pixel
ilość znalezionych towarów: 3

Buty do biegania po górach damskie

  Buty do biegania po górach damskie

  Bieganie w górach cieszy się w Polsce dużą i stale rosnącą popularnością. Już nikogo chyba nie dziwi widok biegaczek na górskim szlaku. Do biegania warto wybrać sprzęt, który zwiększy nasze bezpieczeństwo i pomoże nam biegać komfortowo. Buty do biegania w górach damskie projektowane są tak, aby dać na poczucie bezpieczeństwa i stabilności, niezależnie od tego gdzie nas zaprowadzą górskie ścieżki.

  Buty do biegania w górach damskie - najważniejsze cechy

  Wybierając buty do biegów górskich damskie, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na ich bieżnik. Bieżnik butów asfaltowych jest płaski, natomiast buty do biegania po górach mają znacznie bardziej urozmaicony bieżni zapewniający dużo większa przyczepność na technicznych zbiegach i podbiegach czy też błotnistej ścieżce. Podeszwa damskich butów do biegania po górach wykonana jest najczęściej z zupełnie innej mieszanki gum np. z vibramu, który sprawia że buty nie ślizgają się na trafie czy mokrych skałach. Cholewka damskich butów do biegania po górach jest wzmacniania, tak aby nie rozdarła się przy zahaczeniu stopą o korzeń czy wystający kamień.

  Buty do biegania po górach dla kobiet - wpływ dystansu i podłoża na wielkość amortyzacji

  Czynnikami decydującymi o tym jakie buty trailowe powinniśmy wybrać są rodzaj podłoża, po którym biegamy oraz planowany dystans. Na biegi ultra powinniśmy wybierać damskie buty do biegania po górach z dużą amortyzacją. Na biegi górskie nie przekraczające dystansu maratonu możemy założyć lżejsze buty trailowe z mniejszą amortyzacją. Modele z większą amortyzacją będą się również sprawdzały na skalistym podłożu. Biegając po miękkich leśnych ścieżkach, na których często nie brakuje błota, możemy wybrać modele mniej amortyzowane, ale za to posiadające agresywny bieżnik, który będzie dobrze wgryzał sie w podłoże i ochroni nas przed poślizgnięciem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej jak wybrać odpowiednie dla siebie buty trailowe przeczytaj nasz ranking damskich butów trailowych.

  RANKING DAMSKICH BUTÓW TRAILOWYCH