pixel
ilość znalezionych towarów: 10

Spodenki startowe do biegania męskie

  Spodenki startowe, czyli jak wybrać spodenki do biegania na zawody

  Szykując się do ważnych startów ulicznych lub górskich warto zadbać o najmniejsze szczegóły. Trening do zawodów zabiera biegaczom mnóstwo energii i czasu, dlatego strój startowy powinien pomóc dać nam siebie na zawodach 100%. Latem podstawą garderoby biegacza są spodenki startowe. Modele te wyróżnia najczęściej bardzo mała waga. Na zawodach w końcu liczy się każdy gram!

  Spodenki do biegania na starty - co je wyróżnia

  Fajne spodenki do biegania na starty to element, który każdy biegacz marzący o dobrych wynikach powinien mieć w swojej garderobie. W spodenkach startowych najczęściej nie znajdziemy kieszeni po bokach. Jedną kieszenią jest przeważnie malutka kieszonka na zamek, w której możesz zmieścić żel czy klucze. Tego typu spodenki składają się z jednej warstwy i są bardzo przewiewne. Wszystko po to żeby zapewnić maksimum wentylacji! Tego typu spodenki są wybierane najczęściej na biegi uliczne przez osoby, które nie mają problemu z otarciami w pachwinach. Jeśli jednak otarcia to Twój problem to rozważ zakup spodenek 2w1, z wewnętrznymi legginsami.

  Spodenki startowe męskie - wybór na upalne dni

  Przed każdymi zawodami biegowymi koniecznie sprawdź prognozę pogody. Pamiętaj że upał w czasie zawodów może bardzo Cię spowolnić! Przygotuj się więc do biegu w wysokich temperaturach trenując wcześniej w podobnych warunkach, dbając o nawodnienie oraz odpowiedni strój startowy. Biegnąć na maksa rozgrzejesz się bardzo szybko nawet jeśli temperatura nie będzie pozornie bardzo wysoka. Z tego powodu topowi biegacze biorą udział w zawodach zawsze w spodenkach startowych i krótkich koszulkach. Jeśli chcesz więc biegać szybko naśladuj najlepszych i pamiętaj, żeby nigdy nie ubierać się za ciepło na zawody!