pixel
ilość znalezionych towarów: 13

Buty do biegania gore-tex

  Buty do biegania gore tex

  Mimo że większość z nas woli biegać w pięknej, słonecznej pogodzie, deszcz i śnieg to towarzysze wielu naszych treningów. O ile ciepły, letni deszcze może być nawet całkiem przyjemny, to zimowa plucha może mocno uprzykrzać bieganie. Dla wszystkich lubiących mieć suche stopy podczas biegania stworzono wodoodporne buty do biegania. Są to buty do biegania z membraną, która zapobiega przedostawaniu się wody do wnętrza buta. Takie rozwiązanie przypadnie do gustu szczególnie zmarzluchom i osobom wybierającym się na długie górskie wycieczki lub zawody.

  Buty do biegania w deszczu i śniegu — wady i zalety

  Buty do biegania wodoszczelne zapewnią nam dużo większy komfort cieplny w mokre zimowo-jesienne dni. Dlaczego więc nie biegać w nich cały rok? Przede wszystkim tego typu obuwie jest mniej oddychające, a przez to cieplejsze niż modele bez membrany. Buty do biegania z gore-tex lub innym rodzajem membrany są również nieco cięższe. Bieganie w nich przez cały rok nie będzie więc dobrym wyborem. W ciepłe dni buty do biegania nieprzemakalne będą niepotrzebnie ograniczać cyrkulację powietrza i będzie nam po prostu za gorąco.

  Buty do biegania wodoszczelne - u jakich biegaczy sprawdzą się najlepiej

  Jeśli biegasz cały rok i w swoich planach masz długie treningi, które realizujesz niezależnie od pogody, wodoodporne buty do biegania mogą być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Szczególnie sprawdzą się one u osób, które nie znoszą biegania w mokrym obuwiu lub bardzo szybko marzną im stopy. Bardzo dobrze sprawdzą się także na długich górskich wycieczkach lub zawodach rozgrywanych w zimowej lub deszczowej pogodzie. Jeśli jednak planujesz zakup tylko jednej pary butów do biegania na cały rok, nie wybieraj butów z gore tex. Wybierz wtedy buty bez membrany i dobierz do nich ➡️ skarpety wodoszczlne. Takie skrpety zadziałają podobnie jak buty wodoodporne, ale wiosną i latem będziesz je mógł zmieniać na cienką, zwyczajną wersję. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o butach do biegania zimą, sprawdź nasz artykuł na blogu.

  BUTY DO BIEGANIA ZIMĄ