiących oczu. Okulary biegowe skutecznie rozprawiają się z tymi utrudnieniami.

Okulary przeciwsłoneczne do biegania — rodzaje szkieł

Okulary biegowe różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim rodzajem znajdujących się w nich szkieł. Okulary do biegania z fotochromem, czyli soczewkami zmieniającymi swoje właściwości pod wpływem światła, sprawdzą się przede wszystkim, jeśli biegasz w okularach w różnych warunkach — zarówno w słońcu, jak wieczorem czy w pochmurne dni. Okulary do biegania ze stałym przyciemniam będą odpowiednie dla biegaczy trenujących w okularach przede wszystkim w intensywnym słońcu. Okulary ze stałym przyciemnieniem występują również w 3 kategoriach przyciemnienia. (Jeśli trenujesz w wysokich górach wybierz okulary z największym przyciemnieniem).