pixel
ilość znalezionych towarów: 34

RONHILL

Ronhill - historia marki


Dr. Ron Hill założył markę Ronhill (jak nie trudno się domyśleć nazwa firmy pochodzi od imienia i nazwiska założyciela) we wrześniu 1970 roku, krótko po tym, jak został pierwszym Brytyjczykiem, który wygrał maraton bostoński, ustanawiając rekordowy czas 2:10:30. Poza biegową karierą, twórca Ronhilla rozwijał się również w dziedzinie chemii tekstyliów, zdobywając tytuł doktora na Uniwersytecie w Manchesterze. Łącząc akademicką wiedzę z wieloletnimi doświadczeniami jako biegacz zaczął przeobrażać sprzęt do biegania, tak aby mógł sprostać wymaganiom stawianym przez sportowców.

Ronhill - innowator w kategorii odzieży do biegania


Jeśli chodzi o sprzęt do biegania, to w latach 60. nie było praktycznie niczego. Brakowało specjalistycznej odzieży wykonanej z technicznych materiałów. Królowała natomiast bawełna, która pod wpływem potu nabierała na wadze i powodowała bolesne otarcia. Twórca marki Ronhill wprowadził proste, ale rewolucyjne dla komfortu biegaczy, nowości w odzieży sportowej. Opracował m.in szalenie popularne krótkie spodenki startowe z bocznymi rozcięciami, które zyskały sławę jako "Freedom Short" oraz koszulkę siatkową. Oba te produkty towarzyszyły mu podczas największych zwycięstw na trasie.

Ronhill odegrał również kluczową rolę w wprowadzeniu syntetycznych tkanin do odzieży biegowej. Ponadto, jako pierwszy zastosował odblaskowe obszycia na odzież biegową Ronhill, które obecnie stały się standardem dla marek sportowych na całym świecie. Obecnie firma Ronhill kontynuuje rozwijanie nowatorskich produktów, korzystając z najnowszych, ekologicznych tkanin technicznych. Mimo ciągłego rozwoju Ronhill pozostaje wierny sprzętowi dla biegaczy i to właśnie na zaspokajaniu ich potrzeb skupia się projektując nowe produkty. W ofercie Ronhilla znajdziemy odzież oraz akcesoria do biegania.

Twórca Ronhilla i jego seria 19032 dni codziennego biegania


Ron Hill to nie tylko wyjątkowy maratończyk z życiówką 2:09:28 z 1970 roku (co ówcześnie było rekordowym przebiegnięciem dystansu maratońskiego!), ale również biegacz, który stał się legendą dzięki swojej niesamowitej serii biegowej. Pomysłodawca marki Ronhill rozpoczął ją w 1964 roku z zamiarem poprawy swojej wydolności maratońskiej. Nie spodziewał się zapewne, że ta seria stanie się rekordem trwającym ponad pół wieku! Hill definiował "bieg" jako pokonanie dystansu co najmniej jednej mili w dowolnym tempie.

Przez kolejne 52 lata i 39 dni, codziennie wybiegał na trasę, niezależnie od warunków atmosferycznych, samopoczucia czy innych okoliczności. Jego seria obejmowała treningi nawet po wypadku samochodowym w 1993 roku, gdy złamał mostek, oraz po operacji haluksów, po której używał kuli, aby pokonać jedną milę (1,6 km) w ciągu 27 minut następnego dnia. W tym czasie przebiegł ponad 250 tysięcy kilometrów! Ta niesamowita determinacja i dyscyplina stały się źródłem inspiracji nie tylko dla biegaczy na całym świecie, ale swego rodzaju filozofią leżącą u podstaw Ronhilla.

Odzież do biegania Ronhill - co znajdziemy w ofercie?


Ronhill to specjaliści od technicznej odzieży, a w ich ofercie znajdziemy 2 główne kolekcje dla kobiet i mężczyzn: Core oraz Tech, które pokrywają potrzeby szerokiego grona biegaczy. Poza ubraniami Ronhill w ofercie tej marki znajduje się szereg praktycznych akcesoriów dla biegaczy, w tym bardzo popularne w sezonie jesienno-zimowym rękawiczki do biegania Ronhill. Każda z kolekcji ma nieco inną charakterystykę:

  • Ronhill Core - podstawowa kolekcja odzieży do biegania Ronhill, która łączy w sobie ponadczasowy design, funkcjonalność i przystępną cenę. Przeznaczona dla początkujących biegaczy lub osób szukających prostych i sprawdzonych rozwiązań. Produkty z serii Ronhill Core powtarzane są każdego roku w podobnej kolorystyce, dzięki temu zawsze możesz uzupełnić swój ulubiony element biegowej garderoby.
  • Ronhill Tech - w tej linii znajdziemy najbardziej zaawansowane produkty wykonane z najlepszych materiałów. Ronhill Tech to seria przeznaczona dla bardziej wymagających biegaczy, nie tylko pod kątem samej funkcjonalności oraz użytych materiałów, ale również jeśli chodzi o dostępne warianty kolorystyczne. Znajdziemy tutaj szeroką ofertę odzieży, również dla biegaczy trailowych. W przypadku Ronhill Tech kolekcja zmienia się co sezon, kiedy pojawiają się nowe wersje kolorystyczne dostępnych modeli.

Wszystkie widoczne na stronie sklepu internetowego produkty Ronhill możesz również obejrzeć w sklepie stacjonarnym w Poznaniu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: