pixel
PACZKA W WEEKEND - złóż zamówienie do piątku do godziny 13:00 i otrzymaj je w sobotę
ilość znalezionych towarów: 10

DEXTRO ENERGY

  Dextro Energy - co to za firma?

  Dextro Energy to niemiecka firma specjalizująca się w produkcji produktów węglowodanowych, głównie opartych na dekstrozie, czyli formie glukozy. Produkty Dextro Energy są powszechnie stosowane jako źródło szybkiej energii, zwłaszcza w sytuacjach, gdy organizm potrzebuje szybkiego dostarczenia węglowodanów, takich jak podczas wysiłku fizycznego, sytuacji stresowych czy niskiego poziomu cukru we krwi.

  Historia marki Dextro Energy rozpoczyna się w 1927 roku wprowadzeniem glukozowego proszku "Dextrose Purum". W 1935 roku wypuszczony zostaje sprasowany proszek glukozowy w formie kostek pod nazwą "Dextro Energen", który staje się oficjalnym pożywieniem dla sportowców podczas Igrzysk Olimpijskich w Berlinie w 1936 roku oraz w Monachium w 1972 roku. W kolejnych latach do oferty dodawane są kolejne produkty dla sportowców wytrzymałościowych. W 2002 roku, w związku z rozwojem działalności, Dextro Energen staje się Dextro Energy.

  Dextroza - najpopularniejszy produkt marki Dextro Energy

  Dekstroza to rodzaj węglowodanu, który stanowi kluczowy składnik diety człowieka, podobnie jak tłuszcze i białka. Często nazywana "cukrem winogronowym" lub po prostu "glukozą". Dekstroza występuje naturalnie w owocach i miodzie, a także może być pozyskiwana z przetworzonej skrobi. Dla kogo jest polecana dekstroza? Dekstroza jest szczególnie polecana w sytuacjach, gdy organizm potrzebuje szybkiego zastrzyku energii. Osobom doświadczającym spadków poziomu cukru we krwi, takim jak osoby z cukrzycą lub uczestnicy intensywnych aktywności fizycznych, może to pomóc w szybkim podniesieniu poziomu glukozy.

  Jak wykorzystać Dextro Energy z dekstrozą? Gdy organizmowi brakuje węglowodanów i poziom cukru we krwi spada, warto sięgnąć po pastylki z dekstrozą. Ważne jest, aby spożywać niewielkie ilości w krótkich odstępach czasu – na przykład jedną tabletkę co 15-20 minut. Taki sposób postępowania podniesie poziom cukru we krwi do prawidłowego poziomu, jednocześnie zapobiegając dalszemu spadkowi. W przypadku biegaczy, mniejsze dawki węglowodanów w postaci tabletki z dekstrozą pozwalają na stałe dostarczanie organizmowi "paliwa" bez przeciążania żołądka.

  Dextro Energy - co znajdziemy w ofercie poza dekstrozą?

  Produkty Dextro Energy to nie tylko pastylki z dekstrozą, ale szereg suplementów, które sprawdzą się w przypadku biegaczy i sportowców wytrzymałościowych. Dużą popularnością cieszą żele Dextro Energy w formie łatwego do picia koncentratu węglowodanowego. Zawierają one połączenie szybko dostępnych węglowodanów i są idealne do stosowania podczas uprawiania sportu ze względu na swoją płynną konsystencję. W ofercie znajdziemy również napoje izotoniczne oraz batony energetyczne. Wszystkie żele Dextro Energy i inne produkty tj marki widoczne na stronie naszego sklepu internetowego można również kupić również w sklepie w Poznaniu.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ:

  • ➡️ Żele energetyczne - zobacz wszystkie dostępne żele w naszym sklepie
  • ➡️ Żele Enervit - włoska marka odżywek premium
  • ➡️ Żele Gu - jedna z najpopularniejszych marek żeli na świecie
  • ➡️ Żele High5 - łatwo przyswajalne żele z Wielkiej Brytanii
  • ➡️ Żele Huma - żele z niezwykle naturalnym składem
  • ➡️ Żele Squeezy - marka, która jako jedna z pierwszych wprowadziła do sprzedaży żel energetyczny