Jak biegać zimą?

Bielizna Craft - dowiedz się jak wybrać bieliznę termoaktywną Craft

2020-10-29
Bielizna Craft - dowiedz się jak wybrać bieliznę termoaktywną Craft
Wszystko zaczęło się w 1973 roku, gdy na południu Szwecji, Anders Bengtsson zaczął testować bieliznę termoaktywną zaprojektowaną przez samego siebie. Od tamtego dnia minęło blisko 50 lat, podczas których firma Craft dążyła do stworzenia odzieży, która optymalnie współgra z ludzkim ciałem w trakcie wysiłku. Misją Crafta jest zapewnienie idealnie dobranego sprzętu we wszystkich możliwych warunkach pogodowych. W tym poradniku podpowiemy jak dobrać bieliznę termoaktywną Craft.


NA SKRÓTY: SZUKAM BIELIZNY CRAFTA NA
SPIS TREŚCI:W tym stale aktualizowanym poradniku znajdziesz informacje nt. doboru bielizny termoaktywnej Craft. Przedstawiamy informacje o samej marce i opisujemy konkretne modele bielizny.

[AKTUALIZACJA]: 29 październik 2020, sezon jesień/zima 2020.

  1. Zasada ubioru Craft - "Nie przerywaj łańcucha"
  2. Bielizna Craft - jak dobrać bieliznę ze względu na temperaturę?
  3. Bielizna termoaktywna Craft - dostępne kolekcje
  4. ➡️ Bielizna termoaktywna Craft - opisy konkretnych modeli bielizny 


ZASADA UBIORU CRAFT - "NIE PRZERYWAJ ŁAŃCUCHA"Bielizna termoaktywna Craft to wynik kilkudziesięciu lat pracy nad testowaniem wciąż nowych, coraz lepszych rozwiązań. Odzieży Crafta używają osoby aktywne: biegacze, rowerzyści czy narciarze. Wszędzie tam, gdzie warunki pogodowe wystawiają nasze organizmy na najcięższą próbę. Craft to przede wszystkim nadzwyczaj lekkie i zaawansowane technicznie materiały. Odpowiednio dobrana bielizna termoaktywna Craft wcale nie musi być gruba, ale powinna być dostosowana do temperatury w jakiej przyjdzie nam trenować oraz intensywności wysiłku.
Bielizna termoaktywna Craft

Bielizna Craft to przede wszystkim świetnej jakości materiały i znakomite właściwości termiczne. Zdj. Craft.Craft jest jednym z pionierów ubierania się na tzw. "cebulkę". Pomysł ten zakłada, że chcąc optymalnie dobrać odzież do aktualnie panujących warunków pogodowych oraz intensywności wysiłku najlepiej sprawdza się ubiór, który składa się z kilku cienkich warstw. Założenie jest takie, że pot, który zbiera się na zewnątrz skóry jest "zbierany" przez pierwszą warstwę bielizny termoaktywnej i przekazywany dalej. Jeśli Bielizna Craft nie zbierze potu, to zablokuje on pory skóry, powodując przegrzewanie organizmu. To z kolei nie tylko spowoduje duży dyskomfort, jak również ryzyko przewiania, ale również zredukuje Twoje możliwości. W warunkach przegrzania organizm nie będzie w stanie pracować efektywnie.  

Na pewno znasz ten stan, gdy latem, podczas naprawdę wysokiej temperatury, Twoje ciało nie działa tak, jak powinno. Zimą taka sytuacja również może mieć miejsce. Optymalna wentylacja jest absolutnie kluczowa, jeśli chcesz osiągnąć maksymalne możliwości Twojego ciała lub po prostu trenować w komfortowych warunkach. "Don't break the chain!" (Nie przerywaj łańcucha"). To podstawowa zasada Crafta w doborze ubioru. Zaczynając od pierwszej warstwy bielizny termoaktywnej do biegania, kolejne również muszą być stworzone z technicznych materiałów, żeby były w stanie transportować nadmiar potu dalej na zewnątrz.


BIELIZNA CRAFT - JAK DOBRAĆ BIELIZNĘ ZE WZGLĘDU NA TEMPERATURĘ?”bielizna


Na powyższej grafice znajdziesz wykresy, które pozwolą Ci wybrać idealną bieliznę termoaktywną Crafta na niemalże każde warunki, w których przyjdzie Ci trenować. Od bielizny termoaktywnej wszystko się zaczyna. Jeśli chcesz wybrać dla siebie odpowiednią koszulkę Crafta musisz najpierw oszacować temperatury w jakich będziesz biegał oraz intensywność wysiłku. Te dwa parametry pomogą Ci ustalić jaka kolekcja bielizny termoaktywnej Craft będzie dla Ciebie najlepsza. Jak widzisz na wykresie, im większa intensywność tym, po mniej "ciepłą" bieliznę możesz sięgnąć. Najbardziej uniwersalną będzie kolekcja Active (zielony kolor), którą wykorzystasz przez większą część zimy. Poniżej znajdziesz informacje co kryje się pod każdym z kolorów oraz opisy poszczególnych kolekcji. 


BIELIZNA TERMOAKTYWNA CRAFT - DOSTĘPNE KOLEKCJE


 
bielizna Craft - stay cool

BIELIZNA CRAFT - STAY COOL - pomaga utrzymać suchą skórę podczas treningów, które odbywają się w pomieszczeniach lub letnią porą. Główną cechą produktów z tej linii jest multi kanałowa konstrukcja włókien, które efektywnie odprowadzają wilgoć jednocześnie dając poczucie chłodu. Konstrukcja 3D zapewnia optymalną swobodę ruchów i perfekcyjny krój. 

KIEDY UŻYWAĆ? Podczas treningów na hali lub podczas treningów letnią porą roku.


bielizna Craft - activel

BIELIZNA CRAFT - ACTIVE - zapewnia optymalne zarządzanie temperaturą ciała w czasie treningu w umiarkowanych temperaturach oraz zimnych warunkach. Seria Active to warstwa bielizny, która tworzy optymalny mikroklimat zapewniający odpowiednie dogrzanie organizmu w trakcie treningów w niskich temperaturach. Konstrukcja 3D zapewnia pełną swobodę ruchów i doskonałe dopasowanie do ciała. 

KIEDY UŻYWAĆ? Podczas treningów w okresie przejściowym i zimą (temperatury od -5 do +5). 


bielizna Craft - warm

BIELIZNA CRAFT - WARM to najcieplejsza bielizna termoaktywna do biegania dostępna w ofercie Crafta. Dba o zapewnienie optymalnego komfortu do uprawiania sportów o zmiennej intensywności w bardzo zimnych warunkach. Zastosowane materiały mają na celu ochronę ciała zarówno w trakcie intensywnego wysiłku, jak i w momentach odpoczynku, kiedy chroni ciało przed wychłodzeniem.

KIEDY UŻYWAĆ? Podczas treningów w najchłodniejsze dni zimy, również w cieplejsze dni dla osób, które szukają najcieplejszych rozwiązań.BIELIZNA TERMOAKTYWNA CRAFT - OPIS KONKRETNYCH MODELI BIELIZNY”bielizna

Dobrze dobrana bielizna termoaktywna do biegania to "połowa roboty" przy ubiorze zimą!BIELIZNA CRAFT - FUSEKNIT COMFORT 

bielizna termoaktywna craft - fuseknit comfortKolekcja Fuseknit Comfort to wyjście naprzeciw wszystkim tym, którzy szukają uniwersalnej bielizny termoaktywnej do wszechstronnego użytku. Fuseknit łączy w sobie bezszwowe dzianiny z ergonomicznymi i strategicznymi szwami. Rezultatem jest bielizna do biegania z mniejszą ilością szwów oraz wolna od otarć. Materiał, z którego wykonano bieliznę Fuseknit Comfort jest miękki i przyjemny dla ciała. Dużym plusem jest również mniej dopasowany krój oraz przyjemny dla oka design. Te cechy sprawiają, że ta kolekcja rzeczywiście bardzo dobrze sprawdza się zarówno podczas biegowych treningów, jak i użytku na co dzień. 
CRAFT FUSEKNIT TURTLENECK męska

Craft Fuseknit Comfort Turtleneck to pierwsza warstwa do użycia w zasadzie przez cały okres jesienno-zimowy. Dzięki temu, że nie przylega tak ściśle do ciała jak inne rodzaje bielizny termo (tym właśnie charakteryzuje się kolekcja Comfort, nieco luźniejszym krojem) możesz używać jej dwojako. Jako klasycznej pierwszej warstwy lub też jako drugą – w tym wypadku pod spód nakładamy koszulkę z krótkim rękawem. Takie zastosowanie sprawia, że Craft Fuseknit jest idealną składową klasycznego ubioru „na cebulkę”. Na koniec zostawiłbym jej największą zaletę: zintegrowany komin, który może pełnić funkcje maski na twarz. Genialne!

WARIANTY: z kominembez komina 
 

CRAFT FUSEKNIT WRAP LS damska

Podobnie jak w przypadku wersji męskiej, damski odpowiednik Fuseknit Wrap to świetna, wielofunkcyjna koszulka do treningów zimową porą. Do wykorzystania zarówno jako pierwsza jak i druga warstwa. Wysoki kołnierz dobrze chroni szyję przed przewianiem, a miękki materiał, z którego wykonano koszulkę sprawia, że chce się ją nosić również jako codzienną bieliznę! 

WARIANTY: z kominem bez komina 


BIELIZNA CRAFT - ACTIVE INTENSITY 

bielizna termoaktywna craft - active intensityTo podstawowa kolekcja bielizny termoaktywnej Crafta do użytku podczas treningów zimową porą. Ultralekka, super dopasowana i rozciągliwa. Materiał układa się na ciele zgodnie ze specjalnie zaprojektowaną mapą 3D naszego ciała, dopasowując się odpowiednio oraz zapewniając ciepło i zwiększoną wentylację dokładnie w tych strefach, które tego wymagają. 

 


KOSZULKA  CRAFT ACTIVE INTENSITY męska

Ciepła, dobrze oddychająca, świetnie układająca się na ciele. Taka właśnie powinna być idealna bielizna termoaktywna do biegania, i taka właśnie jest Craft Active Intensity! A na dodatek jest nadzwyczaj lekka, prawie nie czuć jej na ciele. Posiada nieco wyższy kołnierz, który przyjemnie dociepla okolice szyi. Koszulka jest dość rozciągliwa, co sprawia, że wyższe osoby nie będą miały problemu ze zbyt krótkimi rękawami, czy podwijaniem się koszulki od dołu. To najbardziej uniwersalna bielizna z tych typowo sportowych dostępnych w kolekcji Crafta. 


 

 


BIELIZNA CRAFT - ACTIVE EXTREME / ACTIVE EXTREME WINDSTOPPER 

bielizna termoaktywna craft - active extreme / active extreme windstopperKolekcja Active Extreme to ewolucja legendarnej serii bielizny termoaktywnej do biegania Crafta pod nazwą Pro Extreme. To jeszcze lżejsze i lepiej oddychające materiały, stworzone z myślą o najintensywniejszym wysiłku. W wersji z WS (Windstopper) przeznaczona do użytku podczas mocno wietrznej pogody. Jeśli szukasz odzieży, która jest nadzwyczaj lekka i oferuje genialną oddychalność to kolekcja Active Extreme 2.0 jest dla Ciebie! 

KOSZULKA  CRAFT ACTIVE EXTREME 2.0 męska

Kultowa koszulka Crafta ewoluowała na przestrzeni lat, zmieniając swój skład, gramaturę - wciąż jednak seria Active Extreme to jedna z najlepszych koszulek termoaktywnych do biegania dostępnych na rynku. Doskonała jakość, niesamowita lekkość i działanie "w akcji". Ta koszulka idealnie sprawdza się podczas intensywnych treningów w niskich temperaturach. Wtedy właśnie miks coolmaxu (świetnie "oddychający" materiał) od wewnętrznej strony z ociepleniem w postaci Thermolite sprawdza się najlepiej. Dla jeszcze lepszej wentylacji koszulka posiada panele wentylacyjne w okolicach pach. 
 

 


KOSZULKA  CRAFT ACTIVE EXTREME 2.0 damska

Doskonale wentylowana i utrzymująca ciało suche. Tak jak wspominałem wcześniej, seria Active Extreme 2.0 to najbardziej zaawansowane materiały w całej kolekcji Crafta. W przypadku biegaczek często marznących ta koszulka będzie jedną z części składowych ubioru "na cebulkę". W przypadku intensywnego wysiłku wystarczy mniej warstw, a bielizna "odwdzięczy" się świetną oddychalnością! 
 

 BIELIZNA CRAFT - WARM INTENSITY 

bielizna termoaktywna craft - warm intensityKolekcja Warm Intensity to miękkie i funkcjonalne materiały przeznaczone do intensywnej aktywności w niskich temperaturach. To najcieplejsza z bielizny do biegania dostępnej w Crafcie. 3D-dzianinowa konstrukcja z pustymi włóknami i niewidocznymi strefami klimatycznymi utrzymuje ciało w cieple tam, gdzie jest najbardziej potrzebne. Idealna opcja dla wiecznych zmarluchów lub na treningi podczas dużych mrozów. 

 KOSZULKA CRAFT WARM INTENSITY męska

Najcieplejsza koszulka z kolekcji Crafta. Materiał o odpowiedniej gramaturze i specjalnej strukturze odwzorowującej ciało idealnie sprawdzi się podczas użytkowania w niskich temperaturach. Wyprofilowany materiał posiada specjalne strefy, które odpowiadają za odpowiednie dogrzanie organizmu. Warm Intensity to świetne rozwiązanie dla osób często marznących lub do zróżnicowanego wysiłku, który zakłada również częste przerwy i spadek intensywności.   

KOSZULKA CRAFT WARM INTENSITY damska

Struktura 3D i odpowiednie strefy zapewniające optymalną termikę podczas bardzo niskich temperatur to największe zalety tej koszulki. Dla większości osób to będzie opcja na naprawdę mroźne dni, jeśli jednak często jest Ci zimno, to ten model sprawdzi się również podczas treningów w temperaturach około 0 stopni. 

 


Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel