pixel
ilość znalezionych towarów: 17

Buty treningowo-startowe męskie

  Buty treningowo-startowe męskie

  Czym są buty do biegania treningowo startowe? Jak sama nazwa wskazuje łączą w sobie dwa typy butów. Tych treningowych, co sprawia, że sprawdzą się również w roli buta do codziennego biegania, czyli muszą posiadać odpowiednią ilość amortyzacji. Jak również tych startowych, co pozwoli zabrać je na zawody biegowe. W zależności od poziomu wytrenowania oraz wagi dla różnych biegaczy buty treningowo-startowe będą oznaczały nieco inne modele. W skrócie: w przypadku cięższego i nieco wolniejszego biegacza lepiej w roli butów treningowo-startowych sprawdzą się modele z większą ilością amortyzacji. Najlepiej jeśli będą wykorzystywane tylko w przypadku szybszych treningów oraz startów w zawodach. Dla lekkich i szybkich biegaczy lekkie buty treningowo startowe mogą służyć również jako modele do codziennych treningów, nie tylko tych szybszych. Ci biegacze docenią również buty z mniejszą amortyzacją, a większą dynamiką.

  Czy potrzebujesz butów treningowo-startowych?

  Jeśli biegasz przede wszystkim dla lepszego samopoczucia, czy zdrowia i nie myślisz o poprawie wyników, a najbardziej zależy Ci na komforcie podczas treningu, to zdecydowanie w Twoim wypadku wystarczą ➡️ buty do biegania treningowe. Ale jeśli w Twojej głowie (lub nogach) pojawiła się myśl, że fajnie byłoby trochę przyspieszyć na treningach czy wystartować w zawodach to buty treningowo startowe będą świetnym pomysłem! Również jako uzupełnienie Twojej biegowej szafy - jeśli masz już komfortowe buty do codziennego treningu to obuwie treningowo-startowe poszerzy Twoje możliwości doboru buta na konkretne potrzeby treningowe. Dla lekkich biegaczy buty treningo-startowe mogą być doskonałym wyborem na codzienne treningi. Wyczuwalnie większa dynamika i lekkość zwiększą komfort podczas żwawszych rozbiegań. Z kolei ciężsi biegacze będą mogli rozpędzić się w bezpieczny dla siebie sposób bez narażania się na ryzyko kontuzji.

  Buty treningowo-startowe - czym się różnią od startowych?

  W ➡️ butach startowych do biegania większy nacisk położony jest na wykorzystanie ich konkretnie na zawodach. Mniej istotne są więc takie parametry jak wygoda czy ogólny komfort - tu najważniejsza jest szybkość. Buty do biegania treningowo-startowe natomiast próbują łączyć te dwie cechy. Wyróżnia je niska waga oraz duża dynamika, przy tym wciąż istotna jest amortyzacja i wygoda podczas codziennego biegania. Buty startowe podczas codziennych, spokojnych treningów nie tylko nie pokażą pełni swojego potencjału, ale na dłuższą metę mogą zwiększyć ryzyko kontuzji u większości biegaczy. To broń "specjalna" na wyjątkowe okazję jakimi są starty w zawodach (lub bardzo szybkie treningi).

  Buty treningowo-startowe a treningowe

  Lekkie buty treningowo startowe to przede wszystkim niższa waga, mniejsza amortyzacja i większa dynamika niż w butach typowo treningowych. Przy tych drugich najistotniejszy jest ogólny poziom wygody czy ilość i miękkość zastosowanej pianki amortyzującej. Trzeba jednak pamiętać, że granica pomiędzy jednym typem butów a drugim jest dość płynna. Dużo zależy od wagi biegacza, tempa w jakim biega czy dystansu. To, co dla jednych biegaczy będzie butem treningowo startowym, dla drugich może okazać się świetną opcją na codzienne treningi. Sprawdź nasz poradnik na blogu o tym ➡️ jak wybrać buty do biegania treningowo-startowe, jeśli chciałbyś poznać propozycje konkretnych modeli butów z tej kategorii.