pixel
ilość znalezionych towarów: 3

Buty Altra męskie

  POPULARNE MODELE BUTÓW ALTRA: ALTRA LONE PEAK/ ALTRA OLYMPUS/ ALTRA TORIN PLUSH/

  Buty Altra do biegania męskie - rewolucja w świecie biegaczy

  Do niedawna wydawało się, że na rynku biegowym nie ma miejsca na nową markę. Tymczasem od 2009 krok po kroku Altra zdobywa serca (i stopy) dziesiątek tysięcy biegaczy. Buty do biegania Altra męskie odróżnia od konkurencji występujący we wszystkich modelach zero drop. Altra zyskuje nim tak dużo zwolenników, jak i przeciwników. Podobnie ma się sprawa z charakterystycznym dla Altry szerokim przodostopiem, który pozwala na komfortowe rozłożenie palców i zapobiega ich nadmiernemu ściśnięciu, które może być szkodliwe dla stóp.

  Altra buty do biegania, a zapobieganie kontuzjom

  Pomysł na buty Altra wziął się z chęci zapobiegania kontuzjom, które towarzyszą tak wielu biegaczom. Marka ta została stworzona przez rodzinę właścicieli sklepu biegowego, który na co dzień słyszeli o różnych problemach występujących u biegaczy. Bardzo szybko zero drop, ułatwiający bieganie naturalne, okazał się strzałem w dziesiątkę. Jest to rozwiązanie które pozwala bardziej uaktywnić tylną taśmę ciała i mięśnie kulszowo-goleniowe. Co ważne, aby zdrowo biegać w Altra zero drop, warto wcześniej poświęcić sporo uwagi na ćwiczenia uzupełniające i trening funkcjonalny.

  Altra buty trailowe

  Buty do biegania Altra dzielą się na 2 główne grupy - buty asfaltowe i trailowe. Od początku swojego powstania Altra dużą wagę przykładała do stworzenia butów, w których możemy biegać długie godziny bez nadmiernego obciążania stawów i uczucia dyskomfortu. Z tego powodu oprócz zero dropu w wielu modelach trailowych znajdziemy sporą ilość pianki. Pozwala ona na komfortowe bieganie po skalistym terenie i dużo delikatniejsze oswajanie się z bieganiem na naturalnym niż np. podczas biegania w minimalistycznych sandałach, w którym prawdopodobnie większość z nas nie czułaby się komfortowo. Altra buty biegowe odpowiadają również ultrasom ze względu na swoją szerokość. Podczas biegów, które trwają kilkadziesiąt godzin, wielu biegaczom puchną stopy. Z tego powodu zbyt wąskie buty mogą szybko powodować obtarcia.

  Altra buty biegowe - asfalt

  Altra nie skupia się jednak tylko na trailu. Równie ważne jak bieganie po górach jest dla tej marki bieganie asfaltowe. Chociaż początkowo bieganie z zero dropem po asfalcie może nie wydawać się najłatwiejsze, to bardzo wielu biegaczy po przyzwyczajeniu się do butów biegowych Altra nie wyobraża sobie trenowania w innych modelach. Przy odpowiednim dozowaniu kilometrażu oraz dodatkowych ćwiczeniach na tylną taśmę ciała, buty Altra mogą łatwo stać się naszymi ulubionymi i znacząco poprawiać naszą technikę biegową. Jeśli nadal nie wiesz jakie buty Altra wybrać, koniecznie zajrzyj do naszego artykułu Jak wybrać buty do biegania Altra