pixel
ilość znalezionych towarów: 5

Kije do biegania

   

  Kije do biegania po górach i w trailowym terenie

  Kije biegowe na stałe zagościły na biegach górskich, szczególnie tych przekraczających dystans maratonu. Używane w odpowiedni sposób pomagają biegać efektywniej, szybciej i odciążać nogi. Są doskonałym wsparciem szczególnie na stromych podbiegach. Kije do biegania trail pozwalają utrzymać prostą sylwetkę i uniknąć bólów pleców. Podczas biegania w płaskim terenie nie są już aż tak pomocne, ale jeśli czeka Cię bardzo długi, trudny bieg, mogą być pomocne w czasie bardzo dużego zmęczenia i pomóc Ci w efektywnym, szybkim marszu.

  Kijki do biegania składane - konstrukcja i materiał, z którego są wykonane

  Kijki biegowe odróżnia od kijów trekkingowych lekka waga i zaawansowana konstrukcja. Kijki do biegania składane możesz rozłożyć lub złożyć do pasa lub plecaka biegowego w kilka sekund. To sprawia, że możesz mieć wolne ręce w czasie zabiegu,aby asekurować się w czasie ewentualnego potknięcia lub upadku. Kije biegowe carbonowe są niezwykle lekkie i ich jedna para waży tylko około 360 gramów. Niska waga ma kluczowe znaczenie szczególnie dla biegaczy, którzy chcą poprawić swoje wyniki lub ścigać się o jak najlepsze lokaty. (Każde dodatkowe 20 gramów w plecaku po 50 km czy 100 km staje się dla nas sporym obciążeniem). Karbon znany jest też ze swojej niezwykłej wytrzymałości. Drugim po karbonie materiałem, z którego często wykonane są kije biegowe jest aluminium. Kije aluminiowe są bardziej miękkie i szybciej mogą zgiąć się w czasie biegu, ale trudniej o ich złamanie.

  Kije do biegania długość i najważniejsze cechy

  Wybierając kijki do biegania musimy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na ich długość. Długość kijów musimy być dobrana do naszego wzrostu, zmierzonego w butach biegowych. Aby wybrać rozmiar kijów możesz skorzystać z tabelki producenta Leki, którą znajdziesz w tym ➡️ artykule o kijach biegowych.Jeśli kupisz zbyt krótkie kije nie wykorzystasz w pełni siły zamachu, którą generujesz w czasie odepchnięcia. Wybierając kijki do biegania, zwróć też uwagę na uchwyt na dłoń. Musi on być wygodny i stabilny. Kije Leki oferują dodatkowo specjalną rękawiczkę, dzięki której możemy na chwilę wypuścić kij z dłoni, aby np. odszukać coś w plecaku.

  Kije do biegania po górach, a zawody w błotnistym terenie

  Kijki biegowe pomagają w zachowaniu stabilności nawet w najtrudniejszym terenie. Są nieocenioną pomocą na błotnistym podłożu. Kije tekkingowe do biegania pozwalają nam zachować na nim równowagę, szczególnie na stromych błotnistych podbiegać, gdzie nawet buty z agresywnym bieżnikiem zaczynają się ślizgać. Jeśli czeka Cię więc długi, ciężki bieg, warto rozważyć zakup kijów biegowych.