pixel
ilość znalezionych towarów: 4

Raczki do biegania

  Raczki do biegania - w jakich warunkach będą potrzebne?


  Raczki do biegania to sprzęt, który wykorzystasz podczas biegania zimą w górach. O tej porze roku same buty biegowe będą niewystarczające. Nie tylko bieg po śniegu jest utrudniony, ale dodatkowe niebezpieczeństwo może czyhać pod warstwą białego puchu. Raczki do biegania dzięki zastosowaniu specjalnych kolców ze stali nierdzewnej ułatwiają poruszanie w śniegu oraz chronią przed upadkiem na lodzie. W zależności od wybranego modelu różna będzie ilość i wysokość kolców jak również waga raczków. 

  Taka solidna konstrukcja i dość agresywne, stalowe zęby sprawiają, że raki do biegania to zdecydowanie rozwiązanie na warunki, w których napotkamy sporą ilość samego śniegu lub śniegu wymieszanego z lodem. Jeśli potrzebujesz czegoś do biegania w łatwiejszym terenie, np. po oblodzonych chodnikach w mieście czy leśnych ścieżkach, sprawdź ➡️ nakładki antypoślizgowe do biegania.

  Raczki biegowe - świetna alternatywa dla butów z kolcami


  Raczki na buty do biegania to bardzo praktyczna alternatywa dla butów do biegania z kolcami. Oczywiście raczki biegowe w zestawie z butami będą ważyły więcej niż same buty, to jednak wybór samych raczków jest o wiele praktyczniejszy. Raczki biegowe pakowane są w poręczne i wygodne w przenoszeniu pokrowce, dzięki czemu możesz zabrać je ze sobą do plecaka i założyć wtedy, kiedy faktycznie będą wymagały tego warunki na trasie. Po kilku próbnych założeniach raczków ich nakładanie i zdejmowanie jest bardzo proste i szybkie.

  Raki turystyczne a raczki biegowe


  Raczki na buty do biegania to sprzęt, który wywodzi się ze świata górskich wypraw. W skrócie można powiedzieć, że to taka uproszczona forma raków do butów trekkingowych. Wybierając raczki do biegania szukaj więc rozwiązań skrojonych pod potrzeby biegaczy. Dlatego istotna będzie niska waga całej konstrukcji, łatwość / szybkość nakładania a także prosty i bezpieczny sposób przenoszenia ich w biegowym plecaku.

  Raczki do biegania - jak dobrać rozmiar?


  Każdy model posiada podaną rozmiarówkę, która może się nieznacznie różnić między sobą. Raczki do biegania dobieramy na podstawie rozmiaru butów biegowych. Cała konstrukcja najczęściej składa się z gumowego otoku, który znajduje się na wierzchu butów, do którego stalowymi łańcuszkami przytwierdzone są podstawy z kolcami. Zadaniem tych płytek jest stabilizacja całej konstrukcji, podczas gdy gumowy otok utrzymuje raczki w odpowiednim położeniu.

  Po ubraniu raczki powinny ściśle przylegać do butów, tylko wtedy zredukujemy do minimum ryzyko zsunięcia się raczków w trakcie biegu. Raczki lepiej będą układały się na butach, których bieżnik jest bardziej płaski, niż na takich, gdzie kołki są wyjątkowo wysokie. Raczki do biegania możesz kupić zarówno w naszym sklepie internetowym jak i w sklepie w Poznaniu.