pixel
Buty do biegania

Jak wybrać buty do biegania Inov-8? Nowy poradnik

2024-04-21
Jak wybrać buty do biegania Inov-8? Nowy poradnik
Buty marki Inov-8 świetnie radzą sobie z trudnym podłożem, a ich wybrane modele doskonale sprawdzają się na błotnistych szlakach, których w Polsce nie brakuje. Mała ilość amortyzacji, brak zaawansowanych systemów technologicznych, surowe wnętrza, agresywne bieżniki i niskie dropy (czyli różnica w wysokości pomiędzy piętą, a palcami), wszystko po to, żeby dać jak najwięcej radości z biegania, zapewnić poczucie wolności i maksimum wrażeń z kontaktu z trailowym podłożem. Buty Inov-8 doczekały się już statusu niemalże kultowych. Myślisz "bieganie po górach", myślisz "Inov-8"! W tym tekście znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć, aby wybrać odpowiedni model butów Inov-8 dla siebie. 


NA SKRÓTY: ZWYCIĘZCY W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH:

SPIS TREŚCI:W tekście znajdziesz naprawdę sporo informacji, które będziemy co jakiś czas aktualizować (zwykle około premiery nowych modeli w kolejnych sezonach). Warto więc zaglądać tutaj co jakiś czas! Jeśli szukasz konkretnych wskazówek skorzystaj ze spisu treści i wybierz interesującą Cię sekcje

[AKTUALIZACJA]: 21.04.2024, wiosna/lato 2024

  1. Historia Inov-8
  2. Kategorie butów do biegania Inov-8
  3. Grafen - przełomowa technologia w butach Inov-8
  4. Opisy konkretnych modeli butów Inov-8 
  5. Tabela z porównaniem butów Inov-8
  6. Trochę teorii, czyli rzecz o technologiach
  7. Pytania i odpowiedzi (Q&A)


HISTORIA INOV-8:Wszystko zaczyna się w 2003 roku od pomysłu stworzenia naturalnego, lekkiego buta z potężnym bieżnikiem, który zapewni doskonałą trakcję na najbardziej wymagających podłożach błotnistych gór Wielkiej Brytanii. Ta myśl zakiełkowała u Wayne'a Edy'iego, brytyjczyka urodzonego w Zimbabwe, doświadczonego konsultanta w branży outdooru. Wizję udaje się przekuć w rzeczywistość i tak powstaje Mudroc 290. Wayne zamawia 2,5 tysiąca par, znajomi pukają się w głowę, ale to on ma rację! Mudroc 290 wygrywa nagrodę magazynu Runners World „Produkt roku 2003” i zbiera entuzjastyczne opinie wśród biegaczy.


Wayne Edy - założyciel Inov-8

Inov-8 powstał w 2003 roku w Wielkiej Brytanii, a jego założycielem jest Wayne Edy. Zdj. archiwum Inov-8.Inov-8 postawił na prostotę. Ich buty są dzikie i naturalne, wszystko po to, żeby żeby dać jak najwięcej radości z biegania. Zapewnić poczucie wolności i maksimum wrażeń z kontaktu z trailowym podłożem. Zanim Christopher McDougall napisał swoich kultowych już "Urodzonych biegaczy" to Inov-8 zaczął przekuwać jego wizję biegania naturalnego w rzeczywistość. Zapomnij o super amortyzacji znanej z tradycyjnych butów, zapomnij o systemach wspierających ruch Twojej stopy. W Inov-8 rządzisz Ty i Twoje stopy. Biegacze pokochali Inov-8 właśnie za to bezkompromisowe podejście. Jesteś pronatorem i zawsze biegałeś w butach ze wsparciem? Inov-8 mówi: zapomnij o wsparciu! W terenie Twoja stopa sama wybierze optymalne ułożenie, nie potrzebujesz już nic więcej. Surowe wnętrze buta, bieżnik, który w trudnym terenie czuje się jak ryba w wodzie... To cały Inov-8!


Pierwsze buty do biegania Inov-8 Mudroc 290

Inov-8 Mudroc 290, pogromca błotnistych szlaków! Zdj. archiwum Inov-8.W 2005 roku Inov-8 wypuszcza system „strzałkowy” (stosowany do tej pory), który opisuje drop oraz poziom amortyzacji w danym modelu buta. Brytyjczycy wierzą w to, że jako biegacz powinieneś nieustannie rozwijać się i pracować nad techniką. Odpowiednie buty są w stanie Ci w tym pomóc. Klasycznie wygląda to tak: biegasz w butach bardzo dobrze amortyzowanych z wysoką piętą. I lądujesz właśnie na niej. Obciążasz w ten sposób mocniej kręgosłup i kolana – wybierając buty z niższym dropem ciężar ciała przenosi się do przodu, brakuje wsparcia pod piętą i automatycznie zaczynasz lądować w przedniej części stopy.

Bieg jest dynamiczniejszy, bardziej naturalny (tutaj mała uwaga – jeśli do tej pory biegałeś tylko w butach z dobrą amortyzacją i klasycznym spadkiem, to do nowej techniki biegu wprowadzaj się stopniowo, najlepiej dobierając buty o coraz niższym spadku i amortyzacji). Dzięki systemowi "strzałkowemu" Inov-8 jest w stanie oferować zróżnicowane buty odpowiadające szerokiemu spektrum wymagań biegaczy. Najpopularniejsze serie modeli posiadają warianty tych samych butów z coraz to mniejszym spadkiem i amortyzacją – to genialne rozwiązanie pozwala Ci rozwijać technikę biegu razem z koleją parą butów. To jakbyś grał w jakąś grę komputerową i co jakiś czas zmieniał poziom trudności!


Odzież do biegania Inov-8

Inov-8 to nie tylko buty, ale również szeroki wybór specjalistycznej odzieży oraz akcesorii do biegania. Zdj. archiwum Inov-8.W 2008 roku premierę miał prawdopodobnie jeden z najlepszych terenowych butów świata, czyli ➡️ Inov-8 X-Talon 212! Zbudowany na bazie Mudroc 290 zachowywał wszystko, co w nim najlepsze i dodawał jeszcze więcej. 212 gramów, bo tyle ważył X-Talon to waga absolutnie ultra lekka w kategorii butów terenowych. Jeszcze bardziej agresywny bieżnik gwarantował genialną prezyczepność w trudnym terenie. Modele z serii X-Talon produkowane są do tej pory i wciąż oferują znakomitą przyczepność i ultra niską wagę. Kolejne lata to przemyślane poszerzanie oferty o kolejne produkty: nie tylko buty trailowe, ale całą gamę akcesoriów oraz odzieży technicznej. To, co zawsze wyróżnia Inov-8 pośród innych marek to niesamowita funkcjonalność ich sprzętu, nadzwyczaj niska waga (w myśl zasady, że w górach wszystko zawsze wydaje się zbyt ciężkie) oraz dziki charakter. Inov-8 tworzy sprzęt dla ludzi kochających bieganie w terenie, bo rozumie ich jak nikt inny!

Zapamiętaj myśl przewodnią Inov-8, bo warto kierować się nią również w codziennym życiu!

"Jako firma nie spoczywamy na laurach. Nigdy.
Nie zatrzymujemy się. Nigdy.
W pogoni za doskonałością nie ma linii mety.
Tylko nieustanny rozwój, ciężka praca i pot”.


GRAFEN - PRZEŁOMOWA TECHNOLOGIA W BUTACH INOV-8Grafen to arkusz węgla o grubości zaledwie jednego atomu. Jest to pierwszy na świecie dwuwymiarowy materiał, niepodobny do żadnego innego na świecie. Grafen jest najsilniejszym materiałem na planecie. Jest 200 razy mocniejszy niż stal. To także najcieńszy materiał na świecie. To jednak nie koniec jego cudownych właściwości: jest niezwykle elastyczny i może być zginany i rozciągany bez żadnych uszkodzeń. Grafen jest ściśle związany z bardziej znanym materiałem - grafitem, który składa się z milionów warstw grafenu ułożonych jedna na drugiej. Grafen po raz pierwszy wyizolowano z grafitu na Uniwersytecie w Manchesterze w 2004 r. Andre Geim i Kostya Novoselov, którzy tego dokonali, otrzymali nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki w 2010 r.


Grafen w butach do biegania Inov-8

Inov-8 jako pierwszy producent butów biegowych zaczął stosować grafen - najwytrzymalszy materiał na świecie. Zdj. archiwum Inov-8.Niesamowicie lekki, najbardziej wytrzymały, niezwykle elastyczny? To brzmi jak zestaw idealnych cech materiału do produkcji butów biegowych, prawda? Nie inaczej pomyśleli szefowie Inov-8! Dzięki współpracy z Uniwersytetem w Manchesterze Inov-8 udało się połączyć grafen z gumą wykorzystywaną do produkcji butów Inov-8. Brytyjczycy jako pierwsi w branży butów biegowych wprowadzili grafen do swoich produktów. Pierwsze modele ze specjalnej serii G (Graphene)-Series pojawiły się w sprzedaży w 2018. Stopniowo grafen zaczął pojawiać się w kolejnych butach (buty z grafenem oznaczone są literką "G" w nazwie). Co daje grafen? Naukowcy z Manchesteru potwierdzili, że mieszanka materiału z grafenem daje podeszwy o 50% wytrzymalsze i 50% bardziej elastyczne.


Krótki filmik prezentujący możliwości grafenu, który przygotował Uniwersystet w Manchesterze.KATEGORIE BUTÓW DO BIEGANIA INOV-8Rys historyczny mamy za sobą, przejdźmy więc do konkretów! Mała ilość amortyzacji, brak zaawansowanych systemów technologicznych, surowe wnętrza, agresywne bieżniki i niskie dropy (czyli różnica w wysokości pomiędzy piętą, a palcami) - to wszystko prawda, ale jeśli "zagłębimy" się w ofertę butów do biegania Inov-8 znajdziemy szeroki wybór, który pozwoli nam dobrać odpowiedni model dopasowany do aktualnego "poziomu zaawansowania" (zostając przy analogiach ze świata gier). Bez obaw więc! To nie jest tak, że Inov-8 robi buty tylko dla "zawodowców". Inov-8 różnicuje swoje buty ze względu na 3 parametry: rodzaj bieżnika, typ gumy bieżnika oraz spadek pięta/palce (system „strzałkowy”, który jednocześnie z grubsza określa ilość amortyzacji jaką posiada dany model). Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z butami Inov-8 to bezpieczniej będzie wybrać model z większą ilością amortyzacji.


Buty do biegania Inov-8

Inov-8 podpowiada jaki model sprawdzi się najlepiej na danej nawierzchni. Zdj. archiwum Inov-8.Drugim szalenie istotnym kryterium jest podłoże, po którym będziesz biegał. Inov-8 wyróżnia 5 rodzajów nawierzchni. Soft & muddy - czyli generalnie buty na miękki teren i błoto. Hard & rocky - twarde nawierzchnie i skalisty teren. Paths & Trails - drogi i ścieżki, nie asfalt, ale ubite terenowe powierzchnie. Snow & Ice - kategoria butów do zadań specjalnych na śnieg i lód. Road - rodzynek w ofercie w postaci jednego modelu butów przeznaczonych do biegania po asfalcie. Poniżej przyglądamy się bliżej każdej kategorii i modelom, które poleca Inov-8 na dany rodzaj nawierzchni.


OPISY MODELI BUTÓW DO BIEGANIA INOV-8 - SOFT & MUDDYSOFT & MUDDY (miękki teren & błoto) - w Wielkiej Brytanii dużą popularnością cieszą się kurtki rozpinane tylko do połowy piersi. Na Wyspach pytanie nie brzmi, czy będzie padało, tylko jak mocno?! Kurtki używa się więc praktycznie zawsze, nie ma sensu jej nawet zdejmować. Nic więc dziwnego, że w takich warunkach najchętniej wybierane są buty z agresywnymi bieżnikami i elastycznymi podeszwami. Trudno znaleźć na rynku markę, która oferowałaby większą i bardziej przemyślaną ofertę butów na tego typu teren. Modelami, które najlepiej sprawdzą się w takich warunkach są buty z serii Mudclaw oraz X-Talon.


Buty do biegania Inov-8 na błoto i miękki teren

Soft & Muddy to najmocniej obsadzona kategoria butów Inov-8. Zdj. archiwum Inov-8.INOV-8 X-TALON 212 V2
⚡ idealny na biegi ocr


Zdjęcie męskich butów Inov-8 X-Talon 212

OPIS INOV-8 X-TALON ULTRA 212

But legenda. Niewiarygodnie lekki, z kapitalnym bieżnikiem i cholewką dopasowaną niczym skarpetka. Jego charakterystyczny bieżnik rozsławił buty Inov-8 na polskich trasach. Ważący zaledwie 212 gram Inov-8 X-Talon 212 to ikona butów trailowych do biegania w najtrudniejszym terenie. Bieżnik pokryty 8mm kołkami poradzi sobie nawet z największym błotem. Inov-8 X-Talon 212 to but, który sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się trakcja i czucie podłoża. 13mm pianki pod piętą i raptem 6mm pod palcami sprawiają, że w tych butach można poczuć się jakby biegało się boso. To wrażenie potęguje niezwykle giętka podeszwa, która płynnie poddaje się ruchom stopy. Wersja V2 przynosi nową gumę StickyGrip, która sprawia, że Inov-8 X-Talon 212 jeszcze lepiej "klei" się do podłoża!

BUT IDEALNY DLA:

Inov-8 X-Talon 212 to świetny but treningowo-startowy na trudny teren. Kapitalna przyczepność będzie nieoceniona wszędzie tam, gdzie trafisz na paskudne warunki. But ma mocno dopasowaną cholewkę, co docenią biegacze z węższymi stopami (jednocześnie dla biegaczy o szerszych stopach polecam wersję ➡️ X-Talon 260 Ultra). Inov-8 X-Talon 212 to również częsty wybór wśród osób szukających butów na OCR (biegi przeszkodowe).

PREZENTACJA FILMOWA:O butach opowiada Krzysztof Dołęgowski, szef firmy, która zajmuje się dystrybucją Inov-8 w Polsce. Krzysztof to również jeden z bardziej doświadczonych biegaczy ultra w Polsce, współautor bestsellerowej książki "Szczęśliwi biegają ultra". Materiały z archiwum Inov-8.Zdjęcie podeszwy męskich HInov-8 X-Talon 212PARAMETRY INOV-8 X-TALON 212:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 3 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 5 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 4 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki 
Ocena 1 na 5 lód 
AMORTYZACJA: Ocena 2 na 6
PRZYCZEPNOŚĆ: Ocena 5 na 5
DROP: 6mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 13mm / 7mm
DYNAMIKA: Ocena 5 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 1 na 5
WAGA BUTA: 212 g

Zobacz w sklepieINOV-8 MUDTALONZdjęcie męskich butów Inov-8 Mudtalon

OPIS INOV-8 MUDTALON

Stworzony z myślą o wzgórzach, górach i błocie, Inov-8 Mudtalon zapewnia doskonałą przyczepność w każdym terenie, który napotkasz. Kołki o średnicy 8 mm przebiją się przez miękkie błoto, ale także przylegają do mokrej skały, zapewniając niezawodną przyczepność. Unikalny kształt kołków równie szybko uwalnia błoto po odepchnięciu, zapewniając uczucie lekkości i kontroli. Inov-8 Mudtalon korzysta z najlżejszej w historii Inov-8 pianki w podeszwie środkowej: Powerflow Pro. Pomimo amortyzacji podeszwa środkowa buta została zaprojektowana w taki sposób, że nadal możesz czuć podłoże pod sobą i reagować na nie – jest to szczególnie ważne podczas biegania po wzgórzach i górach. Bezpieczne i blokujące czucie pięty zapewnia Met-Cradle. Grube nakładki łączą śródstopie z piętą, co powoduje wciągnięcie sznurowadeł. Pod stopami elastyczna płyta Rock-plate chroni stopy przed ostrymi kamieniami i korzeniami drzew. Wytrzymała cholewka butów Inov-8 Mudtalon wykonana jest z nylonu balistycznego. Ten wytrzymały i wytrzymały materiał chroni przed zużyciem i rozdarciem przez roślinność czy skały podczas przebywania na wzgórzach i w górach.Zdjęcie podeszwy męskich Inov-8 Inov-8 Mudtalon


PARAMETRY INOV-8 MUDTALON:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 3 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 5 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 4 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki 
Ocena 1 na 5 lód 
AMORTYZACJA: Ocena 2 na 6
PRZYCZEPNOŚĆ: Ocena 5 na 5
DROP: 6mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 33mm / 27mm
DYNAMIKA: Ocena 4 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 4 na 5
WAGA BUTA: 265 g

Zobacz w sklepie
INOV-8 X-TALON 212 V2
⚡ idealny na biegi ocr


Zdjęcie męskich butów Inov-8 X-Talon 212

OPIS INOV-8 X-TALON ULTRA 212

But legenda. Niewiarygodnie lekki, z kapitalnym bieżnikiem i cholewką dopasowaną niczym skarpetka. Jego charakterystyczny bieżnik rozsławił buty Inov-8 na polskich trasach. Ważący zaledwie 212 gram Inov-8 X-Talon 212 to ikona butów trailowych do biegania w najtrudniejszym terenie. Bieżnik pokryty 8mm kołkami poradzi sobie nawet z największym błotem. Inov-8 X-Talon 212 to but, który sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się trakcja i czucie podłoża. 13mm pianki pod piętą i raptem 6mm pod palcami sprawiają, że w tych butach można poczuć się jakby biegało się boso. To wrażenie potęguje niezwykle giętka podeszwa, która płynnie poddaje się ruchom stopy. Wersja V2 przynosi nową gumę StickyGrip, która sprawia, że Inov-8 X-Talon 212 jeszcze lepiej "klei" się do podłoża!

BUT IDEALNY DLA:

Inov-8 X-Talon 212 to świetny but treningowo-startowy na trudny teren. Kapitalna przyczepność będzie nieoceniona wszędzie tam, gdzie trafisz na paskudne warunki. But ma mocno dopasowaną cholewkę, co docenią biegacze z węższymi stopami (jednocześnie dla biegaczy o szerszych stopach polecam wersję ➡️ X-Talon 260 Ultra). Inov-8 X-Talon 212 to również częsty wybór wśród osób szukających butów na OCR (biegi przeszkodowe).

PREZENTACJA FILMOWA:O butach opowiada Krzysztof Dołęgowski, szef firmy, która zajmuje się dystrybucją Inov-8 w Polsce. Krzysztof to również jeden z bardziej doświadczonych biegaczy ultra w Polsce, współautor bestsellerowej książki "Szczęśliwi biegają ultra". Materiały z archiwum Inov-8.Zdjęcie podeszwy męskich HInov-8 X-Talon 212PARAMETRY INOV-8 X-TALON 212:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 3 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 5 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 4 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki 
Ocena 1 na 5 lód 
AMORTYZACJA: Ocena 2 na 6
PRZYCZEPNOŚĆ: Ocena 5 na 5
DROP: 6mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 13mm / 7mm
DYNAMIKA: Ocena 5 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 1 na 5
WAGA BUTA: 212 g

Zobacz w sklepieOPISY MODELI BUTÓW DO BIEGANIA INOV-8 - HARD & ROCKYHARD & ROCKY (twarde szlaki & skalisty teren) - buty z tej kategorii mają nieco przycięte "pazurki" - bieżniki nie są już tak wysokie (maks 4-6mm wysokości). Większa ilość mniejszych kołków, którymi pokryto podeszwy lepiej trzyma się twardego, skalistego podłoża. W tej grupie znajdziemy również buty z większą ilością amortyzacji i specjalnymi płytkami w podeszwie środkowej, które dodatkowo izolują stopy od twardego podłoża. Polecane modele to seria Roclite oraz Trailroc.


Buty do biegania Inov-8 na twarde i skaliste nawierzchnie

Najlepszym butem z oferty Inov-8 na typowo skaliste biegi ultra jest Inov-8 Trailroc 280. Zdj. archiwum Inov-8.INOV-8 TRAILFLY ULTRA G 300 MAXZdjęcie męskich butów Inov-8 Trailfly Ultra G 300 Max

OPIS INOV-8 TRAILFLY ULTRA G 300 MAX

Inov-8 Trailfly Ultra G 300 MAX to model, którego od kilku sezonów zdecydowanie brakowało w ofercie marki inov-8. Kiedy konkurencja uzbrajała się w modele bardziej amortyzowane, Inov-8 jakby czekał czy ten trend przetrwa i nie wypuszczał na rynek niczego, co by mogło konkurować ze Speedgoatem od Hoki, czy Olympusem od Altry. Aż do teraz, bo model Trailfly Ultra G 300 MAX sprawia ogromnie dobre wrażenie i na pewno namiesza na scenie trailowych butów przeznaczonych głównie na dystansie ultra. To pierwszy na świecie but z podeszwą wzbogaconą grafenem, grwarantujacą świętną przyczepność i zwiększająca przyczepność buta.

Zdjęcie podeszwy Inov-8 Trailfly Ultra G 300 Max

PARAMETRY INOV-8 TRAILFLY ULTRA G 300 MAX:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 5 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 3 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki 
Ocena 1 na 5 lód
AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
PRZYCZEPNOŚĆ: Ocena 3 na 5
DROP: 6mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 25mm / 19mm
DYNAMIKA: Ocena 4 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 5 na 5
WAGA BUTA: 300 g
ZMIANY VS POPRZEDNIK: -pierwsza wersja tego modelu

Zobacz w sklepieINOV-8 TRAILFLYZdjęcie męskich butów Inov-8 Trailfly

OPIS INOV-8 TRAILFLY

Biegaj codziennie po twardych, suchych i kamienistych trasach w Inov-8 Trailfly, nowych butach, które idealnie nadają się do biegów treningowych i dłuższych wyścigów w terenie. Gumowe kołki Inov-8 Trailfly o średnicy 4 mm idealnie nadają się do chwytania skał i twardego, suchego podłoża. Te wytrzymałe kołki zostały rozmieszczone w taki sposób, aby but był szybszy, pomagając w odbiciu się na palcach i szybszym hamowaniu na pięcie. Gumowa podeszwa zewnętrzna Graphene-Grip została również ulepszona w porównaniu z poprzednimi modelami, aby zapewnić lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni. Inov-8 Trailfly ma grubszy klin z pianki amortyzującej w porównaniu do swojego szybszego kuzyna, Inov-8 Trailfly Speed. Ta dodatkowa amortyzacja pozwala biegać dalej i dłużej czuć się świeżo, a jednocześnie pozwala zachować czucie podłoża potrzebne podczas biegania w technicznym terenie. Elastyczna płyta skalna Meta-Shank chroni Cię przed bolesnymi ostrymi skałami i korzeniami drzew pod stopami, umożliwiając pewne poruszanie się po najtrudniejszym terenie.

Zdjęcie podeszwy butów Inov-8 Trailfly

PARAMETRY INOV-8 TRAILFLY:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 5 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 3 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki 
Ocena 1 na 5 lód
AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
PRZYCZEPNOŚĆ: Ocena 3 na 5
DROP: 6mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 29mm / 23mm
DYNAMIKA: Ocena 4 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
WAGA BUTA: 280 g

Zobacz w sklepieINOV-8 TRAILFLY SPEEDZdjęcie męskich butów Inov-8 Trailfly Speed

OPIS INOV-8 TRAILFLY SPEED

Zbudowane na zupełnie nowym, anatomicznym kształcie buty Inov-8 Trailfly Speed świetnie dopasowują się do naturalnego kształtu stopy. But dobrze dopasowuje się do pięty, zapewniając uczucie zablokowania, a następnie rozszerza się, umożliwiając rozchylenie palców. Zapewnia to wygodę, bezpieczeństwo i responsywność podczas wyścigu po technicznym szlaku. Idealny do szybszych treningów, Inov-8 Trailfly Speed pomoże Ci ukończyć treningi tempowe, fartlek i szybkościowe. Jego lekka konstrukcja (średnio zaledwie 270 g we wszystkich rozmiarach) oznacza, że ​​możesz się w nim ścigać. Dzięki obniżeniu o 4 mm but zapewnia idealną równowagę pomiędzy naturalnym wyczuciem a amortyzacją. Pianka Powerflow Pro zapewnia odpowiednią ilość odbicia, współpracując z wkladką Boomerag, aby zapewnić wysoki poziom zwrotu energii. Inov-8 Trailfly Speed ma gumowe kołki o średnicy 4 mm, które zostały starannie rozmieszczone w różnych kierunkach. Te kołki poprawiają przyczepność, szybko usuwają zanieczyszczenia, zwiększają napęd przy odbiciu się od podłoża i pomagają hamować na pięcie. Guma wzmocniona grafenem zapewnia wytrzymalszą, pewną przyczepność na twardym, kamienistym podłożu.

Zdjęcie podeszwy butów Inov-8 Trailfly Speed

PARAMETRY INOV-8 TRAILFLY SPEED:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 5 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 3 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki 
Ocena 1 na 5 lód
AMORTYZACJA: Ocena 5 na 6
PRZYCZEPNOŚĆ: Ocena 3 na 5
DROP: 4mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 22mm / 18mm
DYNAMIKA: Ocena 4 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
WAGA BUTA: 270 g

Zobacz w sklepieOPISY MODELI BUTÓW DO BIEGANIA INOV-8 - PATHS & TRAILSPATHS & TRAILS (drogi & ścieżki) - tu podobnie jak w kategorii wyżej, podłoże jest dość twarde, ale zamiast luźnych kamieni i skalistych, górskich zboczy, schodzimy na łatwiejszy teren. Leśne ścieżki, polne drogi, ubite szlaki - to przeznaczenie butów z tej kategorii. Sugerowana wysokośc bieżnika na taki teren to 4mm. W butach z tej grupy przyda się trochę więcej amortyzacji. Polecane modele to Trailtalon oraz Terraultra G270.


Buty do biegania Inov-8 na błoto i miękki teren

Ta kategoria butów Inov-8 odpowiada mniej więcej takiemu terenowi, na którym większość z nas trenuje na co dzień, czyli leśne ścieżki, polne drogi itp. Zdj. archiwum Inov-8.INOV-8 TRAILTALON 290 V2
⚡ najlepszy na początek
Zdjęcie męskich butów Inov-8 Trailtalon 290

OPIS INOV-8 TRAILTALON 290 V2

Jeśli chciałbyś pobiegać w butach trailowych od Inov-8, ale nie wiesz od jakiego modelu zacząć, albo jeśli szukasz buta bardzo uniwersalnego, do codziennych treningów po leśnych ścieżkach (i okazjonalnych startów w górach w łatwiejszym terenie) - to w obydwu przypadkach najlepszym wyborem będzie Inov-8 Trailtalon 290! To od kilku lat jeden z bestsellerów w stajni Inov-8. Bardzo wygodny, dobrze amortyzowany, z przyjemnie obszernym przodostopiem (palce mają więcej miejsca niż w klasycznie zwężanych butach, ale znów nie jest zbyt szeroko). Łagodny bieżnik z 4mm kołkami sprawdzi się zarówno na miękkich leśnych ścieżkach, szutrowych trasach czy asfaltowych dobiegach do lasu. Pianka PowerFlow+ oferuje bardzo przyjemną dynamikę przy zachowaniu bardzo dobrej amortyzacji. W nowej wersji V2 dość znacznie poprawiono cholewkę, wzmocnienia sięgają głębiej w materiał czyniąc go bardziej odpornym na rozdarcia. Uniwersalność to drugie imię Inov-8 Trailtalon 290!

BUT IDEALNY DLA:

Idealny jako pierwszy wybór z butów Inov-8. Bardzo przystepny, do szerokiego spektrum zastosowań. Od codziennych treningów w zróżnicowanym terenie, po starty w mniej wymagających górskich biegach ultra.

PREZENTACJA FILMOWA:
TEST INOV-8 TRAILTALON 290 V2Inov-8 Terraultra 270 />
<div class=

RECENZJA #NBRTEAM
TEST INOV-8 TRAILTALON 290 V2 :

Grzegorz Łuczko

GRZEGORZ ŁUCZKO

Inov-8 Trailtalon 290 V2 to cholernie dobra "trailowa" treningówka! Biega się w nim lekko, dynamicznie, komfortowo. Można poczuć podłoże, dać popracować stopom, znów złapać kontakt z terenem. Obszerne przodostopie daje spory komfort dla stóp (więcej miejsca niż w standardowych butach biegowych, ale mniej niż w Altrach). Jeśli szukasz jednego buta, zarówno do codziennych treningów, ale i startów w biegach górskich to śmiało możesz sięgnąć po Trailtalony! To będzie świetny but zarówno dla zaawansowanych biegaczy, którzy dokładnie wiedzą czego chcą od butów trailowych, ale paradoksalnie - przez dużą uniwersalność - również doskonała propozycja buta dla zupełnie początkujących, którzy... kompletnie nie wiedzą, czego szukać w butach trailowych. Ile amortyzacji?? Czucie podłoża? Jaki bieżnik? Jak szeroka cholewka? Tu znajdziemy wszystko wymieszane w odpowiednich proporcjach! Jeśli chcesz poznać pełną recenzję tego modelu koniecznie przeczytaj pełną recenzję na naszym blogu...


Zdjęcie podeszwy Inov-8 Trailtalon 290

PARAMETRY INOV-8 TRAILTALON 290 V2:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 4 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 3 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki
Ocena 1 na 5 lód 
AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
PRZYCZEPNOŚĆ: Ocena 3 na 5
DROP: 8mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 19mm / 11mm
DYNAMIKA: Ocena 4 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 4 na 5
WAGA BUTA: 290 g

Zobacz w sklepieINOV-8 PARKCLAW G 280Zdjęcie męskich butów Inov-8 Parkclaw G 280

OPIS INOV-8 PARKCLAW G 280

Poprzednia wersja Inov-8 Parkclaw cieszyła się ogromna popularnością wśród biegaczy łaczących w swoich treninach fragmenty asfaltowe i trailowe. Nowy Inov-8 Parkclaw G 280 posiada wszystkie atuty swojego uniwersalnego poprzednika, ale dodatkowo został on wyposażony w nową piankę G-Fly z dodatkiem grafenu zapewnia o 25% większy zwrot energii. Grafen, znajdujący się w gumowej podeszwie zewnętrznej i piankowej podeszwie środkowej, zapewniają wyjątkową wydajność i zwiększoną trwałość buta. Zmieniona podeszwa środkowa gwarantuje także większą dynamikę i komfort, a dodaktowa wkładka Boomerang dodaje butom sprężystości i miekkości. Ten model to jedna z najciekwaszych propozycji z kategori "all terrain" na rynku.

BUT IDEALNY DLA:

Wszystkich biegaczy, którzy szukają uniwersalnego buta treningowego z bardzo dobrymi parametrami jeśli chodzi o poziom amortyzacji, dynamikę oraz praktyczny bieżnik, który sprawdzi się na wielu rodzajach nawierzchni.

Zdjęcie podeszwy Inov-8 Parkclaw G 280

PARAMETRY INOV-8 PARKCLAW G 280:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 3 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 3 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki 
Ocena 1 na 5 lód 
AMORTYZACJA: Ocena 4 na 6
PRZYCZEPNOŚĆ: Ocena 4 na 5
DROP: 8 mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 18mm / 10mm
DYNAMIKA: Ocena 4 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 5 na 5
WAGA BUTA: 280 g

Zobacz w sklepieINOV-8 TRAILFLY G 270Zdjęcie męskich butów Inov-8 Trailfly G 270

OPIS INOV-8 TRAILFLY G 270

Inov-8 TrailFly G 270 to następca wielokrotnie nagradzanego TerraUltra G 270, nowa podeszwa środkowa PowerFlow Max, w połączeniu z 33% wyższą podeszwą sprawia, że TrailFly G 270 zapewnia bardziej amortyzowany bieg i mocniejsze odbicie od podłoża. Wkładka Boomerang i język nowej generacji a także nowe materiały wierzchnie dodatkowo zwiększają komfort i trwałość. Biegaj długo w super wytrzymałym TrailFly G 270 , najlepszym bucie na długie trasy i na szlak.Zdjęcie podeszwy Inov-8 Trailfly G 270

PARAMETRY INOV-8 TRAILFLY G 270:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 3 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 3 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki 
Ocena 1 na 5 lód 
AMORTYZACJA: Ocena 5 na 6
PRZYCZEPNOŚĆ: Ocena 3 na 5
DROP: 0mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 12mm / 12mm
DYNAMIKA: Ocena 4 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 4 na 5
WAGA BUTA: 270 g

Zobacz w sklepieINOV-8 TRAILFLY G 270Zdjęcie męskich butów Inov-8 Trailfly Ultra G 280

OPIS INOV-8 TRAILFLY ULTRA G 280

Inov-8 TrailFly G 280 to nowość w ofercie tego brytyjskiego producenta, który świetnie uzupełnia kolekcję TrailFly. Dobrze znany TrailFly G 270 z zerowym dropem to rozwiązanie dla fanów mniejszej amortyzacji i bieganie bardziej naturalnego, z kolei Inov-8 TrailFly Ultra G 300 Max to coś dla miłośników ultradługich dystansów. TrailFly G 280 jest mniej więcej “pośrodku” całej kolekcji, jeśli chodzi o ilość amortyzacji, jest też najbardziej dynamicznym modelem z całej serii. Wykorzystasz go zarówno na codziennych treningach, jak i krótszych startach w zawodach trailowych. “Sercem” Inov-8 Trailfly Ultra G 280 jest nowa, responsywna pianka Flyspeed wytworzona przy współudziale azotu. Wykorzystując gaz do spieniania materiału, Inov-8 zmniejsza ilość energii i chemikaliów używanych do produkcji pianek, w porównaniu z konwencjonalnymi metodami.

BUT IDEALNY DLA:

Większa, niż w innych z oferty Inov-8 , dynamika Flyspeed sprawia, że TrailFly G 280 doskonale sprawdzi się w roli buta treningowo-startowego, który wykorzystasz na codziennych jednostkach oraz startach w zawodach na średnim dystansieZdjęcie podeszwy Inov-8 Trailfly Ultra G 280

PARAMETRY INOV-8 TRAILFLY ULTRA G 280:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 4 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 3 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 5 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki 
Ocena 1 na 5 lód 
AMORTYZACJA: Ocena 5 na 6
PRZYCZEPNOŚĆ: Ocena 3 na 5
DROP: 8mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 22mm / 14mm
DYNAMIKA: Ocena 4 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 4 na 5
WAGA BUTA: 280 g

Zobacz w sklepieOPISY MODELI BUTÓW DO BIEGANIA INOV-8 - SNOW & ICESNOW & ICE (śnieg & lód) - buty z kolcami oraz wysokimi kołkami (długie nawet do 8mm) to mocny punkt oferty brytyjczyków. Buty z kolcami często używane są również przez biegaczy na orientację, biegając często "na przełaj" przez gęsty las, podeszwa wyposażona w kolce zapewni przyczepność na zdradliwym terenie. Buty z tej kategorii zamiast klasycznych siateczek spotykanych w "normalnych" butach posiadają cholewki z wytrzymałego materiału pokrytego DWR (impregnatem, który wypiera wodę z powierzchni cholewki).


Buty do biegania Inov-8 na śnieg i lód

Buty z kolcami oprócz biegania zimą po śniegu świetnie sprawdzają się również podczas biegania na orientację. Zdj. archiwum Inov-8.INOV-8 OROC ULTRA 290
Zdjęcie męskich butów Inov-8 Oroc Ultra 290

OPIS INOV-8 OROC ULTRA 290

Inov-8 Oroc Ultra 290 to zupełnie nowa jakość w świecie butów z kolcami! Dodając dwa metalowe kolce do gumowych kołków zamiast tradycyjnego użycia pojedynczego kolca, inov-8 daje biegaczom dwukrotnie większą przyczepność. Dzięki technologii TWIN-SPIKE zyskujemy niespotykaną dotąd stabilność, podczas biegów na śnieżno-lodowej nawierzchni. Super mocne kolce wysuwają się z gumowych kołków, gdy podeszwa uderza o ziemię. Wgryzają się w zamarznięty teren, trzymają mocno na śliskich skałach i zapewniają wyjątkową przyczepność w błocie. Każda para butów Inov-8 Oroc Ultra 290 to aż 60 kolców! Dodatkowo model został wyposażony w sprężystą piankę PowerFlow+ oraz specjalną płytkę ochronną pod stopami. Oroc Ultra 290 nie ma membrany, ale cholewka stworzona została z materiałów wypierających wodę. Ten model szczególnie dobrze sprawdzi się w trakcie zimowych treningów w górach, startach ultra w trudnym terenie zimową porą oraz na biegach na orientację.

BUT IDEALNY DLA:

Dla osób, które dużo biegają zimą w trudnym terenie - śnieg, lód, wszędzie tam gdzie przyda Ci się stabilność na zdradliwej nawierzchni. To również świetna opcja dla biegaczy na orientację.

Zdjęcie podeszwy Inov-8 Oroc Ultra 290

PARAMETRY INOV-8 OROC ULTRA 290:

(zobacz jak opisujemy buty do biegania po górach i co oznaczają poszczególne parametry)

TYP STOPY: neutralna / supinacja

 NA JAKI TEREN:

Ocena 1 na 5 skały, kamienie, szutry 
Ocena 5 na 5 błoto, śnieg 
Ocena 3 na 5 leśne ścieżki, polne drogi, parkowe alejki 
Ocena 5 na 5 lód 
AMORTYZACJA: Ocena 3 na 6
PRZYCZEPNOŚĆ: Ocena 5 na 5
DROP: 6mm
WYSOKOŚĆ PIĘTY / PALCÓW: 13mm / 7mm
DYNAMIKA: Ocena 3 na 5
SZEROKOŚĆ BUTA: Ocena 3 na 5
WAGA BUTA: 290 g

Zobacz w sklepieTABELA Z PORÓWNANIEM BUTÓW INOV-8Poniżej szybki rzut oka na wszystkie opisane modele butów i porównanie konkretnych parametrów. Nie wszystkie te modele są dostępne w naszym kraju. Część ocen może się różnić od tego, które przedstawiliśmy w naszych tabelach. Wynika to z faktu, że Inov-8 porównuje np. poziom amortyzacji tylko pomiędzy swoimi modelami, my patrzymy na sprawę szerzej i zestawiamy buty Inov-8 również z innymi markami. Również w niektórych przypadkach okazało się, że szerokość butów była inna niż podawał Inov-8 (opieraliśmy się na testach butów w terenie).
 

TROCHĘ TEORII, CZYLI RZECZ O TECHNOLOGIACH:

Systemy w butach do biegania Inov-8

Jeden obraz wart tysiąca słów... doskonała, bardzo sugestywna reklama Inov-8, która dokładnie mówi jakie podejście do systemów technologicznych w butach ma marka Inov-8. But ma być naturalnym przedłużeniem stopy. Zdj. archiwum Inov-8.TYP ZASTOSOWANEJ GUMY W BIEŻNIKU:


Rodzaj zastosowanej gumy ma wpływ na to jak but zachowuje się na danej nawierzchni. Jeśli biegasz po miękkim terenie to wybieraj buty wykonane z miękkiej gumy, zapewnią lepszą trakcję i czucie podłoża. Im bardziej ubite szlaki, tym lepiej sprawdza się twardsza guma.


Guma Sticky

STICKY

To bardzo miękka guma bieżnika - średnia trwałość to około 1000 kilometrów na nawierzchni naturalnej. Mieszanka podobna do gumy, którą stosuje się do produkcji obuwia wspinaczkowego. Zapewnia znakomitą przyczepność na mokrej oraz suchej nawierzchni - biegając w butach z tą podeszwą masz wrażenie, że niemalże kleisz się do podłoża. Wybierz buty z gumą Sticky jeśli zależy Ci przede wszystkim na doskonałym czuciu podłoża i dynamice. 


Guma Tri-C

TRI-C

To trzy rodzaje mieszanki - zapewniają największy poziom uniwersalności, a ich średnia trwałość to około 1600 kilometrów na nawierzchni naturalnej. Okolice pięty, nasada palców oraz zewnętrzna część stopy zostały pokryte gumą Endurance, cechującą się doskonałą trwałością, a na samym przodzie oraz na wewnętrznej części śródstopia ulokowana została guma o nieznacznie niższej trwałości, która zapewnia doskonałą przyczepność. Na bokach obuwia użyto mieszankę posiadającą zwiększoną twardość, co znacznie pomoże podczas pokonywania trawersów. Buty z tym rodzajem gumy to modele przeznaczone do uniwersalnego zastosowania.  


Guma Dual-C

DUAL-C

To dwa rodzaje gumy bieżnika – Dual-C – mieszanka twardej gumy okala najbardziej wystające elementy podeszwy, a także miękką gumę Sticky, która tworzy bieżnik. To połączenie doskonałej przyczepności z wytrzymałością.  


TECHNOLOGIE WEWNĄTRZ PODESZWY:

Meta-Flex
Meta-Plate

DYNAMIC FASCIA BAND


Chroniony patentem element podeszwy nadający jej wyjątkową sprężystość i pomagający przełożyć energię zgromadzoną w czasie lądowania na dynamiczne odbicie.  Składa się z kilku prętów nylonowych ułożonych wzdłuż podeszwy, które zginają się w pierwszej fazie kroku i gromadzą energię. Gdy stopa przetacza się na palce, pręty działają niczym sprężyny.


PIANKA POWERFLOW / POWERFLOW+


SYSTEM "STRZAŁKOWY"


W skrócie wygląda to tak: im więcej strzałek = większy drop i większa ilość pianki pod stopami, mniej strzałek = mniejszy drop i większa elastyczność buta. Chcesz biegać szybciej? Wybierz buty z mniejszą ilością strzałek, chcesz biegać dłużej i w komfortowych warunkach, wybierz buty z większym dropem. Drop determinuje w jaki sposób będziesz biegał – a w zasadzie jaki styl biegania wspiera dany model. Im mniej pianki i mniejszy drop tym łatwiejsze bieganie "ze śródstopia". Jeśli zależy Ci na bieganiu naturalnym, to wybierz buty z niskim spadkiem. Im więcej dropu, tym but ma więcej amortyzacji. Tym więcej pianki pod stopami i tym łatwiejsze bieganie „z pięty”. Inov-8 co prawda mocno wierzy w bieganie naturalne i nieustanną potrzebę rozwoju techniki biegu biegaczy, ale nie każdy jest w stanie od razu przestawić się na bieganie w bucie ze spadkiem 0mm.Zasada jest prosta – biegałeś wcześniej w tradycyjnych butach? To wybierz większy spadek. Bezpieczniej wejdziesz w świat biegania naturalnego. Jak już się obiegasz w nowych butach, to przy kolejnym zakupie będziesz o wiele mądrzejszy: będziesz wiedział czy zostajesz na tym samym poziomie czy redukujesz albo zwiększasz drop. Tak samo jeśli kupujesz buty do biegania na długich dystansach – z wyższym spadkiem będzie Ci zdecydowanie wygodniej.Podsumowując: dopiero wchodzisz w świat butów Inov-8 – wybierz but z wyższym spadkiem. Jesteś zaprawionym biegaczem i masz mocne łydki (bieganie ze śródstopia mocniej angażuje łydki, achillesa i same stopy, a bieganie „z pięty” to z kolei obciążenie dla kolan i kręgosłupa) to śmiało kup buty z niższym spadkiem. Szukasz buta na długie dystanse? Wyższy spadek. Krótsze, intensywne treningi albo starty w zawodach? Mały drop sprawdzi się doskonale!


PYTANIA I ODPOWIEDZI (Q&A)Chciałbym zacząć biegać w butach Inov-8, jaki mam wybrać model?


Jako pierwsza para butów Inov-8 wybierz albo Inov-8 Trailtalon 290 albo Inov-8 Roclite G 275. Dlaczego akurat te modele? Trailtalon ma bardzo praktyczny bieżnik oraz sporą ilość amortyzacji (jak na buty Inov-8). W te buty możesz "wskoczyć" w zasadzie bez żadnego przygotowania, miękka pianka Power Flow zapewni odpowiedni komfort, a 8mm spadku nie sprawi, że będziesz zmuszony biegać ze śródstopia. 

Co to znaczy, że buty Inov-8 są wymagające?


Mniejsza ilość amortyzacji oraz niższe spadki (poniżej 8mm) sprawiają, że w butach Inov-8 biega się nieco inaczej niż w tradycyjnych. Mniej amortyzowana pięta sprawia, że buty niejako wymuszają bieganie ze śródstopia, co z kolei mocniej angażuje mięśnie łydek, achillesy czy rozcięgno podeszwowe w stopie. Przez co na początku pojawić się może ból łydek - dlatego wybierając co bardziej wymagające modele na początku stopniowo wprowadzaj się w trening. Zacznij od krótszych treningów, co drugi czy trzeci dzień powoli zwiększając objętość i intensywność.

Który model wybrać: Talon 212, Mudclaw czy może X-Talon Ultra 260? Wydają się bardzo podobne!

Faktycznie, to dość zbliżone modele. X-Talon 212 to but dla tych biegaczy, którzy kochają prędkość i doskonałą przyczepność, nawet za cenę mniejszego komfortu. To but, który pozwoli Ci biegać szybciej. Mudclaw 300 to model na bardzo trudne warunki, duże błoto, śnieg. Im trudniej tym lepiej! Jest nieco szerszy niż X-Talon 212 i "spokojniejszy". Taki but do zadań specjalnych. X-Talon Ultra 260 to przyczepność znana z Talona czy Mudclaw, ale przy większej ilości amortyzacji. To sprawia, że ten but idealnie sprawdzi się na długich, trudnych ultra czy też dla biegaczy, którzy po prostu wolą mieć pod stopami więcej pianki.
 


Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2024
Podziel się swoim komentarzem z innymi