pixel
Kobiece bieganie

⚡ [TEST] Salomon Adv Skin 8 damski – plecak biegowy zaprojektowany specjalnie dla kobiet

2022-06-01
⚡ [TEST] Salomon Adv Skin 8 damski  – plecak biegowy zaprojektowany specjalnie dla kobiet
Oddychanie pełną piersią, wygoda podczas biegu, brak ucisku w klatce, i to z plecakiem. Dzięki damskiemu plecakowi Salomona, kobiety mogą poczuć się komfortowo podczas biegu. Pojawił się model, który wziął pod uwagę naszą anatomię, a efekty są zaskakująco dobre.

SPIS TREŚCI:Staramy się, aby nasze materiały wyczerpywały dany temat i zawsze były na czasie. Stąd taka rozbudowana struktura i informacje o dacie aktualizacji.

[AKTUALIZACJA]: Salomon Adv Skin 8 damski - 31.05.2022

  1. Co wyróżnia damski plecak Salomona Adv Skin 8?
  2. Gdzie i w jakich warunkach testowałam plecak Salomon Adv Skin 8 dla kobiet? 
  3. Picie podczas biegu i zapasy wody, które można zapakować do plecaka. 
  4. Kieszenie i kieszonki w Salomon ADV Skin damskim - wygoda przy pakowaniu i przyczepianiu dodatkowego ekwipunku. 
  5. Czy jakość wykonania i materiał są warte tej ceny? 
  6. Plecak biegowy, który sprawdzi się również na rowerze. 
  7. Recenzja plecaka Salomon Adv Skin 8 dla kobiet: podsumowanie 
  8. O autorze recenzji 


CO WYRÓŻNIA DAMSKI PLECAK SALOMON ADV SKIN 8?Najważniejsze w tym plecaku jest podejście do anatomii i postawienie sobie za cel by kobiety nie czuły ucisku i dyskomfortu podczas biegu z plecakiem. Producenci, którzy zauważają, że anatomia kobiet jest inna, zawsze u mnie wygrywają. Jednak Salomon poszedł o krok dalej. Nie dość, że dzięki regulacji możemy założyć i zapiąć plecak szybko i wygodnie, to dodatkowo sama budowa przodu jest dopasowana do biustu. Dobrze wykrojone kieszenie na bidony są lekko poniżej piersi. Mają po stronie wewnętrznej małą gąbkę, która dodatkowo zmniejsza nacisk. A soft flaski, dostosowane kształtem do kroju kieszeni, po prostu dobrze w nich siedzą i nie uciskają biustu.

Tyle teorii - jak to się sprawdza w życiu, a raczej w biegu? Powtórzę się - zaskakująco dobrze. Gdy założyłam po raz pierwszy plecak, miałam uczucie jakby naturalnie się do mnie dopasował.I to najlepsza rekomendacja. Zero szarpania się, po prostu komfort, którego łatwo nie zauważyć, bo wydaje się tak naturalny.

Zdjęcie damskiego plecaka Salomon Adv Skin 8

Plecak Salomon Adv Skin damski idealnie dopasowuje się do kobiecego ciala. Foto: Jakub Rybicki.
ZOBACZ PLECAKI SALOMON ADV SKIN W NATURAL BORN RUNNERS

Po napełnieniu soft flasków i włożeniu ich do kieszeni nadal nie było uczucia ucisku. Ale za to troszkę zajęło mi ogarnięcie, że ustniki mogę ładnie włożyć w otwory na ramionach, by nie sterczały. A w biegu? Bidony nie podskakują, siedzą sobie ładnie w kieszeniach i nie sprawiają problemów. Można więc uznać, że najważniejszy cel tego plecaka został zrealizowany w pełni. Sam krój wydawał mi się idealny, do momentu założenia pod plecak kurtki z wywietrznikami zlokalizowanymi pod pachami. To jedyny minus, którego się doszukałam. Opina on ciasno tors, a wycięcie pod pachami jest wysokie. Daje to oczywiście super przyleganie, ale kurtkę z wywietrznikami lepiej zostawić w domu, bo i tak nie wykorzystamy jej możliwości.


GDZIE I W JAKICH WARUNKACH TESTOWAŁAM PLECAK SALOMON ADV SKIN 8?Na co dzień biegam w Poznaniu, ale korzystając z kilku wyjazdów plecak zabrałam w Tatry, do Korbielowa na podbiegi oraz na Podlasie na dłuższe trasy. Zaczęłam testy przy - 10 w TPN, gdzie wkładka do bukłaka dawała mi dodatkową izolację. Dalsze biegi to już temperatury na plusie. Plecak był na moich plecach na trasach do 20 km i zarówno na krótszych, jak i na dłuższych komfortowo przylegał do pleców.
Zdjęcie damskiego plecaka Salomon Adv Skin 8 podczas biegu w górach.

Moje testy damskiego plecaka Salomon ADV Skin odbyły się między innymi w Tatrach. Foto: Jakub Rybicki .
PICIE PODCZAS BIEGU I ZAPASY WODY, KTÓRE MOŻNA ZAPAKOWAĆ DO PLECAKADo damskiego plecaka Salomon ADV Skin dołączone są dwa softflaski po 500 ml. Mają długie słomki, gdyż bidony siedzą poniżej biustu. W ręku wyglądają dziwnie, ale po wrzuceniu ich w kieszonki i zatknięciu ustników w otworach na ramionach, to wrażenie znika. Pije się wygodnie.


Dodatkowo na dłuższy bieg, w gorące dni można zabrać ze sobą camelbaga i włożyć go do tylnej kieszeni. Do kamizelki Salomon ADV Skin 8 mamy dołączony termoizolujący pokrowiec, do którego zmieści się 1,5 litrowy bukłak. Izolacja, sprawi, że płyn dłużej utrzyma swoją temperaturę i nie będzie chłodził/ grzał nam pleców, czego nie można powiedzieć o samym pokrowcu.


Zauważyłam, że gdy pozostawiamy go w plecaku zimą, mogę mieć mniej warstw. Po prostu folia grzeje mnie dodatkowo w plecy:) Softflaski i dodatkowy bukłak dają nam razem 2,5 litra płynów. Jak na wygodny i mały plecaczek wydaje się to być całkiem sporą objętością.


KIESZENIE I KIESZONKI - WYGODA PRZY PAKOWANIU I PRZYCZEPIANIU DODATKOWEGO EKWIPUNKU.


Kieszeni i skrytek mamy w plecaku Salomona, tyle, że bez problemu znalazłam miejsce dla każdej rzeczy z mojego ekwipunku. Nawet zestaw zimowy z raczkami na czele dało się wpakować bez problemu. Jedyną rzeczą problematyczną był mój dość duży telefon. Lubię go mieć na wierzchu - sięgam i mogę zrobić zdjęcie. Stąd mój wybór padł na kieszonki na piersiach. Jednak kłóci się to z ideą plecaka i w przypadku napełnionych softflasków jest dość niewygodne. Dla tych którzy nie sięgają po telefon w czasie biegu, nie będzie to miało zupełnie znaczenia.Natomiast w kieszonkach jest ukrytych kilka fajnych niespodzianek. Po pierwsze powyżej piersi mamy malutki gwizdek trialowy. Trochę trzeba pogrzebać, żeby znaleźć jego kryjówkę.
Zdjęcie z przybliżenia na damski plecak salomon Adv Skin 8

W plecaku Salomon ADV Skin 8 damskim znajdziemy mnóstwo przydatnych kieszonek. Foto: Jakub Rybicki.Na plecach natomiast w jednej z dużych kieszeni mamy zaczep na klucze i miejsce na portfel. Kieszonka ta ma zakładkę materiałową od góry, dzięki której nic nam nie wypadnie nawet przy bardzo dużej dynamice biegu. Dodatkowo mamy pełno elastycznych linek ze wszystkich stron, które służą do zaczepienia kijków we wszystkich pozycjach. Przydatne, szczególnie gdy chcemy je mieć pod ręką z przodu. Dodatkowo, kieszonki zamykane na zamki mają wygodne pętelki, które ułatwiają ich otwieranie, nawet w rękawiczkach. Pętelka z tyłu jest idealna na zawieszenie latarki, a odblaski ze wszystkich stron kamizelki sprawiają, że jesteśmy super widoczni.


CZY JAKOŚĆ WYKONANIA I MATERIAŁ SĄ WARTE TEJ CENY?W skrócie - TAK. W wersji dłuższej: materiał jest miły w dotyku, szybkoschnący i wytrzymały. Jakość widać w wykończeniu detali: przeszyciach i wzmocnionych szwach. Jakość wykonania jest po prostu ekstra.


PLECAK BIEGOWY, KTÓRY SPRAWDZIŁ SIĘ RÓWNIEŻ NA ROWERZETak, dobrze przeczytaliście. Założyłam damski plecak biegowy Salomona na rower. I tu także sprawdza się super. Jadę w nim na trening, ubrana cieplej. Gdy dojeżdżam przypinam rower, rozbieram się z dodatkowych warstw, które pakuję do plecaka i zaczynam biec. Dzięki temu omijam korki i nie muszę pod nie ustawiać biegów.Powiem nawet więcej. Planuję go zabrać na wycieczki w góry, być może na ferraty. Zawsze przeszkadzały mi na ubezpieczonych szlakach plecaki, które nie przylegały dobrze do ciała i szorowały o wszystko dookoła. I to pewnie nie koniec zastosowań dla tego plecaczka. Po prostu jest na tyle wygodny, że sięgam po niego bezwiednie.
Zdjęcie damskiego plecaka Salomon Adv Skin 8

Zobacz więcej o plecaku biegowym Salomon Adv Skin


RECENZJA PLECAKA SALOMON ADV SKIN 8 DLA KOBIET: PODSUMOWANIEKobiecy plecak Salomon ADV SKIN 8 to super model, który po prostu staje się drugą skórą. Nie uciska, daje komfort, a przy tym jest bardzo pakowny. Jest wielofunkcyjny, na czym bardzo zależy mi przy wyborze sprzętu sportowego. Wykorzystanie go nie tylko podczas biegu to cecha, która ostatecznie mnie do niego przekonała. Nie zamienię tego modelu na inny przez długi czas.


ZOBACZ PLECAKI SALOMON ADV SKIN W NATURAL BORN RUNNERSO AUTORZE RECENZJI
Zdjęcie autora Katarzyny Jadaluk

KATARZYNA JADALUK

Można powiedzieć, że biegać zaczęłam, po przejechaniu wielu tysięcy km na rowerze. Zmiana perspektywy dobrze mi zrobiła. Dużo podróżuję, a od ponad roku, zwiedzam nowe miejsca biegając. Współtworzę podcast Dobra Podróż, w którym razem z Kubą Rybickim opowiadamy pasjonujące historie ze świata. Ponoć dobrze się go słucha biegając:) Foto: Jakub Rybicki.Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022
Podziel się swoim komentarzem z innymi