pixel
ilość znalezionych towarów: 12

Kurtki do biegania zimą męskie

  Kurtka do biegania zimą męska - sposób na kapryśną pogodę i mroźne warunki

  Gdy temperatura zbliża się do zera stopni, warto pomyśleć o zmianie stroju biegowego na wersję zimową. Kurtka do biegania zimowa zapewni Ci odpowiednią izolację przed zimnem ochronę przed wiatrem, a często również lekkim deszczem. Jeśli zastanawiasz się nad jej wyborem, pamiętaj, że odczuwalna temperatura w czasie treningu jest około 10 stopni wyższa niż pokazuje termometr. Zwróć więc uwagę czy kurtka do biegania zimowa, którą chcesz kupić jest nie tylko ciepła, ale także dobrze oddychająca. W innym wypadku łatwo spocisz się w trakcie treningu, a tym samym nastawiasz się na przewianie lub zupełnie się przegrzejesz i Twoje tempo spadnie.

  Kurtka do biegania zimowa — właściwości i ważne funkcje

  Jedną z najważniejszych warstw w mroźne dni jest właśnie kurtka do biegania. Zima, szczególnie na odkrytym terenie i w górach potrafi dać biegaczom nieźle w kość, szczególnie przy silnym wietrze. Z tego powodu zimowa kurtka biegowa męska jest często wyposażona w panel przeciwwiatrowy. Wiele kurtek posiada też kaptur, który dodatkowo chroni głowę. Pamiętaj jednak, że ocieplana kurtka do biegania nie powinna być jednak bardzo gruba. Szczególnie w czasie intensywnych treningów, lepiej sprawdzi się lekka kurtka biegowa na zimę, a nie najcieplejsze wersje kurtek zimowych dostępnych na rynku.

  Ocieplana kurtka do biegania zimą — ważny element do zimowego biegania w górach

  Jeśli wybierasz się w mroźne dni pobiegać w górach, pamiętaj, że pogoda na otwartym terenie może być bardzo zmienna, a odczuwalna temperatura na grani jest często kilkanaście stopni niższa niż ta, którą będziesz odczuwał w miejscu, z którego wyruszasz na szlak. Dodatkowo bieganie zimą utrudnia też często duża warstwa śniegu, która bardzo często spowalnia poruszanie się i sprawia, że wycieczki górskie zajmują nam dużo więcej czasu niż planowaliśmy. Kurtka do biegania zimowa męska w trudnych warunkach może uratować Ci zdrowie. Jeśli nawet nie chcesz jej mieć na sobie podczas całego treningu, warto ją zabrać jako dodatkową warstwę do plecaka i nałożyć np. na wiatrówkę, gdy zrobi się naprawdę zimno.