pixel
ilość znalezionych towarów: 11

Buty do biegania na szeroką stopę męskie

  Buty na szeroką stopę

  Specjalnie zaprojektowane buty do biegania z szerokim przodem, cieszą się w ostatnim czasie coraz większą popularnością. Do tej pory zarówno buty biegowe, sportowe czy takie na co dzień do chodzenia, miały zwężane przody, co mogło prowadzić do problemów z otarciami czy odparzeniami. Obecnie coraz popularniejsze stają się natomiast buty do biegania na szeroką stopę. Jedną z pierwszych marek, które wprowadziły różne szerokości cholewek w swoich butach był New Balance. Obecnie najpopularniejszą marką znaną z butów na szeroką stopę jest amerykańska ➡️ Altra.

  Buty do biegania na szeroką stopę - w jaki sposób je odróżnić?

  Najłatwiejszym sposobem odróżnienia modeli o standardowej cholewce a tych dla szerokich stóp jest oznaczenie z opisem rozmiaru. Standardowa, męska szerokość w butach to D. Buty sportowe na szeroką stopę posiadają oznaczenie 2E. Buty w tej szerokości charakteryzują się większą przestrzenią zarówno na śródstopiu (choć tutaj nadal istotne jest dobre "trzymanie" stopy, która w trakcie biegania czy innych aktywności nie powinna być luźna) jak i szerokimi przodami. W przypadku butów Altra wszystkie modele są w szerokości szerszej niż standardowa, dodatkowo przody butów mają obłe kształty, dzięki temu palce nie są ściśnięte i mają sporo wolnej przestrzeni.

  Buty sportowe na szeroką stopę - czy nadają się tylko do sportu?

  Rosnąca popularność butów biegowych sprawia, że coraz więcej osób używa ich nie tylko jako sprzętu do biegania. tego typu buty doskonale sprawdzą się również podczas spacerów, nordic-walking czy jako buty do codziennego użytku. Buty szerokie w palcach to przede wszystkim większy komfort dla stóp oraz mniejsze ryzyko otarć, odparzeń czy innych problemów z utrzymaniem stóp w należytej formie.

  JAK WYBRAĆ BUTY DO BIEGANIA NA SZEROKĄ STOPĘ?