pixel
ilość znalezionych towarów: 314

Odzież i ubrania do biegania męskie

Odzież do biegania męska

Bieganie to sport, który wielu z nas ceni za niezwykłą prostotę. Wystarczy założyć buty i odpowiednią odzież do biegania i wyjść za próg domu czy mieszkania. Mimio, iż do amatorskiego biegania nie potrzebujemy dużo sprzętu, dobrze dobrane ciuchy biegowe pozwolą nam trenować efektywniej i czuć się lepiej. Jeśli pierwsze treningi wykonywaliśmy w codziennym np. bawełnianym ubraniu, zakładając ubrania do biegania od razu poczujemy sporą różnicę. Strój do biegania tworzony jest zawsze z technicznych materiałów, które są lżejsze i lepiej odprowadzają pot i wilgoć. Lepsza wentylacja oznacza większy komfort na treningu i zawodach oraz ochronę przed otarciami.

Odzież biegowa, a pora roku

Zaczynając kompletowanie stroju biegowego, uwzględnij klimat i pogodę w którym będziesz biegać. Odzież do biegania zimą męska powinna Cię chronić przed mrozem, wiatrem i zmarznięciem. Jednocześnie jednak musi zapewniać dobrą wentylację. W takiej roli świetnie sprawdzi się ➡️ odzież termoaktywna do biegania, znana również jako odzież termiczna. Jest ona wykonana z syntetycznych materiałów, często z dodatkiem ciepłej wełny z merynosa i dobrze przylega do ciała. Ubieramy ja jako pierwszą warstwę i często nazywana jest bielizną termoaktywną do biegania. W Natural Born Runners znajdziesz specjalną kategorię ➡️ odzież do biegania zimą. W letnie dni warto wybrać lekką, świetnie oddychającą odzież, która ochroni nas przed przegrzaniem. Ważnym uzupełnieniem letniego stroju będzie również ➡️ czapka do biegania latem lub daszek biegowy.

Ciuchy do biegania dla początkujących: jak skompletować zestaw biegowy

Jeśli chcesz stworzyć swój pierwszy zestaw odzieży biegowej na okres wiosna–jesień pamiętaj o następujących elementach garderoby: koszulka do biegania, spodenki biegowe, legginsy do biegania oraz kurtka do biegania. W deszczowe dni dobrze sprawdzi się kurtka do biegania przeciwdeszczowa, ale na co dzień wystarczy lekka wiatrówka. W gorące dni sięgnij po singlet do biegania bez rękawów, a w temperaturze poniżej 5 stopni możesz założyć także dodatkową bluzę biegową. Najlepszym sposobem doboru odzieży na trening będzie ubieranie się na cebulkę, czy warstwami. Komponując tak ubrania do biegania będziemy mogli założyć lub zdjąć dodatkową warstwę, gdy zrobi się nam za zimno lub za gorąco. Jeśli zaczynasz przygodę z bieganiem, pamiętaj, że to naturalne, że przez pierwsze 10 minut treningu będzie nam odrobinę za zimno. Po tym czasie nasze ciało się rozgrzeje, stąd należy unikać zbyt ciepłego ubierania się na trening. Jeśli zbyt szybko się przegrzejemy, nie będziemy w stanie zrobić efektywnego treningu.

Odzież kompresyjna męska oraz bielizna do biegania: czy warto w nie inwestować?

Składając swój komplet do biegania, warto sięgnąć po odpowiednią ➡️ bieliznę biegową. Dobrej jakości bokserki do biegania męskie pozwolą uniknąć nam otarć w kluczowych miejscach. W ciepłe dni świetnie sprawdzą się też lekkie slipy do biegania. Elementem, który znacznie może poprawić nasz komfort jest ➡️ odzież kompresyjna do biegania, taka jak spodenki, getry, opaski, skarpety czy koszulki kompresyjne. Jej zadaniem jest zapewnienie szybszej regeneracji mięśni, co odczujesz szczególnie w czasie długiego wysiłku oraz po nim.

Ubrania do biegania po górach: specjalne rozwiązania dla fanów biegania w terenie

Jeśli stałeś się fanem biegania po górach, warto przyjrzeć się ➡️ męskiej odzieży dobiegania ultra i biegania w terenie. Odzież trailową wyróżnia m.in. trwałość użytych materiałów oraz duża ilość sprytnych rozwiązań, takich jak liczne kieszonki na żele, wszyte w spodenki czy koszulki pasa biegowe na flaski i inne drobiazgi oraz wysoka jakość wykonania. Wybierając odzież na długi bieg górski musisz pamiętać o jego świetnym dopasowaniu. Małe otarcie ud, które jest dość niegroźne w czasie biegu na 10 km, w czasie biegu ultra może przerodzić się w większą ranę i być przeszkodą do kontynuowania biegu. Stąd też odzież do biegania po górach musimy wybierać ze szczególną starannością.