pixel
Jak biegać zimą?

Bielizna termoaktywna Brubeck - jak wybrać idealny zestaw bielizny termicznej dla siebie?

2020-09-03
Bielizna termoaktywna Brubeck - jak wybrać idealny zestaw bielizny termicznej dla siebie?
Dla części osób dużym zaskoczeniem jest fakt, że Brubeck to polska marka! To producent bielizny termoaktywnej ze Zduńskiej Woli, który od 2005 roku z powodzeniem ubiera Polaków na zimowe aktywności. Bielizna termoaktywna Brubeck świetnie sprawdza się zarówno w codziennym użytkowaniu jak i podczas intensywnych treningów na świeżym powietrzu. Dzięki zastosowaniu doskonałej jakości materiałów, zaawansowanych technologii produkcji oraz wciąż rozsądnej cenie bielizna Brubecka należy do najlepszych na rynku!

NA SKRÓTY: SZUKAM BIELIZNY TERMOAKTYWNEJ BRUBECK NA:
SPIS TREŚCI:Poradnik stale aktualizujemy, zarówno część teoretyczną oraz listę konkretnych modeli bielizny termoaktywnej Brubecka. Cały skład NBR Ekipy to osoby aktywne, biegamy od wielu lat, użytkujemy bieliznę Brubecka na wielu polach i bogatsi o nowe doświadczenia uzupełniamy tekst.

[AKTUALIZACJA]: 03.09.2020, sezon jesień/zima 2020

 1. Historia marki Brubeck 
 2. Jak działa bielizna termoaktywna Brubeck? 
 3. Jak komponować zestawy z bielizny termoaktywnej Brubeck? 
 4. Tabela z porównaniem bielizny termoaktywnej Brubeck 
 5. Jaką bieliznę Brubeck ubrać w zależności od temperatury? 
 6. Opisy konkretnych kategorii bielizny termoaktywnej Brubeck 
 7. Opis materiałów użytych w bieliźnie termoaktywnej Brubeck 
 8. Podsumowanie 


HISTORIA MARKI BRUBECKMarka Brubeck to lider na polskim rynku bielizny termoaktywnej. Zresztą nie tylko polskim, Brubeck z powodzeniem sprzedaje swoją bieliznę również w Europie. Założona w 2005 roku wciąż produkuje swoje produkty w Polsce. Umiejscowienie produkcji w Zduńskiej Woli pozwala nie tylko czerpać z wieloletnich tradycji włókienniczych regionu, ale również daje niezwykłą możliwość bieżącego nadzorowania całego procesu produkcji. Dzięki temu mamy pewność, że bielizna termoaktywna Brubeck spełnia najwyższe normy jakości.
Właściciel Brubecka

Mirosław Kubiak to twórca i właściciel marki Brubeck, która już od 2005 roku produkuje bieliznę termoaktywną. Zdj. materiały Brubeck.


Na przestrzeni lat firma udoskonalała proces produkcji oraz poprawiała wzornictwo i jakość wykonania swoich produktów. Dziś Brubeck to nie tylko bielizna termoaktywna, ale również coraz szersza gama odzieży. Testowana przez biegaczy, narciarzy i ludzi gór bielizna Brubeck bardzo szybko przekonała klientów, że polski produkt może być równie dobry, a często lepszy niż bielizna termoaktywna z zagranicy.  JAK DZIAŁA BIELIZNA TERMOAKTYWNA BRUBECK?

Jak działa bielizna termoaktywna Brubeck?

Dzięki swoim właściwościom bielizna termoaktywna Brubeck doskonale przenosi nadmiar potu na zewnątrz materiału i dba o komfort termiczny ciała. Zdj. materiały Brubeck.Bielizna termoaktywna Brubeck wykonywana jest w technologii seamless (bezszwowej), dzięki czemu materiał zdecydowanie lepiej przylega do ciała niż w przypadku bielizny projektowanej w tradycyjny sposób zszywania poszczególnych cześci materiału. Dwuwarstwowa konstrukcja dzianiny bielizny termoaktywnej zapewnia dużo sprawniejszy transport nadmiaru wilgoci poza ciało. Bielizna termiczna Brubeck działa jak druga skóra, która zbiera z niej pot.

Drugą funkcją bielizny termoaktywnej jest dbanie o komfort termiczny ciała. Dzięki sprawnej gospodarce nadmiarem wilgoci i funkcjom "grzewczym" materiału jesteśmy w stanie komfortowo funkcjonować nawet w niskich temperaturach. To szczególnie ważne podczas treningów na świeżym powietrzu w warunkach jesienno-zimowych. Umożliwia to zastosowanie odpowiednich mieszanek materiałów (m.in poliestrów, poliamidów oraz wełny merino) razem z odpowiednim mapowaniem stref ciała (w tych miejscach, które narażone są na większą potliwość materiał jest cieńszy).

Aby w pełni cieszyć się korzyściami z używania bielizny termoaktywnej Brubeck należy odpowiednio dobrać rozmiar. Dla osób, które pierwszy raz używają tego typu odzieży zaskoczeniem może być fakt, że bielizna musi tak mocno opinać ciało. Sam krój wymusza to dopasowanie, ale dzięki wysokiej elastyczności materiału bielizna rozciąga się we wszystkich kierunkach układając się optymalnie na ciele. Tylko wtedy osiągniemy efekt "drugiej skóry", który sprawi, że bielizna będzie działała skutecznie.
bielizna termoaktywa brubeck właściwości

Właściwości bielizny termoaktywnej Brubeck. Zdj. materiały Brubeck.JAK KOMPONOWAĆ ZESTAWY Z BIELIZNY TERMOAKTYWNEJ BRUBECK?Producent domyślnie łączy koszulki i getry z tej samej kolekcji w jeden zestaw. Jednak z naszego doświadczenia wynika, że nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie! Jeśli szukasz bielizny do używania w trakcie wysiłku o dużej intensywności, w czasie której mocniej angażowane są konkretne partie mięśni to warto pomyśleć o skomponowaniu własnego zestawu. Podczas biegania zdecydowane intensywniej pracują nogi - dlatego w takim wypadku polecamy użyć cieńszej bielizny na dół. Korpus nie pracuje tak mocno, wiec tutaj warto go docieplić. Analogicznie w drugą stronę, jeśli mocniejsz będziesz używał górnej partii ciała, to wtedy komplet będzie odwrotnie zestawiony.
krótka koszulka termiczna brubeck dry

Użycie krótkiej koszulki termicznej zimą to dobry pomysł na dodatkowe ocieplenie korpusu. Dzięki czemu na rękach jest mniej materiału, który mógłby krępować ruchy. Zdj. archiwum Brubeck.Pozostając przy bieganiu: zimą warto pomyśleć o użyciu bielizny termoaktywnej z krótkim rękawem. W ten sposób dodatkowo docieplimy korpus ciała, który najszybciej ulega wychłodzeniu. Na taką koszulkę możemy dodatkowo nałożyć bluzę oraz wiatrówkę, dzięki czemu zapewnimy sobie dość ciepła, a jednocześnie ręce, które w trakcie biegania pracują dość intensywnie (a przynajmniej powinny) nie będą skrępowane wieloma warstwami materiału.


TABELA Z PORÓWNANIEM BIELIZNY TERMOAKTYWNEJ BRUBECK


 

 MODEL KOMFORT TERMICZNY ODDYCHALNOŚĆ GRAMATURA MATERIAŁ
➡️ BRUBECK BASE LAYER Ocena 3 na 5 Ocena 4 na 5 101 g/m2 70% polipropylen / 30% poliamid
➡️ BRUBECK DRY Ocena 3 na 5 Ocena 4 na 5 154 g/m2 62% poliamid / 38% poliester
➡️ BRUBECK COMFORT WOOL Ocena 4 na 5 Ocena 4 na 5 171 g/m2 57% poliamid / 41% wełna /2% elastan
➡️ BRUBECK ACTIVE WOOL Ocena 4 na 5 Ocena 4 na 5 176 g/m2 56% poliamid / 41% wełna merino / 1% polipropylen / 2% elastan
➡️ BRUBECK THERMO Ocena 4 na 5 Ocena 3 na 5 230 g/m2 63% poliamid / 34% polipropylen / 2% elastan
➡️ BRUBECK EXTREME WOOL Ocena 5 na 5 Ocena 3 na 5 273 g/m2 78% wełna merino / 21% poliamid / 1% elastan


JAK DOBRAĆ BIELIZNĘ TERMOAKTYWNĄ BRUBECK ZE WZGLĘDU NA TEMPERATURĘ:Wybierając bieliznę termoaktywną Brubeck należy pamiętać o tym kiedy i w jakich okolicznościach będziemy jej używali. Skład i gramatura poszczególnych modeli bielizny określa zakres ich przeznaczenia. W zależności od intensywności wysiłku ten sam model bielizny termoaktywnej Brubeck może sprawdzić się zarówno w temperaturze +10 jak i -10 stopni. Ubierając się na "cebulkę" zawsze zwracajmy uwagę na panującą temperaturę otoczenia oraz intensywność wysiłku. Chcielibyśmy podać uniwersalne widełki temperaturowe, ale z racji wielu czynników, które wpływają na komfort termiczny danej osoby jest to po prostu niemożliwe. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu w użytkowanu bielizny termoaktywnej Brubeck oraz innych konkurencyjnych rozwiązań poniżej podpowiadamy jaką bieliznę wybrać na konkretne warunki temperaturowe w zależności od intensywności wysiłku. Traktuj jednak te sugestie jako dobry punkt wyjścia do poszukiwań swojego idealnego zestawu. Każda osoba nieco inaczej reaguje na temperaturę i warunki pogodowe.TEMPERATURA PONIŻEJ -5 STOPNI [Bielizna Brubeck]
Największe mrozy wymagają najbardziej ekstremalnych rozwiązań! Jednym z najpopularniejszych modeli bielizny termoaktywnej Brubeck na zimę jest kolekcja ➡️ Brubeck Extreme Wool. To bielizna o największej gramaturze oraz z największą ilością wełny merino. Te cechy sprawiają, że doskonale sprawdza się w czasie największych mrozów. Jeśli szukasz najcieplejszej bielizny Brubecka, to nic cieplejszego niż Extreme Wool nie znajdziesz! Z racji swojej gramatury polecamy ją na bardzo niskie temperatury oraz dla osób, które szukają czegoś naprawdę ciepłego.


JAKĄ BIELIZNĘ TERMOAKTYWNĄ BRUBECK WYBRAĆ na PONIŻEJ -5 STOPNI?:
 KOSZULKA: Brubeck Extreme Wool (niska intensywność wysiłku) ➡️ pokaż wszystkie w sklepie
Brubeck Active Wool (wysoka intensywność wysiłku) ➡️ pokaż wszystkie w sklepie
Brubeck Thermo (wysoka intensywność wysiłku) ➡️ pokaż wszystkie w sklepie
GETRY: Brubeck Extreme Wool (niska intensywność wysiłku) ➡️ pokaż wszystkie w sklepie
Brubeck Active Wool (wysoka intensywność wysiłku) ➡️ pokaż wszystkie w sklepie
Brubeck Thermo (wysoka intensywność wysiłku) ➡️ pokaż wszystkie w sklepie
 AKCESORIA: czapka Brubeck z wełny merino ➡️ pokaż wszystkie w sklepie
kominiarka Brubeck ➡️ pokaż wszystkie w sklepie
bokserki Brubeck Active Wool ➡️ pokaż wszystkie w sklepie

TEMPERATURA OD -5 DO +5 STOPNI [Bielizna Brubeck]
W tym przedziale "spędzisz" najwięcej czasu podczas zimowych treningów. Okolice 0 stopni to najpopularniejszy przedział temperaturowy zimą w Polsce. W zalezności od wilgotności powietrza, tego czy świeci słońce czy godziny treningu, temperatura i jej odczuwanie może dość mocno się różnić. Przyda Ci się więc dość uniwersalny zestaw, którego cechy sprawią, że będzie odpowiedno Cię chronił zarówno na mrozie, jak i na temperaturach powyżej 0 stopni. Świetnie w takich warunkach sprawdzają się kolekcje ➡️ Brubeck Active Wool oraz ➡️ Brubeck Thermo.


JAKĄ BIELIZNĘ TERMOAKTYWNĄ BRUBECK WYBRAĆ OD -5 DO +5 STOPNI?:
 KOSZULKA: Brubeck Dry (wysoka intensywność wysiłku) ➡️ pokaż wszystkie w sklepie
Brubeck Active Wool (średnia intensywność wysiłku) ➡️ pokaż wszystkie w sklepie
Brubeck Thermo (niska intensywność wysiłku) ➡️ pokaż wszystkie w sklepie
GETRY: Brubeck Dry (wysoka intensywność wysiłku) ➡️ pokaż wszystkie w sklepie
Brubeck Active Wool (średnia intensywność wysiłku) ➡️ pokaż wszystkie w sklepie
Brubeck Thermo (niska intensywność wysiłku) ➡️ pokaż wszystkie w sklepie
 AKCESORIA: czapka Brubeck z wełny merino ➡️ pokaż wszystkie w sklepie
bokserki Brubeck Active Wool ➡️ pokaż wszystkie w sklepie

TEMPERATURA POWYŻEJ +5 STOPNI [Bielizna Brubeck]
Bielizna termoaktywna polecana na okres przejściowy (przełom jesień/zima albo zima/wiosna) lub na cieplejsze dni zimy. To może być schyłek zimy zanim jeszcze pojawi się 'ciepła" wiosna, albo pierwsze chłodne wieczory po kończącym się lecie. Bielizna na takie warunki nie może być za gruba ani za ciepła. Ma zapewniać odpowiedni komfort termiczny, przy jednocześnie zachowaniu dobrej oddychalności. Gramatura materiału ("grubość") jest w tym wypadku zdecydowanie mniejsza. Najlepiej w takich warunkach sprawdzą się modele ➡️ Brubeck Dry (większa intensywność wysiłku) oraz ➡️ Brubeck Comfort Wool (mniejsza intensywność).


JAKĄ BIELIZNĘ TERMOAKTYWNĄ BRUBECK WYBRAĆ NA POWYŻEJ +5 STOPNI?:
 KOSZULKA: Brubeck Dry (wysoka intensywność wysiłku) ➡️ pokaż wszystkie w sklepie
Brubeck Comfort Wool (średnia intensywność wysiłku) ➡️ pokaż wszystkie w sklepie
Brubeck Active Wool (niska intensywność wysiłku) ➡️ pokaż wszystkie w sklepie
GETRY: Brubeck Dry (średnia intensywność wysiłku) ➡️ pokaż wszystkie w sklepie
Brubeck Active Wool (niska intensywność wysiłku) ➡️ pokaż wszystkie w sklepie
 AKCESORIA: rękawki termiczne Brubeck 3D Pro ➡️ pokaż wszystkie w sklepie
slipy termiczne Brubeck Base Layer ➡️ pokaż wszystkie w sklepie
bokserki Brubeck Active Wool ➡️ pokaż wszystkie w sklepie


OPISY KONKRETNYCH KATEGORII BIELIZNY TERMOAKTYWNEJ BRUBECKBrubeck zajmuje się produkcją bielizny oraz odzieży sportowej do użytku przez cały rok. W tym poradniku skupimy się jednak na kolekcjach jesienno/zimowych przeznaczonych dla osób aktywnych (bieganie, rower, bieganie na nartach itp.). Poradnik, który czytasz znajduje się na łamach blogu firmowego sklepu dla biegaczy Natural Born Runners. Dlatego szczególną uwagę poświęcimy bieliźnie, która najlepiej sprawdza się w trakcie treningów biegowych. Jednak bielizna termoaktywna jest na tyle uniwersalnym rozwiązaniem, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby używać jej do uprawiania innych sportów czy aktywności. Świetnie sprawdza się również na co dzień (tu szczególnie polecamy kolekcję ➡️ Brubeck Comfort Wool)!


BIELIZNA TERMICZNA BRUBECK DRY

Kolekcja bielizny termoaktywnej Brubeck Dry

Kolekcja Brubeck Dry idealnie sprawdzi się w okresie przejściowym, jesienią lub wczesną wiosną. Zdj. materiały Brubeck.OPIS BRUBECK DRY:

Myślisz okres przejściowy, myślisz Brubeck Dry! Bielizna termoaktywna, która pomyślana została do użytku w okresie przejściowym wiosna/jesień, choć równie dobrze sprawdzi się podczas cieplejszych dni zimą. Bielizna Brubeck Dry to bezszwowa, dwuwarstwowa, oddychająca dzianina o średniej grubości. Warstwa wewnętrzna odprowadza wilgoć na zewnątrz, zapewniając komfort nawet podczas intensywnego wysiłku. Warstwa zewnętrzna pełni funkcję termoizolacyjną, chroni przed przenikaniem chłodnego powietrza do wewnątrz oraz przed naturalną utratą ciepła.

Od sezonu jesień/zima 2019 w kolekcji Brubeck Dry pojawiają się nowe kolory zarówno w wersji dla kobiet jak i dla mężczyzn. Odświeżony design zdecydowane przykuwa oko! Sama koszulka Brubeck Dry to świetna baza do komponowania zimowych zestawów odzieży. Cienki materiał, z którego wykonano DRY nie krępuje ruchów i zapewnia odpowiedni komfort termiczny w temperaturach powyżej 0 stopni. Dry świetnie sprawdzi się również dla osób, które zwykle mocno się pocą i szybko przegrzewają w grubszych koszulkach. Koszulka Brubeck Dry występuje również w wersji ➡️ z krótkim rękawem. Takie rozwiązanie polecamy na cieplejszą część jesieni lub jako pierwszą warstwę ubioru na zimę.

TEMPERATURA:

powyżej +5 stopni (średnia intensywność)
od -5 do +5 stopni (wysoka intensywność)


Koszulka termoaktywna Brubeck Dry LS

KOSZULKA BRUBECK DRY LS


GRAMATURA: 154 g/m2
MATERIAŁ: 62% poliamid / 38% poliester
KOMFORT TERMICZNY: Ocena 4 na 5
ODDYCHALNOŚĆ: Ocena 4 na 5
CENA: 120,99 PLN (męska)
120,99 PLN (damska)

WERSJA KOSZULKI: ➡️ damska ➡️ męska

Koszulka Brubeck Dry LS

WERSJA ZESTAWU: ➡️ damski ➡️ męski

Kup koszulkę Brubeck Dry LS taniej w zestawie

Getry Brubeck Dry LE

GETRY BRUBECK DRY LE


GRAMATURA: 154 g/m2
MATERIAŁ: 60% poliamid / 38% poliester / 2% elastan
KOMFORT TERMICZNY: Ocena 4 na 5
ODDYCHALNOŚĆ: Ocena 4 na 5
CENA: 95,49 PLN (męskie)
95,49 PLN (damskie)

WERSJA GETRÓW: ➡️ damskie ➡️ męskie

Getry Brubeck Dry LE

WERSJA ZESTAWU: ➡️ damski ➡️ męski


BIELIZNA TERMOAKTYWNA BRUBECK ACTIVE WOOL

Bielizna Brubeck - kolekcja active wool

Brubeck Active Wool to najbardziej uniwersalna i najchętniej wybierana kolekcja bielizny Brubeck przez biegaczy. Zdj. materiały Brubeck.


OPIS BRUBECK ACTIVE WOOL:

Active Wool łączy w sobie najlepsze cechy sztucznych tkanin z naturalnymi składnikami. Połączenie mikrowłókna w warstwie wewnętrznej z naturalną wełną w warstwie zewnętrznej zapewnia szybszy odbiór wilgoci, znacznie zwiększa komfort cieplny oraz skutecznie utrzymuje stałą temperaturę ciała. Wełna merino dzięki naturalnym właściwościom nie "łapie" zapachów oraz nawet wilgotna nadal "grzeje". Dzięki tym właściwościom kolekcja Active Wool nabiera niezwykle uniwersalnego charakteru. Doskonale sprawdza się jako podstawowa bielizna termoaktywna do treningu zimową porą. To właśnie tę kolekcję najchętniej wybierają biegacze w naszym sklepie!

TEMPERATURA:

powyżej +5 stopni (niska intensywność)
od -5 do +5 stopni (średnia intensywność)
poniżej -5 stopni (wysoka intensywność)


Koszulka Brubeck Active Wool LS

KOSZULKA BRUBECK ACTIVE WOOL LS


GRAMATURA: 176 g/m2
MATERIAŁ: 56% poliamid / 41% wełna / 1% polipropylen / 2% elastan
KOMFORT TERMICZNY: Ocena 4 na 5
ODDYCHALNOŚĆ: Ocena 4 na 5
CENA: 167,99 PLN (męska)
167,99 PLN (damska)

WERSJA KOSZULKI: ➡️ damska ➡️ męska

Koszulka Brubeck Active Wool LS

WERSJA ZESTAWU: ➡️ damski ➡️ męski

Kup koszulkę Brubeck Active Wool LS taniej w zestawie

Getry Brubeck Active Wool LE

GETRY BRUBECK ACTIVE WOOL LE


GRAMATURA: 176 g/m2
MATERIAŁ: 56% poliamid / 41% wełna / 1% polipropylen / 2% elastan
KOMFORT TERMICZNY: Ocena 4 na 5
ODDYCHALNOŚĆ: Ocena 4 na 5
CENA: 125,99 PLN (męskie)
125,99 PLN (damskie)

WERSJA GETRÓW: ➡️ damskie ➡️ męskie

Getry Brubeck Active Wool LE

WERSJA ZESTAWU: ➡️ damski ➡️ męski

Kup getry Brubeck Active Wool taniej w zestawie

BIELIZNA TERMICZNA BRUBECK THERMO

Kolekcja bielizny termoaktywnej Brubeck Thermo

Kolekcja Brubeck Thermo to zimowy klasyk! Idealna na typowo zimowy zakres temperatur od +5 do -5 stopni. Zdj. materiały Brubeck.


OPIS BRUBECK THERMO:

Thermo to podstawowa bielizna termoaktywna Brubeck na okres zimowy. Została wykonana w technologii bezszwowej z dwuwarstwowej oddychającej dzianiny o średniej grubości. W Brubeck Thermo (męska wersja) zastosowano nową przędzę Nilit Heat. To wyjątkowa przędza stworzona na bazie węgla kawowego uzyskiwanego z łupin ziaren kawy która posiada naturalne właściwości termoizolacyjne, gromadzi w sobie wydzielane ciepło i utrzymuje je nawet w niskich temperaturach, posiada właściwości antybakteryjne oraz daje uczucie odświeżenia i doskonałego komfortu użytkowania.

W wersji damskiej z kolei użyto Nilit Innergy. To przędza z wbudowanym, naturalnie występującym dodatkiem mineralnym, który zmienia naturalną energię cieplną ludzkiego ciała w głębokie promienie podczerwone, oddaje je do skóry, dzięki czemu powstaje uczucie głębokiego, delikatnego ciepła. Delikatne ciepło wydzielane przez włókna: pobudza ciało, pomaga poprawić wygląd skóry dotkniętej cellulitem, poprawia elastyczność mięśni, wspiera regenerację mięśni po intensywnym wysiłku fizycznym.

TEMPERATURA:

powyżej +5 stopni (niska intensywność)
od -5 do +5 stopni (średnia intensywność)
poniżej -5 stopni (wysoka intensywność)


Koszulka Brubeck Thermo LS

KOSZULKA BRUBECK THERMO LS


GRAMATURA: 230 g/m2
MATERIAŁ: 63% poliamid / 34% polipropylen / 2% elastan
KOMFORT TERMICZNY: Ocena 4 na 5
ODDYCHALNOŚĆ: Ocena 3 na 5
CENA: 146,99 PLN (męska)
141,99 PLN (damska)

WERSJA KOSZULKI: ➡️ damska ➡️ męska

Koszulka Brubeck Thermo LS

WERSJA ZESTAWU: ➡️ damski ➡️ męski

Kup koszulkę Brubeck Thermo LS taniej w zestawie

Getry Brubeck Thermo LE

GETRY BRUBECK THERMO LE


GRAMATURA: 230 g/m2
MATERIAŁ: 63% poliamid / 34% polipropylen / 2% elastan
KOMFORT TERMICZNY: Ocena 4 na 5
ODDYCHALNOŚĆ: Ocena 3 na 5
CENA: 115,49 PLN (męskie)
110,49 PLN (damskie)

WERSJA GETRÓW: ➡️ damskie ➡️ męskie

Getry Brubeck Thermo LE

WERSJA ZESTAWU: ➡️ damski ➡️ męski

Kup getry Brubeck Thermo LE taniej w zestawie


BIELIZNA TERMOAKTYWNA BRUBECK EXTREME WOOL

Bielizna Brubeck - kolekcja Extreme Wool

Brubeck Extreme Wool to najbardziej ekstremalne rozwiązanie polecane na największe mrozy lub dla zmarzluchów. Zdj. materiały Brubeck.


OPIS BRUBECK EXTREME WOOL:

Extreme, czyli propozycja dla osób lubiących ciepło! Ta kolekcja bielizny sprawdzi się w dwóch przypadkach: jeśli faktycznie lubisz, gdy jest Ci ciepło, w tym wypadku trudno będzie znaleźć cieplejszą bieliznę na rynku! Albo jeśli wysiłek, który wykonujesz nie jest zbyt intensywny, a na zewnątrz jest bardzo zimno, wtedy Extreme Wool świetnie się sprawdzi. Koszulka ma nieco wyższy kołnierz, który chroni szyję przed wychłodzeniem. Idealne rozwiązanie dla biegaczy, wiecznych zmarzluchów! To również świetne rozwiązanie jeśli szukasz bielizny na długotrwałe przebywanie na zewnątrz w trakcie bardzo niskich temperatur.

TEMPERATURA:

poniżej -5 stopni (niska i średnia intensywność)
od -5 do +5 stopni (średnia intensywność)


Koszulka Brubeck Extreme Wool LS

KOSZULKA BRUBECK EXTREME WOOL LS


GRAMATURA: 273 g/m2
MATERIAŁ: 78% wełna / 21% poliamid /1% elastan
KOMFORT TERMICZNY: Ocena 4 na 5
ODDYCHALNOŚĆ: Ocena 4 na 5
CENA: 259,99 PLN (męska)
228,99 PLN (damska)

WERSJA KOSZULKI: ➡️ damska ➡️ męska

Koszulka Brubeck Extreme Wool LS

WERSJA ZESTAWU: ➡️ damski ➡️ męski

Kup koszulkę Brubeck Extreme Wool LS taniej w zestawie

Getry Brubeck Extreme Wool LE

GETRY BRUBECK EXTREME WOOL LE


GRAMATURA: 273 g/m2
MATERIAŁ: 78% wełna / 21% poliamid / 1% elastan
KOMFORT TERMICZNY: Ocena 5 na 5
ODDYCHALNOŚĆ: Ocena 3 na 5
CENA: 199,49 PLN (męskie)
199,49 PLN (damskie)

WERSJA GETRÓW: ➡️ damskie ➡️ męskie

Getry Brubeck Extreme Wool LE

WERSJA ZESTAWU: ➡️ damski ➡️ męski

Kup getry Brubeck Extreme Wool LE taniej w zestawie


AKCESORIA TERMOAKTYWNE BRUBECK

Akcesoria do biegania Brubeck

Brubeck to nie tylko bielizna termoaktywna, ale szereg przydatnych akcesoriów takich jak czapki, kominiarki czy bokserki do biegania. Zdj. materiały Brubeck.


OPIS BRUBECK AKCESORIA:

Brubeck to nie tylko bielizna termoaktywna, ale również szereg praktycznych akcesoriów, które będą doskonałym uzupełnieniem dla bielizny. Znajdziemy tutaj takie rzeczy jak: rękawki na ręce (które idealnie sprawdzą się w okresie przejściowym), czapki z wełny merino, kominiarkę czy bokserki do biegania.


Czapka Brubeck z wełny merino HM10080

CZAPKA TERMICZNA Z WEŁNY MERINO HM10080

Wełna merino to naturalny materiał o doskonałych właściwościach termicznych, który rewelacyjnie sprawdza się w produkcji czapek do biegania zimą. Wełniane czapki do biegania to bardzo przyjemny dla ciała materiał a także gwarancja właściwego komfortu termicznego. Czapki wykonane z tego materiału są nieco luźniejsze niż klasyczne czapki zimowe, przez co nie uciskają głowy. Wełna merino, nawet wilgotna nadal "grzeje". W zależności od wybranego wariantu i grubości materiału to może być świetna opcja dla biegaczy szukających bardzo ciepłych rozwiązań, albo odpowiedniego ocieplenia przy zachowaniu niskiej wagi. Dodatkowo biorąc pod uwagę cenę czapki Brubecka trudno znaleźć lepszą opcję w kategorii cena/jakość.


TEMPERATURA: od -5 do +5 stopni / poniżej -5 stopni
MATERIAŁ: 61% wełna merino / 37% poliamid / 2% elastan
CENA: 42,49 PLN

Czapka Brubeck z wełny merino HM10080

Bokserki Brubeck Active Wool

BOKSERKI TERMICZNE ACTIVE WOOL

To średniej grubości wełniana bielizna całorocznego użytku. Została wykonana z najwyższej jakości włókien wełny owiec merynosów. Zalety tych bokserek docenią szczególnie osoby aktywne szukające uniwersalnego produktu na zmienne warunki atmosferyczne. Zastosowanie dwuwarstwowej i bezszwowej konstrukcji pozwoliło uzyskać wyjątkowe właściwości termoregulacyjne, które skutecznie chronią organizm przed wyziębieniem i przegrzaniem. Bielizna nie gniecie się i nie wypycha. Idealnie dopasowuje się do ciała.

WARIANTY: ➡️ slipy ➡️ bokserki 


TEMPERATURA: powyżej +5 stopni / od -5 do +5 stopni / poniżej -5 stopni
MATERIAŁ: 56% poliamid / 37% wełna / 5% polipropylen / 2% elastan
CENA: 40,49 PLN (damskie)
54,99 PLN (męskie)

WERSJA BOKSEREK: ➡️ damskie ➡️ męskie

Bokserki Brubeck Active Wool

kominiarka Brubeck

KOMINIARKA TERMICZNA BRUBECK

Kominiarka wykonana z technicznego materiału w technologii bezszwowej. Elastyczny materiał dopasowuje się do głowy chroniąc ją z każdej strony przed wiatrem. Przednia część kominiarki do biegania wykonana została z materiału o siateczkowej strukturze, dzięki temu łatwiej jest oddychać, a materiał w trakcie niskich temperatur nie zamarza. Jony srebra zawarte w warstwie wewnętrznej hamują rozwój bakterii, a tym samym ograniczają powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Doskonała ochrona zarówno przed zimnem jak i wiatrem sprawiają, że kominiarka Brubeck najlepiej sprawdzi się w trakcie najmroźniejszych dni zimy!


TEMPERATURA: poniżej -5 stopni
MATERIAŁ: 62% poliamid / 36% polipropylen / 2% elastan
CENA: 68,99 PLN

kominiarka Brubeck

Rękawki Brubeck 3D Pro

RĘKAWKI TERMICZNE BRUBECK 3D PRO

Wykonane z przyjemnego dla ciała i rozciągliwego materiału świetnie przylegają do rąk. Idealnie sprawdzą się jako docieplenie podczas chłodniejszych dni. Rękawki pozwalają na elastyczne "żonglowanie" warstwami podczas treningów w okresie przejściowym (wiosna/jesień). Rękawki są lekkie i nie zajmują wiele miejsca. Można je ściągnąć lub ubrać w trakcie treningu, a ich transport nie sprawia trudności. Zmieszczą się w kieszeniach spodenek czy leginsów.


TEMPERATURA: powyżej +5 stopni
MATERIAŁ: 69% poliamid / 19% polipropylen / 12% elastan
CENA: 47,99 PLN

Rękawki Brubeck 3D Pro

Slipy Brubeck Base Layer

SLIPY TERMICZNE BRUBECK BASE LAYER

Slipy typu base layer wykonane zostały w technologii bezszwowej z cienkiej, oddychającej dzianiny. Przylegająca do ciała dzianina oraz struktura 3D tworzą kanały powietrzne. Latem zwiększają wentylację organizmu, a zimą gromadzą ciepłe powietrze chroniąc przed wyziębieniem. Konstrukcja oparta na modelu trójwymiarowej siatki kilkakrotnie zwiększa powierzchnie odbioru wilgoci. Niewielka waga, obcisły krój, miękka dzianina nie krępuje ruchów i chroni przed otarciami. Dzianina posiada właściwości antybakteryjne i antyalergiczne. Świetnie sprawdzają się jako bielizna nakładana pod getry termoaktywne czy leginsy biegowe. Z tego materiału dostępne są również bokserki.

WARIANTY: ➡️ slipy ➡️ bokserki 


TEMPERATURA: od -5 do +5 stopni / powyżej +5 stopni
MATERIAŁ: 53% poliamid / 43% polipropylen / 4% elastan
CENA: 36,49 PLN (damskie)
38,49 PLN (męskie)

Slipy Brubeck Base Layer

Rękawiczki Brubeck GE10010

RĘKAWICZKI TERMOAKTYWNE BRUBECK GE10010

Uniwersalne rękawiczki termoaktywne wykonane w technologii bezszwowej z dwuwarstwowej, oddychającej dzianiny. Wewnętrzna warstwa szybko odprowadza wilgoć od skóry, dzięki czemu skóra pozostaje sucha. Idealnie dopasowują się do dłoni. Dzianina antystatyczna – nie elektryzuje się, antyalergiczna – nie powoduje uczuleń i podrażnień oraz bakteriostatyczna – nie wchłania brzydkich zapachów. Za sprawą specjalnego splotu włókien rękawiczki nie prują się – można obciąć je w dowolnym miejscu. Polecane pod każdy rodzaj grubszych rękawic lub jako jedyna warstwa.


TEMPERATURA: od -5 do +5 stopni / powyżej +5 stopni
MATERIAŁ: 42% poliamid / 40% polipropylen / 18% elastan
CENA: 52,99 PLN

Kup teraz Rękawiczki Brubeck GE10010


OPIS MATERIAŁÓW UŻYTYCH W BIELIŹNIE TERMOAKTYWNEJ BRUBECK
 • POLIAMID - ze względu na swoje właściwości: niską wagę, wysoką wytrzymałość, odporność na gniecenie i szybkość wysychania najczęściej używa się go właśnie przy produkcji bielizny. Miękki, przyjemny w dotyku. Włókna poliamidowe są rozciągliwe (to właśnie dzięki poliamidowi i dodatkom z elastanu, bielizna termiczna jest rozciągliwa). Jest odporny na bakterie i grzyby, dzięki czemu bielizna z niego tworzona nie „łapie” brzydkich zapachów. W większym stopniu absorbuje wodę niż poliester, ale zdecydowanie mniej pochłania jej niż bawełna.
 • POLIESTER - ze względu na bardzo niski wskaźnik chłonności wilgoci jest to najczęstszy materiał stosowany w produkcji odzieży sportowej. Bardzo wytrzymały, elastyczny i nieodkształcający się. W połączeniu z odpowiednio dobranymi mieszankami materiałów (np. elastan, poliamid czy wełna merino) doskonale potrafi zaspokoić niemalże wszystkie potrzeby biegaczy.
 • ELASTAN / SPANDEX - wynaleziony w 1958 roku. Z miejsca wywrócił świat produkcji odzieży do góry nogami. Dzięki elastanowi można było zmniejszyć wagę materiałów, z których produkowano odzież, a jednocześnie zwiększyć ich trwałość oraz komfort użytkowania. Elastan sprawia, że odzież idealnie dopasowuje się do ciała, dzięki jego niesamowitej rozciągliwości (do 500%!). Po rozciągnięciu materiał wraca do swych pierwotnych wymiarów. Czasem zamiennie nazywany lycrą lub spandeksem. 
 • POLIPROPYLEN - to bardzo ciepły materiał, który jednocześnie jest bardzo lekki i doskonale radzi sobie z transportem wilgoci na zewnątrz. Zwykle nieco grubsze od tkanin poliestrowych - dlatego stosuje się je w tych cieplejszych odmianach bielizny.  
 • WEŁNA MERINO - choć nie oddycha tak dobrze jak włókna poliestrowe to jednak wśród bielizny termoaktywnej dorobiła sobie wyjątkowego miejsca. Bielizna produkowana z niej nie tylko daje najwięcej ciepła, ale również grzeje gdy namoknie. Doskonale sprawdzi się więc w przypadku mniej intensywnego wysiłku (chyba, że wymieszamy ją z innymi, lepiej oddychającymi materiałami). Merino przez bardzo długi czas nie chłonie zapachów. Bielizna termiczna z wełny merino idealnie sprawdzi się w przypadku osób, które oczekują najlepszych parametrów cieplnych.

PODSUMOWANIEMnogość wariantów bielizny termoaktywnej Brubeck pozwala wybrać optymalny zestaw na rożnorakie warunki pogodowe i intensywność wysiłku. Warto samemu testować różne rozwiązania w zależności od aktualnej temperatury. W przypadku bielizny termoaktywnej nie ma niestety jednego, idealnego rozwiązania, które sprawdza się w przypadku wszystkich osób. Gdybyś miał jeszcze jakieś wątpliwości wpadaj do naszego ➡️ sklepu stacjonarnego w Poznaniu, gdzie możesz przymierzyć całą ofertę bielizny Brubecka opisaną w tym poradniku (a przynajmniej zdecydowaną większość) lub ➡️ skontaktuj się z nami online!
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020
Podziel się swoim komentarzem z innymi