pixel
ilość znalezionych towarów: 9

Legginsy do biegania zimą damskie

  Legginsy do biegania zimą damskie - czym się charakteryzują?


  Zacznijmy od pytania kiedy w ogóle będziesz używała damskich legginsów do biegania zimą? Tu sprawa jest mocno indywidualna i zależna od osobistych odczuć względem temperatury panującej na zewnątrz oraz intensywności wysiłku. Nie zagłębiając się jednak w niuanse możemy powiedzieć, że legginsy do biegania zimą to najlepsza opcja na bieganie w temperaturach poniżej +5 stopni. Dla większości biegaczek to temperatura graniczna i moment, w którym zdecydowanie warto sięgnąć po cieplejszą odzież do biegania.

  Legginsy do biegania zimą damskie charakteryzują się dodatkowym ociepleniem. Najczęściej w postaci warstwy ciepłego i przyjemnego dla ciała meszku. Sam materiał jest również nieco grubszy i ma gęstszy splot - dzięki temu lepiej chroni przed wiatrem. Zimowe legginsy do biegania damskie częściej niż modele nieocieplane wyposażone są w zamki w nogawkach - to ułatwia ubieranie i zdejmowanie legginsów.

  Ocieplane legginsy do biegania damskie - na co warto zwrócić uwagę?


  Poza najpopularniejszymi rozwiązaniami takimi jak wspomniane zamki w nogawkach czy kieszenie na telefon (obecne w zdecydowanej większości legginsów do biegania na zimę) warto zwrócić uwagę na kilka innych elementów. W składzie w zasadzie wszystkich modeli ocieplanych legginsów do biegania na zimę znajdziemy wstawki z elastanu. To rozciągliwy materiał, który ułatwia dopasowanie getrów do ciała. Im większa jego ilość, tym legginsy będą bardziej rozciągliwe i łatwiej będzie je dopasować. Standardem jest 8-10% elastanu.

  Jeśli nie lubisz marznąć i szukasz bardzo ciepłych rozwiązań na zimowe bieganie to zobacz legginsy do biegania zimą damskie z panelem przeciwwiatrowym. Ta specjalna warstwa materiału znajdująca się w przedniej części spodni nie tylko chroni przed wiatrem, ale dodatkowo zatrzymuje więcej ciepła sprawiając, że tego typu legginsy zapewniają większy komfort termiczny.

  Ciepłe legginsy do biegania zimą damskie - do jakich temperatur?


  To zależy od kilku czynników: od samych warunków atmosferycznych (temperatury czy wilgotności), intensywności wysiłku oraz indywidualnej tolerancji na zimno. Te najcieplejsze legginsy do biegania zimą damskie (modele z panelami przeciwwiatrowymi) powinny zdać egzamin do około -5 stopni. W przypadku treningów w jeszcze niższych temperaturach lub osób, które wyjątkowo łatwo marzną warto sięgnąć po hybrydowe rozwiązanie: ocieplane ➡️ spodnie Dobsom R-90 Winter damskie, pod które w razie potrzeby będziesz mogła nałożyć jeszcze dodatkowo ➡️ legginsy termoaktywne damskie. Taki zestaw powinien sprawdzić się nawet podczas największych mrozów!