Jak biegać zimą?

Bielizna termoaktywna Brubeck - jak wybrać idealny zestaw bielizny termicznej dla siebie?

2019-10-25
Bielizna termoaktywna Brubeck - jak wybrać idealny zestaw bielizny termicznej dla siebie?
Dla części osób dużym zaskoczeniem jest fakt, że Brubeck to polska marka! To producent bielizny termoaktywnej ze Zduńskiej Woli, który od 2005 roku z powodzeniem ubiera Polaków na zimowe aktywności. Bielizna termoaktywna Brubeck świetnie sprawdza się zarówno w codziennych aktywnościach jak i podczas intensywnych treningów na świeżym powietrzu. Dzięki zastosowaniu doskonałej jakości materiałów, zaawansowanych technologii produkcji oraz wciąż rozsądnej cenie bielizna Brubecka należy do najlepszych na rynku!

NA SKRÓTY: SZUKAM BIELIZNY TERMOAKTYWNEJ BRUBECK NA:
SPIS TREŚCI:Ten poradnik ma na celu pomóc Wam w wyborze idealnego zestawu bielizny termoaktywnej Brubeck. Wraz z premierami kolejnych kolekcji będziemy uzupełniali treść tekstu, aby zawsze prezentował aktualne informacje. Skorzystaj ze spisu treści, aby wybrać interesujące Cię informacje.

[AKTUALIZACJA]: sezon jesień/zima 2019

 1. Historia marki Brubeck 
 2. Jak działa bielizna termoaktywna Brubeck? 
 3. Jak komponować zestawy z bielizny termoaktywnej Brubeck? 
 4. Tabela z porównaniem bielizny termoaktywnej Brubeck 
 5. Jaką bieliznę Brubeck ubrać w zależności od temperatury? 
 6. Opisy konkretnych kategorii bielizny termoaktywnej Brubeck 
 7. Opis materiałów użytych w bieliźnie termoaktywnej Brubeck 


HISTORIA MARKI BRUBECKMarka Brubeck to lider na polskim rynku bielizny termoaktywnej. Zresztą nie tylko polskim, Brubeck z powodzeniem sprzedaje swoją bieliznę również w Europie. Założona w 2005 roku wciąż produkuje swoje produkty w Polsce. Umiejscowienie produkcji w Zduńskiej Woli pozwala nie tylko czerpać z wieloletnich tradycji włókienniczych regionu, ale również daje niezwykłą możliwość bieżącego nadzorowania jakości bielizny. Dzięki temu mamy pewność, że bielizna termoaktywna Brubeck spełnia najwyższe normy jakości.
Właściciel Brubecka

Mirosław Kubiak to twórca i właściciel marki Brubeck, która już od 2005 roku produkuje bieliznę termoaktywną.


Na przestrzeni lat firma udoskonalała proces produkcji oraz poprawiała wzornictwo i jakość wykonania swoich produktów. Dziś Brubeck to nie tylko bielizna termoaktywna, ale również coraz szersza gama odzieży. Testowana przed biegaczy, narciarzy i ludzi gór bielizna Brubeck bardzo szybko przekonała klientów, że polski produkt może być równie dobry, a często lepszy niż bielizna termoaktywna z zagranicy.  JAK DZIAŁA BIELIZNA TERMOAKTYWNA BRUBECK?
Jak działa bielizna termoaktywna Brubeck?


Bielizna termoaktywna Brubeck wykonywana jest w technologii seamless (bezszwowej), dzięki czemu materiał zdecydowanie lepiej przylega do ciała niż w przypadku bielizny projektowanej w tradycyjny sposób zszywania poszczególnych cześci materiału. Dwuwarstwowa konstrukcja dzianiny bielizny termoaktywnej zapewnia dużo sprawniejszy transport nadmiaru wilgoci poza ciało. Bielizna termiczna Brubeck działa jak druga skóra, która zbiera z niej pot.

Drugą funkcją bielizny termoaktywnej jest dbanie o komfort termiczny ciała. Dzięki sprawnej gospodarce nadmiarem wilgoci i funkcjom "grzewczym" materiału jesteśmy w stanie komfortowo funkcjonować nawet w niskich temperaturach. To szczególnie ważne podczas treningów na świeżym powietrzu w warunkach jesienno-zimowych. Umożliwia to zastosowanie odpowiednich mieszanek materiałów (m.in poliestrów, poliamidów oraz wełny merino) razem z odpowiednim mapowaniem stref ciała (w tych miejscach, które narażone są na większą potliwość materiał jest cieńszy).

Aby w pełni cieszyć się korzyściami z używania bielizny termoaktywnej Brubeck należy odpowiednio dobrać rozmiar. Dla osób, które pierwszy raz używają tego typu odzieży zaskoczeniem może być fakt, że bielizna musi tak mocno opinać ciało. Sam krój wymusza to dopasowanie, ale dzięki wysokiej elastyczności materiału bielizna rozciąga się we wszystkich kierunkach układając się optymalnie na ciele.


bielizna termoaktywa brubeck właściwości


JAK KOMPONOWAĆ ZESTAWY Z BIELIZNY TERMOAKTYWNEJ BRUBECK?Producent domyślnie łączy koszulki i getry z tej samej kolekcji w jeden zestaw. Jednak z naszego doświadczenia wynika, że nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie! Jeśli szukasz bielizny do używania w trakcie wysiłku o dużej intensywności, w czasie której mocniej angażowane są konkretne partie mięśni to warto pomyśleć o skomponowaniu własnego zestawu. Podczas biegania zdecydowane intensywniej pracują nogi - dlatego w takim wypadku polecamy użyć cieńszej bielizny na dół. Korpus nie pracuje tak mocno, wiec tutaj warto go docieplić. Analogicznie w drugą stronę, jeśli mocniejsz będziesz używał górnej partii ciała, to wtedy komplet będzie odwrotnie zestawiony.
krótka koszulka termiczna brubeck dry

Użycie krótkiej koszulki termicznej zimą to dobry pomysł na dodatkowe ocieplenie korpusu. Dzięki czemu na rękach jest mniej materiału, który mógłby krępować ruchy.Pozostając przy bieganiu: zimą warto pomyśleć o użyciu bielizny termoaktywnej z krótkim rękawem. W ten sposób dodatkowo docieplimy korpus ciała, który najszybciej ulega wychłodzeniu. Na taką koszulkę możemy dodatkowo nałożyć bluzę oraz wiatrówkę, dzięki czemu zapewnimy sobie dość ciepła, a jednocześnie ręce, które w trakcie biegania pracują dość intensywnie (a przynajmniej powinny) nie będą skrępowane wieloma warstwami materiału.


TABELA Z PORÓWNANIEM BIELIZNY TERMOAKTYWNEJ BRUBECK


 

  KOMFORT TERMICZNY ODDYCHALNOŚĆ GRAMATURA MATERIAŁ
BRUBECK DRY Ocena 3 na 5 Ocena 4 na 5 154 g/m2 62% poliamid, 38% poliester
BRUBECK ACTIVE WOOL Ocena 4 na 5 Ocena 4 na 5 176 g/m2 56% poliamid, 41% wełna,1%polipropylen, 2% elastan
BRUBECK THERMO Ocena 4 na 5 Ocena 3 na 5 230 g/m2 63% poliamid, 34% polipropylen, 2% elastan
BRUBECK EXTREME WOOL Ocena 5 na 5 Ocena 3 na 5 273 g/m2 78% wełna, 21% poliamid,1% elastan


JAK DOBRAĆ BIELIZNĘ TERMOAKTYWNĄ BRUBECK ZE WZGLĘDU NA TEMPERATURĘ:Wybierając bieliznę termoaktywną Brubeck należy pamiętać o tym kiedy i w jakich okolicznościach będziemy jej używali. Skład i gramatura poszczególnych modeli bielizny określa zakres ich przeznaczenia. W zależności od intensywności wysiłku ten sam model bielizny termoaktywnej Brubeck może sprawdzić się zarówno w temperaturze +10 jak i -10 stopni. Ubierając się na "cebulkę" zawsze zwracajmy uwagę na panującą temperaturę otoczenia oraz intensywność wysiłku. Chcielibyśmy podać uniwersalne widełki temperaturowe, ale z racji wielu czynników, które wpływają na komfort termiczny danej osoby jest to po prostu niemożliwe. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu w użytkowanu bielizny termoaktywnej Brubeck oraz innych konkurencyjnych rozwiązań podpowiadamy jaką bieliznę wybrać na konkretne warunki temperaturowe. Traktuj jednak te sugestie jako dobry punkt wyjścia do poszukiwań swojego idealnego zestawu. Każda osoba nieco inaczej reaguje na temperaturę.TEMPERATURA PONIŻEJ -5 STOPNI [Bielizna Brubeck]
Największe mrozy wymagają najbardziej ekstremalnych rozwiązań! Jednym z najpopularniejszych modeli bielizny termoaktywnej Brubeck na zimę jest kolekcja Brubeck Extreme Wool. To bielizna o największej gramaturze oraz z największą ilością wełny merino. Te cechy sprawiają, że doskonale sprawdza się w czasie największych mrozów. Jeśli szukasz najcieplejszej bielizny Brubecka, to nic cieplejszego niż Extreme Wool nie znajdziesz! Z racji swojej gramatury polecamy ją na bardzo niskie temperatury oraz dla osób, które szukają czegoś naprawdę ciepłego.


JAKĄ BIELIZNĘ TERMOAKTYWNĄ BRUBECK WYBRAĆ na PONIŻEJ -5 STOPNI?:
 KOSZULKA: Brubeck Extreme Wool (niska intensywność wysiłku) [pokaż wszystkie w sklepie]
Brubeck Active Wool (wysoka intensywność wysiłku) [pokaż wszystkie w sklepie]
Brubeck Thermo (wysoka intensywność wysiłku) [pokaż wszystkie w sklepie]
GETRY: Brubeck Extreme Wool (niska intensywność wysiłku) [pokaż wszystkie w sklepie]
Brubeck Active Wool (wysoka intensywność wysiłku) [pokaż wszystkie w sklepie]
Brubeck Thermo (wysoka intensywność wysiłku) [pokaż wszystkie w sklepie]
 AKCESORIA: czapka Brubeck z wełny merino [pokaż wszystkie w sklepie]
kominiarka Brubeck [pokaż wszystkie w sklepie]
bokserki Brubeck Active Wool [pokaż wszystkie w sklepie]


TEMPERATURA OD -5 DO +5 STOPNI [Bielizna Brubeck]
W tym przedziale "spędzisz" najwięcej czasu podczas zimowych treningów. Okolice 0 stopni to najpopularniejszy przedział temperaturowy zimą w Polsce. W zalezności od wilgotności powietrza, tego czy świeci słońce czy godziny treningu, temperatura i jej odczuwanie może dość mocno się różnić. Przyda Ci się więc dość uniwersalny zestaw, którego cechy sprawią, że będzie odpowiedno Cię chronił zarówno na mrozie, jak i na temperaturach powyżej 0 stopni. Świetnie w takich warunkach sprawdzają się kolekcje Brubeck Active Wool oraz Thermo.

JAKĄ BIELIZNĘ TERMOAKTYWNĄ BRUBECK WYBRAĆ OD -5 DO +5 STOPNI?:
 KOSZULKA: Brubeck Dry (wysoka intensywność wysiłku) [pokaż wszystkie w sklepie]
Brubeck Active Wool (średnia intensywność wysiłku) [pokaż wszystkie w sklepie]
Brubeck Thermo (niska intensywność wysiłku) [pokaż wszystkie w sklepie]
GETRY: Brubeck Dry (wysoka intensywność wysiłku) [pokaż wszystkie w sklepie]
Brubeck Active Wool (średnia intensywność wysiłku) [pokaż wszystkie w sklepie]
Brubeck Thermo (niska intensywność wysiłku) [pokaż wszystkie w sklepie]
 AKCESORIA: czapka Brubeck z wełny merino [pokaż wszystkie w sklepie]
bokserki Brubeck Active Wool [pokaż wszystkie w sklepie]


TEMPERATURA POWYŻEJ +5 STOPNI [Bielizna Brubeck]
Bielizna termoaktywna polecana na okres przejściowy (przełom jesień/zima albo zima/wiosna) lub na cieplejsze dni zimy. To może być schyłek zimy zanim jeszcze pojawi się 'ciepła" wiosna, albo pierwsze chłodne wieczory po kończącym się lecie. Bielizna na takie warunki nie może być za gruba ani za ciepła. Ma zapewniać odpowiedni komfort termiczny, przy jednocześnie zachowanej dobrej oddychalności.

JAKĄ BIELIZNĘ TERMOAKTYWNĄ BRUBECK WYBRAĆ NA POWYŻEJ +5 STOPNI?:
 KOSZULKA: Brubeck Dry (wysoka intensywność wysiłku) [pokaż wszystkie w sklepie]
Brubeck Active Wool (średnia intensywność wysiłku) [pokaż wszystkie w sklepie]
Brubeck Thermo (niska intensywność wysiłku) [pokaż wszystkie w sklepie]
GETRY: Brubeck Dry (średnia intensywność wysiłku) [pokaż wszystkie w sklepie]
Brubeck Active Wool (niska intensywność wysiłku) [pokaż wszystkie w sklepie]
 AKCESORIA: rękawki termiczne Brubeck 3D Pro [pokaż wszystkie w sklepie]
slipy termiczne Brubeck Base Layer [pokaż wszystkie w sklepie]
bokserki Brubeck Active Wool [pokaż wszystkie w sklepie]


OPISY KONKRETNYCH KATEGORII BIELIZNY TERMOAKTYWNEJ BRUBECK


 

Brubeck zajmuje się produkcją bielizny oraz odzieży sportowej do użytku przez cały rok. W tym poradniku skupimy się jednak na kolekcjach jesienno/zimowych przeznaczonych dla osób aktywnych. Poradnik, który czytasz znajduje się na łamach blogu firmowego sklepu dla biegaczy Natural Born Runners. Stąd skupiamy się głównie na bieliźnie, która najlepiej sprawdza się w trakcie treningów biegowych. Jednak bielizna termoaktywna jest na tyle uniwersalnym rozwiązaniem, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby używać jej do uprawiania innych sportów czy aktywności. Świetnie sprawdza się również na co dzień!


BIELIZNA TERMICZNA BRUBECK DRYKolekcja bielizny termoaktywnej Brubeck Dry

OPIS BRUBECK DRY:

Myślisz okres przejściowy, myślisz Brubeck Dry! Bielizna termoaktywna, która pomyślana została do użytku w okresie przejściowym wiosna/jesień, choć równie dobrze sprawdzi się podczas cieplejszych dni zimą. Bielizna Brubeck Dry to bezszwowa, dwuwarstwowa, oddychająca dzianina o średniej grubości. Warstwa wewnętrzna odprowadza wilgoć na zewnątrz, zapewniając komfort nawet podczas intensywnego wysiłku. Warstwa zewnętrzna pełni funkcję termoizolacyjną, chroni przed przenikaniem chłodnego powietrza do wewnątrz oraz przed naturalną utratą ciepła.

Od sezonu jesień/zima 2019 w kolekcji Brubeck Dry pojawiają się nowe kolory zarówno w wersji dla kobiet jak i dla mężczyzn. Odświeżony design zdecydowane przykuwa oko! Sama koszulka Brubeck Dry to świetna baza do komponowania zimowych zestawów odzieży. Cienki materiał, z którego wykonano DRY nie krępuje ruchów i zapewnia odpowiedni komfort termiczny w temperaturach powyżej 0 stopni. Dry świetnie sprawdzi się również dla osób, które zwykle mocno się pocą i szybko przegrzewają w grubszych koszulkach. Koszulka Brubeck Dry występuje również w wersji z krótkim rękawem. Takie rozwiązanie polecamy na cieplejszą część jesieni lub jako pierwszą warstwę ubioru na zimę.

TEMPERATURA:

powyżej +5 stopni (średnia intensywność) / od -5 do +5 stopni (wysoka intensywność)Koszulka termoaktywna Brubeck Dry LS


KOSZULKA BRUBECK DRY LS


GRAMATURA: 154 g/m2
KOMFORT TERMICZNY: Ocena 3 na 5
ODDYCHALNOŚĆ: Ocena 4 na 5
CENA: 114,99 PLN

Koszulka Brubeck Dry LS
Kup koszulkę Brubeck Dry LS taniej w zestawie

Getry Brubeck Dry LE

GETRY BRUBECK DRY LE


GRAMATURA: 154 g/m2
KOMFORT TERMICZNY: Ocena 3 na 5
ODDYCHALNOŚĆ: Ocena 4 na 5
CENA: 89,99 PLN

Getry Brubeck Dry LE
Kup Getry Brubeck Dry taniej w zestawie


BIELIZNA TERMICZNA BRUBECK THERMOKolekcja bielizny termicznej Brubeck Thermo

 

OPIS BRUBECK THERMO:

Thermo to podstawowa bielizna termoaktywna Brubeck na okres zimowy. Została wykonana w technologii bezszwowej z dwuwarstwowej oddychającej dzianiny o średniej grubości. W Brubeck Thermo (męska wersja) zastosowano nową przędzę Nilit Heat. To wyjątkowa przędza stworzona na bazie węgla kawowego uzyskiwanego z łupin ziaren kawy która posiada naturalne właściwości termoizolacyjne, gromadzi w sobie wydzielane ciepło i utrzymuje je nawet w niskich temperaturach, posiada właściwości antybakteryjne oraz daje uczucie odświeżenia i doskonałego komfortu użytkowania.

W wersji damskiej z kolei użyto Nilit Innergy. To przędza z wbudowanym, naturalnie występującym dodatkiem mineralnym, który zmienia naturalną energię cieplną ludzkiego ciała w głębokie promienie podczerwone, oddaje je do skóry, dzięki czemu powstaje uczucie głębokiego, delikatnego ciepła. Delikatne ciepło wydzielane przez włókna: pobudza ciało, pomaga poprawić wygląd skóry dotkniętej cellulitem, poprawia elastyczność mięśni, wspiera regenerację mięśni po intensywnym wysiłku fizycznym.

TEMPERATURA:

powyżej +5 stopni (niska intensywność) / od -5 do +5 stopni (niska intensywność) / poniżej -5 stopni (wysoka intensywność)


Koszulka Brubeck Thermo LS

KOSZULKA BRUBECK THERMO LS


GRAMATURA: 230 g/m2
KOMFORT TERMICZNY: Ocena 4 na 5
ODDYCHALNOŚĆ: Ocena 3 na 5
CENA: 139,99 PLN

Koszulka Brubeck Thermo LS
Kup koszulkę Brubeck Thermo LS taniej w zestawie

Getry Brubeck Thermo LE

GETRY BRUBECK THERMO LE


GRAMATURA: 230 g/m2
KOMFORT TERMICZNY: Ocena 4 na 5
ODDYCHALNOŚĆ: Ocena 3 na 5
CENA: 109,99 PLN

Getry Brubeck Thermo LE
Kup getry Brubeck Thermo LE taniej w zestawie


BIELIZNA TERMOAKTYWNA BRUBECK ACTIVE WOOLBielizna Brubeck - kolekcja active wool

OPIS BRUBECK ACTIVE WOOL:

Active Wool łączy w sobie najlepsze cechy sztucznych tkanin z naturalnymi składnikami. Połączenie mikrowłókna w warstwie wewnętrznej z naturalną wełną w warstwie zewnętrznej zapewnia szybszy odbiór wilgoci, znacznie zwiększa komfort cieplny oraz skutecznie utrzymuje stałą temperaturę ciała. Wełna merino dzięki naturalnym właściwościom nie "łapie" zapachów oraz nawet wilgotna nadal "grzeje". Dzięki tym właściwościom kolekcja Active Wool nabiera niezwykle uniwersalnego charakteru.

TEMPERATURA:

powyżej +5 stopni (średnia intensywność) / od -5 do +5 stopni (średnia intensywność) / poniżej -5 stopni (wysoka intensywność)Koszulka Brubeck Active Wool LS

KOSZULKA BRUBECK ACTIVE WOOL LS


GRAMATURA: 176 g/m2
KOMFORT TERMICZNY: Ocena 4 na 5
ODDYCHALNOŚĆ: Ocena 4 na 5
CENA: 159,99 PLN

Koszulka Brubeck Active Wool LS
Kup koszulkę Brubeck Active Wool LS taniej w zestawie

Getry Brubeck Active Wool LE

GETRY BRUBECK ACTIVE WOOL LE


GRAMATURA: 176 g/m2
KOMFORT TERMICZNY: Ocena 4 na 5
ODDYCHALNOŚĆ: Ocena 4 na 5
CENA: 119,99 PLN

Getry Brubeck Active Wool LE
Kup getry Brubeck Active Wool taniej w zestawie


BIELIZNA TERMOAKTYWNA BRUBECK EXTREME WOOLBielizna Brubeck - kolekcja Extreme Wool

OPIS BRUBECK EXTREME WOOL:

Extreme, czyli propozycja dla osób lubiących ciepło! Tak ciepła bielizna sprawdzi się w dwóch przypadkach: jeśli faktycznie lubisz, gdy jest Ci ciepło, trudno będzie znaleźć cieplejszą bieliznę na rynku! Podobnie jeśli wysiłek, który wykonujesz nie jest zbyt intensywny, a na zewnątrz jest bardzo zimno, wtedy Extreme Wool świetnie się sprawdzi. Koszulka ma nieco wyższy kołnierz, który chroni szyję przed wychłodzeniem. Idealne rozwiązanie dla biegaczy wiecznych zmarzluchów!

TEMPERATURA:

poniżej -5 stopni (niska intensywność)Koszulka Brubeck Extreme Wool LS

KOSZULKA BRUBECK EXTREME WOOL LS


KOMFORT TERMICZNY: Ocena 5 na 5
ODDYCHALNOŚĆ: Ocena 3 na 5
CENA: 249,99 PLN

Koszulka Brubeck Extreme Wool LS
Kup koszulkę Brubeck Extreme Wool LS taniej w zestawie

Getry Brubeck Extreme Wool LE

GETRY BRUBECK EXTREME WOOL LE


KOMFORT TERMICZNY: Ocena 5 na 5
ODDYCHALNOŚĆ: Ocena 3 na 5
CENA: 189,99 PLN

Getry Brubeck Extreme Wool LE
Kup getry Brubeck Extreme Wool LE taniej w zestawie


AKCESORIA TERMOAKTYWNE BRUBECKAkcesoria do biegania Brubeck

OPIS BRUBECK AKCESORIA:

Brubeck to nie tylko bielizna termoaktywna, ale również szereg praktycznych akcesoriów, które będą doskonałym uzupełnieniem dla bielizny. Znajdziemy tutaj takie rzeczy jak: rękawki na ręce, czapkę z wełny merino, kominiarkę czy bokserki.Czapka Brubeck z wełny merino HM10080

CZAPKA TERMICZNA Z WEŁNY MERINO HM10080

Wełna merino to naturalny materiał o doskonałych właściwościach termicznych, który rewelacyjnie sprawdza się w produkcji czapek do biegania zimą. Wełniane czapki do biegania to bardzo przyjemny dla ciała materiał a także gwarancja właściwego komfortu termicznego. Czapki wykonane z tego materiału są nieco luźniejsze niż klasyczne czapki zimowe, przez co nie uciskają głowy. Wełna merino, nawet wilgotna nadal "grzeje". W zależności od wybranego wariantu i grubości materiału to może być świetna opcja dla biegaczy szukających bardzo ciepłych rozwiązań, albo odpowiedniego ocieplenia przy zachowaniu niskiej wagi. Dodatkowo biorąc pod uwagę cenę czapki Brubecka trudno znaleźć lepszą opcję w kategorii cena/jakość.


TEMPERATURA: od -5 do +5 stopni / poniżej -5 stopni
CENA: 39,99 PLN

Czapka Brubeck z wełny merino HM10080

Bokserki Brubeck Active Wool

BOKSERKI TERMICZNE ACTIVE WOOL

To średniej grubości wełniana bielizna całorocznego użytku. Została wykonana z najwyższej jakości włókien wełny owiec merynosów. Zalety odzieży docenią szczególnie osoby aktywne szukające uniwersalnego produktu na zmienne warunki atmosferyczne. Zastosowanie dwuwarstwowej i bezszwowej konstrukcji pozwoliło uzyskać wyjątkowe właściwości termoregulacyjne, które skutecznie chronią organizm przed wyziębieniem i przegrzaniem. Duża elastyczność wełny sprawia, że bielizna nie gniecie się i nie wypycha. Idealnie dopasowuje się do ciała

WARIANTY: slipy / bokserki 


TEMPERATURA: powyżej +5 stopni / od -5 do +5 stopni / poniżej -5 stopni
CENA: 54,99 PLN (męskie) / 38,99 PLN (damskie)

Bokserki Brubeck Active Wool

kominiarka Brubeck

KOMINIARKA TERMICZNA BRUBECK

Kominiarka wykonana z technicznego materiału w technologii bezszwowej. Elastyczny materiał dopasowuje się do głowy chroniąc ją z każdej strony przed wiatrem. Przednia część kominiarki do biegania wykonana została z materiału o siateczkowej strukturze, dzięki temu łatwiej jest oddychać, a materiał w trakcie niskich temperatur nie zamarza. Jony srebra zawarte w warstwie wewnętrznej hamują rozwój bakterii, a tym samym ograniczają powstawanie nieprzyjemnych zapachów. To rozwiązanie zdecydowane do użytku w trakcie najmroźniejszych dni zimy!


TEMPERATURA: poniżej -5 stopni
CENA: 64,99 PLN

kominiarka Brubeck

Rękawki Brubeck 3D Pro

RĘKAWKI TERMICZNE BRUBECK 3D PRO

Wykonane z przyjemnego dla ciała materiału świetnie przylegają do rąk. Idealnie sprawdzą się jako docieplenie podczas chłodniejszych dni. Rękawki pozwalają na elastyczne "żonglowanie" warstwami podczas treningów w okresie przejściowym (wiosna/jesień). Rękawki są lekkie i nie zajmują wiele miejsca. Można je ściągnąć lub ubrać w trakcie treningu, a ich transport nie sprawia trudności. Zmieszczą się w kieszeniach spodenek czy leginsów.


TEMPERATURA: powyżej +5 stopni
CENA: 44,99 PLN

Rękawki Brubeck 3D Pro

Slipy Brubeck Base Layer

SLIPY TERMICZNE BRUBECK BASE LAYER

Slipy męskie typu base layer wykonane zostały w technologii bezszwowej z cienkiej, oddychającej dzianiny. Przylegająca do ciała dzianina oraz struktura 3D tworzą kanały powietrzne. Latem zwiększają wentylację organizmu, a zimą gromadzą ciepłe powietrze chroniąc przed wyziębieniem. Konstrukcja oparta na modelu trójwymiarowej siatki kilkakrotnie zwiększa powierzchnie odbioru wilgoci. Niewielka waga, obcisły krój, miękka dzianina nie krępuje ruchów i chroni przed otarciami. Dzianina posiada właściwości antybakteryjne i antyalergiczne. Świetnie sprawdzają się jako bielizna nakładana pod getry termoaktywne czy leginsy biegowe. Z tego materiału dostępne są również bokserki.

WARIANTY: slipy / bokserki 


TEMPERATURA: od -5 do +5 stopni / powyżej +5 stopni
CENA: 35,99 PLN

Slipy Brubeck Base Layer

Rękawiczki Brubeck GE10010

RĘKAWICZKI TERMOAKTYWNE BRUBECK GE10010

Uniwersalne rękawiczki termoaktywne wykonane w technologii bezszwowej z dwuwarstwowej, oddychającej dzianiny. Wewnętrzna warstwa szybko odprowadza wilgoć od skóry, dzięki czemu skóra pozostaje sucha. Idealnie dopasowują się do dłoni. Dzianina antystatyczna – nie elektryzuje się, antyalergiczna – nie powoduje uczuleń i podrażnień oraz bakteriostatyczna – nie wchłania brzydkich zapachów. Za sprawą specjalnego splotu włókien rękawiczki nie prują się – można obciąć je w dowolnym miejscu. Polecane pod każdy rodzaj grubszych rękawic lub jako jedyna warstwa.


TEMPERATURA: od -5 do +5 stopni / poowyżej +5 stopni
CENA: 39,99 PLN

Kup teraz Rękawiczki Brubeck GE10010


OPIS MATERIAŁÓW UŻYTYCH W BIELIŹNIE TERMOAKTYWNEJ BRUBECK
 • POLIAMID: ze względu na swoje właściwości: niską wagę, wysoką wytrzymałość, odporność na gniecenie i szybkość wysychania najczęściej używa się go właśnie przy produkcji bielizny. Miękki, przyjemny w dotyku. Włókna poliamidowe są rozciągliwe (to właśnie dzięki poliamidowi i dodatkom z elastanu, bielizna termiczna jest rozciągliwa). Jest odporny na bakterie i grzyby, dzięki czemu bielizna z niego tworzona nie „łapie” brzydkich zapachów. W większym stopniu absorbuje wodę niż poliester, ale zdecydowanie mniej pochłania jej niż bawełna.
 • POLIESTER: Ze względu na bardzo niski wskaźnik chłonności wilgoci jest to najczęstszy materiał stosowany w produkcji odzieży sportowej. Bardzo wytrzymały, elastyczny i nieodkształcający się. W połączeniu z odpowiednio dobranymi mieszankami materiałów (np. elastan, poliamid czy wełna merino) doskonale potrafi zaspokoić niemalże wszystkie potrzeby biegaczy.
 • ELASTAN / SPANDEX: wynaleziony w 1958 roku. Z miejsca wywrócił świat produkcji odzieży do góry nogami. Dzięki elastanowi można było zmniejszyć wagę materiałów, z których produkowano odzież, a jednocześnie zwiększyć ich trwałość oraz komfort użytkowania. Elastan sprawia, że odzież idealnie dopasowuje się do ciała, dzięki jego niesamowitej rozciągliwości (do 500%!). Po rozciągnięciu materiał wraca do swych pierwotnych wymiarów. Czasem zamiennie nazywany lycrą lub spandeksem. 
 • POLIPROPYLEN: to bardzo ciepły materiał, który jednocześnie jest bardzo lekki i doskonale radzi sobie z transportem wilgoci na zewnątrz. Zwykle nieco grubsze od tkanin poliestrowych – dlatego stosuje się je w tych cieplejszych odmianach bielizny.  
 • WEŁNA MERINO: choć nie oddycha tak dobrze jak włókna poliestrowe to jednak wśród bielizny termoaktywnej dorobiła sobie wyjątkowego miejsca. Bielizna produkowana z niej nie tylko daje najwięcej ciepła, ale również grzeje gdy namoknie. Doskonale sprawdzi się więc w przypadku mniej intensywnego wysiłku. Merino przez bardzo długi czas nie chłonie zapachów. Bielizna termiczna z wełny merino idealnie sprawdzi się w przypadku osób, które oczekują najlepszych parametrów cieplnych.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel