pixel
ilość znalezionych towarów: 4

ALTRA

  Altra - buty i stuptuty dla biegaczy

  Jeszcze przed kilkoma latami w Polsce nikt nie słyszał o marce Altra. Teraz ta wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych firma rośnie na jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek obuwia nie tylko w Stanach, ale i w Europie. Firma Altra powstała w roku 2009 i jak to w wypadku tego typu innowacyjnych marek bywa, i tym razem potrzeba okazała się matką wynalazku. Firma ta została stworzona przez Goldena Harpera, który prowadząc sklep biegowy widział jak często biegacze zmagają się z kontuzjami, które mogą być spowodowane przez złe obuwie. Harper zauważył, że powodem dolegliwości możemy być zbyt duża różnica między wysokością ułożenia pięt i palców, a także zbyt wąskie przodostopie butów biegowych. I tak powstał pomysł na markę Altra!

  Altra - innowacja w świecie biegowym

  Bieganie w butach z zero dropem nie jest oczywiście zupełną nowością. Od dawna wśród części osób cieszą się popularnością buty minimalistyczne. Altra zaproponowała jednak coś innego - zero drop przy zachowaniu odpowiedniej dawki amortyzacji, tak aby bieganie było w pełni komfortowe. Takie rozwiązanie jest znacznie bezpieczniejsze dla większości biegaczy, którzy na co dzień nie mieli do czynienia z butami minimalistycznymi i nigdy nie biegali na boso. Buty Altra zostawały początkowo przyjmowane z nutą niepokoju. Po dziesiątek lat królowania butów z wysokim dropem nie łatwo jest zmienić stare przyzwyczajenia. Marka Altra jednak z roku na rok zdobywała coraz większą popularność. Wiele osób uważa, że rozwiązania proponowane przez Altrę pozwoliły im wyleczyć kontuzje.

  Altra - rozwiązania dla biegaczy asfaltowych i trailowych

  Altra jest ostatnio niemal tak samo popularnością wśród biegaczy trailowych jak i asfaltowych. Chociaż do niedawna była wybierana tylko przez biegaczy z szerokimi stopami, ostatnio dostosowuje też swoje modele do właścicieli węższych stóp. W ofercie Natural Born Runners znajdziesz też stuptuty Altra, które świetnie komponują się z butami i doskonale sprawdzają się w górach.