pixel
ilość znalezionych towarów: 29

Napoje dla biegaczy

Napoje dla biegaczy na upały i nie tylko

Odpowiednie nawodnienie jest jedną z podstaw udanego treningu i zawodów. Warto o nie dbać cały czas, nie tylko w okresie startowym. Napój izotoniczny, czy napój z elektrolitami lepiej niż woda ugaszą pragnienie w czasie długiego wysiłku, szczególnie w upale. Ważne, aby wiedzieć, że napoje dzielą się ze względu na swoją osmolalność, czyli indeks liczby cząsteczek w rozworze 100 ml napoju. Wraz ze wzrostem tego indeksu rośnie również liczba węglowodanów w napoju. Napój, który ma mniejszą liczbę takich cząsteczek niż płyny naszego ciała to napój hipotoniczny np. woda. Tego typu napoje sprawdzają się szczególnie podczas intensywnych wysiłków, w których czasie nie potrzebujemy dużej i ilości węglowodanów. Napoje izotoniczne to takie, które mają taką samą koncentracją cząsteczek jak płyny występujące w ludzkim ciele, a w napojach hipertonicznych koncentracja tych cząsteczek jest wyższa. Warto wiedzieć, jak dopasować napój dla biegacza do treningu.

Napoje izotoniczne do biegania

Napój izotoniczny sprawdzi się szczególnie w czasie dłuższego wysiłku, powyżej 1,5 godziny, a także latem, gdy intensywniej się pocimy, tracąc z organizmu ważne elektrolity. ➡️ Napoje izotoniczne dostarczają także do organizmu węglowodanów, które pozwalają nam kontynuować bieg. W Natural Born Runners znajdziesz napoje izotoniczne w różnych smakach, tak abyś mógł dopasować je do swoich preferencji. Pamiętaj, żeby przetestować napój izotoniczny przed startem. Pij go w trakcie treningów i sprawdź, który odpowiada Twojemu żołądkowi.

Napoje z elektrolitami i napoje regeneracyjne dla biegaczy

W Natural Born Runners znajdziesz ➡️ napoje z elektrolitami z kofeiną i bez m.in. napoje ➡️ Nuun oraz napoje ➡️ Gu. Na wielogodzinnych biegach ultra możesz potrzebować dodatkowego pobudzenia i wtedy właśnie kofeina okaże się super rozwiązaniem. W upalne dni, kiedy wypłacasz organizmu sód i potas, napój z elektrolitami pomoże Ci uniknąć odwodnienia i kryzysu energetycznego. Pamiętaj jednak, że w czasie długiego biegu same napoje nie wystarczą. Dostarczaj swojemu ciału także bardziej bogate w energię ➡️ żele energetyczne dla biegaczy lub ➡️ batony energetyczne. Pamiętaj, że dobre nawodnienie i odżywianie to niemal połowa sukcesu we wszystkich sportach wytrzymałościowych! Po zawodach lub treningu sięgnij po najpój regeneracyjny z większą ilością białka, które pomoże Ci szybciej zredukować uszkodzenia mięśni.