pixel
ilość znalezionych towarów: 1

Buty Altra damskie

  POPULARNE MODELE BUTÓW ALTRA: ALTRA LONE PEAK DAMSKIE/ ALTRA OLYMPUS DAMSKIE/

  Buty Altra damskie - rewolucyjne rozwiązania dla biegaczek

  Rynek biegowy zmienia się z roku na rok. Jeszcze niedawno wydawało się, że w temacie butów biegowych zostało zrobione już wszystko. Aż tu w roku 2009 w Ameryce pojawiała się marka Altra, która zrewolucjonizowała podejście do biegania ogromnej rzeszy biegaczy i biegaczek. Altra buty do biegania to szereg rozwiązań, które początkowo wzbudziły wiele kontrowersji, a teraz kopiowane są i podpatrywane z podziwem przez inne marki. Altra buty biegowe damskie do przede wszystkim szerokie przodostopie, zupełnie inne niż u konkurencji oraz zero dorp, czyli brak różnicy wysokości między piętą a palcami. Takie rozwiązania są w ostatnim czasie rekomendowane przez szereg fizjoterapeutów zajmujących się bieganiem i szukających sposobu na wyeliminowanie kontuzji u biegaczy. Altra buty biegowe damskie pozwalają na swobodne ułożenie palców stopy i zapobiegają ich nadmiernemu ściśnięciu, które w dłuższej perspektywie może bardzo destabilizować stopę.

  Buty biegowe Altra dla kobiet - dlaczego warto

  Słynny zero drop Altry nie bez powodu uważany jest rozwiązanie pozwalające poprawić technikę biegu. Altra buty damskie dzięki swojej budowie pozwalają lepiej uaktywnić tylną taśmę ciała i mięśnie kulszowo-goleniowe. Sprawia to, że między innymi mniej obciążamy kolana i możemy biegać bardziej naturalnie i efektywnie. Wszystko to sprawia, że coraz więcej kobiet wybiera buty tej marki.

  Altra buty trailowe damskie - świetny wybór na ultra

  Altra świetnie sprawdza się w górach i w lesie. Altra Olympus to bardzo dobry but dla ultrasek, zapewniający doskonałą amortyzację. Altra Lone Peak to natomiast najbardziej uniwersalny model tej marki. W obu butach znajdziemy sporą ilość pianki, która zapewni nam świetny komfort podczas długich wybiegań. Duża ilość miejsca na palce sprawdzi się natomiast doskonale na biegach ultra, podczas których stopy puchną i bardzo łatwo mogą ulec obtarciom. Zanim jednak zdecydujesz się na któryś z modeli butów damskich do biegania Altra, warto żebyś zadbała o siłę mięśni tylnej taśmy ciała, robiąc choćby np. wspięcia na palce lub inne ćwiczenia polecone przez trenera lub fizjoterapeutę. Jeśli nadal nie wiesz jakie buty Altra wybrać, koniecznie zajrzyj do naszego artykułu Jak wybrać buty do biegania Altra