pixel
ilość znalezionych towarów: 6

Nakładki antypoślizgowe na buty do biegania

  Nakładki antypoślizgowe na buty - kiedy używać?


  Specjalne nakładki antypoślizgowe na buty do biegania to przydatny gadżet, który sprawdzi się zimową porą. Nie tylko podczas biegowych treningów, ale również codziennego użytkowania na mocno oblodzonych nawierzchniach. Trening w takich warunkach łatwo może zakończyć się kontuzją. Rozjeżdżające się na boki nogi to duże ryzyko naciągnięcia mięśni lub upadku. Nakładki antypoślizgowe na buty do biegania redukują to ryzyko do minimum i pozwalają kontynuować treningi nawet w warunkach dużego oblodzenia.

  Nakładki antypoślizgowe na buty do biegania a raczki - czym się różnią?


  ➡️ Raczki do biegania to sprzęt, który wykorzystasz w trudniejszych warunkach z większą ilością śniegu. To świetne rozwiązanie na bieganie zimą po górach. Nakładki na buty z kolcami są delikatniejsze w konstrukcji i nie posiadają tak wysokich i ostrych zębów. Nakładki antypoślizgowe na buty wykonane zostały z gumowego elementu, który pokryty został kilkumilimetrowymi wypustkami. Te małe kolce zapewniają przyczepność na takim podłożu jak ubity śnieg czy lód, czyli na takim podłożu na jakie najczęściej możesz trafić zimą w mieście czy lesie. Dlatego właśnie antypoślizgowe nakładki na buty do biegania najlepiej sprawdzą się podczas użytkowania w łatwiejszym terenie.

  Kolce na buty do biegania zimą a buty do biegania z kolcami


  Na rynku dostępne są również buty do biegania z kolcami. Tu jednak trafiamy na 2 problemy. Po pierwsze, to drogie i bardzo wyspecjalizowane rozwiązanie (co sprawia, że tego typu modele są bardzo rzadko dostępne w bieżącej sprzedaży). Po drugie, kolce są na stałe przytwierdzone do buta. W przeciwieństwie więc do nakładek antypoślizgowych musimy cały czas biec w kolcach, co w przypadku odcinków po asfaltowej, nie oblodzonej nawierzchni będzie mało komfortowe.

  Nakładki antypoślizgowe na buty do biegania - wygoda użytkowania


  Nakładki możemy używać dokładnie wtedy, kiedy rzeczywiście jest to potrzebne. Nakładki na buty ważą niewiele i zajmują mało miejsca. Zwykle oferowane są w zestawie z poręcznym pokrowcem, który ułatwia ich przenoszenie. Dzięki temu możemy je łatwo zapakować do pasa biegowego (➡️ pasy do biegania) i założyć w miejscu, w którym faktycznie będą potrzebne (np. dobieg asfaltem do lasu, w którym ścieżki pokryte są lodem). Nakładki antypoślizgowe na buty do biegania to skuteczny i wygodny w użyciu sposób na przetrwanie najtrudniejszych momentów zimy!